Jump to content

Moto Zajednica

POmoc oko korpe kvacila

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Beograd

Kao sto ste videli ranije lupka mi korpa od kvacila. Ne ebay sam nasao nesto ne znam da li je korpa ili kompletno kvacilo. OStavicu dva linka pa ako neko moze da mi kaze

 

http://cgi.ebay.co.uk/98-02-Yamaha-R6-YZF-Clutch-Assembly_W0QQitemZ320057917524QQihZ011QQcategoryZ10490QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZViewItem

 

ja mislim da je ovo drugo korpa kvacila.

 

http://cgi.ebay.co.uk/98-02-Yamaha-R6-YZF-Clutch-Basket-Assembly_W0QQitemZ320057917560QQihZ011QQcategoryZ10490QQcmdZViewItem?hash=item320057917560

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

A koliko to 'lupka'?

 

Na 95% motora korpa kvacila lupka malo... To ne treba da te plasi, osim ako to nije bas preterano lupanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Woolfika samo vozi ako nemas nikakvih problema da ubacis u brzinu ili da ubacis u ler. Na SVIM motorima "lupka" kvacilo. Meni recimo kad je hladan motor i ulje u menjacu se ne cuje nista. Kada se ugreje dobro se cuje prva i druga. Pogotovo kad ubacujem u prvu dok stojim. Bas se cuje i cimne. Ne brini nista nego vozi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Beograd

meni ne lupa uopste nego cakce onako, posebno se cuje kad recimo idem nizbrdo i u brzini sam, mislim kad pustim gas ( kaze mi kocka da je dobila malo lufta ali kao nista strasno ). Lupkanje se cuje kao lupkas naizmenicno prstima o sto recimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Beograd

Pregledao sam stare forume i mnogi ljudi su mi ukazali da to lupkanje moze biti i tenzioner lanca koji se isto cuje sa desne strane ( on je doduse tu i lociran ). Sta mislite o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom
Pregledao sam stare forume i mnogi ljudi su mi ukazali da to lupkanje moze biti i tenzioner lanca koji se isto cuje sa desne strane ( on je doduse tu i lociran ). Sta mislite o tome?

u pravu si,kada dodas gas i pustis,ako se cuje onda je najvrerojatnije to,ato se mijenja na r6 otprilike na 30-40000km,zavisi kako se vozis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Beograd

jeste to je, tenzioner lanca, sad sam ga skinuo i ima neki test u user manualu i pokazalo se da je neispravan. Motor je presao samo 14000 km. To znam sigurno. Imao je fabricki pogonski lanac i gume. Na nekim starijim forumima sam citao da je to problem kod 600 kubika honde i jamahe od 98 do 02 godine. Kao crkavaju vrlo brzo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom
jeste to je' date=' tenzioner lanca, sad sam ga skinuo i ima neki test u user manualu i pokazalo se da je neispravan. Motor je presao samo 14000 km. To znam sigurno. Imao je fabricki pogonski lanac i gume. Na nekim starijim forumima sam citao da je to problem kod 600 kubika honde i jamahe od 98 do 02 godine. Kao crkavaju vrlo brzo?[/quote']

ja sam imao r6 2002g,kada sam je prodao proslo ljeto imala je 55000km i tek sada je lanac za zamjeniti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Beograd

lanac je totalno ispravan i lancanici na bregastoj i na radilici nego tenzioner ne pritiska dovoljno spaner tako da kad pustis gas lanac se cuje. Kazu da je to boljka r6 od 98 do 2002. Ne desava se na svima ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Ja imam problem na R6 2007 cuje mi se verovatno korpa ili taj tenzioner lanca.

E sad malo detaljnije da napisem

 

Kad je motor na leru cuje se neko caktanje nije strasno ali se cuje cim stisnem kvacilo to se ne cuje,kad je motor u brzini to se ne cuje cim dobije opterecenje na leru dodam malo gas on se ne cuje. 

Da li je to korpa ili tenzioner?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja