Jump to content

Moto Zajednica

Honda CB400N: Renoviranje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Sad ide muka kome poveriti glavu na obradu :F Imam u kraju par radnji, kod cvetka neka, u dimitrija tucovica kod gradske bolnice i u mirijevu zika brada.. Aj sad ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Haha super pricha :) To je zelja i volja. Pa jel si imao neka iskustva sa mehanikom u to vreme uopshte, ili si ubadao onako po intuiciji ?

 

Pa vidis da sam prvi motorcic sklopio od rama i bloka a bio sam samouk manje vise.....kod mene u zgradi je ziveo lik koji je terao motocikle i popravljao sto je u ono vreme bilo dosta retko......vozio je Laverdu 1200 kada sam ja imao malo vise od 10 godina i imao je prirucnu radionicu sa mnogo izlepljenih postera na zidu i po ceo dan je nesto popravljao....ja sam svakom prilikom bio tu gledao i bilo mi je to jako zanimljivo..mislim mehanika a i motocikli naravno......i tako malo po malo sam zavoleo mehaniku a i motociklizam.....

 

Inace svi Novosadjani znaju tog lika Denci se zove i dan danas radi motocikle u NS i jedan je od prvih u gradu..

 

A ja sam posle upisao za vozaca mehanicara i zavrsio sam tu skolu......veruj mi da sam procitao knjige koje moji profesori nisu jer me je to interesovalo........osmis iz strucnih predmeta gde sam imao petice i cetvorke sve ostalo dvojke i to jedva......zapravo nisam padao na godinu samo zato sto sam bio najaci iz strucnih a ovi su mi davali dvojke samo zato sto sam bio na tom polju jak....mene kad nesto ne zanima stvarno me ne zanima pa onda ni neznam.......veruj mi da neznam ni fotke da okacim a imam ih dosta interesantnih ( eto ti primer )

 

Posle sam radio u Hondi i Tomosu....kad kazem Hondi mislim na MIO standard Osijek...kulivatori..pumpe agregati itd...naravno ceo program Tomos...sve u svemu sitna mehanika

 

A kada sam kasnije trazio posao kao automehanicar svu su hteli da me zaposle mesec dana na probu za DZ...to sam svatio kao ucenu i iskoristavanje a jednom majstoru sam rekao da ako on za jedan dan nevidi da li znam da radim ili ne.....posto vidi kojim alatom napadam problem i da se to vidi......uglavnom sam mu se zahvalio i kupio oglase i iznajmio radionicu i otvorio sopstvani servis..JA SAM SAM SEBI GAZDA...i nece mene neko zezati......

 

Imao sam samo jednu generalnu uz tudju asistenciju a pravio sam se da sam se da sve na svetu znam...i tako..ovo ono...jedan..drugi...napado sam sve sto drugi nisu hteli...nisu smeli...tu gde sam radio je pre bio servis za Japanske automobile ali je propao...i ljudi stignu po preporuci na to mesto i doteraju japanca koji nece niko da radi...ja samo pricam da da da radili smo mi te modele a u zivotu ga nisam video.....ja uteram i kazem mojim majstorima da skidaju sve te svemirske plastike i da ce ispod videti sasvim obicnu glavu motora a i radilicu......

 

Inace sam sve zaradjene pare trosio na restauraciju Jaguara koji je stalno bio u radu...inace mi je dizao rejting kad ljudi vide da se radi jaguar u dvoristu onda lakse povere i svoj automobil...jer sam ja bio jako mlad i nisam bio poznat...i tako malo po malo itd.....

 

 

Ala sam se raspisao sory ako sam vas smorio

 

 

A ovo sto kazes za glavu to svaki strugar zna da uradi ko od sale...ocisti lepo samo malo pecne ventile i siceve da se sjaje i uslajfuje i stavi teflone i to je ko novo.....a vidi se po boji da je to odlicno radilo..pogleda teflon kad ga skines i garant je jako sirok i ko da je od plastike tu ti se i slivalo ulje preko noci u cilindar i zato prvi start baci dim....

 

Nije to nikakva frka vidim da imas koliko toliko znanja a posle ovog ces imati jos vise i nece ti nikada ni trebati majstor da ti popravi masinu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

hehe, ja sam po struci inache informatichar - .net programer :) Pa bi mnogi rekli ono samo olovku zna d adrzi (ili mish umom sluchaju ). Ali eto nekako genetika, cale mi je bio takav. Nikad majstor nije ushao u kucu, pa se ja nesvesno trudim da nastavim tako. Imao sam par situacija za "majstorima" pa sam tako odustao od njih. (Secash se teme z klima uredjaj...) Sad imam neki stav: ne dam nishta moje nekome da drnda, ako postoji ikakva shansa da sam to sredim...

Evo juche mi bash stade auto, osta bez punjenja sakumulatora, gase se svetla, brisachi jedva sharaju...kisha... Tako odtaljigam sa svetlima na pola koplja do prve pumpe. Pogledam kaish..na mestu. Pozovem ortaka i kazem mu da kupi cheshki regler za yugo efi i donese, zamenimo to ispod nastreshnice na pumpi, i teraj dalje :) (sreca pa ovaj top auto radi po celu noc, ovo je vec bilo 9 uveche kad je crko).

A imam dosta dobru podrsku od drugara koji je znatno stariji od mene. Kada je bilo mojih godina vozao je Tomos 15-ticu, MZ, Jawu, pa chak i Yamaha YZ250. Inache uvek je to bilo neshto na mishice, jedva skrpljene pare, pa se sav posao oko mashina radio u svojoj sobi :) Tako da shta god stane, nas dvojica to izboksujemo. Zapravo tako sam i doshao do mog motora. Ranije sam se zezao po vikendici sa tomosom apn6. I jednog dana me taj ortak zove da vidim shta je uzeo... Udjem u dnevnu sobu kad ono pishe neshto CB400N ;) Kolko para...320€...zakucan motor...to cemo nas dvojica preko zime da sredimo.. I tako smo celu zimu sredjivali, picanili. Uglavnom vishe on nego ja, ja sam uletao kad je neshto teze, treba 4 ruke, prevod iz manual-a o cb400n i tako to. Kada smo sredili mashinu i upalili u dnevnoj sobi prvi put, i kada sam je izgurao napolje, i prvi seo na nju i napravio krug rekao sam: ok brate, sedi u kola i kupi mi oglase :) Sad znam mashinu skoro u prste kao i ti, i mozemo sami da vadimo ochi sa njom :) Prodje tako mesec-dva, ja svaki dan po netu trazim ali slaba vajda. I jedan dan me zove ortak i kaze evo je, evo ti broj :) i tako ja dodjoh do moje makine. Bila je u ochajnom stanju vizuelno... Ali sve malo po malo i dovodi se u red :) Sredio punjenje akumulatora, gume izmenjao, neke sitnije stvari josh, malo polirao, ispodmazivao sve i svashta izmenjao sajle. Sad je i mashina doshla na red. Imam nameru sad lepo da je ochistim dok ne zavrshe glavu i dihtunge, pa kad sklopim da je ofarbam. Probacu sa shpritz gitom, pa preko farba zato shto je aluminium. :F A gornji deo (cilindre i glavu) onim sprejom za visoku temperaturu, sve u sjajno crnu... pa shta bude...

I ja se raspisah, uvatile me neke emocije :)

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Evo sad se setih snimka, kad sam kupio motor pa ga prevozili iz Ade u Beograd. Morao sam da ovekovechim taj trenutak. POshto tada nisam imao polozeno  za A, burazer je vozio tih oko 150km, shto je ujedno i bio super test motora.

 

U pitanju je autopu NS-BG

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

E vala svak ti cast.Jos jednom sta god da ti treba javi slobodno od alata,

glupe i jeftine snage, do bilo cega sto mislis da mogu da ti pomognem, samo reci!

A za ovaj dosadasnji rad svaka cast.Moracu da se i ja ogrebem o tvoje znanje,

da uzmem i ja nekog blagog krsica pa da mi pomognes ;) Naravno uz adekvatnu nadoknadu.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Evo da osvezim temu. Glava je zavrshena, obradjeni sicevi i ventili i detaljno ochishcena, i zamenjene gumice ventila.

Sad po redu. Glavu sam radio u Mirijevu kod Zike Brade, i mogu reci da su momci potpuno korektni. Isti dan mi je glava uradjena, tj juche sam odneo ali majstor nije bio tu pa su danas odma ujutru odradili. Vizuelno sam zadovoljan, kao i sa odnosom prema mushteriji i mogu da ih preporuchim opushteno. Super komunikacija i sve se razumemo u dve rechi.

 

E sad, kod zamena gumica je doshlo do problema. Zapravo, poshto ljudi rade automobile, nisu specijalizovani za motore, nisu imali gumice koje meni trebaju. Na mom motroru je neka nestandardna mera za usisne 5.5mm a za izduvne 6.5mm. Zvao sam pola grada, usijalo mi se uvo i NIGDE nema ! Sad meni bash pada na pamet, pa da li neko to uopshte uvozi :S Aman, glupe gumice ventila.

Na kraju sasvim sluchajno okrenem Radeta Kocku i chovek me spasi. Kopao je po policama i kutijama, i uspeo je da mi nadje na kraju sve gumice. Svaka chast, chovek se bash iscimao, ispreturao pola garaze, i na kraju nije hteo da mi naplati ! Naranvo, nagovorio sam ga da ipak bar neshto platim. I ovog majstora mogu da preporuchim sasvim opushteno. Chovek se bash potrudio i sasvim korektan bio, a shto je najvaznije spasio me muka. Kada budem radio bilo shta shto ne mogu sam, pravac kod njega bez razmishljanja ! Inache josh par primera znam gde je ljude spasavao bukvalno savetom. Ortaku je stao motor na moru, i Rade je uspeo preko telefona da mu pomogne da se dotaljiga do BG :)

 

Na kraju skockane gumice, i trebalo bi da sve bude ok shto se glave tiche.

 

Sada josh razmishljam da li da menjam bregastu, poshto je moja ona manja za 27bhp. Problem je u tome shto ta jacha koju bi stavionije bash u savrshenom stanju, a dosta je veliki posao ako bi se sredjivala. :S Videcu josh, ali mislim da ce ostati ova orginalna.

 

Sledece shto sledi je otvaranje donjeg dela motora. Planiram da otvorim donji poklopac i da isproveravam jel sve na svom mestu. Primetio sam da neki djoka shto lichi na zamajac a sluzi da se anlaser uzupchi nije dobro stegnut :F Takodje, malo balavi na tom dihtungu, pa bi red bio da se to zapushi :)

 

Slike sredjene glave valjda sutra.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Poz, evo trenutno sam u fazi farbanja nekih sitnijih delova, fuzastera, ogledala i tako to.

Agregat je raskopljen do najsitnijih detalja :) Sredio sam onaj mehanizam za paljenje. Dole je bila havarija, jedan klipchic shto gura valjak je puko pa nije ni gurao... Nashao sam 5 bakarnih shajbni koje su upale u motor ko zan kada... Sada chekam technost za beskontaktno pranje i odmashcivanje pa cu da perem sve spolja i da farbam. I farbu chekam trenutno, trebalo bi sledece nedelje da bude u radnji :) Na zalost slike nisam pravo jer sam non stop sav mastan i shtrokav, tako da nisam vatao aparat u ruke.

Trebalo bi i dihtung glave da pravim od nedelje pa ce onda valjda i sklapanje. Karike su takodje tu, falc sa novim karikama je 0.3mm, pretpostavljam da je to ok jer je na starim 0.6-0.7...

Chim bude novosti, javljam :)

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

ja necu puno da mudrujem,samo ti kazem nemoj  stedeti ,uzmi original hondine karike,makar kostale 60 evra po rupi.jeste skupo ali vredi,veruj mi govorim iz iskustva.puno srece ti zelim,vidim da si pametan,znaces sta treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ma sve mi je jasno, samo imam neke bash dosta prioritetnije stvari tako da za motor stvarno ne mogu trenutno da izdvajam. A zao mi je samo za karike shto nemam orginal, jer je to jedina stvar koju budzim :( Sve ostalo je fabrichko... Sada stavljam ove shto imam vec, a na leto ako bude vishe sredstava za 2 sata cu da ga otvorim i stavim orginal (ako uopshte mogu da se nadju ?)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Evo sad imam josh jednu slatku muku. :)

Da li da farbam ceo ogregat u sjajno crnu, sprejem za visoku temperaturu ili da nekako skinem onaj emajl koji je polu oguljen na nekim delovima, i ceo pretvorim u alu boju :F

Malo sam skeptichan oko tih sprejeva. Bojim se da ne odradim sve shto treba pa da onda farba pochne da se ljushti posle nekog vremena, od ulja, toplote, beMzina i tako dalje... Peskiranje mi nije opcija jer sam chuo da je skupo,a budzet za gospodjicu Hondu je na izdisaju usled drugih, redovnih i vanrednih troshkova (treba i auto da dobije neku negu da se ne bi naljutio i uzjogunio :)

Usput, da li neko zna tachnu cenu peskiranja. Pritom, imam kompresor i pishtolj za peskiranje, pa da li neko ima savet gde i po kojoj ceni kupisi pesak 0 za peskiranje, koliko peska je potrebno, da li postoje neki posebni uslovi itd...

Kao shto vidite, nastojim da u potpunosti, koliko god je moguce, odradim sve kao Sam Svoj Majstor, sve u skladu sa temom :)

 

Evo malo detaljnije shta sam radio zadnjih dana:

 

- Skinuo radilicu i mehanizam za anlasovanje koij u jednu stranu blokira a u drugu daje slobodno vrtenje zupchanika. Tu postoje 3 valjka koji stezu i pushtaju zupchanik. Te valjke gura mali klip, a koji opet gura feder. Ceo taj mehanizam se nakko odvio, i ostanjao se samo na jednom chelichnom klinu koji ga drzi. (ne znam uopshte kako je i radilo sve to... ti Japanci nisu normalni, i da poispadaju shrafovi - opet radi..) Josh plus, puklo je chelo tog malog klipa koji gura valjak, pa jedna nije bio u finkciji, radilo je na ova dva preostala.

Poshto nisam uspeo da slika, evo sa neta jedne slika, a crvenom strelicom je oznachen klip chija je glava pukla pa nije imao funkciju:

 

mehanizam.jpg

 

Usput sam uzeo i torex shrafove sa rezervne radilice, ali poshto je bolesno stegnuto bilo jedan sam unishtio. Morao sam sekachem da ga odvijam jer je torex izgleda dosta mekan sistem pa je odmah oblajznuo na glavi shrafa... :( Sad sam u potrazi za slichnim imbus shrafom pa da ga malo skratim, i smanjim mu glavu.

 

- Povadio sam komplet utrobu motora, tj manjach, balansere, shpanere... Sada je sve u najsitnijim detaljima, i cheka hemiju za pranje. Na kraju ako ne stignu preparati, opracu sve benzinom, i iznutra i spolja.

 

- Poshto chekam dihtunge i hemiju i farbu, uzeo sam obichan sjajni crni sprej, poskidao fuzastere, rasturio satove, ogledala poskidao, one drzache kormana, i sve ofarbao u sjajno crno, dok sam shrafove ochistio da budu sjajni, pa ce biti zanimljivije.  Sada ovo mena svrheda pricham, nego kad odem u garazu pravim slike i kachim. Inache garaza mi sada izgleda ko neka voodoo uradi sam radionica, sve je obesheno svuda gde moze da se okachi i sushi :)

 

Akumulator su mi vratili iz servisa sa odgovorom da nema fabrichku greshku. Zapravo, sve je uredu, smao ne drzi struju, ali to nema veze sa njima :) Pokrenuo sam temu o tome jer me zanimaju iskustva drugih, i da li da trazim neshto vishe, ili sam ja kriv pa da cutim i pu*im.

 

Eto, nedeljni presek radova, pa se kucamo sa sledecim novostima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
Sada chekam technost za beskontaktno pranje i odmashcivanje...

Moze fotka, neka sa neta ili kad ti stigne, ime preparata, gde, odakle, kol'ko para..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Evo, drugari, posao priveden kraju pa sam reshio da josh opishem shta je radjeno od poslednjeg update-a.

Dihtung glave sam odneo kod majstora u Zemun, servis se zove Oran 2. Sledeci dan je bio gotovov i izgleda ovako:

 

DSC00098a.jpg

 

Dihtung izmedju cilindara i donjeg dela motora je izgleda dosta star jer je postao plastichan (verovatno od temperature). NIsam zeleo da ga vracam nazad takvog, tako da sam od ortaka uzeo klingerit i krenuo u pohod pravljenja novog dihtunga.

Polako, uz muziku, malo po malo, i duhtung je bio gotovo. Medjutim, da bi sve bilo josh zanimljivije, kako je klingerit izgleda dosta sar, pri sechenju se pojavila pukotina tako da je na kraju pukao skroz, i to bash kod rupe gde ide shraf :( Malo pauze i odmaranje mozga uz bilijard, pa nazad u garazu. Uvaj put, uz mnogo vishe paznje, uspeo sam. Reshenje izgleda ovako:

 

DSC00097a.jpg

 

Evo josh par slika kako sve izgleda posle farbanja. Nisam neshto mnogo slikao, ali evo par detalja:

 

DSC00100a.jpg

 

DSC00102a.jpg

 

 

Na zalost nisam uspeo da nadjem sjajno crni sprej za visoku temperaturu :( Reshio sam da motor sklopim ovakav kakav je, pa eventualno, naknadno da ga ofarbam... Prichao sam sa kolegom sa foruma na drugoj temi oko farbanja, tako da cu mozda, kao i on, da ofarbam obichnom auto lak farbom. Kod njega stoji i posle dve godine kao prvog dana.

 

Polako sam krenuo u sklapanje agregata. Menjachki deo i radilica na mestu, kontra-balanseri podesheni, i sve izgleda ovako:

 

DSC00104a.jpg

 

DSC00099a.jpg

 

Par dana kasnije sam uz pomoc ortaka i burazera sklopio komplet agregat. Stavili smo nove karike i to Federal-Mogul, sa slike:

 

DSC00107a.jpg

 

DSC00106a.jpg

 

Ne ochekujem da ce trajati neshto preterano dugo, ali ce me posluziti valjda za sledecu sezonu, onoliko koliko ga ja vozim.

Nakon stavljanja karika i nauljivanja svih lezajeva, cilindara, klipova i ostalog glava je stegnuta na 2kg-m, pa na 3kg-m, i na kraju na 3,5kg-m. (ovde bih voleo da mi kazete vasha iskustva oko kilaze stezanja. Ono shto sma ja nashao u njizi o mom motoru je 32-36N-m, shto mu dodje oko 3,3-3,7kg-m, recimo.Ja sam uzeo neku srednju vrednost i tako odradio, mada mi deluje da ipak to treba malo jache :F

Enivej, sledeci dan josh jednom iskontrolisao sve shrafove na 3,5kg-m, i nabacio mashinu na ram. Nashtelovao ventile i onda probao da okrenem radilicu. Onako, odrukativno, kompresija deluje ok na oba cilindra. Jako teshko sam uspeo da okrenem magnem. Medjutim, tek kada sam sve sklopio, iskljuchio RUN prekudach i verglao dok se ne ugasi lampica za ulje, i dok nije nauljio celu glavu, radilicu vishe nisam ni mogao rukom da okrenem :) Kompresija ludilo, a mojoj sreci nikad kraja.

 

I onda kobni trenutak. Verglam (koristeci akumulator od auta preko kablova, poshto mi je akku od motora skoro skroz crko, a garanciju mi nisu priznali jer astroloshki mesec nije u polju merkura pa onda ne priznaju...), ne mogu da drzim chok (neshto zeza ruchica, nece da stoji sama), zovem devojku, ona trchi i vuche chok...pochinje da kashljuca (motor), tak..tak...brrrrrrmmmmmmmmmm :D. Drzao sam ga na oko 2000rpm par minuta da se zagreje i lepo podmaze sve. Onda na leru josh jedno 5 minuta, bez muchenja i turiranja.

 

Kada se bash dobro zagrejao, sednem da probam, a ono neverovatan osecaj. Kao da sam kupio drugi motor. Neshto mi sve chudno. Ne lupa nishta, kada stavim uvo blizu agregata shujem samo SSSSSSSSSSSSSS :) Probna voznja, lagano, bez gazenja. Ubacim u drugu malo gasa, kad eto, malo prokliza zadnji tochak :P Vrteo  se tako sa osmehom na licu (komshije su verovatno razglasile vec kako neshto nije uredu samnom bash).

Javilo se tu josh par problema tokom test voznje. Ulje je procurelo na spoju bloka i spoljne magistrale jer shraf nije dobro (nikako) zadihtovan. Malo sam zurio u poslednjim koracima zbog nestripljenja pa sam, eto, prevideo. Posloco od 10 minuta. i problem reshen. Medjutim druga stvar me bacila u rebus. Ne radi zadnji far i svetlo na instrument tabli. :F Naravno, rasturio prednji, zadnji far, satove.... Zashto jednostavno kad moze komplikovano. Problem je na kraju bio losh kontakt kod osigurascha :) Zamenio sam celu zicu kod osiguracha da me ne bi zajebavala i time je i taj problem otklonjen.

 

Eto, meni sad super. Shteta shto nisu karike orginal, al shta sad... nisam mogao da izdvojim novce za to sada, kriv sam, ali shta da radim. Sada da predjem jedno 500km da sve legne, zamena ulja i filtera, pa onda u normalnu voznju.

 

Eto, ovim se ova pricha zavrshava, nadam se da vam je bilo zanimljivo koliko i meni. Mozda je neko neshto nauchio. Ja svakako jesam, neshto radeci, a neshto iz saveta ljudi sa foruma. Hvala na podrshci.

Ovih dana cu da islikam aparatom (ovo su slike sa telefona :( )motor pa da stavim josh slicica, a mozda i neki filmic :P

 

Poz, i hvala josh jednom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Bas mi je drago da si sklopio tu masinicu video si da nije to velika nauka i sad ces svaku masinu rasklopiti bez bojazni da ces nasto zeznuti....

 

Sad si sam svoj majstor a nema nista lepse nego kad sve sam sklopis........uzivaj u voznji prijatelju...i malo ga prati da nesto nekaplje i da treba da se dotegne........a ja glavu inace stezem za pola kile vise nego sto fabrika propisuje jer dihtung se malo slegne...tolo..hladno......ali dobro je to budi bezbrizan i teraj......zdravi kilometri su pred tobom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pa upravo tako se osecam, prvo shto znam sve shta je i kako je unutra. A drugo, shto sad mislim da bih mogao opushteno sam da sednem u garazu i za nekoliko sati da rasturim i sklopim sve. Pu, pu, nadam se da nece biti potrebe :)

 

A glavu cu stegnuti josh jednom kada predjem oko 500km i sve legne, i to na, recimo, 3,7kg-m.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Evo i prve ozbiljnije probne voznje.

Kako je bilo lepo vreme ovih dana, juche smo reshili da odemo malo da proshetamo gume po asfaltu. Najblizi cilj nam je bila Avala, tako da smo reshili da se poponemo malo, vidimo dokle je stigao toranj, i vidimo kako se ponasha makina :)

 

I mogu reci da se bash oseti razlika. Ceo put sam vozio 4. i 5. brzina. Na avalu sam se peo petom (samo u oshtrim krivinama u 4. jer ne moze dovoljno sporo da ide petom). Inache moja verzija motora ima 5 brzina, jer je izgleda menjan motor ko zna kad, pa je ubachen od CM400T.

Takodje, preticanje uglavnom radim u max stepenu prenosa bez problema. Jedino ako pretichem uzbrdo mora u 4. da bi se sve zavrshilo brzo i bezbedno :). Razlika se chak toliko oseti da joshuvek mesham brzine, pa tako idem uzbrdo i kad krene ravno hocu da shaltam u vecu i onda vidim da sam vec u 5. :)

 

E sad, ne bi to bilo to da nema onog ali :)

Kada motor stoji na leru pojavi se relativno gust beli dim :S Nisam sad siguran da li je bash beli ili sivi, znam da plavi nije. I ne oseca se nikakav smrad ulja vec samo onako benzin ko iz Yuga 45 :) Pretpostavljam da se ovo da srediti preko pilot screw, tj shtelovanje smeshe za ler. Takodje mi je ortak prijavio da je, kada je vozio iza mene, primetio taj dim kada naglo dam gas ( na primer kada krecem u uzbrdicu pa ga odvrnem)

Ja ochekujem da se iz motora ne vidi nikakav dim kada se zagreje, e sad da li je to realno bash ?

 

Lupam glavu danima i ne vidim nikakav nachin shtelovanja smeshe osim: vazduh za ler preko ler gasa (leptira), kolichina benzina na leru (pilot screw) i nivoa u lonchicima :S

Sve ove stvari su podeshene na fabrichku meru (shraf na 2.5 kruga, nivoi na 15.5mm)...

Josh da napomenem da motor pali sa crknutim akumulatorom chim pipnem dugme. Stajao je dva dana, povuchem choke, pipnem dugme, i prepadnem se kad zagrmi. (ako ne upali na prva tri zamah onda vishe nema struje - iskusio kad sam zaboravio kill switch :)

 

Aj dajte neke predloge, a vama evo i par slika za uzvrat :P

 

DSC_0452.jpg

 

DSC_0454.jpg

 

DSC_0455.jpg

 

DSC_0456.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

meni je posle generalne dugo dimio, tj. sagorevao ulje koje se natalozilo po auspuhu....

samo se opusti i uzivaj... nema razloga za brigu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Osnovna stvar sa kojom moras racunati bar prvih 1000km je da nove karike moraju da legnu u cilindre i da se prilagode istim. ;) Dok ne legnu imaces odredjenu potrosnju ulja, koja ne bi trebala da prelazi cca 0.2 - 0.3 l na 1000km. :( Dalje je ono sto su ti kazali Bokilic i Sergio uz pojacan kondenzat zbog hladnog vremena i ne forsiraj motor koliko god dobro isao. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja