Jump to content

Moto Zajednica

Honda CB400N: Renoviranje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Probudih se danas, kisha, 'ladno, tmurno...samo da sechesh vene. Reko danas ce da padne glava. I tako i bi.

 

Vec duze vreme razmishljam o otvaranju motora na svojoj makini, ali sve rachunam lepo vreme, shteta da se ne vozim :) Od kada sam kupio motor, pri paljenju izbacuje veoma gust dim (kada je hladan), i to traje tako recimo minut, nekad krace...sve zavisi. A i potroshnja ulja nije bash na dobrom nivou. Tako sam reshio da definitivno otvorim mashinu, sredim glavu motora. Spakovo ga u garazu u vikendici, pozvao ortaka i polako.

 

Sve je pochelo ovako. Meni je faca malo shlogirana, ali to nije do mene nego do fotografa koji mi je omashio tajming pa sam trepnuo :)

Malo smo imali problema sa otshrafljivanje glave, jer su zapekli shrafovi, lai e proshlo bezbolno. Sve smo radili na licu mesta, bez skidanja mashine sa rama. Tako je i predvidjeno, pa nismo izmishljali toplu vodu.

DSC_0384.jpg

 

Oprez oko lanca bregaste, da ne upadne dole, ko da ga vadi posle :)

Svo vreme meni neko nestrpljenje...shta li cu naci unutra. Jedno po jedno, klackali ce su ok, shrafovi za shtelovanje ventila i nisu bash u nekom stanju. Videcu to da naruchim negde preko pa da zamenim, nece da shkodi. Bregasta nema riseva, sve u svemu zadovoljan. Inahce da napomenem, na satu je trenutno 52000km, sad da li su pravi ili ne to ne znam. Tek je godinu i par meseci kod mene.

 

DSC_0385.jpg

 

DSC_0386.jpg

 

DSC_0388.jpg

 

Skinuli shpaner, dodatne cevi za mazanje, nosache motora.... dok nismo oslobodili glavu za skidanje. I onda josh veca frka, shta li je sad ispod :)

 

DSC_0415.jpg

 

DSC_0389.jpg

 

Dosta garezi

DSC_0390.jpg

 

DSC_0392.jpg

 

Evo sada komplet skinute glave sa gornje i donje strane

DSC_0396.jpg

 

DSC_0397.jpg

 

DSC_0398.jpg

 

Dosta garezi ima svuda. Glava deluje da je ok. Imam u planu da je nosim na obradu ventila, siceva, zamenu gumica, i mozda ono blago ravnanje. Shpaneri su takodje ok, vidi se da su korishceni, ali mislim da ima josh da teraju i teraju. E sad pitanje je lanca bregaste, da li ga menjati ili ne. Mada, poshto sma planirao da ne otvaram donji deo motora, mislim da ga necu dirati ovaj put. Prilichno je zategnut kada je bio sklopljen, tako da mislim da nije istgnut i da nema poente menjati ga sad bez razloga.

 

Sada ide ono, po meni, najbitnije. Velika nervoza me 'vatala oko hilzni, u kakvom li su stanju. Jer ceo ovaj posao ne bi imao neke posebne svrhe ako su cilindri istrosheni. Morao bih da ih bushim, pa veci klipovi, pa karike... To je vec ozbiljniji i veoma skuplji posao na koji bash i ne bih troshio novac sada.

Na moje odushevljenje, cilindi u extra stanju. Na gornjem delu do kog ne dopiru karike malo zadebljanje i sad frka... kad ono nije zadebljanje nego sloj garezi. Ochistim malo garez kad ono ravno sve :) Sreci nema kraja :P

 

DSC_0401.jpg

 

DSC_0403.jpg

 

DSC_0402.jpg

 

DSC_0405.jpg

 

Donji duhtung izmedju cilindara i bloka je pravljen, a vidi se kako je taj "majstor" koji ga je sekao zaboravio da izreze ovda udubljenja koja sluze kao magistrala za ulje, pa je za jedno pola smanjio protok ulja ka glavi :X Ovo je stvarno velika shteta i malo mi chudno da neko moze tako neshto da zaboravi ili da ne vidi. Toliko bitna stvari, i tako mali posao je u pitanju...

 

DSC_0407.jpg

 

DSC_0408.jpg

 

DSC_0409.jpg

 

Josh je ostalo otvoreno pitanje karika. Kada smo radili ortakov motor staviljali smo karike od fiat-a koje orginal pasuju na ovaj motor. S obzirom da smo morali da uzmemo za sva 4 fiat-ova cilindra, dva kompleta (za dva cilindra) su ostala vishak. I sada mene kompka da ih stavim :) Ne mogu bash da procenim da li su ove koje us sada u motoru dobre, ni da li su orginal ili su vec menjane. Vidim samo da je uljna kraika orginal, i nju bih i ja ostavio na mestu ako menjam gornje dve kompresione. Meni sad to ovako sve deluje da je ok i da nema potrebe menjati, ali iskreno, sumnjam da je ikada to menjano, pa mozda bolje sada kada sam vec otvorio motor da ga i prekarikam...

 

DSC_0412.jpg

 

To je to za danas od posla. Sutra/prekosutra nosim glavu na obradu, dihtunge na kopiranje, pa se nadam do kraja nedelje ili za sledeci vikend da krene sklapanje. Takodje, odneo sam akumulator na reklamaciju poshto je zveknuo nekoliko dana pre isteka onih 6 meseci kada se obnavlja garancija. Taman se nadam da ce i on da bude "reanimiran" :) ili zamenjen za novi, pshto posle dan dva stajanja nije imao dovljno struje da vergla i da baci varnicu (verglao je sa dosta manje snagei nece da upali - kako vezem na veliki akku pali na chvrgu...)

Nadam se da cu uspeti da postignem da slikam i sklapanje mashine (masne ruke i tako to...) pa nastavak priche sledi, nadam se vrlo uskoro :)

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 659 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

:o Au, al` si je sredio!  ;D Svaka cast za rad i trud, i mene ceka veeeliki servis preko zime, samo ja nemam srca da je sam raskopusam, prepusticu to nekom strucnijem...  ::) Pozdrav i javljaj kako dalje teku radovi!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Uu znam ovu temu, prouchavao sam je josh ranije :D Svaka chast.

Gumice menjam pod obavezno. To je jedan od vecih razloga shto sma sve ovo i radio.

A nocas mi djavo nije dao mira pa sam merio karike. Rekao bih da ipak treba da se menjaju. Skinuo sam ih sa klipana i stavio u cilindar same, i onda merio onaj "end gap". Fabrichki je 0.2-0.4mm a "wear limit" 0.6mm. Kod mene je negde 0.6-0.7mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 659 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Hehe, javljam javljam. A shta imash da radish na makini?

 

Pretpostavljam da su gumice ventila u pitanju, isto mi pusi kao lud kad ga upalim i posle toga nista!  ;D Plus treba da se zamene semerinzi na vilama i jos da se prekontrolise komplet masina, da mogu mirno da spavam!!!  ;D Mada sve u svemu ja sam i vise nego zadovoljan svojim motorom...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Isti simptomi ko kod mene. Plus slaba kompresija na desnom cilindru. Sad cu vidim shta ce mi kazu za glavu kad odnesem na obradu. Mada nema shta drugo da bude. Karike su prekosrachile "wear limit" ali opet, ne bi smelo toliko da bude razlika u kompresiji. Javljam shta je bilo.

Inache mozesh sam sa nekim ortakom opushteno to da odradish, da prekontrolishesh. Samo ako imash dovoljno alata, i ako imash nekoga ko je bar neshto oko kola radio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Nisam primetio da si napisao kolika ti je bila kompresija u cilindrima pre rasturanja, valjda si to premerio, jer to pomaze kod odluke o menjanju karika.  Glavu mozes jos da proveris tako sto ces je staviti naopacke negde na ravno, pa sipati benzin u kompresioni prostor. Onda gledas da li ti negde ventili propustaju ka izduvu il usisu, pa tako steknes neku sliku o stanju motora.  Takodje , nisam bas ni siguran da je taj posao sa ubacivanjem Fiatovih karika dobar, jer su one predvidjene za motor hladjen tecnoscu, dok je tvoja Honda hladjena vazduhom, pa samim tim joj je i radna temperatura veca.  Konsultuj se oko toga sa majstorima kojima budes nosio glavu na obradu .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Nisam merio kompresiju, ali sam pri vrtenju magneta primetio da je velika razlika u kompresiji izmedju dva cilindra. Levi jedva okrenem sa dve ruke, a desni okrenem jednom rukom bez mnogo muke...

Jurio sam one manometre za merenje kompresije ali nigde nisam uspeo da nadjem nekoga ko ih ima, a da ga znam :) Nego sam premerio karike, stavio ih u cilindar i merio falc koji ostane na krajevima karika. U manual-u pishe da kad su nove 0.2-0.4mm a da je limit 0.6. A meni je bash negde oko 0.6mm. Nisam mogo da nadjem shpijun 0.6 (obrisali se oni glupi brojevi ) pa sam ishao ono 0.5 prodje, 0.7 nece :) Videcu kolike su ove shto ih imam pa cu odluchiti da li menjati ili ostaviti ove stare.

E sad, fora je u tome da ne znam ni ove sad u njemu da li su orginal ili nisu. Gornja se manje shiri kad je slobodna od donje :S tu mi je neshto malo chudno... A soony sa foruma je stavio iste te od fijata i kaze da je sve ok za sada (pre oko godinu dana je stavio. Takodje smo i ortak i ja u ortakovu mashinu stavili te od fijata i sve radi ok. Videmo samo koliko dugo :) Celu sezonu je pregurao ok, bez ikakvih problema a kompresija je ko luda. I meni je sumnjivo to bash zbog radne temperature, shta znam. Vidim po forumu da su i ranije to ljudi radili, a nisam bash pri kinti da dajem 60€ za orginal :S

Videcu josh shta mi je chiniti. Ajde gruvajte predloge, sugestije, kritike :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ne znam koji su precnik karike od peglice ( Fiat 126 p ), ona je vazdusara.  Pitaj i te ljude koji rade na masinskoj obradi. Ja sam nekad davno stavljao klip i karike od Skode na starog BMW-a, pa mi je majstor racunao toleranciju bas zbog razlike u radnim temperaturama.  Il vidi sa tim majstorima, dal postoji neka masina sa takvim karikama i da je precnik ko kod tvoje honde. Probaj i ono sa sipanjem benzina u glavu, mozda ti ventili nisu dobro zatvarali na tom cilindru sto se lako vrteo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Nemoj da ti padne na pamet da vrasas te karike pa i da su i u dozvoljenoj toleranciji.......ako si skinuo cilindar gotovo je svaka karika je sebi napravila put i nijedan cilindar nije idealno okrugao a ako ci je pomerio oko ose vec je gotovo ( a ti si skroz izvadio ) zato se i karike razradjuju da bi se karika prilagodila cilindu.......nemoj sumnjati u ovo sto ti pricam jer sam davno ( ko mali ) radio takve stvari i platio sam to znanje odavno.......

 

Evo ti primer motor nije los i ne trosi ulje skines vratis dimi ko lokomotiva.....ZNACI ZABORAVI TE KARIKE!!!!!!

 

Druga stvar neznam kako se spanuje lanac na tvom modelu ( trebo si slikati da vidimo ) ali neke Honde imaju spaner tkoji funkcionise na smicanje i ako je nov taj spic je dole a kako se tegli on se dize gore do tacke odakle vise nemoze i to mu je kraj a onda pocinje da se cuje.......baci oko na to pa prepricaj sta si video.......mozda i nije tako ima vise varijanti

 

Glavu nemoj da ravnas ni u ludilu jer se ta glava skoro nikada ne krivi a posto je bila dobra samo je dobro ocisti ( ja kada skidam glavu cak i sa 6taka ako nije nista mesala ocistim je i vratim....to je majstorska fora da je to obavezno samo da ti vise naplate a ne ravnaju je uglavnom )

 

Ventile isto netreba brusiti nego ocistiti masinski i samo malo pecnuti ( vidis sa strane koliko su ostri ) a siceve takodje isto tako ocistiti i samo malo pecnuti........tebi ustvari nevaljaju tefloni i to ces videti kada skines ventile i stavis mastan ventil i povuces ga i vidis kako brise ulje...ali po tvom opisu otisli su 100%...ako dimi na prvom startu.....veruj mi da motor radi cak i ako ih nema BUKVALNO ali trosi..vidjao sam i to...

 

Za ovaj dihtug nisam siguran da nije dobro naprav;jen pogledaj dali ulje treba da ide gore kako ti misli....nekada putuje pored na drugu rupu.....pogledaj i prati i samo ce ti se reci...mozda si i u pravu kada bi video odmah bi znao...

 

Cilindar na oko nije los ali prodjes noktom po njemu i osetis da li zapinje.....majstorska uzrecica kaze sto oko NE vidi ruka i prst osete...u svakom slucaju ako nemozes da procenis odnesi kod strugara pa ako treba malo ga ishonujes.....pitanje i ko je strugar jer oni bi uvek sve brusili busili ravnali urezivali jer zaradjuju na tome tako da nekada te stvari nisu potrebne......

 

Zaboravio sam ti reci da po prirodi stvari se lanac menja na 50 000 u svakom slucaju pogledaj ono sto sam ti rekao za spaner pa mozda bi bilo bolje da ga zamenis jer to je pravi posao ako ces imati nameru da ga duze teras a vidim da imas......

 

 

Inace ako imas radapciger za otkacinjanje lanca otkacis stri i novi i zakacis jedan za drugi i okenes radilicu i izadje ti stari i uvukao si novi bez odvaranja dekle...i onda ga spojis...mada nije frka ni tu deklu otvoriti i staviti ga bez otkacinjanja....duze ja ali nije frka i nema tu nekih tajni a steknes uvid u stanje kvacila i ostalih zupcanika.......

 

Ako to sve tako uradis motocikl za tebe nece imati vise nikaku tajnu sto bi ja rekao...ja volim da vidim da li tajni ima ili nema

 

U svakom slucaju polako i pametno a ako negde zapnes pomocicemo ti........nema nista lepse i bolje nego kada sam sebi sklopis motocikl

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Hvala na ovim savetima i iskustvima.

Karike cu onda definitivno zameniti.

 

Lanac se zateze tako shto se, dok radi motor na leru, otpusti donji shraf koji ga steze i on se sam nashteluje, a zatim se ponovo stegne taj shraf. Pre nego shto sam skinuo glavu proveravao sam lanac i bio je veoma zategnut. Zanima me, da li on treba da bude totalno skroz zategnut da nema ni milimetar da se klati ili ne ? Ako bih ga menjao morao bih da rasturam celu donju stranu motora, da sklinem klipnjache i da izvuchem radilicu (znam ovo poshto sam vec menjao ortaku ovaj lanac a mashine su iste). A ova fora sa rasturanjem lanca je dobra, a chini mi se da burazer ima neku alatku za to.

Shto se dihtunga tiche, trazio sam po netu kakav je orginal, i definitivno treba da se iseku ovi urezi, svuda su isecheni. Ulje je samo napravilio put tako shto je pod pritiskom guralo dihtung, pa se stvorio kanal izmedju dihtunga i bloka, ali to definitivno nije dovoljna kolichina ulja koja je predvidjena da prodje.

Za ovo sa noktom preko vrha cilindra znam, radio sam to, i i dalje ne osecam nikakvo zapinjanje. Kod burazera smo rasturali neki motor od yuga i dobro se secam kako sam hteo da polomim nokat o tu ivicu :)

A glavin razlozi rasturanja motora su, pod jedan, shto dimi kad je 'ladan, a drugi je taj shto me celu sezonu kopka svashta, kakve su karike, kakvi su cilindi, koliko li ce izdrzati, ma gde da idem 300km od beograda ako crkne shta da radim i tako... Ovako preletim sve i posle znam shta jashem :)

 

Hvala josh jednom na pomoci. Nadam se da cu sutra odneti glavu pa javljam. I necu ravnati glavu. Suvishe je ona uska i kratka da bi uspela da se iskrivi. A i mislim da ni nema "mesa" koje bi moglo da se skine a da posle ne dodje do kachenja u svecicu ili ventil, ili greshim ?

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Mora lanac da ide malo levo desno i nov........rekao bi da je to to.......a vidi za lanac ako ses ga menjati nabavi radapciger pa uradi kao sto sam ti opisao ili pozajmi negde mada tu alatkicu niko nece nikoma da da..........slicna je alatkica kao i ona za pogonski lanac...

 

U svakom slucaju polako i pametno pozzzz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Provericu lanac josh. Naruchivao sam za ortaka na ebay za nekih 25€ cini mi se, i stigao za 4 dana :) Njemu je bash bio puko, nismo ga proveravali i onda kad smo sklopili makinu posle 2 dana pukne lanac :( Josh da zlo bude vece, pokida na nosachu radilice neki nosach za shtitnik za lanac pa smo morali i da varimo aluminium :F. Sreca pa nas u familiji ima raznih struka pa sve to zavrshimo u krugu porodice :P:P:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Nemoj da ti padne na pamet da vrasas te karike pa i da su i u dozvoljenoj toleranciji.......ako si skinuo cilindar gotovo je svaka karika je sebi napravila put i nijedan cilindar nije idealno okrugao a ako ci je pomerio oko ose vec je gotovo ( a ti si skroz izvadio ) zato se i karike razradjuju da bi se karika prilagodila cilindu.......nemoj sumnjati u ovo sto ti pricam jer sam davno ( ko mali ) radio takve stvari i platio sam to znanje odavno.......

 

Svakako da ima razloga za ne vracanje starih karika, ali njihovo pomeranje oko ose nije jedan od njih. Tokom rada ne okrecu se  karike samo kod dvotaktnih masina zato sto u žljebu klipa ima štift koji to onemogucuje.

Ko je otvarao masinu posle stotinak pređenih kilometara sa prethodno raspoređenim karikama tako da otvori medjusobno budu pomereni za 120 stepeni (kako se obično preporučuje) zna o cemu pričam. Otvori više nisu tamo gde su bili.

Naravno to što sam morao da otvaram mašinu ponovo posle samo toliko km, (i to više puta, cak i posle manje km) govori kakav sam majstor.

Znači, ne kažem ni menjaj ni nemoj da menjaš karike, već samo da se one normalno okreću oko svoje ose tokom rada motora, pa tu nisi ništa zajeb'o ili ništa nije "gotovo".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

To mije isto palo na pamet.  S obzirom da karike nisu fiksirane u svom lezishtu i da rade koji deo milimetra gore dole i "imitiraju" uljnu pumpu da guraju ulje na gore zar je moguce da se ne okrecu u krug ? :S Mada zamenicu ih u svakom sluchaju. E sad, ako ima neko da prodaje oginal karike do nekih 30ak € nek se javi :D (mada sumnjam da ima takvih)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Nemoj da ti padne na pamet da vrasas te karike pa i da su i u dozvoljenoj toleranciji.......ako si skinuo cilindar gotovo je svaka karika je sebi napravila put i nijedan cilindar nije idealno okrugao a ako ci je pomerio oko ose vec je gotovo ( a ti si skroz izvadio ) zato se i karike razradjuju da bi se karika prilagodila cilindu.......nemoj sumnjati u ovo sto ti pricam jer sam davno ( ko mali ) radio takve stvari i platio sam to znanje odavno.......

 

Svakako da ima razloga za ne vracanje starih karika, ali njihovo pomeranje oko ose nije jedan od njih. Tokom rada ne okrecu se  karike samo kod dvotaktnih masina zato sto u žljebu klipa ima štift koji to onemogucuje.

Ko je otvarao masinu posle stotinak pređenih kilometara sa prethodno raspoređenim karikama tako da otvori medjusobno budu pomereni za 120 stepeni (kako se obično preporučuje) zna o cemu pričam. Otvori više nisu tamo gde su bili.

Naravno to što sam morao da otvaram mašinu ponovo posle samo toliko km, (i to više puta, cak i posle manje km) govori kakav sam majstor.

Znači, ne kažem ni menjaj ni nemoj da menjaš karike, već samo da se one normalno okreću oko svoje ose tokom rada motora, pa tu nisi ništa zajeb'o ili ništa nije "gotovo".

 

Ako si skinuo cilindar ( cilindre ) sa masine koja je razradjena i ima neku srednje pristojnu kompresiju...pomerio si ih iklopio..POZDRAVI SE SA TOM PRISTOJNOM KOMPRESIJOM...........

 

Ako si stavio nove i posle 100 kilometara rastavio mozes ih naravno vratiti jer se nisu ni razradile..pogotovo ako si ih stavio u nov cilindar ( ili busen )

 

Kada sam bio mladji radio sam svakakve budzeve i raznorazna turpijanja.....nekada i experimente.......pa ako ne zelis da rastavljas posle 100 kilometara...onda bi trebao poslusati ovo sto sam opisao......

 

Fazon je sto ako vratis stare karike neces napraviti ni 1 kilometar jer ces se ugusiti od dima......PROVERENO ISTINITO IZ PRVE RUKE nisu bajke ni prepricavanja.....

 

 

Zaboravio sam reci da sto je veci precnik cilindra vise ce se kompresije izgubiti...na manjem bi mogao i da radi...ali opet dolazimo do pretpostavke da ce to biti dobro...a mozda i nece........

 

U slucaju ovog CBa obavezno nove.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Vracao sam mnogo puta stare karike i nije bilo nista od toga sto pricas. Mogao bi da nam objasnis zasto je tako?  Podrazumeva se da se vrate karike koje su vile bas na tom klipu,i da se pravilno rasporede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Cisto da znas apen je dvotaktna masina,a pricamo o vecim cetvorotaktnim  ;)

 

 

Ne kazem da ne treba menjati karike,naprotiv,samo mi se nije desilo da izgubi kopresiju,ako je prethodno bila dobra.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

heheheheh Konjo bas si me nasmejao.....sve sam rekao ako nisi skontao procitaj ponovo......ako ni onda ne skontas onda vezbaj uci skida sastavljaj i igraj se.......ja sam se dosta igrao i necu vise.....

 

PS. kao sto deca u skoli koriste olovku tako ja koristim spravu za merenje kompresije......onda znas sta si imao pre a sta imas posle...ako mene slusas posle ces uvek imati vise nego pre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Slusam ja sve vas :) Cutim i upijam :D

 

I treba........zato je net i dobar sto mozes svasta da saznas i da naucis na lak nacin...jbg. u moje vreme ga nije bilo pa sam ucio na tezi nacin a i mnogi majstori nece da pricaju o mnogim stvarima......znas za uzrecicu male tajne velikih majstora...nece niko nista da kaze a tek ako nemas alat...onda nema nista od pravog posla......

 

 

Evo ti prica iz mog predstavljanja pa vidi sta je mladost i  energija i velika zelja za drumom iz vremena kad je u Srbiji bilo jako malo motocikala a pogotovo malih kojih gotovo da uopste nije bili.......moj CB je bio san snova u to vreme

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=33595.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja