Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA R1 2002-2005

Recommended Posts

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd, Herceg Novi
  • Motocikl: Hyosung GT250R`10, Gilera Nexus 250ie SP, Peugeot Speed Fight 2 206 WRC

Aja sprdnje od teme  doh.gif

 

:)

 

Yamaha TZR od 125ccm ti ne postoji, ako mislis na onaj noviji model TZR-a, postoji samo od 50ccm koliko ja znam, a TZR od 125ccm i 250ccm postoji, ali stariji tip tj. masu starije godiste..............ako se nevaram...nek me neko ispravi....  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

pa mislio sam na stariji model.......jer vozicu ga mozda jednu ili dve sezone.......tako da necu da preterujem sa nekom 125 od 5000e........o ovo sto sam sa R1 presao na 125......razlog je taj sto sam u ovoj temi shvatio koliko ja neznam o motorima....da treba jos mnogo toga da ucim......a 125 je za pocetak idealna......a posto volim yamahu onda ce to da bude TZR.........a posle mogu i dobro da je prodam.......ako je budem prodavao??... ;)

 

pozz svima.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

evo jos jedne informacije koje ne znas:

 

ako das 5000eur za motor od 125ccm

nikad ga prodati neces za te pare a ni priblizne pare makar od zlata bio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

A da li si razmisljao o hyosungu comet nisam vozio ali citao neka CHARUGINA iskustva.Deluje mi kao fin motor i verujem da ces se lepo igrati sa njim a i nauciti dosta toga ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Slobodno uzmi neshto 400-600 kuba ali da nije R. Ti motori su relativno pitomi, a kao shto rekoshe ranije, nece ti brzo dosaditi kao 125.

E a naleteo sam danas na neku reklamu, Husqvarna SM610 :D Nova je 6500€, to je oko 500 vishe od tvog budzeta. Ja bih ovo draoooo.... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

A da li si razmisljao o hyosungu comet nisam vozio ali citao neka CHARUGINA iskustva.Deluje mi kao fin motor i verujem da ces se lepo igrati sa njim a i nauciti dosta toga ;)

 

da,da... i kada mu bude trebao neki deo da ga ceka po 6 meseci!  8)

 

ma zna decko sta je dobro!  ;D

 

sTS2P_dsc06066w.jpg

 

71DSg_dsc06069.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

ja bi najradije uzeo ovog sa slike.ali je to previse za mene, ovi motori koje ste vi nabrojali mi se nesvidjaju.jesu oni dobri ali nisu po mom ukusu ,motor nemoze da mi dosadi nikad bilo koji da vozim jer volim da vozim,bez obzira da li je to na R ili nekom drugom.

 

a za onog hyosunga.da sam hteo kineza uzeo bih onog quinqiya ili kako se vec zove od 200cc..pa bi se vozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

ova husqvarna je prelepa.ali je prevelika za mene ja sa svojih 179cm tesko bi se snasao na ovom bajku...a jedna je od najlepsih supermotoa...ima sediste 910mm.to je previse za mene..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

        Vidim da ti se i varadero 125 svidja. To ti je moja preporuka. Nijednu losu stvar nisam cuo za njega.On je ispod 2000e.

        -Ako ti brzo dosadi prodaces ga za iste pare.

        - Nije dvotaktni tako da se ne cuje kao testera :) .

        -Polozaj sedenja je odlican i mislim da je dobro da prvi motor bude tog tipa a ne neki na koji moras da se pogrbis dok vozis.

        - Lep je i prilicno veliki tako da ce ribice da misle da je jaci. Za njih postoji samo ono: lep je, nije lep.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Upravo sam hyosunga izfvojio zbog polozaja sedenja bilo koji motor tog tipa bi ti odgovarao...A r1 super je to motor ali ja na njega sedam samo ako pod 1.Nemam gorivo u motoru i pod 2.kad NemanjA^ zakuka ;D .Opet to je subjektivno misljenje jer licno ne volim supersport motore sto ne znaci da ih nekada necu zavoleti ;DAko imas prilike da probas vise tipa motora lakse ces se odluciti ;)Samo polako i bez zurbe ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

varadero je sjajan bajk.....jos je i 4t...videcu razmislicu dali cu enduro ili r......RS 125 mi se nesvidja,a ni cagiva mito 125....probao sam vise tipa ienduro i r i skutere(sa vecom cc)..i najvise mi lezi r....moja voznja na r sa  179cm je kao voznja mog druga koji je 202cm na enduru....a i lepo se osecam na R...vladam celim motorom....endurke sam slabije vozio ali i one su dobre..jesu one 10puta udobnije od R...ali svaki motor ima manu....

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Stvarno ne razumem neke ljude sa ovog foruma, mada vecunu Srbije vise ne kapiram ali ajde... Decko mlad, neiskusan dosao je ovde da procita nesto i da nauci. Mislio da je R1 igracka valjda je shvatio da nije ali to sve ide sa godinama... Vecina opalila paljbu i zajebanciju kao da je momak nesto lose uradio... Normalno je da u tim godinama zeli R1 ili nkog GSXRa ili tome slicno, ne vidim nista lose u tome.

P.S. Cast izuzecima...

 

A sto se tice saveta, r1 zaboravi par god ili bar jedno 15000km muske voznje na R-u 600ccm, uzmi 125 napucaj je, kupi dobru opremu, navozaj se pametno ako vec volis R motore... Uzmi RS 125 ili Cagivu mito... Posle mozes jednog KTM SM Lc4 pa nekog R 600... Vec probaces dosta motora pa ces videti sta ti stvarno lezi srcu, da li je to SM R ili ENDURO. A veruj mi da su coperi vrhunska stvar, odmaraju mozak samo tako.

Ja i sada posle R6 razmisljam da predjem na SM deluje mi mnogo zabavnije...

U svakom slucaju srecno sa kupovinom i voznjom na istom, a iskustvo ces steci godina i kilometrima!!!

Posle toga mozda shvatis da je samo SUZUKI motor... :D:D:D  ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

moram se sloziti sa nekim clanovima foruma i podrzati njihovo misljenje da r1 nije za pocetnika a koliko vidim i ti si prihvatio misljenje iskusnih bajkera sto je jako pozitivno jer treba neki put i saslusati malo iskusnije!!!godina sam imao isto koliko i ti sada kada nisam poslusao mnogo starijeg drugara u to vreme i seo na hondu boldor 900 f2(MALKO STARIJI ZNAJU O CEMU GOVORIM).moja voznja se zavrsila tako sto sam umesto kocnica koristio jednu lajku za zaustavljanje(razbio sam se ko....).do tada sam vozio i probao vecinu motora(mz 125,150,250,251,tomos e90 i jos dosta tipova mot.)al mi nije dao djavo mira i probam hondu misleci da mogu sve voziti,ipak sam ja bio strucnjak za motore u to vreme(KO BAJAGI) i lepo zavrsim voznju + novo iskustvo(oguljeni laktovi,polomljen mali prst na ruci itd).ovo sam ti sve napisao da i ti ne bi platio skolu i ucio na opstvenom primeru!!i dan danas kad sednem na nekog R-a,imam strahopostovanje i koliko god zeleo da ga vozim polako,pojavi se onaj mali vrag u meni i zategne mi gas do koske,tako da prica o sporoj voznji pada u vodu!!!pozdrav od mene i puno bezbednih kilometara ti zelim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

moram se sloziti sa nekim clanovima foruma i podrzati njihovo misljenje da r1 nije za pocetnika a koliko vidim i ti si prihvatio misljenje iskusnih bajkera sto je jako pozitivno jer treba neki put i saslusati malo iskusnije!!!godina sam imao isto koliko i ti sada kada nisam poslusao mnogo starijeg drugara u to vreme i seo na hondu boldor 900 f2(MALKO STARIJI ZNAJU O CEMU GOVORIM).moja voznja se zavrsila tako sto sam umesto kocnica koristio jednu lajku za zaustavljanje(razbio sam se ko....).do tada sam vozio i probao vecinu motora(mz 125,150,250,251,tomos e90 i jos dosta tipova mot.)al mi nije dao djavo mira i probam hondu misleci da mogu sve voziti,ipak sam ja bio strucnjak za motore u to vreme(KO BAJAGI) i lepo zavrsim voznju + novo iskustvo(oguljeni laktovi,polomljen mali prst na ruci itd).ovo sam ti sve napisao da i ti ne bi platio skolu i ucio na opstvenom primeru!!i dan danas kad sednem na nekog R-a,imam strahopostovanje i koliko god zeleo da ga vozim polako,pojavi se onaj mali vrag u meni i zategne mi gas do koske,tako da prica o sporoj voznji pada u vodu!!!pozdrav od mene i puno bezbednih kilometara ti zelim ;)

 

hvala ,mige,na ovom savetu.....

pozz... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Obrni,okreni o Yamahi niko ne rece nista,mada moram da priznam da me interesuje kako ce da se zavrsi ova "kupovina"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja