Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA R1 2002-2005

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

nema na cemu a mogu da ti kazem da moj drugar koji ima uvek po 2-3 motora pa tako i jednom jedan r1 ,nije bio nesto odusevljen njime.zasto??e ovako,njegovi utisci su sledeci:kasno kocenje,motor je ok al ima momenata kada mu se desavalo da u visokim obrtajima proguta knedlu,i tako jos neke sitnice!!!!bas smo se culi danas i ja mu ispricam za tebe,porucio ti je da ako vec neces da odustanes od R-a,da bar razmislis o gsxr-u 600 recimo k7 ili k8,jedino njemu nije nasao manu i svom sadasnjem motoru(k9 1000).preneo sam ti iskustvo momka koji se bavi i moto mehanikom tako da prica nije prazna!!!toliko od mene,tu sam ako mogu jos nekako da pomognem!!!!pozdrav veliki ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

o suzani nisam razmisljao posto me ne privlaci...ali odluceno je da za pocetak ipak bude neki R od 125....a jednog dana ce sigurno ispred moje kuce biti parkirana jedna ovakva lepotica....svaka cast ovim japancima kao da su znali sta zelim...znaci ako mi zatreba nesto o R1 znam kome da se obratim...

post-8197-12879061368238_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

a da ti proveris dali uopste mozes da vozis 1000 cc, posto po novom ZOBS-u moras da imas 24 godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

A jel si razmisljao o Hondi cbr 600rr?  :)

najvise preferiram yamahu ali sam gledao nekoliko...smeta mi to sto su  ljudi koji voze hondu u mom kraju rekli  da ima problem sa reglerom...ona ce biti u opticaju kao i druge 600-ke tek sledece sezone...ove sezone planiram da vozim neku 125-cu....

pozz.... ;)

 

a da ti proveris dali uopste mozes da vozis 1000 cc, posto po novom ZOBS-u moras da imas 24 godine

 

dobicu A kategoriju za nekih 2 meseca tako da me ne hvata zakon...posto jos nije stupio na snagu...da me hvata ne bih ni razmisljao o 1000cc....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Sada za male pare mozes da kupis ER6 i to ti je moja preporuka. Mlad motor, lepo ide, lepo izgleda, moze lepo da se cuje kada stavis neki top, super za grad i putovanja do 500-600km i sve to za malo para. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Vidim shvatio si sta ti je ciniti. To je lepo, posto pola njih dodje ovde, dobije iskren savet i naduri se posle toga. Slazem se savecinom (korektnih) komentara koji se ticu NEuzimanja keca. Sa 17 godina je stvarno previse, odnosno i sa mnogo vise godina, mada posle nekih 20k km (ako si malo talentovaniji, normalniji itd.) moze da se uzme tako nesto, ali opet ne toliko potrebno osim ako ti se bas jako jako ne svidja.

 

Treba stvarno ici redom i svaku kubikazu odvozati do one mere dok ne pocnes da se igras s njom, odnosno da ti vozis motor kako hoces, a ne on tebe. Srazmerno povecanju kubikaze ovo postaje naravno tezi zadatak, ali mlad si ima vremena (kao i ja).

 

Ja sam krenuo sa automatikom (sa 12god), RS50 (sa 15god), RS125 (sa 16god) i sad razmisljam o necemu drugom posto sam zadnji prodao. Veruj mi da mi je RS50 znacio najvise i pomogao najvise, toliko sam iskustva i rutine s njim stekao da je to neverovatno. I ljudi koji su za prvi motor imali nesto jace od 600 nema teorije da ce voziti ili stici da nauce voziti kao neko ko je sve izgustirao redom ;) (cast izuzecima naravno)

 

Neka 125ica bi ti bila idealna. E sad ne znam sta si odlucio, ali od mene RS125 (nova) ima preporuku. Jeste skupa, jeste da se gubi dosta na njoj, ali ona prica da 125ica ne vredi 5k evra ne drzi vodu. Mada posto vec imas skoro 18 god uzmi neku polovnu ganjaj par sezona i onda 250 (isto RS, ili neki moze i neka 600tka), kad te dve naucis da vozis perfektno i stopis se sa njima imaces dovoljno iskustva da sam procenis koliko si sposoban i za kakav motor. A sada, samo polako, pamet u glavu i redom kreni (ne preko 125) ;)

 

PS. Nikad necu shvatiti neke ljude na ovom forumu (mada ima toga svuda, ali...) koji mogu tako na prvu da nekog napadnu i krenu po roditeljima i slicnom. Pa moze se to na lep nacin, pre ce neko poslusati dobronameran savet lepog tona nego neko dokazivanje sebe kao iskusnijeg, pametnijeg i sta ti ja znam kroz agresivne i neprimerene komentare. Ako neko treba da je drustven i uvek voljan da pomogne onda su to valjda bajkeri :-\

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

il dottore@

posto obozavam yamahine modele...to ce biti motor koji cu ja voziti dok mogu da vozim...nekazem da drugi nisu dobri,naprotiv odlicni su....prvi motor ce biti tzr 125...1 razlog i jedini  je to sto je yamaha....gledao sam i ostale 125 ali nista...tako da za jedno dva do tri meseca bi trebalo da stigne jedan ovakav model....puno pozdrava za tebe,i hvala na savetima,dobra savet je uvek dobrodosao... ;)

post-8197-12879062305444_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

 

Ja sam krenuo sa automatikom (sa 12god), RS50 (sa 15god), RS125 (sa 16god) i sad razmisljam o necemu drugom posto sam zadnji prodao. Veruj mi da mi je RS50 znacio najvise i pomogao najvise, toliko sam iskustva i rutine s njim stekao da je to neverovatno. I ljudi koji su za prvi motor imali nesto jace od 600 nema teorije da ce voziti ili stici da nauce voziti kao neko ko je sve izgustirao redom ;) (cast izuzecima naravno)

 

 

odakle ti taj zaklucak da ljudi koji su krenuli sa 600cc ne mogu da voze kao oni sto su krenuli sa automatikom ili tako nekom masinom? ja sam krenuo sa ZZR600 i sada vozim 954 i dajem zivot da neces voziti kao ja za 3god! ja se ovime ne hvalim ,samo kazem da ti je glup zakljucak  iako si napisao cast izuzecima! naravno da sa 16god ne treba da vozi R1! Mom burazeru su roditelji kupili kada je imao 16god novog gsxr600 sto ja nisam podrzavao ali decko je pametan i vozi kako treba! tako da nema problema!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Kako se tako vatas ko pijan plota i 10x ponavljas isto kao da sam ne znam sta rekao  ::) Rekoh cast izuzecima koji definitivno NISU u vecini, i mislim da se vecina s tim slaze ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

Kako se tako vatas ko pijan plota i 10x ponavljas isto kao da sam ne znam sta rekao  ::) Rekoh cast izuzecima koji definitivno NISU u vecini, i mislim da se vecina s tim slaze ;)

 

 

 

a sta sam ja to 10x ponovio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

ljudi ova tema nije za svadjanje....nemate oko cega da se raspljavate...svako vozi na svoj nacin.....

 

imam tzr 125 kao nova dodji vidi dobićeš dobru cenu zimsku ide opako registrovana

 

aj mi postavi neku sliku,i opste podatke...pa cu da vidim??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Koliko planiras da vozis TZRa? Malo mi je cudno da imas budzet od 6k evra, a kupujes ovu prilicno staru 125icu pored toliko novijih i boljih. Ok je ako volis yamahu, ali to je nece uciniti boljom realno gledano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Mislim da nema tzra novijeg, ima ovaj novi r125, ali rekao si da neces ni nov, tako da yamaha otpada ako oces 2-3-4 god staru 125icu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

to je mnogo za 125 ma kakva ona bila....a 2,3,4 godine star motor yamahin proizvod od 125 nema...tako da jedino ostaje tzr...a yamaha ne moze da otpadne jer je ona jedina u opticaju....motor koji ja budem kupi nece boraviti duze od 2 sezone....zato ne bih da pucam velike pare na 125...bolje da za jedno 3 godine taj budzet poraste,ako poraste....bolje da dodje nova 600ka...ja mislim da je to najbolje resenje...sta ti mislis???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Ne znam. Jedino sto znam da za 2 god voznje (koliko planiras) ne bih pazario preko 10 godina staru 125icu. :) Ne znam sta ti je toliko za yamahom, dzabe sto je volis kad su ostali bolji (i skuplji, ali ako vec imas). Ne kazem da das 5000k za novu 125 ako bas neces, ali za 3000-3300 moze da se uzme RS125 iz 2006. ;) Idi na berzu pa caprkaj malo sta ima, ima i derbi za smesno para, oko 2500 i manje, isto 125 2005 itd itd...

 

I pazi kad budes kupovao te 2T 125ice, to se odvaljuje ko ludo i na tome svi uce, pa se potrudi oko potrage, da ne dobijes krs koji ce svake nedelje kod majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

to dal su bolji to neznam...ali znam da necu da pazarim nista osim yamahe...gledao sam mnogo RS125 i ne svidjaju mi se,bas sam razgovarao sa vlasnikom od rs125 i on mi je rekao da uznem ili tzr ili nsr,razlog sto mi je to rekao je bio,da su japanci mnogo jeftiniji za odrzavanje i da se manje kvare,ali da italijan ide brze....sto se tice kvarova,znam da se to razvaljuje,zato i tragam dosta dugo...ali hvala ti na savetima....pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Ma kakvi feniksi. Uostalom sta ti znaci taj kinez (il' sta je vec), ako si resio samo yamahu. Evo i ja kao bivsi vlasnik RSa kazem ti da mi je za 10000km riknula samo svecica.

 

Nemam ti vise sta za reci, ako mora yamaha onda mora jbga, druge nema, nema sta da se raspitujes. Od novih imas YZF-R125, stara TZRka i to je to. Mislim da lose biras i to je to. Cak nikad ne bih ni nov YZF-R uzeo pored konkurencije (125ccm mislim), al ajd.

 

Mozda se izbor prosiri ako ne mora R motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja