Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA R1 2002-2005

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

a sto se tice iskustva sa R vozio sam R6 nekih 50km.....i vozio sam neke 125-ce......znam sta je imati ispod sebe 130 konja a komoli 180.........nemam nameru da zavrcem gas do kraja bilo kojim putem da vozim......a ovo za krivine???ali sa R6 sam bez problema ulazio u krivinu sa nekih 50-60 km/h..........mozda je teze sa hiljadarkom to  neznam.......ali sve u svemu ja sam tek zakoracio u ovaj svet treba mi mnogo vise prakse nego teorije.........

 

Ovde se vidi koliko si neiskusan. nemoj se ljutiti, ali nije ti moj savet da uzimas R1. ok, uzmi ti jaci motor,

ali R1 je R1, nema merilo. pa dok steknes jos malo iskustva, ti ga ispazari. Ne kazem da ces divljati, ali znam kako je kad

povuce gas, pa sto vise odvrces, sve vise trazi. . . Budi pametan  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Sacekaj novi zakon, polazi za A na prolece, pa kreni redom od 125, 250, 500, 650 itd, pa kad napunis 25,26 godina i kad budes imao dovoljno vozackog staza iza sebe onda ces i sam znati i moci ces da procenis da li ti treba 180 konja pod dupetom, sada ti sa 50 km iskustva sigurno ne trebaju niti ce ti trebati u skorije vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

za polaganje sam vec uplatio.........ovaj limited je extra motor nego on kosta mnogo vise od 6000e......razmislicu o gsx-r 600......i to je prilicno lep motor........a ovo za zatezanje.....pa naravno da se jos niko nije rodio.......vitez kojo mozes li da mi napises sve sto znas o ovom motor......a po vasi pricama sam shvati da r1 nije motor za mene.....bar za sada.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Najbolje bi bilo da kupis sebi Ninju 250 za pocetak. Motor jako lepo izgleda :) A posle kad steknes iskustvo kupis jace ;) Stici ces i do R1 ne brini, samo polako. Nemoj zuriti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

za polaganje sam vec uplatio.........ovaj limited je extra motor nego on kosta mnogo vise od 6000e......razmislicu o gsx-r 600......i to je prilicno lep motor........a ovo za zatezanje.....pa naravno da se jos niko nije rodio.......vitez kojo mozes li da mi napises sve sto znas o ovom motor......a po vasi pricama sam shvati da r1 nije motor za mene.....bar za sada.......

 

Ni R1, a ni gsxr 600.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

za ovu novu RS je cena preterana......5500e.....ako vec dajem tolike pare onda necu da uzimam 125cc........pa koji mi vi motor preporucujete od 600 kubika posto kazes da ni gsxr nije za mene........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Drug, kupi sta se tebi svidja.

 

Dzaba ti mi preporucujemo kad motor ne treba kupiti na preporuku vec prema svom ukusu.

 

 

Nemoj 600 rr da kupujes vec nesto sto ima podosta ispod 100ks je jedino sto mozda treba reci...

 

http://www.moto-berza.com/images/vesti/img/893_yamaha_xj6_diversion_f_2010_03_2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

za ovu novu RS je cena preterana......5500e.....ako vec dajem tolike pare onda necu da uzimam 125cc........pa koji mi vi motor preporucujete od 600 kubika posto kazes da ni gsxr nije za mene........

 

Ne radi se samo o gsxr-u 600, svaka trkalica u toj klasi uglavnom ima preko 100 konja sto je gledano spram tvog vozackog iskustva velik zalogaj. Poslusaj savet nekolicine ovde, kupi nov motocikl od 125/250cc (cetvorotaktni), vozi ga par sezona, stekni bar neko iskustvo, kasnije ce ti biti mnogo lakse da sam odlucis da li ti uopste trebaju tih 100 i kusur konja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

vozio sa RS 125,NSR,R6,TDR,SCUTERE OD 50 I ATLANTIC 250.....i APN 6 na njemu sam ucio da pustam kvacilo.......cetri tocka vozim samo po mom naselju........a na dva tocka imam iskustva nekih 1500-2000 km.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

hvala svima puno.......na odg.......zakljucak je da za mene nije motor od 100ks.....nije za nijednog pocetnika........a poslusacu sve vase savete........jer su mi promenile misljenje o motorima i drugim stvarima........naravno u pozitivnom smislu.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

vozio sa RS 125,NSR,R6,TDR,SCUTERE OD 50 I ATLANTIC 250.....i APN 6 na njemu sam ucio da pustam kvacilo.......cetri tocka vozim samo po mom naselju........a na dva tocka imam iskustva nekih 1500-2000 km.......

 

Eee moj rodjace, ti sa ovoliko km razmisljas o R1, strasno. Ja sam samo za ovu godinu presao 6500 km. Veruj mi, probao sam da provozam malo mog GSX-R 750 koji je verovatno cak i slabiji od novijih zujalica od 600 kubika, i nije ni malo za salu. Svaki mali gas i dupe ode u stranu a ti se snalazi kako znas i umes, ja sa mojih 15-ak hiljada km ne mogu da iskontrolisem dupe, mogu misliti sta bi ti radio sa 2000 km.

 

Moj drugarski savet, uzmi nesto od 500 ili max 600 kubika pa posle polako i kad vidis sta volis kod motora lepotu ili mogucnost da putujes ili volis da divljas po livadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

pa ja sam rekao da nemam iskustva u saobracaju.......kod motora mi je bitan izgled i zvuk......nevolim jedino copere........svi ostali dolaze u obzir..........sto se tice duzih relacija nije mi bitno sa kojm motorom mogu cak i sa R.........iako to niko nepreporucuje......sta bi mi ti preporucio kao mogucu opciju.????neka bude ili R ili enduro Do 250cc.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Ovo nije ni R ni enduro ali po meni zanimljiv motor:Yamaha YBR 250.Razmisli i o njoj!p.s.ako nije R1 neka bude makar Yamaha!  :) Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

R1 definitivno nece biti moj prvi motor.........jer vasa misljenja pokazuju na to da ja nisam taj koji treba da obuzda 180ks.......sve sam savete pogledao........i odlucio da moj prvi motor koji cu voziti dugo nadam se.......biti yamaha TZR125cc.......e sad moram jos da razmislim dali da uzimam nov ili polovan........jer ce on biti moja "auto skola"......gledao sam onaj ybr 250 nesvidja mi se sto pozadi nema disk......kawasaki ninja 250 je za mene ruzan motor..........a od brendova yamahu najvise cenim i njoj najvise verujem.........ja mislim da je TZR  najbolje resenje.......

 

 

 

hvala svima na savetima i kritikama......dosta su mi pomogli pri izboru motora......

a ova poruka da su ljubomorni........u to neverujem ali svi mi ovde zelimo dobro jedan drugome.......bar sam ja tako shvatio.......

 

da su ljubomorni ne bi imali nikakvu kritiku vec bi rekli uzmi pa sta bude bice.......

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Haha :) KomeNdija :) Uzmi R1 pa nek pocrkaju dushmani :D

Haha shalim se naravno.

Ja dosta volim enduro motorcikle, mada do sada nisam stigao to jednog takvog. Trenutno imam jednu (ovu) sezonu iza sebe na pravom motorciklu a to je Honda CB400N od 40 i kusur konja, matora ko biblija, ali ide. Idealno mi je posluzila za uchenje i navikavanje na dva tochka. Imao sam tu i tamo malo nezgodnijih situacija, svi ih imamo, i na motorciklu i u automobilu.

Mogu reci da mi vec sada fali snage, ali nije mi to bash toliko ni bitno, volim samo da mi je lepo kad se vozam :D (kakav pametan zakljuchak)

Nadam se da ce mi sledeci motor biti neki endurac od 600-650ccm,  ida cu se tu zadrzati duze vremena. O hiljadarkama za sada ni ne razmishljam. Probao sam TL1000 i nije to za mene. Nisam opushten uopshte, moram mnogo da pazim, bolU ruke, bash mnogo divalj motor.

 

Naravno, poshto imash dosta veci budzet, uzmesh neshto polovno sa 40-50 konja i cenom recimo 3000-4000, i milina. Imash da se vozash 1-2 sezone, da ti udje motor u prste i da ga lomish i motash kao poniku, a onda posle gledash dalje. I ja ne bih uzimao skup motor za pochetak... Omakne ti se, padne, nisi naviko, nemash iskustva, izgulish ga lako... ovako neshto upola cene od toga shto si planirao i ne mislish... A posle godinu-dve uzmesh neshto ljud(t)ski.

 

E sad, ako si bash zapeo za novo, ja bih uzeo KLX250 :D chini mi se da je oko 4500 evropi

Ali svakao bolja varijata (za mene) bi bila neki Domindzator, Transalp, Honda CB500, Suzuki GS500... Sve su ok motori, i chini mi se da bi mi bili ok kad sam kretao da vozim. Malu prednost dajem endurima jer ih vishe volim :) Cak bih rado kao prvi motor uzeo neki od manjih enduraca kao dominator, kle, mozda dr... Bash se voze ko biciklica, i super za uchenje i polaganje.

 

E sad, naravno, tvoj ukus presudjuje. Mozemo mi sad da nabrajamo do prekosutra marke i modele, ali ti znash shta ti u srcu chuchi i bocka :) Imash moje neko iskustno od pre godinu dana kad sam bio u istom "sosu" kao ti sad.

 

Pozzdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

hvala ti supatje.........ja volim sve motore.......ali mi R cuci u srcu......imam jednog prijatelja koji je bajker 15 godina.......pitao sam i njega koji je motor najbolji za mene....rekao je ili cb500 ili gs500........e sad posto ja obozavam yamahine R-ove........mislio sam da moj prvi motor bude R1........medjutim svi sa foruma su mi nabrojali 1000 razloga da R1 nije motor za mene.......ja sam te savete poslusao........ipak ce TZR biti moj prvi motor.......mozda nekad predjem i na enduro masine.......ali za sada R.........

 

u svakom slucaju hvala ti za ovaj tekst.......

 

 

pozdrav.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako ces da kupujes TZR kupi polovan taman ce lepo da ti traje jednu sezonu da se naviknes

Samo jel to 2t ili 4t? Jer ako je 2T na dobar zvuk zaboravi ali zato tu je mnogo snazniji motor

 

 

P.S. Te Aprilije RS ne kostaju 6000e nove bez razloga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

najverovatnije da cu polovan........pa vecinom su 2t masine........znam da se cuje kao testera.......ali stavicu akrapovic pa zvuk postane malo bolji..........ako je to moguce......

 

 

pa za 125cc je 5500e mnogo bez obzira sta ona nudi......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

S obzirom da Akrapovic pravi samo auspuhe za cetvorotaktne motore ne bi nikako valjalo da stavis taj ;D

 

Salu na stranu Arrow moze umnogome da popravi zvuk a bogami i da poveca snagu(kod 2t motora auspuh igra vazniju ulogu nego kod 4t)

 

elem, udaljismo se od teme ali iskreno probaj prvo da vozis nesto ispod 50ks bar par hiljada km, i zapamti da i u autu a jos gore na motoru vozaci sa 5000-10 000 su u najgorem polozaju, jer tada se izgubi ono prvobitno strahopostovanje i stice preterana sigurnost u svoju (ne)vestinu

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja