Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2010

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Pozdrav za nase trkace i predstavnek!!! Zelim vam puno srece na buducem nastojecem reliju! Redovno pratim ovaj forum i izvjestaje kao i vase rezultate, i prosle god sam pradio, al se neukljucujem jos sam mlad ;)

 

Sam sam vozio trke i znam da je tesko sa sponzorima, drzim vam palceve da dobijete sve sto treba da dostojno odvozite reli!

 

Puno srece vam Zelim!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

Gabi, ako te ne mrzi molim te da nam u kratkim (što baš i neće biti jer nema samo par njih  ;D) crtama objasniš osnovna pravila na Dakaru. I prošle zime smo budno pratili i neke stvari nikako nismam shvatala.

Neke stvari ste nam objasnili na susretu u Beogradu. Dok neke stvari svi Vi koji znate, smatrate da se zna i da je to nepotrebno objašnjavati.

Prenosi su takvi kakvi jesu, a novinari većinom ne urade domaći zadatak pa i oni pogrešno interpretiraju šta? kako? gde? Možda neki i znaju, ali pored tolikih dezinformacija, teško je shvatiti šta je pravo.

Hvala unapred

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

Konkretno hmmm....

 

Pa ovako. Za početak, ispravi me ako nisam dobro shvatila, a i terminologija mi sigurno neće valjati.

Postoji razrađena maršuta, ima obično vezna deonica i takmičarska. Postoje kontrolni punktovi. Znači odvoziš veznu deonicu, da li se ona boduje, meri vreme ili slično. Ima brzinski deo.Šta se boduje sem brzine, i posete svim kontrolnim punktovima.

 

Gde smeš dobiti pomoć od svakog, gde smeš samo od takmičara, ili da li ako ti oni koji pomognu dobijaju neke kaznene bodove. Da li imaš uvek pomoć svog tima koji je registrovan, ili možda od npr tv ekipe?

 

To kazneno vreme me je uvek maksimalno nerviralo, jer nikako nisam shvatala zašto i kako ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Najednostavnije cu da Ti objasnim sta i kako je na Dakaru!Ujutro se ustaje oko 4h ide se na dorucak i posle je start iz kampa oko 5h.Od 5h do 8h se vozi ruta do speciale tacno imas navedeno kad trebas da budes na startu speciale,kad krenes na specialu onda ti je pocela trka za taj dan to recimo da je oko 400-500km to je oko 8h voznje.Posle toga vozis rutu do sledeceg kampa i stizes oko 6-7 uvece!Merenje vremena se vrsi na speciali i takode i kazneni pojeni se tamo dobijaju, recimo zbog prekoracenih brzina u nekim selima gde je dozvoljeno cak 30km na sat a ti vozis 60km dobijes kaznene minute od 10 do vise sati zavisi od organizatora trke kako je za tu deonicu odredio kaznu!Kontrolni punktovi su ti oznaceni na itineru i na Gps tako da ih nije tesko naci. U toku voznje kad si izasao iz kampa mozes samo na sebe da racunas ili izkljucivo na motorase,u kampu ti moze pomoci svako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250
!Merenje vremena se vrsi na speciali i takode i kazneni pojeni se tamo dobijaju, recimo zbog prekoracenih brzina u nekim selima gde je dozvoljeno cak 30km na sat a ti vozis 60km dobijes kaznene minute od 10 do vise sati zavisi od organizatora trke kako je za tu deonicu odredio kaznu!Kontrolni punktovi su ti oznaceni na itineru i na Gps tako da ih nije tesko naci.

 

Nikad me nije nesto interesovao Dakar reli, a posle ovog podatka jos manje.

Neka vam je srecan put !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

da ja sam Gabor licno inace cu da vozim za isti tim kao i prosle godine Salay Dakar tim iz Budimpeste ali mechanicare sam promenio oni su iz Sugewara tima iz japana kao i Bozi Risticu!

Izvinjavam se zbog dezinformacije da Gabor ove godine vozi sa Božom u istom timu. Desio se nesporazum, Boža je pogrešno razumeo Gabora i  preneo mi da vozi sa njim u timu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Patak!u substini je sve isto jer ako bude Bozo na Dakaru bicemo u kampu zajedno jer imacemo istog mechanicara,moj tim Salay Dakar tim nece biti na Dakaru a kako sam cuo ni jedan madarski tim nece nastupati tako da i moji stvari ce biti kod Sugewara tima u kamionu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Koliko kosta Dakar relly to je dosta tesko pitanje!Moje licno misljenje u vezi toga je da prvenstveno vozac treba da ima mnogo veliko iskustvo u enduro ili motocross trkama jer inace je sve to bacanje para!Ali da odgovorim na pitanje motor kosta oko 30000 gume 7000 kotizacija 13500 mechanicar 12000 plus delovi tokom 15 dana bez menjanja agregata minimalno 5000 avio karta 1200 i jos treba racunati na sitnice to je minimalno 10000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Znaci 80000evra vrsi posao.

Ja sam bogami mislio da je to dosta skuplje, mislim i ovo je mnogo, al uz prave sponzore je sitnica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

To minimalno je ako imaš mnogo sreće. Koliko se sećam prošle godine je Gabika menjao i agregat. Znači i za to moraš imati spremne pare sad za odmah. Sam telefonski račun je bio više nego veliki, samo za mobilni. Za satelitski koji je jako dobro imati još veći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Zaboravio sam jos stvarno iznajmnjivanje satelitskog telefona sto kosta 1000 +racun od prilike isto1000 mobilni telefon mi je kostao za januar mesec 176500 dinara motor sto sam promenio 5300 a to je samo sto sam se setio,hotel u Buenos Airesu pet dana itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Gabore, cast je imati te na forumu.

Ja imam par tehnickih pitanja... sta je sva ona oprema montirana na motor, tj. cemu sluzi?

Kopka te kopka, neda ti djavo mira, opet ces nesto da sklapas i majstorises!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

;D Ma, prozivaju me da mi je onaj komp sto pravim budzast i velik, a ovima sto voze Dakar niko nista ne kaze...  :D

Zanimaju me teh. podaci da imam s cim da branim velicinu moga ...kompjutera. ::) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Izvinjavam se zbog dezinformacije da Gabor ove godine vozi sa Božom u istom timu. Desio se nesporazum, Boža je pogrešno razumeo Gabora i  preneo mi da vozi sa njim u timu.

 

Jel sam ti ja lepo rekao da batalis ;D

Znas ti za sta si...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja