Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2010

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ovaj covjek je neunistiv! :D

 

Svaka cast na rezultatu, nego ja cekam sljedecu godinu i da budes u prvih 30. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Kretose mi suze kad sam video zastavu.SVAKA CAST LEGENDO NASA.

 

I meni je bilo toplo oko srca kad sam video zastavu... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Prijem u ambasadi za Sagmajstera

 

Drugo viđenje Sagmajster tima sa predstavnicima ambasade Srbije u glavnog gradu Argentine, Buenos Airesu, protekao je u srdačnoj i opuštenoj atmosferi.

 

Uspeh Gabora Sagmajstera na 31. Dakaru, bio razlog da na prijem budu pozvani i predstavnici medija iz Buenos Airesa. Kao i na prvom viđenju, pre polaska u avanturu od 14 dana, ambasadorka Srbije Gordana Vidović, nije krila oduševljenje i iskreno divljenje na hrabrosti čitavoj ekipi, a posebno Gaboru Sagmajsteru.

 

Od specijalnog izveštača B92 sa Dakara Vladice Šljivića.

“Mnogo mi je drago da Vas ponovo vidim u našoj kući u Buenos Airesu posle jednog ozbiljnog i vrlo zahtevnog takmičenja kroz Argentinu i Čile u trajanju od dve nedelje. Svi smo ponosni na Vas, što ste na najbolji mogući način reprezentovali našu zemlju na vodećem svetskom takmičenju u reliju”.

“Kako je takmičenje dugo trajalo, imala sam vremena da otputujem i vratim se iz Srbije, dok ste se Vi borili za što bolji plasman. Sasvim sigurno znam, da je veliki broj ljudi svakog dana uredno čekao izveštaje sa takmičenja, kako bi saznao kako napredujete i verujte mi da su zdušno navijali”, rekla je ambasadorka Srbije u Argentini Gordana Vidović.

 

Predstavnike televizije iz Buenos Airesa intresovalo je da od Gabora Sagmajstera saznaju što više detalja kako je to takmičiti se na dva točka tokom više od 9.000 kilometara. Uz pomoć Katarine Andrić iz ambasade Srbije, koja je uredo prevodila pitanja i odgovore, sve je proteklo u ležernoj atmosferi.

 

Prigodan koktel posle pres konferencije, bila je prilika da se u što kraćem vremenu razmeni što više informacija sa tek završenog Dakara, koji je Sagmajster završio na 59. mestu.

 

Ukrcavanje motora za Evropu, bila je sledeća Sagmajsterova aktivnost, kojoj se nije baš obradovao, ali je i ona i sastavni deo Dakar relija.

 

Izvor B92, evo linka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Cestitke za celu ekipu ,a najvise Gaboru,jos veci uspeh sledece godine,zelim.

Pozdrav iz Makedonije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Trešnja

Upravo stigli sa aerodroma... Gabora i ekipu dočekalo svega dvadesetak ljudi, uključujući porodicu i novinare.

Ali, nema veze, bar smo mogli da popričamo sa njim! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Evo i moje price...

 

Gabor, kao i uvek, nasmejan, srdacan, raspolozen da poprica sa svim svojim navijacima i prijateljima, nije stedeo vreme da odgovara na nasa pitanja o najtezim, najlepsim, najuzbudljivijim trenutcima ovog Dakara.

 

Gabor je vidno oslabio, ali, ljudina je. Noga mu je naduvena, sto se vidi i kroz patiku. Kako mu je, to samo on zna.

 

Bila nam je ogromna cast i zadovoljstvo da jednom od junaka naseg vremena pozelimo dobrodoslicu i docekamo ga posle izvanrednog uspeha, uspeha za njega ali i za nasu zemlju koju je tako patriotski predstavljao.

 

Hvala ti Gabore.

 

post-2498-12879062610901_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Sagmajster doputovao iz Argentine

 

Srpski motociklista Gabor Sagmajster u sredu uveče je doputovao iz Južne Amerike gde je od 1. do 17. januara predstavljao Srbiju na Dakar reliju.

 

Sagmajster je na najprestižnijem, i ujedno najtežem, svetskom reliju zauzeo 59. mesto i tako je za 30 pozicija popravio plasman koji je ostvario prošle godine, kada je Dakar prvi put vožen u Argentini i Čileu. Posle pozdrava sa porodicom, prijateljima i nekolicinom fanova šampion Srbije u moto krosu je za B92 izjavio da je zadovoljan postignutim ove godine.

 

"Zadovoljan sam, na kraju sam osvojio 59. mesto, a najbolji plasman na nekoj etapi sam imao tokom poslednje kada sam u jednom trenutku bio 44. Sigurno su već svi upoznati da sam teško povredio nogu nekoliko dana pre cilja, u četvrtak ću otići na preglede da ustanovimo kakva je tačno povreda, a potom se okrećem daljim akcijama. Već imam pozive da učestvujem na nekoliko poznatih relija, a uz to ću učestvovati i u državnom šampionatu, kao i prvenstvu Balkana", rekao je Sagmajster za B92.

 

Šampion Srbije u najjačoj klasi, do 250 kubika, istakao je da se nada da će učestovati na narednom Dakaru, a da mu je svejedno da li će on biti vožen ponovo u Južnoj Americi, ili će se vratiti u Afriku. Odluka o tome gde će 32. Dakar biti održan trebalo bi da bude doneta za nekoliko meseci.

 

Izvor B92, evo linka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja