Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2010

Recommended Posts

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Dakar: Komi i Al Atijahu etapa

 

Španac Mark Koma na KTM motoru i Naser Al-Atijah iz Katara u Folksvagenu pobednici su devete etape 31. izdanja Dakara.

 

Aktuelni šampion relija kod motociklista je 338 kilometara brzinca etape vožene od Kopijapa do La Riohe prešao za 2:12.30 sata, sa samo četiri sekunde prednosti u odnosu na vodećeg u plasmanu Dakara Sirila Desprea, takođe na motoru austrijskog proizvođača. Treće mesto zauzeo je Ćileanac Felisijano Lopez na Apriliji.

 

Od specijalnog izveštača B92 sa Dakara Vladice Šljivića.

 

Jedini srpski predstavnik na Dakaru Gabor Sagmajster bio je 65. i brzinac je završio sa zaostatkom nešto većim od jednog i po sata za Komom.

 

Posle devet kompletiranih etapa u generalnom plasmanu motociklista vodi Despre, ispred Norvežanina Pal-Andersa Ulevalsetera, koji ukupno ima sat i 20 minuta slabije prolazno vreme od Francuza, dok Sagmajster zauzima 64. mesto.

 

Kod automobilista Al-Atijah je do trijumfa došao u vremenu od 1:59.28 sata, ispred dvojice klupskih kolega višestrukog svetskog reli šampiona Karlosa Sainca iz Španije i branioca titule na Dakaru Južnoafrikanca Žinijela de Vilijea.

 

Zahvaljujući pobedi Al-Atijah je značajno umanjio prednost koju Sainc ima u generalnom plasmanu i ona sada iznosi nešto više od osam i po minuta.

 

U utorak je na programu deseta etapa 31. Dakara, koja će biti vožena od La Serene do Santijaga u dužini od 434 kilometra, od kojih će 220 čini brzinac.

 

Izvor B92, evo i linka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

70% uzbrdo, 90% nizbrdo = prosecno 80%.

Stanovnik ga je savetovao da ne srlja, ali to bi Gabi i sam znao.

Umetnost je obuzdati sebe kad znas da mozes brze.

 

N a p r e d   G a b i   !  !  !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Taman se razmisljao da pazarim jednog KTM-a, ali to je izgleda samo sminka od motora,

nije to za surovu terensku voznju. Izgleda nista bez Japanaca. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Taman se razmisljao da pazarim jednog KTM-a, ali to je izgleda samo sminka od motora,

nije to za surovu terensku voznju. Izgleda nista bez Japanaca. :)

 

Samo ti kupi KTM i ne brini, nece on imati restriktor!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Sagmajster: „Zbogom Atakamo“

 

Deveti brzinski ispit 31. Dakar izdanja, vožen od Kopiapa do La Serene, bio je u skraćenom izdanju, ali ništa manje težak od svih predhodnih.

 

Atakama oko Kopiapa, grada u pustinji, na periferiji krase vinogradi, po kojima je Čile između ostalog i poznat. Posle nekoliko dana peska, prašine i vreline pre ulaska u La Serenu srpska ekipe je ugledala zelenilo, što je sve posebno razgalilo. Ništa manje raspoložen nije bio ni Gabor Sagmajster što zbog rutinskog brzinca, što zbog završetka jurcanja po Atakami.

 

Od specijalnog izveštača B92 sa Dakara Vladice Šljivića.

 

„Startovali smo kao kroseri, nas 15 u jednom trenutku. Nije teško pogoditi ko je prvi izleteo na brežuljak i ostavio u oblaku prašine ostatak družine. Brzinac je bio korektan, istini za volju, skraćen po nalogu organizatora, ali ništa manje težak za sve učesnike. Imao sam dobar ritam i odradio sam ga rutinski bez padova. Dine znam definitivno da vozim, samo je bitno kakav sam u glavi. Kada sam dobar sve ide perfektno, u suprotnom kada me iznervira staza ili motor onda sve menja. Ponavljam, sve sam savlado i naučio da vozim“, rekao je Sagmajster.

 

Veliki broj motociklista je odavno odustao, a do kraja ovogodišnjeg Dakara, koji se po drugi put vozi u Argentini i Čileu, ima još pet brzinaca.

 

„Sada su ostali svi koji znaju da voze i svi se već uveliko poznajemo. Ako neko stane, odmah se neko zaustavi i pita da li treba pomoć. Ako je sve u redu onda nastavljaju i tako sve do do cilja. Na devetom brzincu imao sam par akcija da Tini Majer, koleginici iz Šugavara tima, podignem motor na dinama. Mogu reći da je milina podići njen motor koji je duplo lakši od mog KTM motora“, istakao je jedini srpski predstavnik na reliju.

 

Već pre nekoliko dana takmičari su rekli da im je dosta pustinje, a među njima je bio i Sagmajster koji kaže da jedva čeka da dođe do Patagonije.

 

„Posle šest dana peska, dina, prašine i histerije prijalo je kada sam ugledao drvored na ulasku u La Serenu i praktično velike zelene površine. Ostaje nam samo još Santajago i već narednog dana prelazimo u Argentinu. Pozdravljamo Čile i pravac Patagonija“, naglasio je Sagmajster.

 

Izvor B92, evo linka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

Dakar: Komi i Al Atijahu etapa

 

338 kilometara za 2:12.30 sata

 

 

jer razmislja neko o ovome ;D ;D ;D

 

 

  Prosečna brzina od 154km/h u tim uslovima, zapanjujuće! Ludo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Aktuelni šampion relija kod motociklista je 178 kilometara brzinca, skraćenih sa 338, etape vožene od Kopijapa do La Riohe prešao za 2:12.30 sata, sa samo četiri sekunde prednosti u odnosu na vodećeg u plasmanu Dakara Sirila Desprea, takođe na motoru austrijskog proizvođača. Treće mesto zauzeo je Ćileanac Francisko Lopez na Apriliji.   -   Greska u prepisu  evo linka http://www.b92.net/sport/automoto/reli.php?yyyy=2010&mm=01&dd=11&nav_id=403352

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Aktuelni šampion relija kod motociklista je 178 kilometara brzinca, skraćenih sa 338, etape vožene od Kopijapa do La Riohe prešao za 2:12.30 sata, sa samo četiri sekunde prednosti u odnosu na vodećeg u plasmanu Dakara Sirila Desprea, takođe na motoru austrijskog proizvođača. Treće mesto zauzeo je Ćileanac Francisko Lopez na Apriliji.   -   Greska u prepisu  evo linka http://www.b92.net/sport/automoto/reli.php?yyyy=2010&mm=01&dd=11&nav_id=403352

 

Etapa od Copiapa do La Rioche ove godine nije vozena.... ???, sigurno su mislili na specijal  9-e etape od  Copiapa do La Serene koja je bila skracena! Neozbiljno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja