Jump to content

Moto Zajednica

Schubert C3 ili Arai tour X3

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Razglavila mi se moja IXS flip up kaciga, landara mi na glavi i nervira me, plus ispala mi je nebrojeno puta. Iskreno, ni nova nije bila bog zna sta. Zato sam odlucio da kupim novu. Jedino ne mogu da se odlucim izmedju Schubert C3 i Arai tour X3.

Znam da svaka ima svoje prednosti, i mane, zajednicka mana je cena, obe su vrhunske kacige, probao sam ih, nazalost ne u voznji, malo mi vise lezi C3,  X3 mi se malo vise svidja, dilema ostaje. Zato me interesuju razna misljenja, narocito onih koji su probali obe.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Probao sam obe, obe su veoma udobne. Koliko su bucne, kako je kada je  zima, koliko duva, kakva je ventilacija leti, kako se dise kad je vrucina, itd. Prednost flip up kacige je sto mozes kad je zega da podignes prednji deo i da se nadises vazduha, na primer dok cekas na semaforu. Mane flip up kaciga - teze, bucnije, ruznije... Schubert kao firma je poznata po tihim, kvalitetnim kacigama. Arai takodje. Svakako vrhunske kacige, ali ja treba da izaberem jednu. Iskustva, misljenja, saveti mogu da pomognu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Prvu posedujem i intenzivno koristim. Drugu samo probao sa police. Za prvu mogu da dam sve preporuke, posle sada vec cele sezone i koriscenja u intervalu od +5C do 42C. Druga mi nije pasovala na glavi i nemam dublja iskustva, osim da u rukama deluje takodje kao vrhunski proizvod...

 

Izbor prvenstveno zavisi od oblika glave (sta ti bolje lezi), a kao drugo i od licnog afiniteta. Schubert je idealna za tzv long-oval lice, tj. izduzeno ovalno lice. Nikako nemoj da kupis ni jednu dok nisi probao.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Ja celu sezonu vozim C3 pa ću ti reći neke utiske.

 

Šta  mi se dopada:

1. Kaciga odgovara mom obliku glave. Prethodno sam koristio Shoei Multitec i nije mi pasovala.

2. C3 je izuzetno tiha. To je jako dobro tokom vožnje ali nije kada pokušavaš sa nekim da komuniciraš.

3. Iznutra je kvalitetan materijal koji te ne iritira čak i kada si dosta znojav. Nekakav pliš je u pitanju i skida se za pranje.

4. Ventilacijom sam izuzetno zadovoljan. Tokom vožnje i po najtoplijem vremenu osećaš kako ti vaznuh hladi glavu. Možeš da regulišeš otvor ili potpuno da ga zatvoriš ako je hladnije.

5. Vizir za sunce. Veoma korisno. Lako se diže i spušta kada, na primer, ulaziš u tunel. Kažu da se kod drugih kaciga ovaj mehanizam zaglavljuje ili teško reguliše. Ovde to nije slučaj.

6. Uz kacigu dobijaš i vizir protiv maglenja koji dobro odradjuje posao.

7. Iznutra se nalaze dodatne trake koje sprečavaju da kaciga spadne. To se jednom reguliše u zavisnosti od oblika glave i više ga ne diraš.

 

Šta mi se ne dopada:

1. Vizir se sam spušta pri brzinama većim od 50 km/h. Kažu da je to iz sigurnosnih razloga ali ja sumnjam da nešto nije u redu sa tačno mojom kacigom.

2. Kada su podignuti vizir ili prednji deo kacige, blokiraju ulaz za vazduh za ventilaciju glave. Kada ih spustiš, vazduh počinje da se kreće. Dakle, kaciga je najbolja za vožnu na otvorenom putu kada je u poziciji full-face.

3. Voditi računa o boji. Moja je mat crna i stalno izgleda nekako mrljavo. Glatko lakirane zu daleko bolje po tom pitanju.

 

Nadam se da će ti je moje iskustvo koristi u donošenju odluke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

1. Vizir se sam spušta pri brzinama većim od 50 km/h. Kažu da je to iz sigurnosnih razloga ali ja sumnjam da nešto nije u redu sa tačno mojom kacigom.

...

3. Voditi računa o boji. Moja je mat crna i stalno izgleda nekako mrljavo. Glatko lakirane zu daleko bolje po tom pitanju.

 

 

Kaciga ti je sasvim ok. Upravo jeste security feature to sto se vizir sam spusta na brzinama 50-60kmh. Budu bez brige ;)

 

Sto se mat boje tice - crna mat boja je robija  :D! Nemas sanse da nikada nemas fleke. Ja sam uzeo sjajnu srebrnu, koja je bila 20-ak eur skuplja upravo iz razloga izbegavanja mat boje...

 

Tvojoj analizi dodao bi jos jednu prednost:

 

- postojanje tzv. city moda, tj polozaja vizira gde on ostane samo malo otvoren, sto minimalno povecava buku ali je SPAS na temperaturama preko 30C. Sa ovim polozajem vizira moze da se vozi i 150+kmh...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

1. Vizir se sam spušta pri brzinama većim od 50 km/h. Kažu da je to iz sigurnosnih razloga ali ja sumnjam da nešto nije u redu sa tačno mojom kacigom.

...

3. Voditi računa o boji. Moja je mat crna i stalno izgleda nekako mrljavo. Glatko lakirane zu daleko bolje po tom pitanju.

 

 

Kaciga ti je sasvim ok. Upravo jeste security feature to sto se vizir sam spusta na brzinama 50-60kmh. Budu bez brige ;)

 

Sto se mat boje tice - crna mat boja je robija  :D! Nemas sanse da nikada nemas fleke. Ja sam uzeo sjajnu srebrnu, koja je bila 20-ak eur skuplja upravo iz razloga izbegavanja mat boje...

 

Tvojoj analizi dodao bi jos jednu prednost:

 

- postojanje tzv. city moda, tj polozaja vizira gde on ostane samo malo otvoren, sto minimalno povecava buku ali je SPAS na temperaturama preko 30C. Sa ovim polozajem vizira moze da se vozi i 150+kmh...

 

 

 

 

Uh... sada sam spokojniji. To automatsko zatvaranje vizira me je u početku plašilo. Sada mi se čak i dopada - štedi jedno dizanje ruke. :D

 

Što se tiče boje, nikada više mat. U prodavnici i na slici izgleda super ali posle... kao što kažeš, robija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ja imam Arai, i napravio sam sa njom preko 60 hiljada km.

Bucna, magli vizir, duva. Udobna na glavi, izgleda do jaja i verovatno veoma bezbedna za ne daj boze...

Iskreno, za tu lovu, ja ne bi da mi bude bucna i da mi magli i da produvava...

Namenska je kaciga, i pored svih tih mana ja je volim. Sto se mene tice, kada su kacige u pitanju, obavezan je onaj sild, i da mogu brile da se nose... Naravno i nivo zastite od udara...

Sada kada bih uzimao kacigu, pogledao bih SHOI HORNET ili BMW enduro, tj Shubert...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

A jel mogu da se nose naocare za sunce na ovim kacigama? Na ovoj mojoj sugavoj, ne mogu.

 

Isto pitanje i za Schubert Bmw enduro kacigu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Ja imam Arai, i napravio sam sa njom preko 60 hiljada km.

Bucna, magli vizir, duva. Udobna na glavi, izgleda do jaja i verovatno veoma bezbedna za ne daj boze...

Iskreno, za tu lovu, ja ne bi da mi bude bucna i da mi magli i da produvava...

Namenska je kaciga, i pored svih tih mana ja je volim. Sto se mene tice, kada su kacige u pitanju, obavezan je onaj sild, i da mogu brile da se nose... Naravno i nivo zastite od udara...

Sada kada bih uzimao kacigu, pogledao bih SHOI HORNET ili BMW enduro, tj Shubert...

 

 

Imam i Arai i BMW i sve sto Dance kaze je tacno !

Arai duva, magli.... al' je volim ! ;D

Moj utisak: imam i obe i dosta sam presao sa obe, poslednjih godinu dana Arai samo po gradu a BMW sve ostalo, put, teren...

BMW skoro da nema buke cak i bez vizira (sa brilama), ne magli, udobna, 200 grama laksa od Arai !

BMW Enduro helmet je za dve klase iznad a jeftiniji za trecinu!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

staju brile na BMW enduro, pogle Mikkin avatar. Inace to sam ga ja slikao :P

 

 

Sad cu da ispadnem glup u drustvu.

Brile su zastitne naocare, slicne skijaskim, koje se nose na enduro kacigama, lastis ide preko zadnjeg dela kacige. A ja sam se pitao, da li mogu da nosim naocare za sunce uz te kacige (BMW enduro, X3, C3), to jest da li ima mesta sa strane, da stanu drske naocara za sunce, jer na mojoj kacigi je to nemoguce, a ja bih bas voleo da ponekad imam i tu mogucnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

...mešate neke stvari.....ekvivalent Schubertovoj C3 kacigi je BMW SYSTEM 6....mada po mome iskustvu ni to nije baš neki ekvivalent, pošto je BMW kaciga bar klasu više.....

topli savet...probaj Bmw kacigu System6....i verujem, da nečeš više tražiti drugu kacigu.Imam Schubert C2, Shoei Multitec i Bmw System 5 (stariji model, međutim za 245 EUR-a preko e-bay, dok je nova System6 oko 550 EUR-a...). BMW kaciga je neuporedivo bolja od ostalih kaciga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

...mešate neke stvari.....ekvivalent Schubertovoj C3 kacigi je BMW SYSTEM 6....mada po mome iskustvu ni to nije baš neki ekvivalent, pošto je BMW kaciga bar klasu više.....

topli savet...probaj Bmw kacigu System6....i verujem, da nečeš više tražiti drugu kacigu.Imam Schubert C2, Shoei Multitec i Bmw System 5 (stariji model, međutim za 245 EUR-a preko e-bay, dok je nova System6 oko 550 EUR-a...). BMW kaciga je neuporedivo bolja od ostalih kaciga.

 

Vidis, vidis, ovu kacigu nisam uopste uzimao u obzir. Jel se i ona sama zatvara na brzinama oko 50km/h?

 

Hvala na savetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

...mešate neke stvari.....ekvivalent Schubertovoj C3 kacigi je BMW SYSTEM 6....mada po mome iskustvu ni to nije baš neki ekvivalent, pošto je BMW kaciga bar klasu više.....

topli savet...probaj Bmw kacigu System6....i verujem, da nečeš više tražiti drugu kacigu.Imam Schubert C2, Shoei Multitec i Bmw System 5 (stariji model, međutim za 245 EUR-a preko e-bay, dok je nova System6 oko 550 EUR-a...). BMW kaciga je neuporedivo bolja od ostalih kaciga.

 

Vidis, vidis, ovu kacigu nisam uopste uzimao u obzir. Jel se i ona sama zatvara na brzinama oko 50km/h?

 

Hvala na savetu.

 

ne, ta kaciga se ne zatvara sama....i puno bolje je izrađena od bilokoje od navedenih kaciga....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja