Jump to content

Moto Zajednica

F650GS: Pitanja i Odgovori

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34
Pozz svima, nastavak sledi...

 

Zamenjen filter goriva sa regulatorom pritiska i ništa :neznam:

Proveren kablić za masu i ništa...

Proverena svećica: baca varnicu kako treba, zazor ok, opet ništa...

 

Posle svega ovoga, pristupio sam testiranju pumpe. Skinuo sam crevo prema filteru, startovao motor i pumpa ne druka gorivo. Skinuo sam pumpu, nije puno komplikovano, i pokušao da nešto čačnem ali nisam uspeo da ukačim da tu bilo šta može da se uradi. Pumpu sam pokušao da prikačim na živu struju i ni da se javi. Mislim da joj je došao kraj.0plac.gif

 

Šta sad? :zbunjen: Verovatno jurnjava za polovnom pumpom, nova ide samo u kompletu i cena joj je oko 400e :stabre: .

 

Možda neko radi reparaciju?

 

Na žalost, nastavak sledi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Otvara li se ta pumpa nekako osim brusilicom? Da doneseš u Labos da je turimo na operacioni sto? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Otvara se ko kaca od kiselog kupusa!

 

  1. Gumena zaštita (nisam je zatekao...)
  2. Plastični preten za pritezanje pumpe na isto tako plastični rezervoar (ispod sedišta)
  3. Gumeni dihtung između pumpe i rezervoara
  4. Pumpa, koja se na žalost prodaje samo u komadu. Cena, prava sitnica. Gornja pipa je od pumpe prema filteru, a donja šiira je za povratno gorivo (mislim?), ona kućica sa desne strane je za džekove...
    ksoV0_pumpazags.jpg
    XGcAy_pumpazags01.jpgNa ovoj slici se vidi i filter sa regulatorom pritiska (dole levo)

 

Rado ću je doneti u LABOS

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...prokletstvo indžekšn-a :D...pumpa, regulator pritiska, dizne, elektronika koja svim tim upravlja...

 

Vidim sa slika da se pumpa teško popravlja ali bar da vidimo šta tu zeza :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Jel pumpa daje neke znake zivota. btw pade mi na pamet ova alterantiva http://www.ebay.de/i...=item1c1e360a44

 

 

Umrla je...:( Stupio sam juče u kontakt sa sifacca-om oko naručivanja upravo ponudjene pumpe, dobio sam korektnu ponudu, čekam još da vidim da li neko reparira pumpe. Nova u Delti sa popustom je 28.000din.

 

P.S. Lepo te videti ujutru na Gazeli. Ti u levoj traci štrikaš na NBGD (na GS-u):zvizduk: , a ja zakovan u desnoj, `m`rem u kolima...:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Problem rešen. Neću da reklamiram majstora, ali čitav kvar me koštao pola cene novog filtera sa regulatorom pritiska. Prljavo sito benzinske pumpe, začepljenje injektora kao i gomila usputne smolaste prljavštine u sistemu. Potpuno ne mogu da prepoznam motor, ide GS kao lud.

 

Današnja naučena lekcija: na GS-u kad crkne termo prekidač, za razliku od Japanaca, automatski se pali ventilator za hladjenje, što uredno registruje elektornika po sistemu: "bolje da te hladim hladnog nego da se istopiš". Dobra fora...

 

Pozdrav svima i hvala na pomoći i razumevanju :zdravo: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Nov sam na forumu ali nemogu da ne primetim da se prica o BMW-u F650GS, stoga bih da postavim jedno pitanje. Imam manjih problema sa paljenjem , u pitanju je to sto mi nekada pri verglanju kao da prokliza nesto preskoci i nastavi da vergla i upali ali radi sasvim normalno a nekad i upali kao mina. Neki obliznji majstor mi je rekao da moze da bude frailauf sto neznam sta je . Nikad u zivotu video tu stvar nisam . Mada prema objasnjenjima majstora to je neki lezaj sa rolnicama koga nazivaju bendix i da su se te rolnice istrosile i desava se da prokliza zaglavi ili da verglas do sutra i nece da upali . Ja sam onda poceo da brljam malo po internetu i naisao na REALOEM sajt o BMW-u tu sam ucukao 7 zadnjih brojeva rama i on mi je otvorio moj motor ja sam onda uspeo da nadjem taj lezaj sa rolnicama i narucio sam ga u ovlascenom servisu sa zaptivacem kupio sam i filtere za vazduh-ulje i gumicu za filter od ulja i kupio bezvezno castrol magnatec 5w40 sinteticko ulje i sredstvo za ispiranje masine i kupio sam bmw ulje 10w40 kao sto su na slikama kod ovog uputa za servis i kupio sam nov akumulator za njega. Ali da vas vise ne smaram interesuje me da li treba neki zupcanik da se promeni pri promeni tog lezaja ili samo taj lezaj , ili uopste nije do toga . Pitam ovo zato sto neverujem nesto majstorima , volim da ja odradim sve na njemu i da ga bolje upoznam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Ovaj Bendix je ponudjen i kod nas u oglasniku LINK

luB3Q_696787.jpg

 

E sad Što se tiče majstora... Ne znam koliko ti je star motor, u kakvom je stanju, koliko imaš alata i koliko si stručan. Na tvom mestu, nek su odgovori na moja pitanja svi za 5+, ja bih ti preporučio da za zamenu bendixa ideš kod majstora, jer ćeš tako najbolje naučiti sve o svom motoru. S druge strane, opšti pregled, ukazivanje na detalje, na koje treba da obratiš pažnju prilikom redovnog održavanja itd, itd... Taj prvi put je jako bitan, a sve ostalo imaš na BJB-u najviše zahvaljujući nesebičnom motoholicu. Nadam se da si već pronašao sve postove o održavanju F650Gs-a...

Ako si iz Beograda, a želiš preporuku za majstora koji bi ti prvi put pregledao motor, dao savet oko pločica, diskova, lanca, sajli i svih drugih stvari koje život znače da ne staneš na putu, javi se na p.p. Sve drugo možeš sam. Uzgred, dobrodošao u sektu.

P.S. Sve napisano, iskustveno sam prošao...

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Ja sam vec narucio taj bendix iz ovlascenog servisa i prodavca BMW-a iz Cacka , i ja bih najradije to zamenio kod njih ali ne servisiraju BMW- ove motore . A imam jos jedno pitanje jel se zna mozda zasto to odlazi jel ima jos nesto osim davanja gasa? Ima li jos neki uzrok tog crkavanja? I jos nesto motor sam uvezao iz Nemacke on je 2004 godiste tako se barem vodi . I u njemu je onaj BMW Exide akumulator pa neznam da li je to prvi akumulator , neki su mi rekli da moze da bude i slab akumulator ali motor mi stoji vec 15 dana na nogarima i nije paljen a baterija mu drzi 13.33V sto je dobro punjenje je 14 v i to je dobro? A u vezi zamene imam Automehanicarsku radnju u Cacku drzim servis za kamione imam alata za njega samo mi treba vremena za njega ali nacice se i to ! Molim samo da mi odgovorite koji je uzrok crkavanju bendixa?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Ovaj bendix je mnogo skup mene je stajao 9000 Dinara + zaptivac 1300 + ulje koje mu bmw preporucuje neko 15 w 40 neko bmw power ... 2700 + 2 filtera i gumica 3500 ? to je jaka cena za bendix?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Razlozi .... hm pa moze ih biti više... recimo verglanje slabim akumulatorom, držanje tastera za startovanje iako je motor već "sastavio" ..... generalno iz iskustava drugih ne samo sa ovog foruma bendix im je slaba tačka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Nisam ti ja neki pa stručnjak za ovu oblast i da se ne pravim mnogo pametan vidi sa Motoholicom (poktetač ove teme) on F650GS poznaje u dušu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Izvinjavam se zbog kašnjenja; nisam pratio ovaj deo Foruma neko vreme....

 

Bendix.... ako mislimo na istu stvar (voltage rectifier).... pa to je električni deo, a elektriku nije lako predvideti kada će da crkne i zašto.... Ovaj deo ume da rikne zbog pregrevanja (koji model imaš tačno? Ako imaš F650 pravljen pre 2000, onda ti je voltage rectifier ispod sedišta, znači nije izložen vetru=hlađenju).... takođe ume da rikne zbog akumulatora koji nije pun.... 13.33V koje si pomenuo je previše malo.... Kada motor radi, zagrejan, treba da bude 13.85V-14.50V.

 

Primetio sam da se ljudi u SRB više žale na ovaj deo nego ovde u CA.... Ja do sada nisam susreo ni jedan voltage rectifier koji je riknuo.... Ako bih pogađao zbog čega ovaj problem postoji u SRB rekao bih zbog toga što se tamo zimi ne vozi... a i nema lepog običaja da se akumulator priključi na punjač kada motor sedi nekorišćen u garaži.... i onda su vam akumulatori slabije napunjeni, što znači da vam voltage rectifier lakše crkava.

 

Dakle neka rešenja koja bih preporučio.... Kupi punjač za akumulator i drži ga priključen kada nećeš voziti motor duže od 7 dana.... ako imaš stariji model (pre 2000), premesti ovaj deo na ram spolja, da može da ga vetar 'ladi... Proveravaj akumulator redovno i vodi računa da nivo elektrolita ne pada ispod propisanog nivoa.....

 

Eto, toliko na brzaka.... Dopisaću još ako se nečega setim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Imam onaj model od 2000 pa na gore sa lednim klipom BMW F650GS i bendiks ili kako ga neki nazivaju frailuf ili kako kaze ovlasceni serviser lezaj alternatora . meni je stajo 15 dana i voltaza je bila 13.33v ali ja ga i zimi vozim samo ako nema snega i nije temperatura u minusu. ali ja sam ga kupio sa tako sa tim bendixom stoga neznam uzrok zasto je crkao ali da li mozes da mi kazes koliko se steze onaj sraf sto drzi magnet. sad cuda okacim sliku sa obelezenim srafom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

@motoholic

 

Milism da deo o kome si pisao, voltage rectifier (napon ispravljača) mi ovde zovemo prosto regler, što bi u prevodu značilo regulator (napona). Postavio sam ovu fotku sa diagramom, gde bi deo sa oznakom br. 5 trebalo da bude Bendix ili freilauf kako ga već ko zove...

Pozz.

 

 

cpIMM_bendixf.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja