Jump to content

Moto Zajednica

F650GS: Pitanja i Odgovori

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Pozdrav svima, planiram da kupim BMW F650GS, naleteo sam na jedan 2000 god. Ali primetio sam jedan problem, motor radi na siromašnoj smeši. Nema ravnomeran rad na leru i nema ubrzanje kako bi trebalo da ima, radio sam krugove sa njim jako polako i nije se gasio niti štucao. Koliko sam shvatio motor radi tako već par sezona pa me zanima da li je to moglo da ošteti nešto u mašini. Stavljen je filter goriva pre onog  filtera sa regulatorom goriva i samo taj je menjan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Drugari jedno pitanje u vezi bmw 650 cs god.2003. Otisao mi je lezaj kod prednjeg zupcanika i zanima me da li treba da se rastura cela masina zbog zamene ili ne? Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

Da malo obnovim temu :)

 Da li je neko od GS-ovaca menjao filter goriva? Da budem precizniji da li je neko imao iskustva sa aftermarket filterima obzirom da su mnoooogo povoljniji od originalnog? Ima neki mann wk69/2 - 1970

 

I jos jedno pitanje - da li je neko stavljao onaj mali filter ispred ovog fabrickog? I na koje crevo? :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Na scarveru koji sam nekad vozio taj filter je ujedno i regulator pritiska goriva i koštao je 100e, e sad da li je pojeftinio ne znam al nije samo filter. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Auuu, vec dve godine bez bar nekog mrsavog posta u ovoj temi? ;)

 

Znate li mozda gde ima da se nabavi polovna bobina za F650GS? Ovakva:

 

IMG_20220331_105208.thumb.jpg.1ad0eae54eee66be217bdac476993958.jpg

 

IMG_20220331_105238.thumb.jpg.b85aef7a7cd4e66f3ec00cfa9c0eb639.jpg

 

U Delti je nova preskupa... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 44 minuta, Arakis je napisao:

Auuu, vec dve godine bez bar nekog mrsavog posta u ovoj temi? ;)

 

Znate li mozda gde ima da se nabavi polovna bobina za F650GS? Ovakva:

 

IMG_20220331_105208.thumb.jpg.1ad0eae54eee66be217bdac476993958.jpg

 

IMG_20220331_105238.thumb.jpg.b85aef7a7cd4e66f3ec00cfa9c0eb639.jpg

 

U Delti je nova preskupa... 

Ja sam flansnu za usis vazduha nasao kod ovog decka iz Rume ako se ne varam.

Saljem ti broj pa pokusaj.

IMG_20220331_200157.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Pozdrav,

 

Ne znam da li sam na pravoj adresu... 

Treba mi service manual za f650 gs, pa eto ako bi neko imao da podeli. :)

 

Takodje me zanim gde se mogu naci polovni delovi za ovaj motor. Zanima me prednji master kocioni cilindri brembo(mozda i zadnji).

Ako nema, da li pase od nekog drugog motora?

 

Idealno bi bilo da se uradi reparacija i da sve drugo ostane isto, ali gde naci gumice (opruga je verovatno ok)?

 

Pa eto ako bi neko ima odgovore na ova pitanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 4 minuta, Crni_NS je napisao:

Pozdrav,

 

Ne znam da li sam na pravoj adresu... 

Treba mi service manual za f650 gs, pa eto ako bi neko imao da podeli. :)

 

Takodje me zanim gde se mogu naci polovni delovi za ovaj motor. Zanima me prednji master kocioni cilindri brembo(mozda i zadnji).

Ako nema, da li pase od nekog drugog motora?

 

Idealno bi bilo da se uradi reparacija i da sve drugo ostane isto, ali gde naci gumice (opruga je verovatno ok)?

 

Pa eto ako bi neko ima odgovore na ova pitanja

Napisah od odgovoru Arakisu (dva posta iznad): polovni delovi za bmw -

0643926808

 

Za te nove delove mozes da pokusas u Moto bike Kać ili Delta.

 

Service manual saljem u prilogu.F650GS Manual (2001-2003).pdf

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Pozdrav,

Otišao mi je akumulator na f650 gs 2003 god. tražio sam neki agm da stavim ali ni jedan ne paše po dimenzijama i svi su sa levim plusem. Neki predlog gde, koji pogledati? Prošli put mi je zveknuo akumulator dok sam bio na putu pa sam kupio kiselinski Unibat, tad je bilo daj šta daš samo da se nastavi put. Taj je pasovao ali mislim da bi sad radije stavio agm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 6 minuta, Slayer je napisao:

Pozdrav,

Otišao mi je akumulator na f650 gs 2003 god. tražio sam neki agm da stavim ali ni jedan ne paše po dimenzijama i svi su sa levim plusem. Neki predlog gde, koji pogledati? Prošli put mi je zveknuo akumulator dok sam bio na putu pa sam kupio kiselinski Unibat, tad je bilo daj šta daš samo da se nastavi put. Taj je pasovao ali mislim da bi sad radije stavio agm.

I mene interesuje, do sada uvek kiselinci, jer prosto nisam mogao naci drugo sta. A trajanje sta god i koliko god ih odrzavao cim izadje garancija baj baj... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Proslo je dosta vremena od pitanja, ali ajde da odgovorim, mozda nekome nekad zatreba... :)

 

Ja sam koristio samo akumulator sa kiselinom za F650 GS (tj jos mi radi prvi evo vec 3 sezone :)).

Ima jedna odlicna radnja u NS (Andreja doo, Kisacka 48), kod njih kupujem vec godinama.

Kada sam kupovao akumulator, i ja sam trazio gel zato sto sam to imao na skuteru ranije, ali mi je covek sto radi tamo rekao da za taj model ide kiselinski po katalogu i nasao mi model koji pase za moj motor (pozicija plus-minus, dimenzije...).

Mislim da je ovaj (ako nesto nisam pomesao).

IMG_20190511_104051.thumb.jpg.68d92e333cb61a0c2117ce8b7f592db6.jpg

 

Takodje, oni u radnji imaju neke punjace od amaterskih do profi. Ja tada nisam imao para, ali sam na kraju kupio punjac u Lidlu i svake zime skinem akumulator i drzim ga u sobi na toplom i na nekih 1-2 meseca ga dopunim. 

Sta da vam kazem, evo vec 3 sezonu pali kao mina... :)

Promenio član Crni_NS
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Pozdrav ljudi, imam jedno pitanja u vezi kvacila.

 

Kada je motor ugasen, lako mogu da prebacim u neutral. Kada startuje motor, prvi minut radi ok (dok se malo ne ugreje ulje), i lagano prebacuje iz 1 ili 2. Samo lagano dotaknem menjac i sklizne u N. 

 

E sad, problem nastane cim se ulje malo ugreje, tj odmah posle minuta voznje. Manifestuje se tako sto tesko mogu da pogodim neutral (nekad cak i nije moguce), takodje u 1 i 2 ide tesko. Primetio sam jos da dok stojim na semaforu u situacijama kada ne mogu da ubacim u N i drzim kvacilo, motor ide napred. Po tome ispada da kvacilo ne odvaja kako treba.

 

Probao sam da nasteluje kvacilo da nema puno lufta na obe strane sajle (na rucici i dole kod dekle).

 

Veceras sam rastavio motor, tj skinuo deklu zato sto sam pomislio da su lamele potrosene i da ih treba zameniti. Na moje iznenadjenje, izgleda da je bivsi vlasnik to vec uradio. Dihtung je kao nov (zelene boje) i vidi se da je skoro menjan, kao i lamele koje odaju isti utisak, nisu izlizane i pojedene. 

Izmerio sam dimenzije pa evo i nekih podataka:

-opruge visina 41,4 - 41,6 mm

-lamele debljina 3,5 +- 0,05 mm

 

Meni to deluje ok, mada cu proveriti kad stigne i service manual da li se uklapa.

 

Ono sto mi jedino jos pada na pamet je ulje... Mozda nije dobra viskoznost, mada i to su mi dali u radnji po katalogu... :stabre: 

 

Ako ne gresim (nasao sam ovu praznu ambalazu u garazi), mislim da je ovo sipano. 

IMG_20220809_223829.thumb.jpg.df10cd0d36400a063479191aa4755f48.jpg

 

Ako se dobro secam (negde sam procitao) da u ovaj motor ide mineralno, a ovo je izglada sinteticko? :stabre:

Promenio član Crni_NS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja bih onako laički rekao, nakon što si ti majstorski rasturio motor i uverio se u određene pojedinosti, da probaš sa novim uljem veće gradacije, a ne mora ni sintetika (pošto je star motor, koliko sam skapirao), pa ako bude bolje menjaj ga češće, na 3-4 hiljade. Našteluj polugu kvačila, da ne ostane na "probao sam", i ako treba zameni je (bužir, polugu, šta god da treba). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
Pre 8 sati, Crni_NS je napisao:

Pozdrav ljudi, imam jedno pitanja u vezi kvacila.

 

Kada je motor ugasen, lako mogu da prebacim u neutral. Kada startuje motor, prvi minut radi ok (dok se malo ne ugreje ulje), i lagano prebacuje iz 1 ili 2. Samo lagano dotaknem menjac i sklizne u N. 

 

E sad, problem nastane cim se ulje malo ugreje, tj odmah posle minuta voznje. Manifestuje se tako sto tesko mogu da pogodim neutral (nekad cak i nije moguce), takodje u 1 i 2 ide tesko. Primetio sam jos da dok stojim na semaforu u situacijama kada ne mogu da ubacim u N i drzim kvacilo, motor ide napred. Po tome ispada da kvacilo ne odvaja kako treba.

 

Probao sam da nasteluje kvacilo da nema puno lufta na obe strane sajle (na rucici i dole kod dekle).

 

Veceras sam rastavio motor, tj skinuo deklu zato sto sam pomislio da su lamele potrosene i da ih treba zameniti. Na moje iznenadjenje, izgleda da je bivsi vlasnik to vec uradio. Dihtung je kao nov (zelene boje) i vidi se da je skoro menjan, kao i lamele koje odaju isti utisak, nisu izlizane i pojedene. 

Izmerio sam dimenzije pa evo i nekih podataka:

-opruge visina 41,4 - 41,6 mm

-lamele debljina 3,5 +- 0,05 mm

 

Meni to deluje ok, mada cu proveriti kad stigne i service manual da li se uklapa.

 

Ono sto mi jedino jos pada na pamet je ulje... Mozda nije dobra viskoznost, mada i to su mi dali u radnji po katalogu... :stabre: 

 

Ako ne gresim (nasao sam ovu praznu ambalazu u garazi), mislim da je ovo sipano. 

IMG_20220809_223829.thumb.jpg.df10cd0d36400a063479191aa4755f48.jpg

 

Ako se dobro secam (negde sam procitao) da u ovaj motor ide mineralno, a ovo je izglada sinteticko? :stabre:

Mani su u startu rekli kada dam kupio motor da ne sipam 10W40 vec 15W50, prvo zato sto je za vece spoljne temp., motor je stariji, a i jedan cilimdar su greje lepo. Tako da moja preporuka ti je ono, a mozes videti i tabelu koju sam ti poslao.

IMG_20220810_083843.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Hvala na brzom odgovoru.

 

Ako sam dobro video i ovde pise polu-sinteticko. :stabre:

 

Ono sto me zbunjuje je da je to ulje 15w50 viskoznije, ili sto bi nas narod rekao "gusce" :). Pa zar nece onda praviti veci otpor izmedju lamela i diskova koji okrecu korpu, a samim tim i pogorsati situaciju da kvacilo ne odvaja...?

 

Izgleda da mi samo preostaje ona star "Probaj pa ces videti" ;)

 

 

@P.S. Dzon jel moze jos info koje si ulje tacno sipao (mislim na proizvodjaca)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
Pre 1 sat, Crni_NS je napisao:

Hvala na brzom odgovoru.

 

Ako sam dobro video i ovde pise polu-sinteticko. :stabre:

 

Ono sto me zbunjuje je da je to ulje 15w50 viskoznije, ili sto bi nas narod rekao "gusce" :). Pa zar nece onda praviti veci otpor izmedju lamela i diskova koji okrecu korpu, a samim tim i pogorsati situaciju da kvacilo ne odvaja...?

 

Izgleda da mi samo preostaje ona star "Probaj pa ces videti" ;)

 

 

@P.S. Dzon jel moze jos info koje si ulje tacno sipao (mislim na proizvodjaca)?

Moze naravno :)

Sada sipam Ipone 15w50 R4000rs.

Pre toga sam sipao MOTUL 5100 15W50.

IMG_20220810_145638.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Vazi hvala za info. Probacu za vikend sa novim uljem (cekam moment kljuc da stigne, porucio sam) pa javljam. ;)

 

Mada mi opet nema smisla, kao sto rekoh ovo ulje je viskoznije, pa ce biti veci otpor  izmedju lamele i diska... 

 

Mozda je prethodni majstor pritegao opruge bez moment kljuca pa je preterao, pa zato slabije odvaja (ako je to moguce, trazim logicno objasnjenje problema). :ups:

 

Sad se vec bavim teorijama zavere... :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
Pre sat vremena, Crni_NS je napisao:

Vazi hvala za info. Probacu za vikend sa novim uljem (cekam moment kljuc da stigne, porucio sam) pa javljam. ;)

 

Mada mi opet nema smisla, kao sto rekoh ovo ulje je viskoznije, pa ce biti veci otpor  izmedju lamele i diska... 

 

Mozda je prethodni majstor pritegao opruge bez moment kljuca pa je preterao, pa zato slabije odvaja (ako je to moguce, trazim logicno objasnjenje problema). :ups:

 

Sad se vec bavim teorijama zavere... :D

 

 

Prelistaj malo chaingang - faq.f650.com

moze svasta da se nadje 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Samo da javim (mozda nekom nekad zatreba) da sam jutros sklopio kvacilo i sipao novo ulje 15w50 i situacija se dosta popravila. 

Sto se tice neutrala N sada ide bas lako, samo dodirnem menjac iz 1 ili 2 i to je to. Cak se isto ponasa i kad se ugreje motor, mada nisam vozio vise od 20-ak minuta. 

 

Jedina da kazem mana je to sto je rucica kvacila sada malo tvrdja, ali to je za ocekivati ako se uzme u obzir da je ulje viskoznije. Druga stvar je sto je sada malo glasniji onaj cuveni zvuk (klang) kada se ubacuje u prvu ili drugu.

 

Bez obzira na ove dve sitnice, mislim da je ovo bio dobar potez i od sada samo 15w50. :)

 

Iskoristio sam priliku da usput nastelujem kvacili i mislim da sam primetio zasto ide lagano napred kad je kvacilo pritisnuto, a motor u 1 brzini. 

Izgleda da je sajla malo istegnuta i mislim da je ovde bilo jos nesto.

IMG_20220813_134451.thumb.jpg.2cacf3790b80192f7c221003a744fd7d.jpg

 

Ovaj plasticni deo je po meni malo preduboko, a i generalno nema mogucnost da se nasteluje tu kod dekle pomocu matice  kao na drugim motorima.

 

Za sada sam resio na ovaj nacin i sada je bolja situacija.

IMG_20220813_134513.thumb.jpg.6c564c92717786d74f2fbf3ccdb0849a.jpgIMG_20220813_134625.thumb.jpg.f1bb1a40a24457057dd4b34fc855e31b.jpg

 

Napravio sam mali cilindric od aluminijuma... Ovo je brzo resenje, moze to i bolje naravno, ali za sada radi posao...  :)

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja