Jump to content

Moto Zajednica

F650GS: Pitanja i Odgovori

Recommended Posts

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Ima i BMW plocice na ebay za 55e. U Delti su oko 8500. E sad, koliko ja znam oni koriste brembo plocice, tako da bi trebalo da je ista stvar. Nesto ne verujem da za BMW prave posebno...

 

A iskreno, ove jeftine sam stavio jer sam vec imao prednje nove koje su trebale da idu na motor koji sam u medjuvremenu prodao. Zadnje sam vec bio montirao na stari motor i delovale su m iskroz ok. Ne skripe nikad, koce lepo itd. Medjutim, zadnja je zadnja, a prednja prednja... :)

 

Ja sam skoro tražio upit za pločice od Radulovića. Prednju mi je lošija, pratim stanje za sada. Boqy koga znate mi reče da imam fore još jedno 5000 km. Redovno čistim diskove i pločice sa sprejom za kočnice. Na svakih 500 km počnu da cvile os ugljenične prašine, posle spreja ne cvile.

 

LM, prednje su 5.475 rsd, dok za zadnje treba odvojiti 4691 rsd. E sad,dal su originalne Brembo, ne bih znao da Vam kažem jer nisam pitao. Eto čisto da Vam prenesem cene iz Radulovića.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Brembo pravi kocnice za BMW i nisu identicne bar kod r1200gs. Ruku na srce po svim testovima Bermbo su bolje od BMW bremba. Ja sam sjebao nov zadnji disk za SBS na KTM-u i od tada samo Brembo konzumiram. Brembo sinter je malo meksi od OEM BMW-a tako da se malo brze trosi ali i koci bolje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Pozdrav drugari,

Imam problem kad palim motor,moze da zavergla samo kad je u neutralnoj brzini.Znaci sa podignutom copavom i stisnutim kvacilom u brzini nece da zavergla.Posto sam ga skoro uzeo i nisam imao ni prave prilike da ga posteno provozam,interesuje me da li neko mozda zna sta bi mogao biti proble.Imao je alarm od kojeg su zice precvikane...kontam da tu nesto nije u redu,evo slike.

 

 

post-17754-0-99907800-1425749591_thumb.jpg

post-17754-0-32129800-1425749810_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: sv.nikole makedonija
  • Motocikl: bmw f 650 gs,mz 250 etz

Moze li mi neko pomoci u izboru prenosa, t.e. ima li neko iskustvo sa prenosom koji ja zelim da ugradim u moj F 650 GS...Do sada sam vozio napred 15 pozadi 47, posto mi je potrebna brzina od 110-120 km/h da bi bila dugotrajna,obrtomer mi se penje na 5000 obrtaj u minuti.Ja bih zeleo da bude oko 4000 za tu brzinu... Inace vozim dugacke rute,zadnja je bila 5000km a sledeca za buducu sezonu negde oko 10 000 km pretezno asvalt....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

Pozdrav drugari, ljubitelji bavaraca.

Pre 20 dana sam konacno ispunio svoju davnasnju zelju i postao vlasnik bmw f650gs iz 2001 godine. :)

 

Posto sam nov u bmw svetu imam par pitanja:

 

1. Kada dam kontakt, lampica od ulja se ne ugasi dok ga ne zaverglam, onda se gasi.

 

2. Kada vozi uvece (niza temperatura) na nizim obrtajima (oko 2000) motor kao da stuca.

 

3. Primetio sam na desnoj dekli trag od ulja, na mestu gde pise bmw (ispod onog šafčića)

post-12816-0-82204500-1474492971.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Voleo bih da dobijem i neke savete oko odrzavanja, koje ulje sipati, koji su servisni intervali i sve sto ide uz to. :)

Ako nisi već pročitao, pročitaj ovo http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/33951-bmw-f650gs-uputstvo-za-servisiranje-by-motoholic/, biće ti dosta stvari jasnije, a ako imaš još nekih pitanja pitaj.

Što se tiče lampice za ulje ona i treba da se gasi tek kada staruješ motor ( tek tada se postiže pritisak ulja, kada mašina radi ). Pre paljenja je preporučljivo da sačekaš da se ugasi druga crvena lampica, lampica temperature.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

 

Voleo bih da dobijem i neke savete oko odrzavanja, koje ulje sipati, koji su servisni intervali i sve sto ide uz to. :)

 

Ako nisi već pročitao, pročitaj ovo http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/33951-bmw-f650gs-uputstvo-za-servisiranje-by-motoholic/, biće ti dosta stvari jasnije, a ako imaš još nekih pitanja pitaj.

Što se tiče lampice za ulje ona i treba da se gasi tek kada staruješ motor ( tek tada se postiže pritisak ulja, kada mašina radi ). Pre paljenja je preporučljivo da sačekaš da se ugasi druga crvena lampica, lampica temperature.

Nisam procitao, hvala. :)

Da da, sacekam da ugasi lampicu od ABS-a i temperature pa ga onda startujem, samo me ulje bunilo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Jel menjao neko diskove (kocnice)? trebalo bi da menjam zadnji, a mozda i prednji, pa je sad dilema sta staviti. BMW nov je cirka 300e, sto je suludo...brembo nisam uspeo da nadjem zadnji, a prednji je oko 130e u louisu, sto mi deluje ok? Zadnji ima TRW/Lucas, ali se plasim kakvo je to, da li rdja, skripi, koci.... Ima li neko iskustva (oko 70-80eur) ? Plocice nesto razmisljam da uzmem u BMWu, posto ono sto sam probao do sad nisam nesto bio odusevljen (Saito organic i Brembo sinter).

 

Druga stvar je sediste... Trebalo bi mi malo vislje (kao dakar na primer). Nikako da dodjem na red kod bobana, pa jel ima neko iskustva sa tim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ako se ne varam ima i Brembo u Luisu zadnji disc za F650GS ? Ja sam stavio Brembo kod sebe F650cs,a mislim da su to isti diskovi ? 

Stavi TRW plocice ako nisi zadovoljan sa Brembo,ali moj savet ako uzimas Brembo discove uzmi Brembo i plocice,ja sam tako uradio i nisam nasao manu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pa brembo sam i hteo, i BMW plocice (Zlatni brembo). Cudno mi na louisu, kad izaberem moj motor (F650GS) ima samo prednji brembo. Kada izaberem dakara, isto godiste, ima i zadnji. KOliko vidim na realoem, zadnji disk je isti od 1993-2007... na svi mmodelima. NIje mi bas najjasnije, dal su se zajebali, ili nisu isti stvarno... Inace, preko koga uzimate iz louisa ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Pozdrav drugari, ljubitelji bavaraca.

Pre 20 dana sam konacno ispunio svoju davnasnju zelju i postao vlasnik bmw f650gs iz 2001 godine. :)

 

Posto sam nov u bmw svetu imam par pitanja:

 

1. Kada dam kontakt, lampica od ulja se ne ugasi dok ga ne zaverglam, onda se gasi.

 

2. Kada vozi uvece (niza temperatura) na nizim obrtajima (oko 2000) motor kao da stuca.

 

3. Primetio sam na desnoj dekli trag od ulja, na mestu gde pise bmw (ispod onog šafčića)

 

Otkud "2 SPARK" u 2001 godini ?

Ili je to neka slika sa interneta čisto da bi pokazao gde je trag ulja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Atina
  • Motocikl: F650gs

pozdrav za sve vidm ima vas u velikom broju, ja sam svoj GS skoro kupio, i za sta god se uhvatim da kupim kosta prilicno skuplje nego za nekog japanca. Imam jednu molbu, ako neko ima nosac bocnih kofera i ima volje da premeri i postavi dimenzje istih ovde ili mi posalje dimenzije porukom bio bih zahvalan. naj jeftnija givi varijanta u Atini kosta 175e . nisamrad bas da toliko platim i prilicno se dobro snalazim sa alatom pa bih ga napravio sam. 

 

Jos jednom unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

 

Pozdrav drugari, ljubitelji bavaraca.

Pre 20 dana sam konacno ispunio svoju davnasnju zelju i postao vlasnik bmw f650gs iz 2001 godine. :)

Posto sam nov u bmw svetu imam par pitanja:

1. Kada dam kontakt, lampica od ulja se ne ugasi dok ga ne zaverglam, onda se gasi.

2. Kada vozi uvece (niza temperatura) na nizim obrtajima (oko 2000) motor kao da stuca.

3. Primetio sam na desnoj dekli trag od ulja, na mestu gde pise bmw (ispod onog šafčića)

 

 

Otkud "2 SPARK" u 2001 godini ?

Ili je to neka slika sa interneta čisto da bi pokazao gde je trag ulja ?

Da a slika je sa interneta, a citav problem je bio u tome sto je doticni saf bio olabavio, malo sam ga dotegao i sve je ok. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS

Postovane kolege i braco bajkeri, ljubitelji f 650 gs. Danas sam isao da gledam i sutra planiram da ga kupim njegovo velicanstvo F650 GS 2001. Godiste uvezen iz Svajcarske oko 30.000 na satu. Motor mi izgleda u perfektnom stanju za svoje godine, sa tri kofera, meltzer gumama. Prodavac ceni istog 2500 eura, Da li smatrate da je ok cena? Prvi mi je BMW motor. Hvala na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

U principu je ok ako nema ulaganja. Proveri obavezno potrosne stvari tipa diskove/plocice, lanac/lancanike, viljuske/semeringe, gume, vodenu pumpu (da ne kaplje ulje ili antifriz - ima rupicu ispod vodene pumpe koja treba a bude suva)... racunaj da ti je svaka od ovih stavki u proseku oko 100e (+-). Uostalom nema tu neke razlike u odnosu na ostale motorradove.

Meni je samo zanimljivo kako je svaki F650GS tih godina uvek presao oko 30k  :stabre: Moj evo na 50k, a isto bio oko 30 kad sam ga uzeo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS

U principu je ok ako nema ulaganja. Proveri obavezno potrosne stvari tipa diskove/plocice, lanac/lancanike, viljuske/semeringe, gume, vodenu pumpu (da ne kaplje ulje ili antifriz - ima rupicu ispod vodene pumpe koja treba a bude suva)... racunaj da ti je svaka od ovih stavki u proseku oko 100e (+-). Uostalom nema tu neke razlike u odnosu na ostale motorradove.

Meni je samo zanimljivo kako je svaki F650GS tih godina uvek presao oko 30k  :stabre: Moj evo na 50k, a isto bio oko 30 kad sam ga uzeo...

Hvala puno na odgovoru, pregledao sam ga skroz, čini mi se da je sve u redu. Nema ulaganja sem redovnog servisa koji ja želim da uradim, da budem miran. Danas sam ga doterao u garažu, sutra registracija, za vikend mu menjam tečnosti i pravac neka dobra voznjica. A sto se tiče kilometraže ne znam šta da kažem , sem da verujem i nadam se da će me još dugo služiti. Još jednom hvala na brzom odgovoru. Bajkersi pozdrav ✌

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Drugari

 

imam problem, tj izgleda da je vrisnula pumpa za gorivo... skinuo sam je i probao na stolu, ne cuje se, al mi gassi radio koji je isto veyan na punjac za acc pa izgleda da je otisla na ispovest... usput sam, jelte posto sam prvo probao da upalim makinu resio i da ispitam struju i ne mogu da dobijem napon na dzeku koji napaja pumpu... Proverio osigurace i deluju da rade, zna li neko jel ima i relej za pumpu (mada prvo osigurac treba da crkne pa onda relej) al dok je raskupusan i to da proverim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja