Jump to content

Moto Zajednica

F650GS: Pitanja i Odgovori

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Aranđelovac
  • Motocikl: BMW R1200 GS
Pre 4 sati, P.S. Dzon je napisao:

Ubacio. Kad ga prodas da vodis na pivo :cirka2::jee:

Dogovoreno. Dođeš kod mene na:givemebeer: domaće pivo. Moja proizvodnja. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

Nevolje u raju.

Pre mesec dana ostavim motor kod zenine tetke u garazu i posle 15 dana dodjem da ga startujem - vergla ali nece da upali. Skinem aku, jer sam strucno pred put u Trebinje isti punio i zaboravio da vratim cepove na dve celije. Dopunim ga, ispravljac pokazuje 13,6V. Danas zamenim i svecicu, vratim aku i opet samo vergla, ali ne pali. Sad izmerih aku 12,26V.

Da li je neko ima slicno iskustvo?

 

Da naglasim da je motor radio savrseno, presao sam sa njim 1500km, stavio ga u garazu i cvrc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

@P.S. Dzon Jesi resio akumulator, sta bi na kraju? 

Ako se dobro secam cim padne ispod 12,4V onda mrka kapa. I treba proveriti koliki je pad napona kad startujes motor.

Uzmi ovo sve sa rezervom, zato sto je moje znanje iz elektronike dosta povrsno. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Nego, imam i ja jedno pitanje, deluje mi da je pogonski lanac dosta labav, a nemam vise mogucnost da ga dotegnem (doslo je do kraja).

 

Moguce da se malo istegnuo (ne znam ni kad je menjan poslednji put (mada lanac i lancanici deluju ok).

Da li je ok da mozda skinem jednu kariku i na taj nacin skratim lanac, pa da posle mogu da ga stelujem? Nasao sam neki alat na KP za 2500 rsd (crvena kutija no name alat) pa mislim da ce uz pomoc brusilice resiti problem. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 15 minuta, Crni_NS je napisao:

@P.S. Dzon Jesi resio akumulator, sta bi na kraju? 

Ako se dobro secam cim padne ispod 12,4V onda mrka kapa. I treba proveriti koliki je pad napona kad startujes motor.

Uzmi ovo sve sa rezervom, zato sto je moje znanje iz elektronike dosta povrsno. :)

 

Nisam jos nista. Sutra idem u servis akumulatora da ga testiraju. Molim Boga da je on. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 12 minuta, Crni_NS je napisao:

Nego, imam i ja jedno pitanje, deluje mi da je pogonski lanac dosta labav, a nemam vise mogucnost da ga dotegnem (doslo je do kraja).

 

Moguce da se malo istegnuo (ne znam ni kad je menjan poslednji put (mada lanac i lancanici deluju ok).

Da li je ok da mozda skinem jednu kariku i na taj nacin skratim lanac, pa da posle mogu da ga stelujem? Nasao sam neki alat na KP za 2500 rsd (crvena kutija no name alat) pa mislim da ce uz pomoc brusilice resiti problem. :)

Ja se ne bih zezao sa tim, jer lanac nikada nije ravnomerno istegnut, nego je negde vise, negde manje, negde nije uopste. Ti izbacis jedan link, ali ti ostane trzaj, ostaje ti to da ce u jednom segmentu da bude zategnut kao struna, a u drugom labav kako se tocak vrti. Moje iskustvo - nov lanac + novi lancanici uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 17 minuta, Crni_NS je napisao:

Nego, imam i ja jedno pitanje, deluje mi da je pogonski lanac dosta labav, a nemam vise mogucnost da ga dotegnem (doslo je do kraja).

 

Moguce da se malo istegnuo (ne znam ni kad je menjan poslednji put (mada lanac i lancanici deluju ok).

Da li je ok da mozda skinem jednu kariku i na taj nacin skratim lanac, pa da posle mogu da ga stelujem? Nasao sam neki alat na KP za 2500 rsd (crvena kutija no name alat) pa mislim da ce uz pomoc brusilice resiti problem. :)

Ako se bas resis na taj korak, onda umesto tog alata imas u MotoBike na primer, brzu spojku, koja kosta 400-500 dinara i mnoooogo je jednostavnije resenje nego da ga ti nitnujes. Ja sam moj novi lanac tako spojio, funkcionise savrseno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

@P.S. Dzon hvala na odgovoru.

Nisam razmisljao na taj naci da moze neravnomerno da se istegne, ali skroz je logicno... :stabre:

 

Sto se tice brze spojke, to mi je super prakticno i to sam prvo trazio, ali su mi rekli da za moj motor toga nema i prodali mi tu sto se nituje. :)

Ali ajde probacu ponovo da vidim na sajtu mozda su dobili u medjuvremenu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
Pre 9 sati, Crni_NS je napisao:

U akuservisu kazu da je po njima akumulator dobar, da pri ipterecenju padne na 91%, ali se posle povrati. Pokusacu jos da ga prikacima kablovima na auto, ugasen naravno, i ako ne bude upalio onda akumulator definitivno otpada kao problem. E sad sta je moglo da se pokvari na motoru koji je stajao parkiran u garazi... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 44 minuta, Luka9905 je napisao:

Pozdrav ekipa, 

 

Da li je nekome slučajno poznat ovaj motor iz Bečeja? 

http://www.polovniautomobili.com/motori/22569058/bmw-f650gs

Ovako sam ja hteo mog da prodam da bih kupio veceg. A onda sam shvatio da i kad dupliram lovu ne mogu po aktelnim cenama da kupim nista pismeno. I tako cuti i teraj 😂

Ako sam dobro razumeo od ulaganja imas sve. 🤔

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Nekako računam da nije baš sve, da to može biti mnogo više :)

Ako je samo navedeno potrebno uložiti, to možda i ima smisla. 

 

Više mi je da vidim da neko slučajno ne poznaje mašinu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pozovi pa proveri, meni iz nekog razloga deluje da je prodavac malo nesrećno napisao šta je on radio od ulaganja :D  Nekako mi ne ide da napiše da sve to treba, a da je u odličnom stanju, mada moguće je da grešim.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Živke, u pravu si, to je sve odrađeno. Navodno motor spreman da obiđe svet. 

 

Spremam se da ovih dana odem da pogledam mašinu. :) Ne razumem se baš najbolje, pa ako ima neko da ko nema pametnija posla, ili neko blizu Bečeja, da pogledamo mašinu, neka se javi :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

Vidis da li lepo pali (za jednog jednocilindrasa) 😂. Kvacilo da li je meko. I obavezno menjac da ne ispada iz neke brzine, uglavnom druga. Malo ga nategnes kada ga budes probao i to je to. Pogledaj lanac, lancanike. I cisto pitaj za filter goriva da li zna da li je menjan skorije, jer one je skuplja stvarcica.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Gledao sam ovog iz Bečeja, jedino me buni što nema one prekidače za ABS, da li je to model bez ABS-a (on tvrdi da ga ima i da se palio), isto nema ni grejače ručki, ili je riknuo, pa je neko skinuo prekidače. Kaže da ABS gasi na dugme na satu, žao mi je što nisam insistirao da ga ugasi, zaboravih se. 

 

Znate li nešto više o tome? Ostale koje sam gledao svi imaju to crno kućište sa prekidačima na kormanu. Jedino on nema. 

 

Sve u svemu, nekako nedorečen ostadoh, vuče blago u levo kada se pusti volan, ali su i gume dosta stare, prednja je 2012. godište. U najboljem slučaju gume su u pitanju. 

 

Menjač, kvačilo, sve super. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4688 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

To je model bez ABSa. Inače ABS i nije neka važna stavka na motoru koilko ljudi pričaju. Imam ga tri godine i još ga nisam primetio da ga imam, osim kada sam namerno  probao da li radi, na šljunku . Pre toga ga nisam imao 45godina i isto nisam primetio da mi treba :lol:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Ovaj iz Bečeja je model bez ABS-a. Kao što ti je Srbac i napisao na prednjem točku nema senzora i nema rešetkastog venca tako da definitivno nema ABS. Proizvodili su se modeli bez ABS-a, moj je takođe bez ABS-a.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650 GS

Pozdrav braco,

Srecna vam Nova Godina svima, puno zdravlja i predjenih kilometara!

Jedno pitanjce, menjao bih pre ove sezone diskove i plocice na svom f650GS '07god, jel moze neko da mi preporuci odakle da ih porucim? Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja