Jump to content

Moto Zajednica

Šta posle Afrike Twin???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

pa jeste mnogo.........ali da ja imam roditelje koji  podrzavaju to sto volim motore i da hoce da mi kupe nov motor koji kosta 8.000 e.......pre bih uzeo afriku od osam hiljada nego bilo koji drugi...........ja se nerazumem toliko u motore.ti si mnogo iskusniji bajker i poznajes ovaj svet mnogo bolje od mene.....ali po pricama sa foruma i mnogo drugih bajkera afrika je odlicna......... na pitanje "ko je po vama najbolji enduro motor" 80% ljudi je mi je odg afrika twin.......jeste i BMW dobar ali on ima drugaciji temperament od afrike.........

 

 

pa sta vise da ti kazem a da ti neznas o africi........ti odlucujes.......sta god uzeo neces se pokajati.......

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • DR.Mr, 214 postova
  • Lokacija: Pancevo

Evo ti boko suma tvog posta  ;D ;D ;D (shala naravno)

 

 

 

Ontopic

 

Koliko god si zadovoljan trenutnim ako ti crv radi znaci da hoces promenu i nesto drugacije moj savet je da to i probas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zato sto je nedavno jedan od tvojih omiljenih sagovornika :) postavio slike jedne Afrike i objavio da je prodao za 8500e i mnogo ljuci je u to poverovalo. Kasnije se ispostavilo da ta Afrika nikad nije ni dosla do Srbije, niti je on ikad imao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Morate napraviti zbir, ne možete tako računati...4500+30% carina i porez=6000+boravak dok se nađe i prevoz=min. 7000e!! Još u startu neko ulaganje ...nije to baš 4500e!!Kada sa se raspitivao za sebe svi su mi takođe savetovali Afriku  jer  imam visinu, pa i oni koji je ne voze.

Ne bih ponovo da kvarim temu sa kolima ali pre neki dan sam napravio upoređenje koliko košta polovan auto u fulu, bez ulaganja star 10 leta i dao fotku....3800e nije bilo fix. cena...još naše table, reg. još godinu itd.

Motori su previše odskočili. Nerazumno dajemo za želju ali takvi smo, pa šta...međutim ipak i 7-8K e je previše, za mene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Zato sto je nedavno jedan od tvojih omiljenih sagovornika :) postavio slike jedne Afrike i objavio da je prodao za 8500e i mnogo ljuci je u to poverovalo. Kasnije se ispostavilo da ta Afrika nikad nije ni dosla do Srbije, niti je on ikad imao.

 

Aaaaaaa,nas dobri banovani WALVORINE i njegovih trista motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

ja nisam prvi pomenuo cifru od 8000 e.......znam da je mnogo.......afrika se krece od 4500 do 5000 naravno za novije modele.........ali meni ne bi bilo zao da dam i 8000 hiljada za afriku.......za mene je ona najbolji putni motor..........mozda gresim ali za mene je ona vrh vrhova........

 

 

pozz svima......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Morate napraviti zbir, ne možete tako računati...4500+30% carina i porez=6000+boravak dok se nađe i prevoz=min. 7000e!! Još u startu neko ulaganje ...nije to baš 4500e!!Kada sa se raspitivao za sebe svi su mi takođe savetovali Afriku  jer  imam visinu, pa i oni koji je ne voze.

 

U bre Zemnunac, pa nije valjda toliko? Ja sam se detaljno raspitao za cene i recimo za 1100GS mi treba u proseku oko 1200e preko cene u Nemackoj, a verovatno i manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ajd neka neko sracuna koliko bi kostale ove Afrike, sa svi troskovima, registrovane, i na drumu:

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=121934749&__lp=1&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelDescription=Africa+Twin&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=〈=en&pageNumber=1

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=122056783&__lp=1&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelDescription=Africa+Twin&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=〈=en&pageNumber=1

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=122353924&__lp=1&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelDescription=Africa+Twin&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=〈=en&pageNumber=1

 

Cifra je bojim se i preko 8000 Eura...

 

Sto se tiche Wolverine-a, covek zaista postoji...pili smo pice sa njim na Uscu, jedino tu Africu niko nije video...prema predanju, kupio je neki covek iz okoline Vrsca za 8200 eura...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Hmmm ova moja je kostala oko 2800 .. i sa svim "ze**bancijama" + nove gume, plocice, servis kompletan, stelovanje ventila, karburatora bla bla izashla na oko 3600 ..  ;D

Ne znam kako vi to racunate ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

MOTOR SE CARINI NA KATALOSKU VREDNOST DRZAVE GDE JE KUPLJEN!A ona je uvek dosta veca od kupovne!

 

Motor se carini prema postojecem racunu, i tu postoji mala mogucnost "fine tuning"-a ako neko ima vezu. Ako se racun ucini sumnjiv (nerealan), onda se primenjuje Schwacke katalog (http://www.schwacke.de/) koji izlazi svake godine i u njemu sve pishe. Cene su u rasponu od-do.

 

Carina moze i ne mora da priza doneseni racun, a tesko je poverovati da ce proci prica da je nova Yamaha R-1 placena 5000 Eura i slicno. Osim naravno u nekim slucajevima... :o :o :o

 

;)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Carina moze i ne mora da priza doneseni racun, a tesko je poverovati da ce proci prica da je nova Yamaha R-1 placena 5000 Eura i slicno. Osim naravno u nekim slucajevima... :o :o :o

 

 

Carina po pravilu ne priznaje racun, vec carini po katalogu. Naravno, ovde pricam o regularnoj proceduri pri uvozu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

 

 

Ma samo sam napisao dokle to ludilo sa Afrikama moze da ide. Odustao sam ja od Afrike odavno, ja sam hteo bas neku novu-novu, kao Dane@-tovu...ima jos par takvih po Beogradu...ali to je kad se sabere oko 7-8000 eura.

 

Ali onda sma shvatio da to za mene, ponavlajm za mene - nema tu vrednost i da je to bacanje para za zastarelu tehnologiju, pa sam presao na drugu varijantu koja je u fazi pred-realizacije.

 

;)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Ocarinio sam bas dosta motora i retko kad mi priznali racun!Racun je naravno bio realan!Jedino kad se carini preko firma racun se priznaje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Nisam neki ljubitelj ni Afrike ni ST, ni ovih novih BMW, ali, istina je da su AT i ST mozda stari proizvodi, starije tehnologije, ali su, po meni, neupredivo bolji, sigurniji za bilo koju avanturisticku primenu od motora koji se danas proizvode. Svi danasnji motori su prepuni elektronike, senzora, procesora, kompjutera. Poslednje sto je potrebno nekom ko je krenuo da se lomata po nekim gudurama Avganistana, Sahare, Juzne Amerike je da mu otkaze nesto od nje. AT i ST su motori ciju elektroniku mozete da ponesete u kutiji za sapun, sve ostalo je mehanika. Kod novih motora ima podjednako mehanike i neuporedivo vise onog sto je nemoguce sve poneti ili lokalizovati kvar na "terenu", vec zahteva kompletnu dijagnosticku laboratoriju.

 

Afrika je kao kamila, ogromna, ali nije nevozna, moze covek i sam da je podigne. Varadero, ogroman kao kamion, isto toliko je i okretan. BMW, pa i nije se tako lepo pokazao kad su ona dva glumatala skrenuli sa puta. A pri tom, predimenzioniranih gabarita, neupotrebljiv kao motorcikl u gradu, isto kao Varadero. Potrebno je priblizno isto mesta da se njima prodje kroz grad kao i sa Smartom. A o tome da su teski kao tuc, necu ni da pricam.

 

KTM je posebna preica. Sportski, da ne kazem trkacki motor, prerusen u civilno odelo. Izvanredan, ali i on je ogroman, nervozan i neudoban, posebno za dvoje. Njegova pouzdanost treba tek da se dokaze putovanjima nekih zaljubljenika u predele za koje je taj motor i namenjen /teoretski/.

 

Jedno mi nije jasno... Svi ti motori, namenjeni, navodno, ekstremnom koriscenju, nemaju kurblu. A upravo, akumulator je ono sto je najosetljivije kod motora, u nekoj vukojebini.

 

A to da neko kupi takav motor da bi se vozio 90% vremena u gradu i da povremeno sidje na neki makadam, po meni je cisto lecenje kompleksa. Ako se ima u planu upotreba takvih motora po pravim gudurama, onda oni ispadaju preglomazni, preteski i skoro neupotrebljivi.

 

Znaci, za asfalt i udobno putovanje postoji mnogo motora koji su prakticno, savrsenstvo za to, za gudure postoje hard-endure, a miks svega toga, po meni, jedino bi mogao da bude BMW 800 GS, Adventure, kako god. Jest da nije 1200ccm, ako je to nekom bitno, ali je upravljiviji, agilniji, po udobnosti priblizan 1200. I dalje, ima previse elektronike.

 

Dakle, mj licni zakljucak je da danas ne postoje motori koji bi zadovoljili standarde koje su postavili AT i ST, kao i obicna Tenera, da budu podjednako upotrebljivi na i van asfalta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Nisam neki ljubitelj ni Afrike ni ST, ni ovih novih BMW, ali, istina je da su AT i ST mozda stari proizvodi, starije tehnologije, ali su, po meni, neupredivo bolji, sigurniji za bilo koju avanturisticku primenu od motora koji se danas proizvode. Svi danasnji motori su prepuni elektronike, senzora, procesora, kompjutera. Poslednje sto je potrebno nekom ko je krenuo da se lomata po nekim gudurama Avganistana, Sahare, Juzne Amerike je da mu otkaze nesto od nje. AT i ST su motori ciju elektroniku mozete da ponesete u kutiji za sapun, sve ostalo je mehanika. Kod novih motora ima podjednako mehanike i neuporedivo vise onog sto je nemoguce sve poneti ili lokalizovati kvar na "terenu", vec zahteva kompletnu dijagnosticku laboratoriju.

 

Afrika je kao kamila, ogromna, ali nije nevozna, moze covek i sam da je podigne. Varadero, ogroman kao kamion, isto toliko je i okretan. BMW, pa i nije se tako lepo pokazao kad su ona dva glumatala skrenuli sa puta. A pri tom, predimenzioniranih gabarita, neupotrebljiv kao motorcikl u gradu, isto kao Varadero. Potrebno je priblizno isto mesta da se njima prodje kroz grad kao i sa Smartom. A o tome da su teski kao tuc, necu ni da pricam.

 

KTM je posebna preica. Sportski, da ne kazem trkacki motor, prerusen u civilno odelo. Izvanredan, ali i on je ogroman, nervozan i neudoban, posebno za dvoje. Njegova pouzdanost treba tek da se dokaze putovanjima nekih zaljubljenika u predele za koje je taj motor i namenjen /teoretski/.

 

Jedno mi nije jasno... Svi ti motori, namenjeni, navodno, ekstremnom koriscenju, nemaju kurblu. A upravo, akumulator je ono sto je najosetljivije kod motora, u nekoj vukojebini.

 

A to da neko kupi takav motor da bi se vozio 90% vremena u gradu i da povremeno sidje na neki makadam, po meni je cisto lecenje kompleksa. Ako se ima u planu upotreba takvih motora po pravim gudurama, onda oni ispadaju preglomazni, preteski i skoro neupotrebljivi.

 

Znaci, za asfalt i udobno putovanje postoji mnogo motora koji su prakticno, savrsenstvo za to, za gudure postoje hard-endure, a miks svega toga, po meni, jedino bi mogao da bude BMW 800 GS, Adventure, kako god. Jest da nije 1200ccm, ako je to nekom bitno, ali je upravljiviji, agilniji, po udobnosti priblizan 1200. I dalje, ima previse elektronike.

 

Dakle, mj licni zakljucak je da danas ne postoje motori koji bi zadovoljili standarde koje su postavili AT i ST, kao i obicna Tenera, da budu podjednako upotrebljivi na i van asfalta.

 

Svaka ti je k'a Njegoshu, posebno graf o F-800 GS. Jedini problem je sto se Gremlinki F-800 uopste ne svidja, mislim sto se tiche udobnosti.

 

;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Xexe...eh te žene, uvek nam sve upropaste ;D

 

A možda ipak V-Strom 650, dovoljno snage, udoban, veliki, brz...za Jagerovo iskustvo i potrebe i više nego dobar motor? A nije ni nešto preskup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja