Jump to content

Moto Zajednica

Šta posle Afrike Twin???

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Au, drugari .... posle ovoliko vaših postova crv je tek sada proradio ;)

Vredelo je svakako otvarati ovu temu. Iskreno, o BMW-u do sada nisam ni razmišljao. Motoholicov post me je sada bacio u duboko, duboko razmišljanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

...samo nemoj da prodaš Gocu da bi kupio propelerca ;D

 

Ako je proda onda slobodno moze da kupi KTM, bavarac mu nece ni trebati  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Čula, odavno...za razliku od nekih... ;D ;D

 

Znači Jageru...propeler ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Goca će mene očigledno U TOP ;)

Evo zadnjih sat vremena gledam 1150 GS po mobile.de ... nije da nije ;D ... ne znam samo da li ću upeti da skupim pare, ali to je već, jeli, nevezano za ovu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Jageru...bacili smo onu Apriliu Mille u oglase ali pod uslovom ili zamena za Varadero ili prodaja pa  kupovina istog!

Mali je tako uslovio..Da mogu špartati pronašao bi se način ovako ostaje na njemu da uradi što može!   Uglavnom, znam koliki si tako da ce ti odgovarati, nž Nešto jeste teži ali za tebe nece biti problem.

Ako skoro dođe, imačeš priliku da ga probaš ali baš a ne jedan krug.. jedino proba...samo tako češ osetiti a ko zna možda če te baš proba vratiti Africi.

Za ostale, ne se razumem......

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

  Sve zavisi Jegeru sa koliko novaca raspolazes. Varadero nemozes kupiti, a da valja, ispod 4000 evra. Ako si svoju Afriku platio 2000, neverujem da ces se duplo bolje voziti, s obzirom da moras da das duplo vise para. Veci motor vuce skuplju registraciju, skuplje gume, skuplje odrzavanje, vecu potrosnju.....

  Ako te je ''munula'' neka kinta, po meni, za Gogu i tebe Varadero je pun pogodak. Za BMW ces dati 30% vise para, tj onoliko para koliko ces potrositi za gorivo, za naredne dve sezone.....

  Isto je i glupo po meni da tolike novce dajes za neku noviju ''Afriku'', mislim na sume preko 4000 evra, jer tako nesto vec imas....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

 

Moja preporuka na osnovu ovoga što si izneo: BMW GS 1100-1150-1200 ili Suzuki V-Strom 1000.

 

 

Koje je tvoje misljenje o Varaderu?

 

Na osnovu onoga što sam pročitao o njemu zvuči super...  Ali ovde u Americi ga nema, tako da nemam nikakvog ličnog iskustva...  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Goca će mene očigledno U TOP ;)

Evo zadnjih sat vremena gledam 1150 GS po mobile.de ... nije da nije ;D ... ne znam samo da li ću upeti da skupim pare, ali to je već, jeli, nevezano za ovu temu.

bmw je onako,,ni pola od japanca,,,, :)

ni po snazi ni po kvalitetu,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Da sam na tvoje mesto kupio bi GS1100, sto i sam nameravam u nekoj buducnosti..  gledam tu po switzi su oko 4k.

 

Jes da ruzan.. Ali je BMW  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

A gde nađe nju da gledaš...Bembu 1150? Neko je lepo uporedio, koji kubik i konjć više ali zato i  nešto teži. Prelazi onu magičnu cifru za registraciju...Ili 1100 ili 1200! ???

 

Kako se kreću starije a kako novije Honde Varadero? Još nešto mi nije jasno...cena ATa iz '01 i Varadera iz '01g. Ubi Afrika po ceni, jer naše tržište je pomalo fiju-fiju!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Huh... u pravu si, Zemunac ... ali gledam ja sve aspekte kupovine :)

Varadera ne bih ispod `03 godišta. Ako sam dobro informisan, valjda je tek od te godine sređena potrošnja goriva i svedena na neku normalu. Prethodni modeli su trošili 10+ lit na 100km.... Ajde neka me neko ispravi ako grešim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

shta posle ili shta umesto afrike... ja bash ne znam... a svi koji me napushavaju oko mog afro-fanatizma nemaju nikakav predlog... samo lupaju... tipa kupi pravi motor i tako neki glupi momenti...

 

realno, ponuda je ochajna.. i ako imash ispod 4000 evra a zhelish neshto pouzdano za razne vrste putovanja ja ne vidim nishta osim afrike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Auh jageru - sada videh temu, pa kad vec pre?  :D :D

 

Elem, znajuci tebe i gde i kako vozis motor - zaista mozes da zaboravis KTM 990ADV. Bigaje, zvuci lepo, adrenalin itd. ali to nije motor za tebe (i Gogu!) i to ne samo zbog sedista...

 

Vec su ti napisali, a i ja se slazem - najbolji izbor je BMW GS. E sada, da li 1100 ili 1200? Naravno, cena i registracija je bitan faktor. Ipak, od 2010. modela 1200 GS dobija novu reviziju motora, sto znaci da ce cene modela 2009. pa na dole morati malo da padnu.

 

Ako novac ne bude bio problem, tj. ako ga na trenutak iznbacimo iz jednacine, zaista za ono sto ti koristis motor (a i ja ;)) najbolja varijanta je 1200GS ADV. Udoban za suvozacicu, guta kilometre, rauman u ekspolataciji, sposoban za povremena skretanja sa asfalta. Posto je novac uvek u jednacini ;), r ealno ti je da gledas neku stariju 1100 varijantu.

 

A zasto sve ovo pisem? Pa, sramota me da priznam, ali meni taj crv radi vec od jula-avgusta, dakle nepuna 3-4 meseca posto sam kupio NOV motor :D :D :D. Potrebe, stil i zelje, cini mi se, su nam veoma slicni...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Auh jageru - sada videh temu, pa kad vec pre?  :D :D

 

Ah, pa crv je crv... i radi svoje ;) ... dobro je dok je tako :) A i nekako mi je normalno da nikada i ne budeš zadovoljan potpuno, pa onda imaš razlog zbog koga vučeš napred, na još bolje...

 

Vec su ti napisali, a i ja se slazem - najbolji izbor je BMW GS. E sada, da li 1100 ili 1200? Naravno, cena i registracija je bitan faktor. Ipak, od 2010. modela 1200 GS dobija novu reviziju motora, sto znaci da ce cene modela 2009. pa na dole morati malo da padnu.

 

Slažem se. Posle onoga što sam pročitao u ovom postu mislim da će GS i Varadero da budu u užem izboru. Ako bude GS onda bih, naravno voleo 1200 ADV, samo jedino ne znam odakle mi pare :) Ima sad jedan polovan kod Radulovića ali je cena takva da ne smem ni da je napišem ;) ... 1100-tka je vrlo verovatna varijanta i to najverovatnije dikretno iz uvoza...

 

A zasto sve ovo pisem? Pa, sramota me da priznam, ali meni taj crv radi vec od jula-avgusta, dakle nepuna 3-4 meseca posto sam kupio NOV motor :D :D :D. Potrebe, stil i zelje, cini mi se, su nam veoma slicni...

 

Haaaaaa! DOBRO JE! Sjajno, čak mi se jako dopada što potpuno isto razmišljamo :) Mnogo sreće i tebi da kupiš "propeler" ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Taj kod Radulovica je Stevanov (gazdin) motor, sinoc sam pricao sa njim ali je "nefleksibilan" oko cene, motor je presao je nesto oko 6-7000 u DEMO rezimu...ima svasta od opreme: ABS, ASC, ESA, hrom auspuh, grejanje ruchica, bord computer, bocna svetla , nosace za bochne kofere, led migavce, xenon svetla...registrovan je do Marta 2010...

 

A cena pd 15,500 Eura je nenormalna i nikad ga nece prodati za te pare.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

ima svasta od opreme: ABS, ASC, ESA, hrom auspuh, grejanje ruchica, bord computer, bocna svetla , nosace za bochne kofere, led migavce, xenon svetla...registrovan je do Marta 2010...

 

pravi motor za avanture... vozach, motor, put u nepoznato... i tim NASA inzhinjera koji umeju da ga poprave...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

A zasto sve ovo pisem? Pa, sramota me da priznam, ali meni taj crv radi vec od jula-avgusta, dakle nepuna 3-4 meseca posto sam kupio NOV motor :D :D :D. Potrebe, stil i zelje, cini mi se, su nam veoma slicni..

 

Zašto sramota..pa ima ljudi koji traže i menjaju motore dok ne zabodu 'neki svoj'........Ima i onih koji su u startu zaboli pa ga sada samo lickaju. Gde je tu 'zdrava matematika'? Pa da je ima mnogi od nas ne bi ni vozili motore, ne bi plačali za 12 meseci reg. a vozili se 5..

Kada bi samo slušali razum bili bi kao roboti....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Zašto sramota..pa ima ljudi koji traže i menjaju motore dok ne zabodu 'neki svoj'........Ima i onih koji su u startu zaboli pa ga sada samo lickaju. Gde je tu 'zdrava matematika'? Pa da je ima mnogi od nas ne bi ni vozili motore, ne bi plačali za 12 meseci reg. a vozili se 5..

Kada bi samo slušali razum bili bi kao roboti....

 

 

Kako odgovoriti? Moj trenutni motor je apsolutni best-buy. Udoban, moze i van asfalta (samo lagano ;)), meni je lep, zena ga obozava, jeftin za registraciju, jako, jako malo trosi, nakrcao sam ga dodatnom opremom... Ne mogu da mu nadjem ni jednu realanu zamerku, a presao sam oko 13000+ km...

 

ALI, djavo ne da mira - stalno bi hteo nesto jace, robustnije, jos malo udobnije itd...  :D :D

 

Sa druge strane si naravno u pravu - nema tu nista racionalno, a zivot je kratak... Pa ko moze - napred... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

posle afrike.........dolazi afrika............samo mozda novji model zavisi kako stojis sa finansijama......

 

to ti je moje misljenje......tesko moze neki drugi motor da zameni afriku..........

 

bez uvrede prema drugim motorima i motociklistima...........svaki motor pruza drugacije zadovoljstvo........

 

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

posle afrike.........dolazi afrika............samo mozda novji model zavisi kako stojis sa finansijama......

 

OK, ja imam Afriku i volim je, zaista. Ali zar ne misliš da je perverzija davati i preko 8.000 eura za nju??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja