Jump to content

Moto Zajednica

BMW Oil-Heads: Servisne radnje

Recommended Posts

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Nisam do sada vozio motor Koji ima plivajuce diskove.E,sada imam takav motor Ali I problem Sa jedim.Taj jedan lupa ima zazora.Da Li postoji nema varijanta resavanje Te problematike Ili samo zamena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

ja sam novi na velikom r 1150rtp pa sam hteo da pitam za onaj eprom od grka kakva su vam iskustva i sta bih dobio sa njim,i kako se narucuje.Negde sam video tu temu ali sada ne mogu da je pronadjem ako je neko voljan da objasni mogu i da pozovem na telefon ako je tesko opisivati ovde na forumu.Poz Dusan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!
pre 30 minuta, duledjo je napisao:

ja sam novi na velikom r 1150rtp pa sam hteo da pitam za onaj eprom od grka kakva su vam iskustva i sta bih dobio sa njim,i kako se narucuje.Negde sam video tu temu ali sada ne mogu da je pronadjem ako je neko voljan da objasni mogu i da pozovem na telefon ako je tesko opisivati ovde na forumu.Poz Dusan

Piši mu ovde na Facebook i on će ti odgovoriti kako da naručiš eprom.Čovek je fer i komunikativan

https://www.facebook.com/JohnGS1100?fref=hovercard&hc_location=friends_tab

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

nasao sam ga na facebooku ali sam cuo da ima nekoliko varijanti cipa pa sam mislio da me neko ko vec ima posavetuje oko izbora.Meni motor skroz dobro radi i vuce ali ne verujem da sam ja merodavan posle f650 i suzukija gsx600f,super je udobno i vuce dobro ali mi se cini da trosi vise nego sto sam ocekivao.Vozio sam 180 u 6 brzini i bio je na 7500obrtaja sto je blizu crvenog polja pa mi se to bas ne svidja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 10 sati, duledjo je napisao:

Vozio sam 180 u 6 brzini i bio je na 7500obrtaja sto je blizu crvenog polja pa mi se to bas ne svidja.

Pa šta si očekivao, odnosno hteo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Ocekivao sam vise snage I brzine od 1150ccm .Nisam probao do kraja ali pitam se sa tih preostalih 800 ili 900obrtaja bih li stigao do 200.Ako se dobro secam suzuki 600 je isao 200 I bilo je mozda jos 2000rpm do crvenog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Tacno ali ocekivao sam vise od bavarca nisam napomenuo da je suzuki gsx 600f sa 77ks cak nije nikakav R model.Mozda bi sa tim cipom dobio zato I pitam.Mislio sam da ti stajerskih 94ks debeloguzih mogu vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100
Pre 11 sati, duledjo je napisao:

Tacno ali ocekivao sam vise od bavarca nisam napomenuo da je suzuki gsx 600f sa 77ks cak nije nikakav R model.Mozda bi sa tim cipom dobio zato I pitam.Mislio sam da ti stajerskih 94ks debeloguzih mogu vise

Ako mislis da nema dovoljno snage i da ne postize max brzinu , mozda bi bilo dobro da prvo odradis sva stelovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 12 sati, duledjo je napisao:

Ocekivao sam vise snage I brzine od 1150ccm .Nisam probao do kraja ali pitam se sa tih preostalih 800 ili 900obrtaja bih li stigao do 200.Ako se dobro secam suzuki 600 je isao 200 I bilo je mozda jos 2000rpm do crvenog

 Vršna brzina je analogna obrtajima, tih 180kmh je normalna krstareća. Motor treba da prebaci skazaljku preko 200 ko od šale, recimo 215.

 

pre 17 minuta, oldtajmer je napisao:

Ako mislis da nema dovoljno snage i da ne postize max brzinu , mozda bi bilo dobro da prvo odradis sva stelovanja.

Tako je, svojevremeno je jedan na ADV-u stavljao GS-a na dajno, nekih 68 konja a ispravni motori imaju oko deklarisane snage na merenjima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R
Pre 14 sati, duledjo je napisao:

Ocekivao sam vise snage I brzine od 1150ccm .Nisam probao do kraja ali pitam se sa tih preostalih 800 ili 900obrtaja bih li stigao do 200.Ako se dobro secam suzuki 600 je isao 200 I bilo je mozda jos 2000rpm do crvenog

 

To sto si ti hteo od motora malo je teze sa tim modelom , marku si potrevijo ali model ti je ovaj trebao :

 

BMW_K1200_GT_2002_desktop-wallpapers_3.j

 

E on je sposoban da drzi 200 na auto putu bez problema i da jos ostane gasa i snage da odes u preticanje .
Skoro pa isto i izgledaju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Dobar GS 1150 izvuče 210, RT treba malo više, naravno po satu, podatak je 205 prave brzine, mada ih ima više različitih, a na kraju, ne uzima se ovaj motor za jurenje brzinskih rekorda, test krajnje brzine je više u funkciji ispravnosti, odnosno podešenosti, a naravno i nekog svog ličnog doživljaja, jednom i dosta, ni jedan agregat se ne "patosira" često.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Nisam ni mislio da postizem brzinske rekorde samo sam probao jednom prilikom na kratko I iznenadio se.Crveno polje na obrtomeru pocinje na oko 8500 a ja sam stigao do 7500 I to me je iznenadilo a motor je ustelovan odlicno nema nikakvih zvukova ni leptira niti bilo kakvih drugih nepravilnih.Razmislicu I o tom k1200rs ali moram prvo prodati neki od viska motora puna mi je garaza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja te baš ne razumem, šta je tu za iznenađenje, jel što na 180kmh obrtaji su na tih 7.500 ? Crveno polje agregat ne dostiže pri maksimalnoj brzini osim kad se možda na nizbrdici patosira, tako se projektuje, dok u nižim prenosima može da zađe u iberturu ako nema blokadu. Razdel obrtaja motora  je analogan točku, odnosno brzini, u naj višem prenosu kroz prenosni odnos menjača i diferencijala, čip ili bilo kakve modifikacije te vrste nemaju uticaja na to, znači na 180kmh će se motor vrteti tih 7.500 obrtaja uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST
pre 59 minuta, đunta je napisao:

Ja te baš ne razumem, šta je tu za iznenađenje, jel što na 180kmh obrtaji su na tih 7.500 ? Crveno polje agregat ne dostiže pri maksimalnoj brzini osim kad se možda na nizbrdici patosira, tako se projektuje, dok u nižim prenosima može da zađe u iberturu ako nema blokadu. Razdel obrtaja motora  je analogan točku, odnosno brzini, u naj višem prenosu kroz prenosni odnos menjača i diferencijala, čip ili bilo kakve modifikacije te vrste nemaju uticaja na to, znači na 180kmh će se motor vrteti tih 7.500 obrtaja uvek.

Baš tako sa čipom se dobija samo brže ubrzanje to jest bolji obrtni moment uz nešto manju potrošnju,meni recimo 0,5L troši manje nego ranije kako god da ga vozim,do 180kmh brzo postigne a posle razvlači do 205 i tu je kraj isto na nekih 7.500 obrtaja.Imam jedan čip za matronik 2.4 pa ako nekoga zanima nek mi se javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

:BMW2:Kad smo već kod čipovanja motora tj.tjuningovanja DA LI je pretpostavka(ja ne znam)

da mi je auto čipovan ili ti tjuningovan(tako došao iz D)jer,kao što sam i slikao odnos brzine i broja

obrtaja pri toj brzini mi nisu nešto kompatibilni.Molim stručno mišljenje.Hvala:BMW2:

ps: Auto je Ford Fokus 1.8TDci 2002g., a mogao je i još da prima gas ali ne sam želeo dalje da ga ćeram.

Slikano u inostranstvu noću i na pravcu,noćna vožnja(uslovi idealni)izmedju S.Broda i B.Grede(pravac kod mesta Jaruge)

 

050820121365.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 53 minuta, Kowalski je napisao:

:BMW2:Kad smo već kod čipovanja motora tj.tjuningovanja DA LI je pretpostavka(ja ne znam)

da mi je auto čipovan ili ti tjuningovan(tako došao iz D)jer,kao što sam i slikao odnos brzine i broja

obrtaja pri toj brzini mi nisu nešto kompatibilni.Molim stručno mišljenje.Hvala:BMW2:

ps: Auto je Ford Fokus 1.8TDci 2002g., a mogao je i još da prima gas ali ne sam želeo dalje da ga ćeram.

Slikano u inostranstvu noću i na pravcu,noćna vožnja(uslovi idealni)izmedju S.Broda i B.Grede(pravac kod mesta Jaruge)

 

050820121365.jpg

Odnos brzine i broja obrtaja je određen odnosom zupčanika u menjaču i diferencijalu i ne mogu se menjati nikakvom elektronikom.

Kod tebe je miguće da ti je neispravan brzinomer ili obrtomer. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne, nije, u naj višem stepenu nije uvek moguće dosegnuti crvene obrtaje za razliku od svih nižih, maksimalna moguća brzina koja može da se postigne na ravnom je obično nešto ispod crvene zone, tek nekom budževinom se može povećati krajnja brzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Odustao sam od chipa nesto ipak vise verujem inzenjerima iz bmw nego grku pa cu voziti kao I dosad, hvala na ucescu u diskusiji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Da ne otvaram novu temu.Da li je neko prepravljao,na R1100Rt-u,da se ne gasi motor prilikom spustanja copave?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja