Jump to content

Moto Zajednica

04.09. auto oborio skuter kod Sajma i pobegao!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Evo sada pročitah temu, želim brzi oporavak AlphaGeek-u i da što pre popravi skuter.

Nego prosto je neverovatno koliko je policija nezainteresovana za traženje počinioca jer ne samo da te je tresnuo kolima prilikom bahate vožnje već je nakon toga još i pobegao sa mesta udesa što je krivično delo.

A podaci koji postoje su:  vozač je muškarac, vozi zeleni daewoo espero, verovatno je registrovan na bg, od 95 do 99 godišta, fali parče branika i plastika.

Zar policija prostim uvidom u bazu podataka ne može da pročelja koliko tih automobila ima a sigurno ih nema mnogo a još manje zelenih, zatim proveri da li je neko od vlasnika kažnjavan, da li je plaćao kazne za parkiranje (jer takvi likovi ne samo da voze bahato već tako i parkiraju), zatim se napravi lista osumnjičenih koji se pozovu na informativni razgovor, pregledaju im se vozila, utvrdi gde rade i žive jer je vrlo verovatno da je tip u to vreme vozio kući, možda pod dejstvom alkohola (dakle možda stanuje na čukarici, banovom, julinom brdu, pevcu ili dalje- meljak, barajevo)

Znači tu postoji vrlo mala mogućnost da ne bude otkriven samo ako policija hoće da ga pronađe a preporučio bih ti, ukoliko već nisi da podneseš krivičnu prijavu protiv nepoznatog vozača a verovatno u MUP Savski Venac pošto se desilo na njihovoj opštini.

Da sam na tvom mestu potegao bih sve veze da pronađem tog skota, da bude kažnjen u skladu sa zakonom.

Svako dobro želim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Kako ih nije sramota. Pa to nije beli golf 2-jka ili punto.....Stvarno bruka. Ne mislim ja bas kao dole pomenuto tzv. sluzbeno lice. Bilo bi neophodno da se interesujes za predmet i da ne prodje to tek onako.....Udaris coveka sa ledja koji ti nista nije uradio i zapalis, pa....uh....stvarno...dno.

Ja sam licno citao u Politici tekst objavljen pre par meseci, sve hvalospevi u smislu da i ako je samo ostalo parce necega, sa kola, bilo cega, u mrklom mraku, bez ocevidaca, negde na nekom putu u zabiti, mogu pronaci automobil i vozaca. Pa kako, centar Beograda, svedoka koliko hoces, takvih kola nema mnogo....ma, nije ni cudo sta nam se sve desava....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Policija ima snimke sa kontrolnih kamera sa Auto komande ili nekih bliže mestu incidenta...Datum, sat i okvirna minutaža ...mogu pomoći...kamere nekih banaka ili sl., takođe.

Sve se može kada se im hoće!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Evo ti jednog konkretnog pravnog saveta, naravno pod uslovom da kod sebe imas felnu, deo branika i da je sacinjen zapisnik o nesreci, kao i da imas potvrdu od lekara o laksim telesnim povredama:

posto se incident desio na opstini Vrcara to spada pod jurisdikciju III opstonskog tuzilastva a njihovo sediste je u Timockoj 18, pa odes tamo i podneses prijavu za krivicno delo ugrozavanja javnog saobracaja, pa zapises da da se sve podnese trecem odlejenju gradsdkog supa, pa u prilogu prilozis uverenje protiv NN lica uz materijalne dokaze sledece sadrzine, pa navedes sta sve imas od ostataka i da si otkrio da po tragovima udaraca i delova se radi o tom i tom autu, te i te boje, pa ce oni dalje po sluzbenoj duznosti da daju policiji da trazi pocinioca, sto i te kako povecava sansu za pronalazenja krivca i izvodjenje pred lice pravde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

posto se incident desio na opstini Vrcara to spada pod jurisdikciju III opstonskog tuzilastva a njihovo sediste je u Timockoj 18, pa odes tamo i podneses prijavu za krivicno delo ugrozavanja javnog saobracaja, pa zapises da da se sve podnese trecem odlejenju gradsdkog supa, pa u prilogu prilozis uverenje protiv NN lica uz materijalne dokaze sledece sadrzine, pa navedes sta sve imas od ostataka i da si otkrio da po tragovima udaraca i delova se radi o tom i tom autu, te i te boje, pa ce oni dalje po sluzbenoj duznosti da daju policiji da trazi pocinioca, sto i te kako povecava sansu za pronalazenja krivca i izvodjenje pred lice pravde.

 

Saxi, bez ljutnje,mislim da nadvoznjak posle Sajma ne pripada opstini Vracar, pre bih rekao da je Cukarica a mozda i S. Venac.

 

p.s. AlphaGeek, ode li da snimis ta ledja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

Pisao sam jednu poruku ali ne znam sta se sa njom desilo ...

 

p.s. AlphaGeek, ode li da snimis ta ledja?

 

Naravno, istu noc sam bio na Urgentnom ... Za svaki slucaj i za ne daj Boze ! Srecom nista, ali bas nista ozbiljno ! Istegnuce nekog misica na ledjima pa me to malo zeza. Obzirom na to sta se dogodilo povrede su zanemarljive. Bog je stvarno gledao na pravu stranu u pravo vreme !

 

Inace Advokat je imao sledece jutro incident na svom skuteru kada je kod ETF-a naleteo na neku baru ulja zaostalu od nekog autobusa. U odnosu na moj slucaj incident je bio zanemarljiv, brzina daleko manja, niko ga nije udario, a decko je zaradio naprslo rame, longetu i tri nedelje ne vozenja bilo cega na dva tocka  :(

 

... I da se odbije 20% od plate karikaturi od policajca koji je dao tako nebuloznu izjavu... "nema šanse da se krivac nađe" :(

 

Interesantno je da su me preko telefona iz Saobracajne policije ubedjivali kako "mogu oni da izadju ali da za tim bas i nema potrebe posto niko nije zapisao broj, ne zna se ko je pocinilac, a ja nemam kasko osiguranje tako da nema potrebe ...". Onda sam od "prijatelja iz sluzbe" dobio savet da ih zovem i da insistiram da dodju posto tada moraju da izadju (shvatite, nikada nisam imao posla sa saobracajnom policijom i malo sam bio pogubljen). I dosli su posle jedno 45 min. sto koliko sam shvatio i nije tako lose.

 

Druga interesantna stvar je bila njihov nastup kada su dosli. Sve je bilo kulturno ali je stalno bio prisutan osecaj kao da oni mene ubedjuju da nije bilo bas onako kao sto sam je ispricao, a baziralo se na ono malo mog prisecanja i prici coveka koji je isao iza. Kada smo im pokazivali delove Daewoo-a govorili su da nema sanse da je to od toga i da su delovi "preveliki za automobil" i da ce pre biti da su od nekom "manjeg kamiona" (sreca pa me nije udario kamion). Zamalo pa da ispadne da sam ja sam pao pa sad hocu da nesto muljam, ne znam ni ja sta bih mogao ...

 

Onako preko one stvari su sve slikali, ja sam napisao detaljnu izjavu i to je bilo to ... Oko 15.10. bi trebao da podignem zapisnik u Ustanickoj (ne znam da li to znaci da je bila njihova patorla) pa cemo da vidimo sta tamo pise pa cemo da preduzimamo dalje korake.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

zapisnike podizes standardno u Ustanickoj, u Dunavu-u jer je tako resena distribucija zapisnika strankama.

Nadlezna jeste Cukarica ali ukoliko je delo van domena saobracaja, onda je nadlezna Uprava saobracajne policije, i to posto je ucinjeno vec delo i neophodan je zapisnik, onda su to upravo uvidjajci, ekipa iz Savske ulice iz zgrade OUP Savski venac. Ukoliko se na osnovu zapisnika koji dobijes odlucis za prijavu za, recimo, pokusaj ubistva protiv NN lica, to se onda radi u OUP Cukarica. Upravo je mostic koji si presao granica izmedju dve opstine i njihovih jurisdikcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

Zapisnike podizes standardno u Ustanickoj, u Dunavu-u jer je tako resena distribucija zapisnika strankama.

 

Zahvaljujem na informaciji ! Ovo mi je bila jedna od dilema. Ovi uvidjajci mi rekose da zapisnik podizem za desetak dana u Ustanickoj, pa nisam bas najbolje skontao na sta misle, a te noci sam bio previse pogubljen da bih se setio da ih pitam. Ja sam se dvoumio da li su mozda mislili na Ljermontovu ili na onu stanicu milicije izmedju Ustanicke i autoputa, odmah pored IV Opstinskog suda. U svakom slucaju si me postedeo setnje.

 

Hvala :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Zapisnike podizes standardno u Ustanickoj, u Dunavu-u jer je tako resena distribucija zapisnika strankama.

 

Zahvaljujem na informaciji ! Ovo mi je bila jedna od dilema. Ovi uvidjajci mi rekose da zapisnik podizem za desetak dana u Ustanickoj, pa nisam bas najbolje skontao na sta misle, a te noci sam bio previse pogubljen da bih se setio da ih pitam. Ja sam se dvoumio da li su mozda mislili na Ljermontovu ili na onu stanicu milicije izmedju Ustanicke i autoputa, odmah pored IV Opstinskog suda. U svakom slucaju si me postedeo setnje.

 

Hvala :-)

Zapisnik ne podižeš kod policije u ljermontovoj nego u dunav osiguranju koji ti se nalazi posle skretanja za ljermontovu u onom zanatskom centru.

Nadvožnjak posle sajma pripada opštini savski venac i njihov je pojas sve do skretanja za adu. Znači policija savski venac koja ti je odmah na početku savske ulice bliže gazeli.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Ja sam imao sličnu priču, mene je udario motor i ostavio tragove po kolima.. Pozvao sam pandure i isto su tako preko one stvari, te nije ovo od motora, ti si ovo negde udario, hoćeš da muljaš sa kaskom itd i na kraju sam morao da ga napušim da bi počeo da radi svoj posao..

 

Ima ovde jedan Espero kod mene u kraju, zelene je boje, nema ga otkad si imao tu nezgodu.. takođe znam još jednog dečka sa Esperom, on živi na NBG pa ako si možda video da je otišao ka NBG-u, zvaću ortake da se to utvrdi..

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Tog neće biti lako pronaći odokativnom metodom jer ma ko da je, zna šta je uradio i svestan je činjenice da je prijavljen policiji.

Potrudiće se da što hitnije popravi auto pre nego što ga izveze na ulicu. Znači što hitnije podneti prijavu u policiji.

Takvih kola nema na hiljade u beogradu nego znatno manje a još manje zelenih.  Policija da hoće našla bi ga brzo i lako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

Ima ovde jedan Espero kod mene u kraju, zelene je boje, nema ga otkad si imao tu nezgodu.. takođe znam još jednog dečka sa Esperom, on živi na NBG pa ako si možda video da je otišao ka NBG-u, zvaću ortake da se to utvrdi..

 

Ne znam iz kog si ti kraja, a ovaj magarac koji me je lupio izgubio se preko nadvoznjaka prema Adi, mada to ne mora nuzno da znaci da zivi na toj strani !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Davne 95-te, kod skretanja za adu, u bubu mi se zakucao mrtav pijan cica od 55-60 godina, i zapalio kao poslednja kurva, zapisali broj, bila policija, svedoci, nasli ga posle par dana u velikoj mostanici, rekao da je vozio bolesnu majku kuci, pa je zurio... Osim toga nikad nisam nista drugo saznao, mene je osiguranje odjebalo, kao mnogo star auto, pa je 50% ucesce, a ja sve sam popravio...onaj se verovatno izvukao..., ZEMLJO INDIJO...>:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Bgd,Lion

Niko se danas ne javlja u ovoj temi, pa ajde ja cu:

 

dosta sam u kolima i zveram oko sebe prvo na motore a onda na tog espera vec evo dva dana intenzivno!

 

Pozivam i druge da nastave da obracaju paznju, posto je kolega realno mogao da skonca tog dana  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

moj savet ti je da potrazis kamere u toj ulici kojih sigurno ima(banke,prodavnice i slicno),i uporedi sa vremenom udesa...i to ti je cini mi se jedini nacin da ga nadjes....jel kad sredi kola,cik dokazi da su to njegovi delovi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Našao sam vam Espera, javite mi se na 062/230-336

E, sad postaje zanimljivo :)

 

Izvestavajte, molim vas.

 

Ako treba da se formira tim za pregovore javi te  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Bravo..bravo......samo pametno i sada mu treba oderati kozu ( mislim u evrima)...neka plati drskost, a iznad svega se poneo neljudski zato sto je pobegao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja