Jump to content

Moto Zajednica

04.09. auto oborio skuter kod Sajma i pobegao!

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Nocas malo pre ponoci je mog drugara Vladu koji je vozio skuter Bulevarom Vojvode Misica od pozadi udario auto, oborio ga i samo produzio... Mesto desavanja je nadvoznjak posle Sajma. Vlada je dobro, sem sto je malo ukocen :-).. posto je imao opremu nije mu skoro nista iako je klizao jedno desetak metara (uzbrdo!!!).

 

Vlada nema pojma sta se izdesavalo, kaze da je samo cuo skripu guma i da je onda skapirao da je kliza po asfaltu... Cistom srecom nije "pogodio" ni ivicnjak, ni banderu ni neki drugi auto. Tip koje je naisao odmah iza njega je bio pribran da zaustavi saobracaj i da ga podigne...

 

Auto koji ga je udario je "ostavio" deo branika, ratkapnu i plastiku koja ide ispod blatobrana... Uvidjajna ekipa kaze da ne postoje sanse da se krivac nadje...

 

E sad, na nije mrzelo da malo sami malo istrazujemo, tako da smo utvrdili (po kataloskim brojevima) da zaostali delovi pripadaju Daewoo Esperu, 95' - 99' godiste...

 

Cenila bi se pomoc bajkera! Ako iko vidi ovaj auto, sa prednjim branikom kome fali komad sa desne strane, samo neka zapise broj tablice... Odmah da se razumemo, nije ideja da se isteruje neka pravda, nego da se proba da se naplati steta na skuteru (koji je prilicno ostecen).

 

Pozdrav!   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Odmah da se razumemo, nije ideja da se isteruje neka pravda, nego da se proba da se naplati steta na skuteru (koji je prilicno ostecen).

 

Pozdrav!     

Ne, ne, dozvolite, prvo pravda a onda ce naplata lako  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

...Uvidjajna ekipa kaze da ne postoje sanse da se krivac nadje...

 

E sad, na nije mrzelo da malo sami malo istrazujemo, tako da smo utvrdili (po kataloskim brojevima) da zaostali delovi pripadaju Daewoo Esperu, 95' - 99' godiste...

Ovo samo govori koliko ih zabole da se bakcu zbog nekog tamo bajkera na skuteru.  >:(

Zar niko nije video bar boju auta? To bi dosta pomoglo da se suzi izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Auto koji ga je udario je "ostavio" deo branika, ratkapnu i plastiku koja ide ispod blatobrana... Uvidjajna ekipa kaze da ne postoje sanse da se krivac nadje...

:o ??? :-[

E sad, na nije mrzelo da malo sami malo istrazujemo, tako da smo utvrdili (po kataloskim brojevima) da zaostali delovi pripadaju Daewoo Esperu, 95' - 99' godiste...

Pa za koj' će nam *urac ovakva milicija?!  ??? Koliko to može Espera biti u BG - ma u RS registrovano?! 20? 30? 100? Ili to njima nije palo na pamet povezati... Ovo je po meni ako ne pokušaj ubistva bez preumišljaja, onda teško ugrožavanje saobraćaja, a njima je teško da pokrenu svoja dupeta dalje od kafane i za 3 dana obiđu sve adrese, pregledaju kola i nađu krivca.

I još te gledaju u lice kada ti kažu "ne postoje sanse da se krivac nadje... "  ??? ??? ???

 

Sram ih bilo.

 

p.s. - javim - ako vidim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Mislio sam da su najgori vozaci oni sto nam stalno izgovaraju cuvene recenice IZVINI NISAM TE VIDEO, sada sam shvatio da postoji neko gori od njih.. Sreca u nesreci da je momak bez povreda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

@  Pa za koj' će nam *urac ovakva milicija?!

 

Dok je bila milicija, ne bi mu ni na pamet palo da bezi, a niti je bilo sanse da ga ne uhvate. E, od kada je dosla policija, stvari su se promenile. A, kako vidi  se iz prilozenog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Moj ortak valja delove za Daewoo. Obavestio sam ga. Ako se njemu obrati, pada odmah. Samo da je momak citav!

Bravo! Takvo samoorganizovanje nam treba, posto od ovih kojima placamo porez, slaba vajda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

A da pozovete nekoliko auto otpada i ponudite te delove na prodaju, kad im se javi neko zainteresovan?

 

A svi znamo ko je ovih dana zainteresovan za bas te delove za bas taj model automobila...    ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ama, koje je boje taj deo branika...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo da se oglasim i ja kao ostecena strana ! Ja sam taj sto je vozio skuter ...

 

Osecaj je inace potpuno nadrealan i u samom trenutku udarca nakon pocetnog iznenadjenja koje je verovatno trajalo 2 milisekunde uopste ne deluje strašno. E, onda vas posle par minuta sve stigne i uopšte vam ne bude dobro. Oni koji su doživeli znaju, a onima koji nisu želim da se zadrže na čitanju ovih mojih utisaka. Slobodno mogu da kažem, a neki sa foruma koji su stigli kolima na mesto udesa u rekordnom roku mogu i da potvrde, da sam imao vise srece nego pameti. Ja inace nemam ni jednu jedinu modricu, imam dve zanemarljive ogrebotine na laktu i kolenu koje ce nestati verovatno za dan-dva ! Jedino sam od samog udarca i cimanja istegao neki mišić na leđima pa je to trenutno najveći problem. Biće to sve OK !

 

Imati opremu je zakon, a ovi klinci što se glupiraju ... Pa nije ni čudo što ginu ko zečevi. Šorts i majica, kaciga na laktu, a od zaštitne opreme naočare za sunce u kosi ! Kretenizam ! Ja sam inače išao onoliko koliko scooter od 50 ccm može da ide, a to je oko 60 km/h a lik koji me je udario nije ni slučajno isao ispod 80 km/h i pri tom je prema rečima ljudi koji su vozili iza stalno vozio u cik-cak i preticao ljude kao ludak !

 

Ja inače nisam bas previše aktivan sa postovanjem na ovom forumu ali uglavnom redovno čitam dosta toga. I ranije sam viđao solidarnost ali kada je osetite na svojoj koži potpuno je drugačiji osećaj.

 

Zahvaljujem svima koji su se angažovali ! :-)

 

Što se automobila koji me je pokupio tiče ... "Advokat" vas je obavestio da smo preko kataloškog broja sa dela branika koji je ostao saznali da se radi o Daewoo Espero, godište 1995-1999, a boja je zelena. Nisam siguran da je bas kao ova na slici u prilogu ali tako nesto. Dosta je tamna !

 

Još jednom hvala svima ! Bićemo na vezi ! :-)

 

Pozdrav ...

post-5446-12879052944975_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Najvaznije je da si dobro prosao, ako to moze da se nazove dobro ali posto znamo i ruznije strane ovog naseg hobija onda je ipak dobro. Ta ledja idi ipak da snimis, za svaki slucaj, let i 10 metara klizanja nisu bas malo.

 

Takvih ludaka na zalost ima dosta, ja sam skoro na auto putu kod iskljucenja za Atokomandu izbegao novi Mercedes C klase...

 

E sad sto se tice auta, izvukli ste model, lako se kod zastupnika Daewoo vozila moze saznati karta boja koja je bila u ponudi za model Espero.

Ako si kojim slucajem uzeo telefon od coveka koji je isao za tobom, kontaktiraj ga pa vidi dal moze da se priseti tablica sa vozila (ako ih je bilo)

Lepo neko rece, od milicije do policije je razlika, mada neka prijateljska preporuka moze vrlo lako da ti ucini da se pocinilac pronadje.

 

I javljaj novosti!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Auf, kakav košmar. Dobro je da si ti prošao bez povreda, ali zaista ne mogu da shvatim da "nema šanse da se krivac nađe". Pa to bre nema nigde.... nemam reči

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

"nema šanse da se krivac nađe"

 

je odgovor jer nemaju pomocu cega da traze, a srecom nema povredjenih, materijalna steta verovatno po njima nije velika.

Ako ste preko ostataka branika nasli koji je tip vozila i boja, sadasnja policija :) bi sigurno mogla vise.

E sad je pitanje trosenja resursa, gledanja u racunar i odlaska na adrese. Mozda ne bi bilo lose kontaktirati neku od televizija, jel izjava "nema šanse da se krivac nađe" od strane ovlascenog lica stvarno nije normalna, a prica ima elemente da bude intresantna.

 

U svakom slucaju ako vidim zeleni Espero zapisujem tablicu, bez obzira ima ili nema ostecenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Dobro, jesu li bar napravili zapisnik?

Isto trazi da te pismenim putem obaveste  to sto su ti rekli, ili bar pokusaj da popricas sa nadredjenim tome sto ti je rekao da ne moze nista da uradi, mozda im sine nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

"nema šanse da se krivac nađe"

 

je odgovor jer nemaju pomocu cega da traze, a srecom nema povredjenih, materijalna steta verovatno po njima nije velika.

Ako ste preko ostataka branika nasli koji je tip vozila i boja, sadasnja policija :) bi sigurno mogla vise.

E sad je pitanje trosenja resursa, gledanja u racunar i odlaska na adrese. Mozda ne bi bilo lose kontaktirati neku od televizija, jel izjava "nema šanse da se krivac nađe" od strane ovlascenog lica stvarno nije normalna, a prica ima elemente da bude intresantna.

 

U svakom slucaju ako vidim zeleni Espero zapisujem tablicu, bez obzira ima ili nema ostecenja...

 

Tako je... lepo si opisao kako razmislja ovdasnja policija. A to sto ce taj manijak pre ili kasnije da ubije nekoga - e, onda ce da ga love. Samo tada je vec kasno...

 

Ako ste otkrili o kom autu se radi, OBAVEZNO idite u policiju i insistirajte da urade nesto. Verujte, jedino dosadjivanje i pravljenje problema prolazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

... I da se odbije 20% od plate karikaturi od policajca koji je dao tako nebuloznu izjavu... "nema šanse da se krivac nađe" :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Dobro je da si prosao sa tim ogrebotinama samo.

Ledja ako nisi snimao ucini to sto pre.

Kod mene u kraju ima par takvih automobila pa cu danas u detektivski obilazak.

Zelje za brz oporavak kako tebe tako i tvoje drage na dva tocka.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja