Jump to content

Moto Zajednica

Schuberth S1 Pro

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Eto,  posto sam svoju kacigu poklonio bratu za rodjendan morao sam sebe da obradujem necim. kaciga je  udobna, tiha, vizir ogroman, antifog odlicno radi posao, naocare za sunce su odlicne.

zadovoljan sam onim sto sam dobio za novac koji sam dao.

 

P.S. Hvala sekuli sto mi je doneo kacigu iz Louis-a

post-1113-12879052504577_thumb.jpg

post-1113-12879052505732_thumb.jpg

post-1113-12879052506743_thumb.jpg

post-1113-1287905250766_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

I ja nameravam da je nabavim. Koliko te kostalo zadovoljstvo? Jesi li uspeo da pogodis velicinu?? Kakvi su utisci iz voznje? Kazu da je jako tiha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

360 evropejaca + AKS 300 din:)  velicinu sam pogodio (merenjem obima glave) , a da je tiha hmm pa tiha je,  tisha je od XR1000 mada na 150 mislim da nijedna nije tiha :) vizir je fenomenalan kao da se vozim u kabrioletu, vidno polje je znatno vece nego ranije. malo se teze kopcha D ring zato sto je malo uvucen unutar kacige  ali sve je to stvar navike.

 

I ja nameravam da je nabavim. Koliko te kostalo zadovoljstvo? Jesi li uspeo da pogodis velicinu?? Kakvi su utisci iz voznje? Kazu da je jako tiha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Cestitam Red-e! Neka je sa srecom. Po meni je ovo najbolja kaciga na trzistu trenutno. Definitivno moja sledeca kaciga, cim mogucnosti dozvole.

 

P.S.

Jedino me brine kupovina bez probe zbog velicine i zbog oblika kalupa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Jedino me brine kupovina bez probe zbog velicine i zbog oblika kalupa

 

Uzmi "pola broja" (kod Schuberta su velicine drugacije oznacene) nego sto inace nosis, jer kaciga je debelo tapacirana, pa dosta "sedne".  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Cestitam!

 

Moze li neko da mi objasni:

 

1. Koja je razlika izmedju R1 i S1pro? Video sam da za R1 prodaju kao dodatak neki wind deflector koji dodatno smanjuje buku, da li to znaci da je bez njega bucnija od S1pro ili sa njim manje bucna?

2. Kako funkcionise pinlock? Mozda je glupo pitanje, ali eto, nemam pojma :) Da li moze da se "zakljuca" u malo odskrinutom polozaju da vetar ne moze da ga zaklopi ili...

3.Vredi li sta breath deflector (isto ide kao dodatak)? Sad imam Caberg V2R uz koju ide serijski i mnogo mi se svidja, ali mozda je samo placebo u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: shadow 750 aero

i ja ocu definitivno Schuberth  ali ja sam razmisljao o C2 ili C3 ali ja nesmem da je uzmem dok ne probam u svakom slucaju cestitam na izboru ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Jedino me brine kupovina bez probe zbog velicine i zbog oblika kalupa

 

Uzmi "pola broja" (kod Schuberta su velicine drugacije oznacene) nego sto inace nosis, jer kaciga je debelo tapacirana, pa dosta "sedne".  ;)

 

Znaci pola broja manja ako imaju medju brojeve. A oblik za nas sa jajastim glavama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Kakav god oblik glave da imas, kaciga je tako debelo postavljena da ce se formirati zeljeno. Zato kazem, pola broja manja, malo ce zuljati u pocetku al posle pashe ko salivena, to kazem svima kad kupuju Schuberth.

 

3.Vredi li sta breath deflector (isto ide kao dodatak)?

 

DA. Kaciga jeste topla, ali ima konstantan otvor za dovod vazduha na sredini ispod vizira, pa u hladnim danima (samo tada je i nosim) to ume da smeta, i to jako. Breath deflector otklanja taj problem ali kosta 10e. Jeftinije resenje je prelepiti otvor selotepom, ko kako voli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Maki daj pojasni to TOPLA? Znači leti je kuvanje u njoj više nego u drugim? ???

Koliko je bučna je za 360e očekujem potpuni mir do makar 200. Naravno nivo buke umnogome zavisi i od tipa motora i vizira na motoru. :-\

 

Inače Shuberth R1 ili S1 su mi kacige iz snova, pa čisto da vidim dali snovi nečem važe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

ja sam uzeo velicinu 60/61 to je kod njih XL ali kod ostalih 60 je L tako da meni pasuje idealno, plus jos podkapa i bice savrseno. a kaciga jeste tiha mada kod SV-a sa otvorenim yoshi-jem  ne pomaze :) nisam je jos testirao kako treba ali ovih 30-40 km koje sam provozao savrseno!  materijal unutra je prosto fantastican kao nova otpakovana mikrofiber krpa. sve u svemu preporuka iako je cena malo jaca mislim da je ovo pun pogodak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Maki daj pojasni to TOPLA? Znači leti je kuvanje u njoj više nego u drugim? ???

Koliko je bučna je za 360e očekujem potpuni mir do makar 200. Naravno nivo buke umnogome zavisi i od tipa motora i vizira na motoru. :-\

 

Topla znaci da deo od cela do temena nema skoro UOPSTE ventilaciju ako ne vozis brzo (pod brzo mislim na +80-100kmh), nova S1 PRO ima jos dodatnih otvora za ventilaciju, pa mislim da je to poboljsano. U principu, sve je ok dok vozis, ali svako stajanje na semaforu ili voznja po gradu je kuvanje.

Sa druge strane, promaje NEMA, jer kaciga leze duboko pa nema strujanja vazduha oko vrata, ispod brade ili na temenu. Savrseno je aerodinamicna, pa i na nakedu na +200kmh nema klimanja i turbolencija, naravno ako si potrefio pravilno velicinu.

Tiha je kao da imas cepove u usima, slobodno mogu da tvrdim da je jedna od (oko ne i naj) najtisih kaciga koje mozes kupiti, utisak je kao da se vozis u kolima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

ja sam uzeo velicinu 60/61 to je kod njih XL ali kod ostalih 60 je L tako da meni pasuje idealno, plus jos podkapa i bice savrseno. a kaciga jeste tiha mada kod SV-a sa otvorenim yoshi-jem  ne pomaze :) nisam je jos testirao kako treba ali ovih 30-40 km koje sam provozao savrseno!  materijal unutra je prosto fantastican kao nova otpakovana mikrofiber krpa. sve u svemu preporuka iako je cena malo jaca mislim da je ovo pun pogodak.

 

Aj provozaj se do mene za vikend da mogu da probam dal mi ta velicina odgovara (a trebalo bi). Vodim na pice a moze i na cestobrodicu  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Ma Vlado uzmi HELD. Ako ne znaš to je VRH marka (brand). Mislim da je Lazarević njihov zastupnik.

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Ma Vlado uzmi HELD. Ako ne znaš to je VRH marka (brand). Mislim da je Lazarević njihov zastupnik.

;D ;D ;D

 

Nemaju kacige u ovoj klasi i nisu vrh u segmentu kaciga. Dobar ti  je bemve  u avataru.

 

P.S.

Svest je uvid u sopstveno misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Vrlo rado ali radim ovaj vikend a onda sledeci idem na more, jbi ga ako dolazis u Bg zovi i nije frka za probu a i za vops :)

 

 

ja sam uzeo velicinu 60/61 to je kod njih XL ali kod ostalih 60 je L tako da meni pasuje idealno, plus jos podkapa i bice savrseno. a kaciga jeste tiha mada kod SV-a sa otvorenim yoshi-jem  ne pomaze :) nisam je jos testirao kako treba ali ovih 30-40 km koje sam provozao savrseno!  materijal unutra je prosto fantastican kao nova otpakovana mikrofiber krpa. sve u svemu preporuka iako je cena malo jaca mislim da je ovo pun pogodak.

 

Aj provozaj se do mene za vikend da mogu da probam dal mi ta velicina odgovara (a trebalo bi). Vodim na pice a moze i na cestobrodicu  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nameravam da uzmem verovatno u toku leta. Nasao sam je u nemackoj za oko 420e. Ako nije tajna, koliko si je platio i gde si je kupio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

obim glave mi je 59.5 i sve kacige koje sam probao odgovarale su mi samo L.Nova kaciga je malo tesna ali leci ce valjda,xl bi mi bilo sigurno veliko.Tesnja mi je kao nova nego nolan kad je bio nov(N 62).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja