Jump to content

Moto Zajednica

Akcija Deda-Baka Mraz Novi Sad 2010. - radna

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Na današnjem sastanku je utvrđeno da većina prisutnih smatra da treba ići u jednu akciju s klubovima,

i da bi najbolje bilo da razgovore na tu temu obave Apostoli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Ako bi se dobro organizovalo sigurno je da bi bilo bolje, bilo bi nas mnogo vise a ne ko prosli put da se izgubimo jedni na jednu jedni na drugu stranu stim da smo nekoliko nas otisli na pogresnu stranu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Dugo sam sinoc tumbao po glavi ono sto se pricalo na sastanku. Imao sam jako lose iskustvo prosle godine sa zajednickom organizacijom, mnogo uvreda na racun nase zajednice kao i licnih uvreda je izreceno tada i ja licno nisam za zajednicku akciju sa klubovima, pogotovo sto smatram da to nikako ne moze biti zajednicka akcija vec njihova akcija u kojuj mi, kao clanovi bjb ucestvujemo. Lepo i plemenito je sve to da se svi motoristi prikljuce jednoj tako lepoj akciji koju oni organizuju. Naravno cilj je da se odnesu pokloni deci. Ako dobijem poziv da se toj akciji prikljucim, ako budem u mogucnosti da idem, ja cu se prikljuciti.

 

Stav vecine na jucerasnjem sastanku je bio da se sa klubovima ide u kaciju pod nazivom "bajkeri novog sada". Posto sam ubedjen da to nece proci tako, vec ce biti ONI i ostali onda to po meni nema veze sa organizacijom ovog foruma i ja ne vidim zasto bih ja trosio ebergiju na bilo kakvo trcanje i vijanje svega toga. Necu da neko drugi prisvaja nesto sto sam ja uradio. Neko ce se odmah uhvatiti za cinjenicu da se to ne radi zbog nas vec zbog dece i da u vezi toga ne bi trebalo da se raspravljamo. Smatram da je to samo delimicno tacno. Mi kao zajednica, po meni moramo da se spomenemo zbog visih ciljeva a to je da ostavimo traga o ovoj organizaciji da bismo imali reference za neke druge buduce akcije. Nazalost zivimo u svetu gde skoro niko nece krenuti u bilo kakve pregovore sa nama ukoliko ne mozemo da pokazemo sta smo do tada uradili.

 

Znaci moje misljenje je da bi trebalo da radimo svoju akciju, a oni svoju. ne vidim zasto bismo smetali jedni drugima. Lapo bi bilo da oni podrze nasu akciju a mi njihovu, a najlepse da se odradi jedna velika zajednicka akcija, samo sto se tu zajednicki jezik i dogovor nije mogao naci prosle godine i mislim da nece moci ni ove. Kao sto sam rekao i sinoc, vi pokusajte, ali sam ubedjen da to nece biti nista slicno onome sto AMS/BJB propagira.

 

Smatram da ja svoju energiju mogu daleko bolje da iskoristim koncentrisuci se na Temerinsku akciju, gde su svi raspolozeni da se odradi kvalitetna akcija za 500+ dece. Za novosadsku akciju sam tu da se provozam i ucestvujem, kao i da vam obezbedim kontakte sa institucijama sa kojima smo saradjivali i pregovarali, ali zaista ne zelim da budem deo haosa sa klubovima sto se tice pregovaranja i organizacije.

 

Ionako sa svime time nemam mnogo veze posto se sastanci i glasanja odrzavaju u internim krugovima pre zvanicnih sastanaka i dogovora.

 

Mene kao i jos neke ljude ne smatrate novosadskim motoristom bec "BJB-om" i "Beogradom". Pa neka bude kako vecina od 24 osobe odluci. A ja cu razmotriti svoje ucesce ukoliko dobijem poziv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Znam da nisam iz NS, ali bi da pomognem ;)

quasaar je potpuno u pravu i ako zelite da akcija lici na nesto vi lepo pozdravite klubove podrzite ih u njihovoj akciji ali napravite SVOJU akciju.

Ako imate bilo kakvih probelma ili dilema slobodno se javite ja sam vam na raspolaganju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

U tom slučaju ja lično ne želim ni da se provozam sa klubovim a u njihovoj akciji jer ne podržavam njihove ideje i stavove, a akciju ću zaobići i mirna Bačka.

P.S. ovo je moj lični stav i neću ulaziti u ikakve rasprave sa bilo kim o istom.

Za mene je ova tema zaključana.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Nesto ja imam neki osecaj da ova prica krece na pogresnu stranu. Umesto da se usredsredimo na to u koje ustanove se ide i sta se deli i koliko para se skuplja, prica krece na stranu ko koga ne voli...

Ja sam nov u svoj ovoj prici i dosao sam na sastanak da cujem/vidim. Kao sto mozete videti iz prethodnih postova, spreman sam da poklonim igracke od moje sestre koje su u veoma dobrom stanju (kao nove).

Necu da stajem ni na jednu stranu ali mogu da razumem i grofa i quasaar-a jer nije ok da se neko kiti tudjim perjem, a s druge strane lepse bi bilo da nas ima sto vise.

 

U svakom slucaju, ja sam spreman da se provozam i sa klubovima a i bez jer mi je cilj da deci izmamim osmeh na licu a ne da ulazim u pricu ko koga ne voli (iako razumem obe strane).

 

Tolko od mene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Bilo bi lepo, plemenito i velicanstveno.

 

Akcija motociklista - deda mrazova za decu Novog Sada.

 

Akciju pomogli-ostvarili moto klubovi  1..... 2..... 3..... 4.....

 

A u Novom Sadu ih ima podosta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Bilo bi lepo, plemenito i velicanstveno.

 

Akcija motociklista - deda mrazova za decu Novog Sada.

 

Akciju pomogli-ostvarili moto klubovi   1..... 2..... 3..... 4.....

 

A u Novom Sadu ih ima podosta...

 

E ovo obelezeno necete postici. I bas zbog toga sam protiv ovakve organizacije. A da bi bilo lepo, bilo bi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Mi kao zajednica, po meni moramo da se spomenemo zbog visih ciljeva a to je da ostavimo traga o ovoj organizaciji da bismo imali reference za neke druge buduce akcije. Nazalost zivimo u svetu gde skoro niko nece krenuti u bilo kakve pregovore sa nama ukoliko ne mozemo da pokazemo sta smo do tada uradili.

E U OVOME SE VEOMA RAZLIKUJU NASI STAVOVI.

Koji vishi ciljevi kakve druge akcije .IDEM DA USRECIM NEKO DETE ZBOG SEBE I NISTA ME VISHE NE ZANIMA.

Vi zajednica napravite svoju akciju a mi obicni drugari cemo kako se kome prohte .Bez ljutnje molim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Da razlikujemo se u vidjenju stvari. I naravno da nema ljutnje.

 

A sve sto sam gore napisao je moje misljenje i moj stav,  i zelim da svi tako shvatite ono sto sam pisao.

 

Kako ja imam prava na svoje misljenje tako svi vi imate prava. Pa neka se svako prikloni onome sto mu je draze. A ja cu se baviti temerinskom akcijom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Novi Sad

I ja cu joj se pridruziti ako budem slobodan ,zbog dece i drugara iz kluba i necu traziti da me spominjete u vestima u pola 8  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Posle iskustva od prošle godine i uz ono što sam čuo juče na sastanku ja želim samo da kažem par stvari...

 

Stekao sam utisak da neki ljudi očestvuju u ovoj i ovakvim akcijama iz pobuda bliskih meni, a to je samo da se pomogne dečijim ustanovama kojima pomoć jaaaaako treba. A opet, neki ljudi svesno ili nesvesno učestvuju uz neprestano ponavljanje fraza koje ne priliče ovakvim akcijama.

 

Zapitao sam se više puta da li su ljudi ikada išli da posete zaposlene i štićenike tih ustanova? Utisak koji sam stekao je da nisu! U svojim glavama oni samo zamišljaju kako je to, kako izgleda i šta njima treba.

Čak su se neki ljudi usudili da kažu kako je njima važnije da poklone 20-ak paketića "od srca" nego da daju 200 paketića uz nečije reklamiranje. Ta izjava je toliko sirova, nepromišljena, surova, samoreklamirajuća, glupava, samoživa, egocentrična, nehumana, manipulativna...

Voleo bih da se pre ovakvih akcija i organizacija svi lepo zapute u neku od ustanova i tamo provedu barem pola sata pa da vide šta toj deci i tim ljudima tamo treba, šta im je važnije...20 paketića "od srca" ili izreklamiranih 200??? Oni ne žive od "srca" ljudi koji ih se sete sa bombonama i čokoladicama jednom godišnje!

Mene ne interesuje da li će se neka Minakva izreklamirati, meni je važnije da ta Minakva dodeli što više poklona za decu. Meni nije bitno da li ću od skupljenih para pojesti pasulj i popiti kuvanu rakiju ili vino, meni je bitnije da se skupi što više paketića. Meni nije bitno da se izreklamiraju novosadski bajkeri i njihovo "srce" i njihovo jedinstvo i njihova finoća...meni je bitnije da se toj deci razvuče osmeh na barem tih pola sata. Nažalost nismo u mogućnosti da ih spasemo, ali bilo bi lepo kad bi im barem nesebično pomogli.

E sad, zašto je bitna reklama u svemu tome? Pa prosto, kao što je već rečeno bitna je zato i samo zato što ta reklama donosi donacije i pomoć. Da li je to strašno? JESTE! Ali je još strašnije kada neko sedi u zadimljenom lokalu, pije pivo, jede pasulj iz kotlića i pritom kaže kako mu ne pada na pamet da dozvoli da se neko reklamira u ovoj akciji!? A zašto onda samome sebi dozvoljava reklamu ako je tako human? Svesno odbija pomoć za tu DECU i sebe i svoje interese stavlja ispred svega!

E pa mene baš briga da li će se BJB, AMS, Minakva ili trafika "kod Pere" ili svi klubovi ovog sveta izreklamiratii ako ćemo tako ispoštovati i obradovati što više dece. U ovom slučaju, cilj opravdava sredsta. Cilj su deca, ako je neko zaboravio. I to ne deca na trgu koja kod kuće imaju sve što požele, nego deca iz SOS sela i što je još bitnije deca sa posebnim potrebama iz doma iz Veternika. A vrlo sam protiv toga da jedno udruženje građana ispred svih tih plemenitih ciljeva stavlja sebe i reklamu svojih klubova, a pritom ometa i blokira sve sponzore koji nešto ZAISTA i daju.

Plan da se tri sata (!) provede u druženju, jelu i piću a samo 15 minuta (!?) u poseti deci u dečijoj bolnici je u najmanju ruku...SRANJE...da prostite.

 

Što reče kolega :

E U OVOME SE VEOMA RAZLIKUJU NASI STAVOVI.

Koji vishi ciljevi kakve druge akcije .IDEM DA USRECIM NEKO DETE ZBOG SEBE I NISTA ME VISHE NE ZANIMA.

Vi zajednica napravite svoju akciju a mi obicni drugari cemo kako se kome prohte .Bez ljutnje molim.

Viši ciljevi u kojima se prošle godine u više navrata pomagalo SVOJ deci u nekoliko ustanova po celoj Srbiji (Beograd, Niš, Novi Sad). Pokloni nisu bili bombonice i čokoladice, ako niste znali.

A ovde je samo jedan od stavova koje mislim da ljudi nesvesno proturaju..."IDEM DA USRECIM NEKO DETE ZBOG SEBE I NISTA ME VISHE NE ZANIMA"

Ideš zbog sebe? Ideš da usrećiš neko dete? Ništa te više ne zanima?

Znam da si prošle godine isto kao i ja pomogao akciju koju smo svi zajedno organizovali pa mi nije najjasnija ova izjava...

 

I još jedna stvar...

Prošle godine se Grof upustio u celu priču sa toliko volje i elana da se totalno sjebao kada je shvatio da ljude ustvari iskreno zabole za humanost. Izgoreo je čovek bukvalno do te mere da sada više nema ni volje da se upliće u celu priču. Quasaar isto.

A da je neko od vas bio prisutan u dnevnom boravku sa decom ometenom u razvoju i da je video šta znači biti sa tom decom bilo bi mu jasno...ovako, počinjem da verujem da gubi smisao pričati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

mozda bi trebalo se dogovoriti sa klubovima da svi svoja obelezja (grbove klubova i obelezja bjb foruma) ne prikazuju taj dan i da se utvrdi kako ce se u javnosti izaci ko je organizator??? kao i sastanci da se organizuju iz svakog kluba po jedan i jedan sa foruma, a ne znam da li je pametno neko da "vodi" pregovore......

 

nisam pametan....

 

za Temerin sam sigurica

 

p.s. djenerale svaka cast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Malko je tesko porediti Temerin i Novi Sad...

Zanima me koliko Beograd, kao veci grad, ima akcija deda mrazova - motociklista?

Licnu sujetu, osecanja treba pomiriti radi visih ciljeva.

I za svadju i za dobro - srecu treba dve strane.

Jos niko nikog nije kontaktirao, na vreme smo krenuli...

Treba ostvariti kontakt sa svim zainteresovanim klubovima i onda smo mnogo pametniji i znam na sta, koga i koliko mozemo da racunamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Taj donator sto zeli da da 200 paketica pod uslovom da se reklamira neka ide na tv pa nek se raklamira zasto bi to moralo da ide preko motociklista.Ja mislim da svako treba ucini koliko moze a da ne trazi nista za uzvrat onda je to prava stvar.I ja sa tim ulazim u tu akciju .Mozda gresim ne zamerite i jos nesto da vam kazem ,jako me nervira ova tema i necu vishe komentarisati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

prosla akcija Deda-mraz u Novom Sadu, za neupucene, organizovana je u sklopu plana nacionalizacije humanitarnog rada AMS kji podrazumeva sirenje svih ovakvih akcija po zemlji, a ne kao akcija lokalnog karaktera. Prema tome, nema nekakvih beogradskih akcija kao zasebnih akcija, vec samo mesno odrzanih delova jedinstvene akcije AMS/BJB u sklopu nacionalizacije te aktivnosti u celoj zemlji, gde je god to moguce.

 

Ciljevi akcije ne treba da se brkaju sa nacinom njihovog realizovanja ili formom u kojoj ce se realizovati jer tu se sustinski razlikujemo od mnogih drugih moto-zajednica. Sasvim je prirodno da necemo odustati od tih vrednosti samo zato sto je lakse prikljuciti se akciji cija forma ne neguje nase vrednosti - oprema, registrovani motori, uredan poredak itd.

 

Ovijeftini fazoni sa medijima koji nikoga ne interesuju mogu da prodju samo kod onoga ko nije video licno te akcije "bez medija".

 

- Po cenu gotovo ulaska u ozbiljnu svadju (ne bih da prejudiciram i nesto drugo), neki samozvani "portparol" kluba koji organizuje tradicionalnu akciju deljenja paketica sa ostalim klubovima u NS, je insistirao pred novinarom da brise moj navod da su to dve akcije koje se paralelno sprovode u razlicitim organizacijama, vec mu je nametao da AMS cak ne postoji i da je to sve deo jedne, njihove akcije.

 

- Clanak objavljen u lokalnim medijima (negde i preneseni delovi ako se dobro secam), a koji je trebalo da promovise zajednicku akciju posle nesrecnog pokusaja dogovaranja oko objedinjavanja akcija, izneo je iskljucivo laz da samo jedna akcija postoji, i to ona koju organizuju Otpisani. Naravno, obzirom da njihov clan radi kao novinar u toj medijskoj kuci, tako mi je rekao predsednik Otpisanih.

 

- Od svih apstinencija od klupskih obelezja i deklarativnih zaklinjanja u potpuno odsustvo zelje za medijskim dokazivanjem, na neregistrovanom trajku (mozda je i registrovan ali nema tablice kao i jos poneki motor u toj grupi), vijorila se sve vreme zastava Otpisanih, velicine drzavne zastave otprilike. U nekim vestima je upravo ta grupa bila, bez obzira sto ovde vidim pojedince koji se "gade" da se pojave u vestima.

 

 

To je, otprilike, to. Dakle, nema pojedinacnih akcija, vec je sve koordinisano u jednu akciju koja se odvija na nekoliko mesta sa zeljom da je bude na vise mesta, organizovanoj po standardima koji su se upravo na ovom forumu iskristalisali kao osnovne vrednosti AMS/BJB.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

...To je, otprilike, to. Dakle, nema pojedinacnih akcija, vec je sve koordinisano u jednu akciju koja se odvija na nekoliko mesta sa zeljom da je bude na vise mesta, organizovanoj po standardima koji su se upravo na ovom forumu iskristalisali kao osnovne vrednosti AMS/BJB.

 

Meni sada nista nije jasno...  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Naravno, svako ima svoje mišljenje i nije uopšte ovde stvar u ubeđivanju.

 

Ja sam želeo da iznesem svoje mišljenje i da prenesem šta zaposleni u ustanovama kažu (onaj deo da ih se ljudi sete retko...skoro pa nikada). "Prava stvar" je pomoći i ništa drugo, a pomoć je ovde izgleda sekundarna misao. "Prava stvar" je za onoga koji će dati 200 dinara i kupiti godinu dana duševnog mira i zadovoljstva...ali ako zaista može da živi u tom ubeđenju ja mu onda zavidim. "Mi nemamo da damo više i dali smo ih od srca" mogu da pričaju nekome drugom...ja im neverujem.

A što se reklame tiče...nije to reklama o kakvoj ti misliš. Zamisli, ne očekuju oni hvalospeve, poznate glumce, modernu muziku i polugole igračice. Svi do jednog su do sada uvek pristajali da ih samo spomenemo ili da im se ime firme ubaci u spisak sa još xx drugih. Nije to reklama za televiziju a nije ni reklama za radio. Oni koji žele reklamu na TV-u nas neće ni primiti...i još će pustiti pse da nas isprate iz kruga firme.

 

Sviđa mi se što ljudi i dalje veruju da su svi na ovome svetu pošteni i humani. Tako i razmišljaju...pošteno i humano. Verovatno zato ne primećuju da je vuk odavno pojeo crvenkapu i da je lovac samo izmišljeni lik iz bajke. Dobro i sreća ne pobeđuju tako često...ustvari, zapitajte se da li ikada i pobede!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

 

 

Meni sada nista nije jasno...  :-\

 

kako to?

Pa to sto si citirao jeste sustina nase akcije, jedinstvena akcija se odvija na vise mesta u svuda su nosioci i do sada bili lokalni nasi forumasi jer je jedino tako i logicno. Podrska stigne centralno na svaku akciju, nesto u delu poklona, u dokumentaciji itd. ali nosioci su, sasvim prirodno, lokalni forumasi. Ne znam sta sad tu treba da bude nejasno osim ako nisi znao za sve ove cinjenice, onda je to vec druga stvar.

 

Dakle, nema nekakve beogradske akcije, vec samo beogradskog dela jedinstvene akcije. Ta jedinstvena akcija se odvija po standardima voznje, ponasanja i organizacije kakvi su vec izfedinisani kod nas, da ne pisem sad ponovo koji su to ancini i standardi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

ma ne treba se niko moliti, ko hoce hoce ko nece ne mora, ako su oni bili prosle godine ispale, ne vidim zasto bi ove godine se poneli drugacije!! osim ako se dogovorom urednika i njih ne resi drugacije. ja cu uvek biti za organizaciju bjb-a, jer ne bih voleo neko drugi da se kiti mojim perjem, i zaista smatram nosenje klubske zastave na tako neku akciju prevazilazi domen humanog.... zaista im zelim sve najbolje i njima i bjb-u i ako budu odvojeno i ako budu zajedno.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Nadam se nekom konstruktivnom razgovoru i dogovoru bez price tipa "visih ciljeva" i "svesti o humanosti"...

Suvise smo ga brate zakomplikovali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pokušaću da objasnim suštinu stvari.Mislim da smo SVI do jednog iziritirani prošlogodišnjim ponašanjem Otpisanih i ostalih, a da smo VEĆINA nas iziritirani i ponašanjem BJB-a.I mislim da je to suština kada ljudi govore da neće da reklamiraju bilo koga pa ni BJB (ili AMS,kako god).Zbog čega? Zbog toga što osećaju da nemaju ništa od toga da akcija nosi BJB predznak.Više puta se pokazalo da BJB administracija nema sluha za lokalne motoriste,kako kaže Lancia,koji su srž stvari.To se prvi put videlo kada je trebala biti majska akcija dobrovoljnog davanja krvi kada se sa zvanične strane insistiralo da to bude baš na prvi maj iako smo se mi ubili objašnjavajući zašto ne treba da bude baš prvog maja.Na kraju te akcije nije ni bilo.Sledeće razmimoilaženje se desilo opet na akciji dobrovoljnog davanja krvi u NS,avgustovskoj.Problem je nastao kada je iznet predlog da se pokuša organizovati neka simbolična klopa od strane BJB-a,pa iako je BJB već jednom to organizovao,ovaj put je to kategorički odbijeno uz objašnjenje da se krv ne daje zbog žu-žu peciva nego zbog humanosti.To je bilo toliko nisko i omalovažaajuće objašnjenje od strane BJB administracije da su se neki ljudi povukli iz daljeg učestvovanja u akciji.Bojim se da ako se i sada bude insistiralo na "višim ciljevima" od strane BJB administracije da ni ove akcije neće biti.Ako imate poverenje u nas "lokalne motoriste",i ako zaista mislite da je BJB zajednica svih nas a ne privatna firma sa gazdom na čelu,pustite ovaj put da "lokalni motoristi" pokušaju da organizuju ovu akciju.

Ovo što sam napisao je potpuno iskreno i nije u prthodnom dogovoru ni sa kim,nego jednostavno sedim na poslu i lagano kuckam.Ako se neko zbog ovih mojih reči osetio uvređen molim za izvinjenje jer mi to stvarno nije bila namera nego jednostavno "igra sa otvorenim kartama".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Pokušaću da objasnim suštinu stvari.......

 

To se prvi put videlo kada je trebala biti majska akcija dobrovoljnog davanja krvi kada se sa zvanične strane insistiralo da to bude baš na prvi maj iako smo se mi ubili objašnjavajući zašto ne treba da bude baš prvog maja.Na kraju te akcije nije ni bilo.

 

Sledeće razmimoilaženje se desilo opet na akciji dobrovoljnog davanja krvi u NS,avgustovskoj.Problem je nastao kada je iznet predlog da se pokuša organizovati neka simbolična klopa od strane BJB-a,pa iako je BJB već jednom to organizovao,ovaj put je to kategorički odbijeno uz objašnjenje da se krv ne daje zbog žu-žu peciva nego zbog humanosti.To je bilo toliko nisko i omalovažaajuće objašnjenje od strane BJB administracije da su se neki ljudi povukli iz daljeg učestvovanja u akciji......

 

pa, tesko da ces objasniti sustinu stvari ako ovako pises:

 

prvomajsko davanje krvi je bila zgodna prilika da se priredi upravo ta neka klopa koja se i dalje finansira iz privatnog dzepa, samo sto je jedno kuvanje daleko manji trosak od dva kuvanja, i jedina ideja da se dan-za-danom organizuje davanje krvi je bila zbog te varijante - da se jednom skuva i sledeceg dana ponese za NS. Sa druge strane, davanje krvi u istom danu je simbolika koju nosi nacionalizacija akcije, a sto ce reci isto kao i u slucaju Deda-mraz akcije. Nacionalna akcija koja se odvija na vise mesta. Pazi sad, ja ne mogu tada, bolje neki drugi dan??

Uh, izvini molim Te....a ja mogu uvek, a ljudi koji su i tad i u avgustu i uvek to hteli, svi mogu ali ako neko ne moze, hajde da to odmah menjamo za neki drugi dan. Ubio se objasnjavajuci...

 

Ta akcija se nije odrzala zato sto je Zavod odbio da se odrzi i to je jedini i iskljucivi razlog, nema potrbe tako lukavo implementirati neke prividne analogije koje bi povrsan citalac progutao tek tako.

Naredna akcija i hrana je vec stvar koja je blize secanju jer se nedavno odigrala. Forum ima zapise o tome, pa cisto da vidimo koliko je prvo bilo reci o simbolicnoj klopi:

 

Rece Cicak:

Ako je Asocijacija organizator zašto se ne obezbedi kinta da se kupe forneti kao prošli put kada je Grof bio organizator? Nije problem otići kod Lejdisica ali treba nešto pojesti tamo na licu mesta,velike su vrućine.

 

Odgovara Quasar na to:

Niko nije rekao da se do tada nece obezbediti nekakva forneti varijanta. Ja sam rekao da ja ne mogu organizovati neku ozbiljniju varijantu tipa pasulj. Sve u svemu do tada jos ima vremena i organizovacemo se najbolje sto mozemo.

 

Sto se tice ovoga cija je organizacija... Asocijacija jeste u neku ruku organizator, ali prvenstveno se odazivamo pozivu zavoda koji nes je obavestio da imaju problem sa manjkom krvi u ovom periodu i poziva motoriste i sve ostale na davanje krvi.

 

Ajmo prvo da uspemo da se okupimo bar na ovim stranicama u nekom pristojnom broju, a lako cemo za pregristi/nabosti varijantu. Resice se i to, ne brinite. Nadam se da hrana i pice nije glavni razlog ovog okupljanja. Ja sam mislio da se prvenstveno okupljamo da bismo dali krv i da bismo se druzili.

 

Jos uvek ne vidim nikakvo kategorisko odbijanje bilo cega, ali idemo dalje:

 

Odgovara moja malenkost:

Asocijacija nema nikakve prihode i sve aktivnosti Asocijacije se finansiraju iz licnih dzepova pojedinaca. Treba imati razumevanja da se i ti dzepovi ponekad isprazne, posebno u vreme krize ali i godisnjih odmora. Na isti nacin je i prosli put bio finansiran mali fornetiparti Smeško

 

Salim se malo sa formetima, ali pokusacemo na neki nacin da to izvedemo, vec smo imali diskusiju o tome. Samo je neophodno razumevanje za bilo kakav vid finansiranja od strane Asocijacije, cisto da ne pomisli neko da zaista postoje nekakvi fondovi iz kojih je to finansiranje po defaultu moguce. U svakom slucaju je tako nesto prioritet, samo su sredstva ogranicavajuci faktor price.

 

Nadovezuje me Quasar sa recima:

Ukoliko je zaista toliko potrebno da se ovom prilikom dodatno nesto pojede i popije, resicu to ja. Ako je toliko veliki problem poneti sendvice od kuce ili izdvojiti 74 dinara za 200 grama fornetija, onda cu ja da resim taj deo.

 

A ako neko ima neke konkretne predloge kako nabaviti neku hranu, neko sponzorstvo za ove svrhe, ako neko nekoga poznaje, onda neka to napise ovde ili neka kontaktira nekoga i raspita se takvu vrstu sponzorstva ili pomoci. Svako moze da kritikuje i zahteva a niko nije dao nikakav konstruktivan predlog.

 

Razmislite koji je cilj ovog okupljanja.

 

a onda na sve to odgovara Cicak:

Dobra ideja za sponzorstvo hrane,potrudiću se ja da stupim u kontakt.Sad ste mi dali ideju.

 

...i to bi poslednja Cickova poruka u toj temi, kud se dedose ideje, sponzorstva i kontakti - ne znam. Uglavnom, ostali su jos samo neki detalji oko simbolike zahtevane klope, pa tako Sanjika nudi cisterne krvi ali nece simboliku:

 

Sta bre. Lepo pitam. Ako cemo davati krv. Nije problem, evo cisterna ako treba. Ali daj bre da se i organizuje nesto. Samo daj, daj, a nista za uzvrat. Nemojte da me pogresno shvatite. Bolje te pare sto date za smrdljive fornetije, da date recimo lejdisicama, da skuvaju pasulj, jos ce da im ostane i za sminku. Ili bilo sta. A ako necete, ne morate nista. Samo kazem, bolje da se nesto pojede, nego da se ne pojede. Eto to. A bice druzenje samim tim kompletnije.

 

a ta poruka je samo nastavak njegove prethodne konkretizacije onoga sto bi zeleo:

Sta bre, ovi u zavodu davaju one napolitanke smrdljive. Da pokvaris stomak samo. Daj bre da se organizuje nesto za nabosti.

 

Kad mu VladaPub odgovori da je njemu licno poenta davanje krvi i druzenje, te da je redovan davalac krvi i kao takvom mu smeta pretvaranje davanja krvi u akciju klopanja, onda on vise ne da te cisterne:

 

Mene obrisi sa spiska. Necu da dam krv. Dacu je kad ja budem hteo, SAM, AKO TREBA!

 

 

Mnogo sam opteretio temu, ali ne bih voleo da stvari ostaju nedorecene. Ukoliko cemo nastaviti diskusiju na ovu temu, razdvojicemo je u dve teme sa zasebnom problematikom u svakoj od njih, ali je krajnje nekorektno napisati da je bilo ko iz BJB administracije ista odbio kategoricki i da je neko otpao zbog toga, odnosno da je otpala cak cela jedna akcija davanja krvi sto je implicirano.

 

Jedino sa cime mogu da se slozim je da je zaista pozeljna prisnija veza izmedju Beograda i bilo kog drugog centra, ukljuciv i NS kao najveci BJB/AMS centar uz Beograd. Opet, kao i za svaku vezu, neophodne su bar dve strane a nijedna u ovom slucaju nije dala bas svoj maksimum toj vezi i to je nesto sto bih ja iz sve snage pokusao da popravim i unapredim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja