Jump to content

Moto Zajednica

Gremlin u akciji, ili "Sta sam danas slikao"

Recommended Posts

  • Drug član, 2143 postova

Pocinje drugo poluvreme...ii dalje problemi sa slanjem,jer je 3G skoro potpuno stao is slike se kao slina vuku FTP-om u London......polako ulazim u "Crveno"...jebem mater Telekomu, Zvezdi, Fudbalskom savezu - ali 3G i dalje stoji...

 

Golovi se redjaju, Milan Jovanovic i pored grubog fauliranja uspeva da poentira 2 puta...konacan rezultat 5-0 za Srbiju...idemo u Afriku - da sadimo papriku... ;D ;D ;D

 

A zatim sudija svira kraj, ko god je bio oko terena sad je na terenu....

 

Sreca...sreca...radost....

 

:)

 

PS:

 

Slavlje u gradu sam "prepustio" mladjem saradniku, ipak sam ja stariji covek.

 

PS 2:

 

Koristim priliku da se zahvalim svima koji su bili na terenu a nisu mi ukrali remote kameru koja je bila sve vreme iza gola, i zabelezila neke od dgolova naseg tima. Kolega iz "Presa" na prosloj utakmici nije bio te srece.

post-621-12879053782626_thumb.jpg

post-621-12879053783167_thumb.jpg

post-621-12879053783734_thumb.jpg

post-621-12879053784315_thumb.jpg

post-621-12879053785042_thumb.jpg

post-621-12879053785503_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Uuuuuu ... kakve slike!!!!!

Pogotovo ona prvo postavljena slika orla! SVAKA TI ČAST, Greco!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Eh, jesi MAJSTOR !!!...................i to majstor i po ..............BRAVO !

 

Pozdrav uz zelju da te sto pre vidimo na ADV...............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Beograd

Bravo majstore..pitah te za kolegu Srdjana Stevanovića..radio u Danasu,'72 godište,poznaješ ga?

 

Aha, poznajem Srdjana Stevanovica...

 

;)

Školski od mog burazera..nekoć je kupio računar od mene(mene kao firme :) ),ne videh ga dugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Danas je bio Medvedev....Rusi obicno dodju jako brzo, ali zato odlaze jako sporo ili ostanu zauvek...kako saznajem iz  izvora bliskih.... Medvedev je napustio zemaljski i vazdusni prostor Srbije sto znaci da mog mirno da spavam.

 

Dan je bio tezak, stresan, a drzavn posete su obicno jako dosadne za slikanje.

 

06.00 -  Budjenje sa prvim petlovima - ubrzano pakovanje opreme, provera borbene gotovosti svega sto mi treba i sto ce mi mozda trebati, spisak poduzi, sve tesko u vrazju mater, pun ranac, plus jedna torba, laptop, monopod, tri kucista, set za remote kameru...Uzas savremene tehnologije, u pravom smislu te rechi....

 

07.40 -  Izlazim iz dvorista i pospano se ukljucujem u "working mode"...saobracajni kolaps se vec polako nazire, ali ne tako jako sporo kako sam ocekivao prelazim Gazelu i racunam da ako zatvore saobracaj ranije, a moze im se, uz rizik od infarkta mogu sve da odnesem do SIV-a, ili kako se to sada zove "Palata Srbija". Srecom, stizem na vreme , parkiram se i pridruzujem vecoj grupi od 550 akreditovanih novinara, snimatelja, asistenata, tonaca i svakakvih "Zgubidana" koje nikad nisam video za 25 godina rada u medijima, ali i oni imaju "akreditacije".

 

Na ovim prostorima, drzavni protokol je umro sa Drugom Titom, i nikad ga nisu "reinkarnirali" sto znaci ukratko - sve drzavnicke posete su organizovane katastrofalno, svi su nervozni i bezobrazni, niko nije zaduzen ni za sta-ali su zato svi sebi daju za pravo da  ne postoje "Pool" varijante nego svaka redakcija posalje po 2 fotografa...i onda na malom prostoru koji su odredili za medije nastane haos. Svuda u svetu, agencije koje slikaju za veliki broj klijenata imaju prednost pri izboru mestu, ako je prostor premali radi se "Pool" sto znachi da 1,2,3 ili ne vishe od 10-ak snimatelja i agenicjskih foptografa slikaju i materijal BESPLATNO distribuiraju svim zainteresovanim medijima. E to kod nas na postoji, vi mogu da slikaju i natsao je haos.

 

09.45  - Iz tople sale SIV-a u stampedu jurimo ka drvenom praktikablu postavljenom potpuno pogresno, paralelno sa crvenim tepihom - kako bi kad se Medvedev pokloni Srpskoj zastavi slikali njegovo dupe, nikako lica...nikako...Kao da nas neko namerno j...

 

10.00 - Posle krace diskusije sa sluzbama i "sluzbama", dobijam odgovor da nista ne sme da bude blize od X metara od Medvedeva, tako da remote kamera pored tepiha ide nazad u torbu. U medjuvremenu shvatam apsurd situacije i pozicije, i hitno se selim na "bolju" poziciju na stepenicama - ona koja ce sa jednog mesta produkovati vishe slika.

 

U medjuvremenu, pored 5000 nasih policajaca, agenata Ruskog FSB-a, gomile uniformisanih i civilnih proipadnika sluzbi, na zemlji, reci i u vazduhu neko se probio u "secured area"...

 

Sluzbe nisu reagovale, snajperisti po krovovima takodje...i nezvani gost se polako odsetao kao je i dosao...

 

 

 

post-621-1287905441291_thumb.jpg

post-621-12879054413458_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Poslednje pripreme garde.....

Nas i Rusa 300,000 000....mislim novinara, fotografa i snimatelja, U medjivremenu je direktan prenos RTS-a u sali pukao ("Crk'o Marshall") pa se bulumenta novinara sjurila napolje i napravila dodatnu guzvu na vec malom prostoru za FOTO I TV medije...

 

i uz zvuk nadlecuceg helikoptera iznad nas, kolona Ruskog Predsednika polako je usla na plato ispred SIV-a....

 

post-621-12879054445268_thumb.jpg

post-621-12879054445784_thumb.jpg

post-621-12879054446169_thumb.jpg

post-621-12879054446665_thumb.jpg

post-621-12879054447176_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Posto se ceremonija zavrsila, predsednici su otisli na razgovore u "cetiri oka" ...naravno ni taj momenat nije ostao nezabelezen, srecom neko od mudraca iz protokola se setio da prvo idu snimatelji, pa zatim fotografi, podeljeni u 2 grupe...bili smo unutra manje od minut...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Dok su se potpisivali medjudrzavni sporazumi, Predsednici su se "malo shalili"...kako li izgleda kad se "mnogo shale" ne smem ni da mislim...

 

Takozvane "Off-beat" slike, ono sto u neku ruku i nije oficijelna ceremoniaj - garda,zastava, potpisivanje, rukovanje - to je ono sto treba uloviti na ovakvim dogadjajima:

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

extra daj jos  ;D

 

Hvala Popsy. Nema vise. Mislim ima jos mnogo slika, ali ovo je "best of"...ako je dosta za AP, dosta je i za ovde - ne bi zeleo da preterujem.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Izvinjavam se za off, ali gledam ove slike dok pijem ruski Чай Царский na čijem pakovanju je slika poslednjeg Ruskog Cara Nikolaja Romanova.... i ne mogu da se otmem utisku da su on i Medvedev neki bliži rod... Uporedite lica:

 

687568217_XVCwQ-M.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja