Jump to content

Moto Zajednica

Gremlin u akciji, ili "Sta sam danas slikao"

Recommended Posts

  • Drug član, 2143 postova

Ideja je da ovde postavim interesantne fotografije koje radim za potrebe svetskog foto-servisa agencije "The Associated Press" (AP). Ovde ce biti najinteresantnije slike, sa kratkim (agencijskim) komentarom o cemu se radi. Naravno, bice tu i nekih fotografija koje su interesantne, ali nisu otisle na AP-ovu mrezu.

 

Prve slike uskoro,

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Beogradski Zooloski vrt, na celu sa dugogodisnjim direktorom, kontroverznim akademskim vajarom Vukom Bojovicem, vrlo chesto je BEST BUY za dobru sliku, naravno kada se nista drugo ne desava, pa se moze odvojiti nekoliko sati sedenja i cekanja na dobru sliku.

 

Posle skoro 25 godina cestog slikanja u Zoo vrtu, dosta toga vec znam, mnoge zivotinje, slikao sam i pokojnog Samija - majmuna legendu koji je "zbrisao" iz kaveza i uveseljavao Beogradjane celo jedno popodne, dok ga puskom za uspavljivanje nisu omamili i vratili na mesto.

 

Juce sam posle nekoliko dana uspeo da odvojim par sati da odem i slikam najnovije prinove - bele lavove. Beograd je poznat po belim lavovima, jer tata vambo to radi chesto i vrlo uspeshno. Od oca Vambo-a, i majke Masha-e, pre 12 dana na svet su dosla ova dva mala simpaticna paperjasta lavica. Hrane se na cuclu kao prave bebe- i to specijalnim bebi mlekom za macke, jako su slatki i umiljati. O njima pored Zoo vrt srtaff-a, uglavnom brine volonterka Nadja Radovic, koja je uvek spremna da pomogne oko animacije lavlje bande kako bi napravili dobre slike.

 

Evo nekoliko slika tih malih vragolana:

 

 

 

post-621-12879052387071_thumb.jpg

post-621-1287905238751_thumb.jpg

post-621-12879052387951_thumb.jpg

post-621-12879052388379_thumb.jpg

post-621-12879052388796_thumb.jpg

post-621-12879052389408_thumb.jpg

post-621-12879052389916_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Super tema da sa njom počnemo predstavljati sa čime se sve bavimo. Možda i postoji takva tema ali da se ipak vratimo Gremlinovom postu.

 

Fotke su super, pogotovo mladi modeli koji na 'prvu' izmamljuju emocije..(...šta je to malo, crno grebe po staklu...ne znate, pa mali beli lav u rerni  ;D )..

Mala šala, ne zamerite a za Gremlinka pitanje..jesu li ovi lavići 'alabamo' ili postoje kao vrsta beli lavovi, kao beli sibirski tigrovi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Cetvrtak, 1. Oktobar i drugi dan od kad je JAT Tehnika obustavila usluge odrzavanja aviona JAT-u zbog neplacenih dugova. Ljubaznoscu naseg kolege i admina Dexterr-a, bio sam u prilici da bez pribavljanja posebnih dozvola, brisa iz ushiju, krstenice, vencanice i slicnih neophodnih dokumenata - po kratkom postupku pusten u prostorije JAT-Tehnike.

 

Jutros u 07.30 stize sms od Dexterr-a: "Kad mozes da dodjes , ponesi jednu tunjevinu ?" Dogovaramo se za posle 10, i posle kratke i prijatne voznje stizem na aerodrom gde me ceka Dexterr, i posle krace procedure na ulazu dobijamo pratnju iz obezbedjenja i krecemo u akciju.

 

Prve slike su iz hangara odrzavanja gde ekipe vredno rade na vaionu, naravmo onom ciji vlasnici Rusi iz Transaero-a su platili usluge...

 

A zatim nekoliko slika sa "groblja aviona", nekako mi je bilo tuzno da vidim celicne price na otpadu...

 

Hvala Dexterr...

 

 

 

post-621-1287905239035_thumb.jpg

post-621-12879052390842_thumb.jpg

post-621-12879052391237_thumb.jpg

post-621-12879052391608_thumb.jpg

post-621-12879052391995_thumb.jpg

post-621-12879052392409_thumb.jpg

post-621-12879052392825_thumb.jpg

post-621-12879052393238_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova
za Gremlinka pitanje..jesu li ovi lavići 'alabamo' ili postoje kao vrsta beli lavovi, kao beli sibirski tigrovi?

 

Zemunac, ovi beli lavovi nisu Albinosi, oni su genetski raritet, narocito u Timbavati oblasti, i u Kruger nacionalnom parku.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Zipa mene što sam odvalio biser, upiša se od smeha, joj noga me zabole,,,alabamo i albino, na šta sam se ja sapleo, kakav lapsus!!!

 

Hajde da zapisujemo negde bisere koje odvaljujemo na forumu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

A ova teta sta drzi lavice ?Imas li i onjoj neke podatke?

 

Profesorka veronauke, obozava lavove...imam i broj telefona...

 

Moraš prvo da se upišeš sa šopskom i lepinjom iz Asterixa pa da staneš u red....

 

Kako nas Zemunac sve zna...

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Bravo Gremline odlicna ideja sa tvojim fotkama. Voleo bi da bude sto vise fotografija sa tvoje strane a sto manje price sa nase strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Cetvrtak popodne, jos uvek je 1. Oktobar...nikako da se zavrshi, apoceo je Dexterr-ovim sms-om u pola osam  :o :o :o

 

Za popodne zakazana protestna setnja protiv nasilja kojeg je velikoj vecini gradjana preko glave... bilo je nekoliko hiljada ljudi, prilicno policije u svim oblicima...narod se prosetao kroz grad, zapalio svece kod spomenika "Zahvalnost Francuskoj"...sve je proslo bez...hm..ne znam kao ovo da nazovem...

 

Pred pocetak setnje, ovaj gospodin na slici isakao je venu na ruci na sred platoa pred gomilom okupljenog sveta...iz nekog svog protesta protiv neke samo njemu znane nepravde...krv je sikljala dok je on "davao izjave" medijima...podelio je i svoje "saopstenje"...ubio me Bog ako sam razumeo i rech...

 

Na kraju su ga policajci u civilu zamolili da podje sa njima do hitne pomoci...

post-621-12879052394319_thumb.jpg

post-621-12879052394895_thumb.jpg

post-621-12879052395303_thumb.jpg

post-621-12879052395712_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

2:1 za tuzne slike.:(

Naj impresija su mi Nadjine ruke.I one su isecene...

 

To je od drugih vecih lavova, mada i ovi malisani polako uche, mada jos nemaju zube...

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Pa kad stize da ovoliko radis ??? Jbt pa ceo dan kafenises ;D ;D ;D

 

Kad se Shejtanka porodi, videces sta znace mala deca u kuci, ustajanje u 7-7.30....pa onda u akciju...

 

A na Uscu nisam bio ni pola sata... :'( :'( :'(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

Ideja je da ovde postavim interesantne fotografije koje radim za potrebe svetskog foto-servisa agencije "The Associated Press" (AP). Ovde ce biti najinteresantnije slike, sa kratkim (agencijskim) komentarom o cemu se radi. Naravno, bice tu i nekih fotografija koje su interesantne, ali nisu otisle na AP-ovu mrezu.

 

;)

 

ideja je dobra ,a i gremlinki mozes da pokazes svoje kretanje u toku dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Pa kad stize da ovoliko radis ??? Jbt pa ceo dan kafenises ;D ;D ;D

 

To sam se bas i ja pitao. Covek ima najbolju sljaku na svetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja