Jump to content

Moto Zajednica

Srbijaring kod Surcina

Recommended Posts

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Velimir Iliæ otkriva da se planira izgradnja staze Formule 1

Srbijaring kod Surèina

Nedavno je jedna inostrana firma izrazila želju da uèestvuje u izgradnji staze u blizini Aerodroma "Nikola Tesla" u Surèinu, buduæi da je taj prostor izuzetno zanimljiv, kaže ministar za kapitalne investicije

Srbija dobija stazu za Formulu 1! Vrlo je verovatno da æe uskoro u okolini Beograda poèeti izgradnja auto-piste, koja bi možda u bliskoj buduænosti mogla da bude uvrštena u kalendar "najbržeg cirkusa", što je delimièno u razgovoru za Glas najavio i Velimir Iliæ, ministar za kapitalne investicije. Prestonicu Srbije prekjuèe je posetio veæinski vlasnik Formule 1 Berni Eklston i prilikom susreta s predsednikom vlade Vojislavom Koštunicom podvukao da je naša zemlja pogodna za ulaganje i investicije.

Da li to znaèi da bi Srbija uskoro mogla da dobije stazu za Formulu 1?

- Razmatrali smo odavno tu moguænost. U našoj zemlji nema kvalitetnih automobilskih staza i potrudiæemo se da se situacija promeni. Staze poput Beranovca kod Kraljeva ili na Ušæu nisu bezbedne i ne zadovoljavaju osnovne kriterijume. Svake godine, nažalost, desi se neka nesreæa, nezadovoljstvo vozaèa je veliko, a zbog slabe bezbednosti, stranci neæe ni da dolaze - rekao je Iliæ. - Bilo je više predloga i projekata, a iskren da budem, zadovoljili bismo se kada bi izgradili nekoliko kvalitetnih auto-staza koje ne moraju biti baš za Formulu 1.

Da li je, ipak, bilo nekih konkretnih predloga za lokaciju staze za "najbrži cirkus"?

- Ima dobrih lokacija oko Save i Dunava, a nedavno je i jedna inostrana firma izrazila želju da uèestvuje u izgradnji staze u blizini Aerodroma "Nikola Tesla" u Surèinu, buduæi da je taj prostor izuzetno zanimljiv.

Koliki bi bio znaèaj eventualne izgradnje takve staze?

- Taj posao je isplativ jer je u igri i veliki broj kompanija koje žele da se reklamiraju, izgradnja dodatnih objekata, ogroman broj navijaèa iz celog sveta, treninzi koji se održavaju tokom èitave godine. U opticaju je još èitav niz dodatnih usluga i prateæih poslova i pogodnosti. Uostalom, u svim država sveta izgradnja staze se isplatila, obezbedila je priliv novca, pa æe tako biti i kod nas.

Da li ste razmišljali o moguænosti da Eklstonu ponudite opciju da se karavan Formule iz Maðarske u Istanbul kreæe preko Srbije, od èega bi i naša zemlja mogla da ostvari korist?

- Naravno, trebalo bi da se intenzivnije radi na tome. Meðutim, u poslednje vreme zauzeti smo izbornom kampanjom, a kada se situacija smiri, poèeæemo s tim kalkulacijama. Eventualno æemo dovesti neku svetsku firmu da nam pomogne kako bi to što uradimo bio vrh u tom vidu industrije - zakljuèio je Iliæ.

 

 

dali je ovo samo jos jedna prica ili stvarno ce da se nesto desi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Nekako mi se cini da ce staza proraditi kada i ZastavaAuto napravi F1 tim! :-) Mada ako sam dobro shvatio F1 i bezzi iz EU, jer ne smeju vise da reklamiraju cigarete... A buduci da mi nikada necemo uci u EU, eto prilike za SerbianRing...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Bilo bi vise nego lepo da se to ostvari,ali nesto mi je tesko da poverujem. Pa jedva da su uspeli da "zavrse" nekih 50-ak kilometara autoputa BG-NS koji su im poluzavrsen ostavili u amanet oni prethodni crveni lopovi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Daj boze' date=' mada cisto sumnjam. Suvise lepo da bi se desilo.[/quote']

 

nebude mi tesko i zvonem par prijatelju u Sbriji koje se bave trakma,a oni kazu bise 100% ali je pitanje vremena............sta znaci za godinu,dve,tri ili tako nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Ako se to desi' date=' ja cu go da se okupam u fontani na Terazijama![/quote']

 

sa peraje i masku :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija
Ako se to desi' date=' ja cu go da se okupam u fontani na Terazijama![/quote']

 

sa peraje i masku :wink:

 

i da viche VOLIM NARODNJAKE CRTICA CECU!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ja æu da zapišem ova vaša obeæanja, pa za jedno 40 godina da snimam gomilu metuzalema kako pokazuju svoja naborana tela u centru grada.

 

Mada, za Srbiju ne treba viza, piva ima dovoljno, Formulu ionako 99% gledalaca prati putem TV ekrana, geografski položaj je povoljan, nema zabrane reklamiranja cigareta, droge i prostitucije. Niko ništa nije obeæao, ali možda se pojavi neko ko bi iz èistog interesa mogao da pokrene ovakav projekat. Nismo mi toliko zaguljeni koliko se misli, videæete, samo æemo odjednom da procvetamo. Politièka situacija se popravlja, ne tako brzo, ali polako umiru matori direktori i pojavljuju se mladi obrazovani ljudi koji razmišljaju naèinom koji nudi prosperitet. Tržište diktira zaradom... Ima nade...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Ako se to desi' date=' ja cu go da se okupam u fontani na Terazijama![/quote']

 

sa peraje i masku :wink:

 

i da viche VOLIM NARODNJAKE CRTICA CECU!

 

evo ja cu se bratu djuri pridruziti (nareavno ne goli da nebi pomislili ljudi svasta)onaku u kupacima Spido da nebude sam :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Ako se to desi' date=' ja cu go da se okupam u fontani na Terazijama![/quote']

sa peraje i masku :wink:

i da viche VOLIM NARODNJAKE CRTICA CECU!

evo ja cu se bratu djuri pridruziti (nareavno ne goli da nebi pomislili ljudi svasta)onaku u kupacima Spido da nebude sam :wink:

E pošto ste obojica lepi, zgodni i mršavi, ja æu da vam budem požarni oko fontane, tj. da vas branim od nasrtljivih pripadnika OBA :twisted: pola! Može??? :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS
Kud ide ovaj brod :?:

 

Na Terazisku cesmu,a poslije njihovog performansa,dobijaju dva motora po zelji i idu prvi da probaju SerbianRing!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Bulldog 1100
Ako se to desi' date=' ja cu go da se okupam u fontani na Terazijama![/quote']

 

sa peraje i masku :wink:

 

Gde bese onaj ventil majku mu??!!

:misli:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
Kud ide ovaj brod :?:

 

Na Terazisku cesmu' date='a poslije njihovog performansa,dobijaju dva motora po zelji i idu prvi da probaju SerbianRing!?[/quote']

 

Da je tako tijesna bi bila ta fontana :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS
Kud ide ovaj brod :?:

 

Na Terazisku cesmu' date='a poslije njihovog performansa,dobijaju dva motora po zelji i idu prvi da probaju SerbianRing!?[/quote']

 

Da je tako tijesna bi bila ta fontana :lol:

 

Ja ne vidjeh da se iko drugi prijavio!?Konkurs je zatvoren,ostaju samo ove dvije perjanice naseg motociklizma!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

ljudi,odma da WI kazem shto se tiche SerbianRinga: to june nece da nas mune :( Da bi doshlo do toga,ja predlazem da izbori budu swake godine,jer owi lopowi samo rade pred izbore,tako da bi se mnogo wishe ostwariwalo na godishnjem planu :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Umag
  • Motocikl: Honda CBR1100XX - full power Yoshimura exaust system

To je isto kao kod nas u Hr. Slavica Ecelstone je roðena Rijeèanka, a kad je njen Bernie htio proširiti Grobnik i dovesti F1 na barem 10 godina, onda su naši vrli politièari i novinari napisali da je Slavica u mladim danima bila 'laka žena' ( u prijevodu kurvica ). Eh što smo narod za ku... !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja