Jump to content

Moto Zajednica

Koji kruzer od 250 do 500 ccm kupiti?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Vozim Suzuki od 125 ccm i to mi je malo, pa planiram kupiti jači motor.

 

Dobro bi mi došao savet koji model, marku i godište je najbolje uzeti.

 

Tip motora koji me zanima: kruzer.

Budžet je do 2000 e.

Kubikaža do 500 ccm (zbog registracije).

 

 

Znači, na prvom mestu mi je lakoća nabavke delova i održavanja motora, zatim i cena.

 

Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Mislim da si trebao da otvoris temu u opste teme ali verujem da ce se to ispraviti

 

 

 

Imas dosta toga pisanog na tu temu ali ajde da stavim neke moje favorite

 

Kawa EN500

Kawa LTD450

 

 

 

i definitivno moj najveci favorit je bas ovde u oglasima

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=42398.0

 

brutalno dobro izgleda i da imam kes ne bih razmisljao,ali to je vise stvar ukusa zar ne ;)  egzoticno i retko ima i svoje mane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Ne zelim ni sa kim da se raspravljam, samo iznosim svoje misljenje...

 

Honda CX500 je vodenjara, dzolaja je verovatno voli zbog Guzzi izgleda, ali ima problemcic sto je malo rizicna. Ako se desi da se pregreje, pomesace vodu i ulje i agregat moze da se baci...

 

A sto se tice izbora, dzolaja ti je dao dobar predlog sa Kawama. Moras malo da suzis izbor pa ce ti ljudi dati savet zasto ovo ne, a zasto ovo da. Ja naravno dajem predlog BMW :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ja mog EN-a dajem za 2000e. 1995km...presao 20.000km. bez ogrebotine.  Sad ce oni pametni da nastupe sa statistikom i o tome kako je ne moguce da motor to godiste predje tako malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

A sto se tice izbora, dzolaja ti je dao dobar predlog sa Kawama. Moras malo da suzis izbor pa ce ti ljudi dati savet zasto ovo ne, a zasto ovo da. Ja naravno dajem predlog BMW :)

 

Taj EN 500 što je par ljudi predložilo je baš lep, ali odgovarao bi mi i bilo koji drugi motor, ako izgleda slično (klasično, kao kruzer) i može da se nađe u dobrom stanju za ispod 2000 e.

 

Pored ovoga mi je samo bitno da se mogu naći delovi, da nije neka egzotika (za Suzuki koji vozim sam na dosta mesta tražio automat žmigavaca, ali čak ni ovlašteni zastupnik nije mogao da nađe - stari model i ta priča).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Sve je stvar ukusa, moj predlog Korejanac Hyosung Aquila gv 250, puno mladji od pomenutih  modela, i mogao bi da se nadje za tu cenu!

naravno da moze,moze i da kupi novog kineza za 1500e od 250ccm. Ali koliko sam ja shvatio covek hoce da kupi kruzer koji ce mu sluziti i posle 2 godine ,cije ime moze da se izgovori i kad bude hteo da ga proda da ga ne daje za 500-600e kao svi oni koji su kupili kineze pre 2-3godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kula

Hyosung nije Kinez, nego Korejanac kao sto sam i napisao, ali neki ocigledno ne umeju bas da citaju svaku rec, nego hvataju na preskoke  ;)

Treba se raspitati malo o motoru, a ne donositi zakljucke, a nemati pojma o tom modelu. Hyosung je nekad bio pogon Suzukija!

Poznanik ima ovaj motor i presao je sa njim sada vec verovatno vise od 35.000 km bez i jednog veceg kvara, samo klasicno odrzavanje i gas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Hyosung nije Kinez, nego Korejanac kao sto sam i napisao, ali neki ocigledno ne umeju bas da citaju svaku rec, nego hvataju na preskoke  ;)

Treba se raspitati malo o motoru, a ne donositi zakljucke, a nemati pojma o tom modelu. Hyosung je nekad bio pogon Suzukija!

Poznanik ima ovaj motor i presao je sa njim sada vec verovatno vise od 35.000 km bez i jednog veceg kvara, samo klasicno odrzavanje i gas!

znam da je koreanac....ja sam ako malo bolje procitas napisao da moze da kupi I KINEZA!!! Nisam napisao da je to kinez. A ja sam i dalje pristalica da sve sto je jeftino toliko koliko jeste ne moze da valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Kao npr. motori stari po 20-30 god. ;D -sto se vidi po ceni ! Naravno, salim se , svako ima svoje razloge za i protiv , po meni je bolje i nov kinez ili korejanac za te pare , imash koga da jurish u vezi garancije , ima delova ,vecina je kompatibilna a i cena nije "udaranje "po usima . U principu , uz dobro odrzavanje  sve moze da potraje , svojevremeno su i Japanci pljuvani na angro kao kopije evropskih i americkih proizvodjacha  pa kad se pojavila Honda four-ka 750 1968 bilo je : Leleeeeeee  ??? , zatim Kawa u tom fazonu , ostalo je istorija ... samo bez predrasuda ! Ko ne veruje  neka se seti Zastavinog posla veka sa Yugom u USA - konkurencija mu je po ceni bila , tada, za nas ,  malo poznata marka  ( i ismevana tipa :" Ma to je g.... , nas Yugo je bolji " ) Hyundai Pony . Gde je sada Hyundai , procenite sami  ;D Na kraju , pogledaj  sve ponude , probaj svaki i siguran sam , prepoznacesh onaj pravi ! Srecno !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Kao npr. motori stari po 20-30 god. ;D -sto se vidi po ceni ! Naravno, salim se , svako ima svoje razloge za i protiv , po meni je bolje i nov kinez ili korejanac za te pare , imash koga da jurish u vezi garancije , ima delova ,vecina je kompatibilna a i cena nije "udaranje "po usima . U principu , uz dobro odrzavanje  sve moze da potraje , svojevremeno su i Japanci pljuvani na angro kao kopije evropskih i americkih proizvodjacha  pa kad se pojavila Honda four-ka 750 1968 bilo je : Leleeeeeee   ??? , zatim Kawa u tom fazonu , ostalo je istorija ... samo bez predrasuda ! Ko ne veruje  neka se seti Zastavinog posla veka sa Yugom u USA - konkurencija mu je po ceni bila , tada, za nas ,  malo poznata marka  ( i ismevana tipa :" Ma to je g.... , nas Yugo je bolji " ) Hyundai Pony . Gde je sada Hyundai , procenite sami  ;D Na kraju , pogledaj  sve ponude , probaj svaki i siguran sam , prepoznacesh onaj pravi ! Srecno !

 

lepo ti kazes "gde je sada HYUNDAI"  mozda ce i kinezi jednog dana biti na nekom zavidnom nivou,do tada vu radije voziti 30g starog japanca. aj da ne ofujemo coveku temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Da li si razmishljao o polovnom Viragu 250ccm ?

Registracija je smeshno mala, a dobar motor.

Za 2000e moze se naci u dobrom stanju. Mainimalno odrzavanje a delove mozes naci jer se Virago od 250ccm prozivodi i dalje samo pod nazivom V-Star 250.Znaci za delove se ne moras brinuti.

Ima V2 motor, sto znaci preterano lep zvuk.........21 Ks a sa modifikacijom lanchanika mozes produziti brzine, tako da ti krstari na 100km/h a da ne izgubi previshe na ubrzanju.(proverena varijanta)

Ja sam vozio Viraga 3 godine i veoma sam zadovoljan. Iz licnog iskustva mogu da potvrdim da je polovan redovno odrzavan japanac star 10  i vishe godina bolji od bilo kog novog kineza.

Ne zelim da omalovazavam......jer svako kupuje u zavisnosti od budzeta kojim raspolaze ali  kolege , nemojte da tvrdite kako su novi kinezi bolji od polovnog japanca. Naravno sve je to individualno, jer zavisi kako je japanac odrzavan, ali ako globalizujemo i pricamo o proseku, onda ova tvrdnja i dalje stoji.

 

E sada ako bi mozda jos nesto jache......onda sakupljaj pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Lično, sa GNa na kineza ne bih nikada prešao (a ciljao sam kineza kao prvi motor, tj. nemam predrasuda tog tipa). Hyosung nema predstavnika ovde, znači po delove u Hrvatsku ili Grčku. Dok sam mislio da ću ostati na kruzeru, u planu mi je bio EN500, sa žičanim felnama, to je od nekog 94. godišta (nisam baš siguran). Od konkurencije sam odmah precrtao Viraga 535, nekako mi je sitan za tu kubikažu, a tih 35 kubika je udar na novčanik kod registracije. VT500 se još i sreće po oglasima, a sve ostalo je egzotika u "oko 500cc". Još jedna prednost za EN je što je ta mašina u još tri različita motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Lično, sa GNa na kineza ne bih nikada prešao (a ciljao sam kineza kao prvi motor, tj. nemam predrasuda tog tipa). Hyosung nema predstavnika ovde, znači po delove u Hrvatsku ili Grčku. Dok sam mislio da ću ostati na kruzeru, u planu mi je bio EN500, sa žičanim felnama, to je od nekog 94. godišta (nisam baš siguran). Od konkurencije sam odmah precrtao Viraga 535, nekako mi je sitan za tu kubikažu, a tih 35 kubika je udar na novčanik kod registracije. VT500 se još i sreće po oglasima, a sve ostalo je egzotika u "oko 500cc". Još jedna prednost za EN je što je ta mašina u još tri različita motora.

imas En500 sa alu felnama i u 97 godini. Sve zavisi da li je A,B ili C model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Lično, sa GNa na kineza ne bih nikada prešao (a ciljao sam kineza kao prvi motor, tj. nemam predrasuda tog tipa). Hyosung nema predstavnika ovde, znači po delove u Hrvatsku ili Grčku. Dok sam mislio da ću ostati na kruzeru, u planu mi je bio EN500, sa žičanim felnama, to je od nekog 94. godišta (nisam baš siguran). Od konkurencije sam odmah precrtao Viraga 535, nekako mi je sitan za tu kubikažu, a tih 35 kubika je udar na novčanik kod registracije. VT500 se još i sreće po oglasima, a sve ostalo je egzotika u "oko 500cc". Još jedna prednost za EN je što je ta mašina u još tri različita motora.

 

Ako su lagali mene i ja lažem vas, što reče Đole: EN ima neki problem sa španerom koji svako malo treba servisirati.

 

Inače, Yamaha Virago mi je najlepši, estetski. A i lepa V mašina fino zvuči i vuče na niskim obrtajima. Jedino što je 250 mala snaga, a 535 zeza skupa registracija. Sve u svemu, koliko para toliko muzike. Samo da opljačkam neku banku...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Prelistaj temu o ENu ako te ne mrzi, tamo se pisalo o tom španeru i mističnom lupkanju u mašini. Pošto sam totalno batalio priču o kruzerima ne sećam se tačnih informacija, al mislim da se na svakih 10k doteže. Javiće se već neko sa tačnim podacima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Imas ovde u oglasima EN500 1995 god za 1800e ,mislim da je cena vise nego povoljna

 

pozz

to je moj EN. Kod mene su se culi malo lanac i spaner. Danas oteran u servis da se sve izmenja i nasteluje(mada je i ovako moglo da se vozi). Cena sumnjam da ce ostati 1800e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Preshao sam 9000 sa mojim EN-om do sadai tek je sad pochelo da se chuje kuckanje. Na satu pishe skoro 30000 a pitanje je dal je to prava kubikaza. Malo cu da dotegnem shpaner i to je to! Pa svaki motor mora malo malo pa da se doteze i podmazuje? koji motor ne treba? Za te pare EN jedino moze da se nadje a da ima delova i da moze da se proda. ili neki od 250ccm Virago,Eliminator ili tako neshto, mada su mali....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Lično, sa GNa na kineza ne bih nikada prešao (a ciljao sam kineza kao prvi motor, tj. nemam predrasuda tog tipa). Hyosung nema predstavnika ovde, znači po delove u Hrvatsku ili Grčku. Dok sam mislio da ću ostati na kruzeru, u planu mi je bio EN500, sa žičanim felnama, to je od nekog 94. godišta (nisam baš siguran). Od konkurencije sam odmah precrtao Viraga 535, nekako mi je sitan za tu kubikažu, a tih 35 kubika je udar na novčanik kod registracije. VT500 se još i sreće po oglasima, a sve ostalo je egzotika u "oko 500cc". Još jedna prednost za EN je što je ta mašina u još tri različita motora.

imas En500 sa alu felnama i u 97 godini. Sve zavisi da li je A,B ili C model

samo A model je sa Al felnama i radio se čini mi se do 94, posle njega ide B do 96 i C koji se radio do pre neku godinu, a možda ga ima i sad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Lično, sa GNa na kineza ne bih nikada prešao (a ciljao sam kineza kao prvi motor, tj. nemam predrasuda tog tipa). Hyosung nema predstavnika ovde, znači po delove u Hrvatsku ili Grčku. Dok sam mislio da ću ostati na kruzeru, u planu mi je bio EN500, sa žičanim felnama, to je od nekog 94. godišta (nisam baš siguran). Od konkurencije sam odmah precrtao Viraga 535, nekako mi je sitan za tu kubikažu, a tih 35 kubika je udar na novčanik kod registracije. VT500 se još i sreće po oglasima, a sve ostalo je egzotika u "oko 500cc". Još jedna prednost za EN je što je ta mašina u još tri različita motora.

imas En500 sa alu felnama i u 97 godini. Sve zavisi da li je A,B ili C model

samo A model je sa Al felnama i radio se čini mi se do 94, posle njega ide B do 96 i C koji se radio do pre neku godinu, a možda ga ima i sad

A model imas do 95. i onda u 96 nema i opet u 97 ima

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja