Jump to content

Moto Zajednica

Zandari moto-presretaci

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

    To sto su uzeli Benelije nije uopste cudno.  Pa pre nekoliko dana ( nedelja ) se prosetase nasi politicari po kini, pa su verovatno to tamo i dogovorili .  Kolko sam upoznat  Benelija su kupili kinezi jos pre par godina , pa je i beneli sad " Kinez " !

  Valjda ga je Kimco kupio .

ja otkad znam za benelija znam da je italijan....cak mi je tornado ali onaj stariju u full oklopu dugo vremena bio neostvareni san. Nadam se da ovo sto si napisao nije istina.

 

  Evo linkova, pa pogledajte :

http://www.officinebenelli.it/storiabenelli.htm

http://www.benelli.com/aziendaGruppo.asp

 

A evo i kineske fabrike i veselih kineza koji prave Benellija :

post-3891-12879051842646_thumb.jpg

post-3891-12879051842937_thumb.jpg

post-3891-12879051843161_thumb.jpg

post-3891-12879051843383_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

Ma ne verujem da ce im dati benelli,ja koliko sam cuo dobice V-strom 650,cisto sumnjam,mada siroko se trose pare od naroda..sve to mi placamo na neki nacin,tako da ih boli K sta ce uzeti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Javne nabavke moj 8===o , postoji rupa u tom zakonu a to je da nemora da bude javna nabavka ako je hitno (a njima fala bogu uvek hitno) i ako je vrdnost manja od 2.000.000 csd shto je otprilike 21500eura , a beneli bez carine i pdv-a je manje , znachi treba nam to hitno , nemora tender , moze samo jedna ponuda i samo treba da parafira neki nachelinik ili tako neshto ...

 

a shto se tiche to u civilu i neko je komentarisao , otkud znam mozda neko oce da se trka .. pa i oce , trenutno sa passatom i sa shkodom presretachi na autoputu za NS i Shid , ti se prvo nabiju u bulju ako imash bolji auto dok ne krenesh da ubrzavash , onda te kao malo prestignu pa voze paralelno , dok ti ne stisnesh preko 170 e onda te snime , slikaju zaustave na rampi kad vec stanesh i isporuche rachun ... pod uslovom da im ne zapalish ;) a veruj mi da i to moze poshto su tantusi

 

moje mishljenje da nece oni dugo na tome , nisu nauchili , meni je najbolje da im daju bicikle ko onima na adi ... ovako ce da izginu , em su nashim parama kupili em ce josh da im mi saranjujemo i placamo alimentacije ... bruka i sramota ... da su obucheni pa da razumem ...

 

 

ja bi stao da su kao ovi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Lepo je sve to, kao u Evropi! Samo i skupo, i nase pare, i neefikasno! Po meni za te pare moglo je da se kupi vise manjih i jeftinijih motora, pa neka stoje  na svakoj kriticnoj raskrsnici i "crnoj tacki" na putu tako da budu vidljivi i efekat bi bio bolji. Pa ja nesvesno usporim kada vidim pored puta beli auto, bio on policijski ili ne. Ali finansijski efekat je tako slabiji, lakse je sakriti se pored puta na pravcu gde je neko nelogicno ogranicenje i na brzinu popuniti budzet. Da li je time bezbednost povecana? Na putu Beograd-Pancevo postoji deo gde redovno stoji radar ( ili dva!) i uvek se nadje poneka musterija, a ja se ne secam da je na tom delu puta bilo nekih ozbiljnijih nesreca zadnjih 20 godina. A presretaci, pa kada bi ovo bila normalna drzava to bi moglo da se karakterise kao podstrekavanje na prekrsaj, sta covek da radi ako mu se budala lepi za zadni branik ili vozi paralelno i ne zeli da ga pretekne? Nego kada uvedu kamere, nece morati nista da rade, samo da snimaju i salju racune. Da li se iko vise seca pesackih patrola i "reona", sada iz kola ne izlaze a bezbednost na ulicama nikada losija. A preventivno delovanje... sta to bese?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Upalo je uvozniku benellija da ih se resi napokon, ko god ga je kupio nije stigao da se navoza. Kad ih vidite pored semafora na benelliju nemojte da mislite da kontrolisu raskrsnicu, verovatno ce popravljati motor  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Keeway je kupio beneli.Imaju da se kupe na batajničkom drumu u salonu keeway-a,cifre su da se usereš.

A žabari sad navodno sa kinezima dizajniraju sve keeway-beneli modele koliko sam upućen.Neka me neko ispravi ako grešim.

Evo i dokaza da je kiwi stvarno kupio beneli obratite pažnju na 7.50minutu

To znači da ćemo ja i žandari sad biti kolege po motorima :D,ja na low cost šatrović dejan beneliju, a oni na pravom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Naša policija nije jedina po tome što ima R motore u svom voznom parku. Ima ih i LAPD (policija u Los Anđelesu):

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: NOVI SAD

Naša policija nije jedina po tome što ima R motore u svom voznom parku. Ima ih i LAPD (policija u Los Anđelesu):

 

Kad bi oci policajaca bile sijalice Srbija bi sijala kao Las Vegas ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

aj da ih vidim dal bi mogli ovako nesto da odvozaju! a?

4. septembra je dan saobracajne policije i povodom toga ce imati i takmicenje. Mozda neko snimi neki klip pa vidimo kako nasi voze :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Gledao sam pre par godina upravo taj defile i verujte mi nasi marsovci uopste nisu naivni, voze oni jako jako dobro, i poenta je da i oni kao i mi uzivaju u voznji!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

Naša policija nije jedina po tome što ima R motore u svom voznom parku. Ima ih i LAPD (policija u Los Anđelesu):

 

http://vimeo.com/23559403

 

Uf što su dobriiiiiii... Haos...

 

 

Da, kao što Mikulanac reče.... Policajci na motorima su isto kao i vi zaljubljenici u motore i voze ih stalno, kako na poslu tako i privatno... Shodno tome nikako se ne može reći da su loši vozači... E sad to što su pre imali slabe mašine, nisu oni krivi... Zbog toga nisu mogli da stignu kako ove sa besnim kolima tako i vozače r-ova... Sada su to rešili uzimanjem onih gsxr-ova i ovim...

 

A inače neko je spomenuo da kao ne moraju da vrše nabavku bez tendera... Moraju i neko drugi je to lepo obajnio da mora... Stim da postoji još jedna caka a to je da ne mora da da uopšte realne karakteristike nabavke željenog proizvoda... Jer postoji mogućnost da više njih ima da ponudi proizvod koji zadovoljava karakteristike... Onda se daju neke nerealne karakteristike proizvoda... I takav tender se objavljuje 3 puta (u tri "kruga" ide), ako posle 3 puta nema adekvatnog ponuđača onda se on bira... A uvek je igrom slučaja to kum ili baš Žika, Pera ili Laza koji je nešto sa određenim ministrom koji je izdao javni tender... To je rupa u zakonu jednostavno, sa kojim se zgrću dobre pare...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

aj da ih vidim dal bi mogli ovako nesto da odvozaju! a?

 

Ma dajte, naivcine. Pa iz aviona se vidi da je video-montaza i da su naknadno "nalepili" na snimku cunjeve na poligon. :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: imao nekad

Ja bas i nisam srecan sto su panduri kupili r-ove, sad mogu da me stignu, snime i odu a da nisam ni svestan da sam snimljen. Oni voze bolje od vecine koju ja poznajem a i od mene samog..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Teorija zavere... Svasta ce se procitati na ovom forumu :neznam:

 

 

Šala? Da li se još iko seća šta to beše? :stabre:

 

Seca, seca, ali toliko glupih stvari sam procitao u zadnje vreme da me vise nista ne iznenadjuje... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Sta je sad ovo?! Prvo jedna Aprilija , pa druga, onda GSXR-ovi, pa Stromovi, sad Beneli?! Pa ko ce to da odrzava? Zar ne bi trebalo da uzmu jednu marku motora i organizuju kvalitetno odrzavanje i servisiranje. Ako su krenuli sa Aprilijom sto nisu nastavili, ima ona i R i Enduro i sve ostale tipove motora.. Opet ovi nasi nesto mute.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Naša policija nije jedina po tome što ima R motore u svom voznom parku. Ima ih i LAPD (policija u Los Anđelesu):

 

Nema farove ni zmigavce, a pandurski motor..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja