Jump to content

Moto Zajednica

Pad bez opreme

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kula

Sinoc oko 2,30 h, burazer vracajuci se iz grada autom, daje levi migavac 200 metara pre skretanja, polako koci, i prilikom skretanja, udara ga aprilia R 125.

Poceli su da preticu auto koji je skretao, i kad su videli da ne mogu, poceli su naglo da koce, proklizavaju  i udaraju u levi bok auta. Na motoru dva pijana lika bez opreme, klinac od 19 godina je vozio, a suvozac 22 god. Srecom, prosli su sa laksim povredama, jedan se oderao, a drugi je izgrebao glavu. Motor je prosao sa slomljenim retrovizorom, izgreban i zaglavljen u brzini. Auto je prosao bez i jedne ogrebotine.

LJUDI, NI NA PISANJE BEZ OPREME!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

200 metara pre skretanja :)

 

nego jel bila murija...?

 

u koji deo kola je udario motor ?

 

ako je udario u prednji deo vozac kola je kriv jer nije gledao u retrovizor

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1567 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

ako je udario u prednji deo vozac kola je kriv jer nije gledao u retrovizor

 

Po kom osnovu??

Nije li skuteras mogao skrenuti u levo pri pokusaju izbegavanja kola?

Inace, prosle subote na ibarskoj sam imao skoro identicnu situaciju, s tim sto je lik na motoru uspeo da zakoci, i to uz besno ablendovanje i sviranje. Moze da zahvali samo tome sto su mi cerke bile u kolima, inace biste u ovoj rubrici citali o tuci motoriste sa vozacem kola.

 

Kad dam migavac, pogledam u retrovizor, i, kad i vidim nekog iza mene bez upaljenog migavca skrecem. Valjda migavac i sluzi da svima oko sebe dam znak da skrecem?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Kad dam migavac, pogledam u retrovizor, i, kad i vidim nekog iza mene bez upaljenog migavca skrecem. Valjda migavac i sluzi da svima oko sebe dam znak da skrecem?

 

Mozda ti ne radi migavac?  ;D

Salu na stranu, potrebno je dati migavac na vreme (posebno ako skreces u svoje dvoriste ili tako nesto), ako je neko iza tebe 70m-100m normalno je da jos nije poceo preticanje, a ako ide 120-140kmh ocas posla je tu, zakucan u tvoja vrata (ili jos gore, malo iza, gde su ti deca). Posle je dzaba objasnjavati koju si proceduru postovao, dal je on lud sto ide toliko brzo... Naravno, ovo ne vazi za skretanje na obelezenoj raskrsnici, ko te tu pretice zasluzuje da ode pod tockove :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

ivkefjr, nisam te razumeo...

 

Hoću da izvršim bilo kakvu radnju koja se svodi na to da prelazim u suprotnu traku i ja treba da obezbedim jedno 500 metara stubića sa žutim  blinkajućim svetalima, 16 pandura koji će obezbedjivati mesto, 20 sirena od 5000 decibela, još jedno tri pandura napred koji će mahati lizalicama da bi, bože moj skren'o levo a da mi se debil na kosilici za travu ne bi podvukao pod patos???

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Kakve to veze ima ako neko ide 120-140 na putu gde je dozvoljeno recimo 50kmh zbog raskrsnice??

Ne moze vozac automobila da gleda 500m u daljinu da vidi da li je neko na motoru dao levi migavac  ???

 

Biker mora da bude svestan da ukoliko prekoraci toliko brzinu, da rizikuje da se nesto dogodi. Put nije autodrom, e sad dok se to ne shvati, crna hronika ce da se puni nazalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

tako je

 

ko skrece mora da se uveri da je sigurno za skretanje

 

provereno  ovo je slucaj ako dodje do sudara a ovaj drugi nije vozio prebrzo

 

 

ako je vozio prebrzo onda ne znam ko je kriv ali vidi se po ostecenjima kojom je brzinom isao

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Ma ne, ne govorim ja o krivici (tu je sve jasno), samo kazem da treba biti svestan mogucih scenarija pa preduzeti sve da se to izbegne. Konkretno kod skretanja levo, ako znas unapred gde ces skrenuti, daj zmigavac i 250m ranije. Posebno ako se radi o skretanju u dvoriste, neki parking i sl. Sto se razdaljine tice, pricao sam o motoristi koji dolazi sa ledja, realno vozac auta moze da bude svestan sta se desava 50m iza njega, ne vise.

Ne znam za ostale, ja i kad prolazim kroz zeleno bacim pogled levo i desno, pa u tom smislu treba misliti i na nekog ko ide 150kmh iza nas. Ne pokusavam da ubedim vozace automobila da mi se sklone sa puta dok ja vozim :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1567 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Mozda ti ne radi migavac?  ;D

 

Sve je moguce :)

 

Salu na stranu, kako zivim prakticno na Ibarskoj (Meljak), i znam sta je sve moguce, kad prilazim levom skretanju, bukvalno kilometar ranije pocnem pomno da pratim situaciju iza sebe, a ponekad ni to nije dovoljno, i to me izludjuje.

 

Sto kaze sszgo, jeste, onaj ko skrece mora da se uveri da je bezbedno, ali ne vidim nacin da svima iza mene trazim uverenje ocnog lekara i psihijatra da su sposobni za voznju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova

Preticanje i obilazenje su uslovne radnje i vozac sme da ih uradi samo ako time ne ometa normalno kretanje vozila koja dolaze iz suprotnog smera i ako na putu ima dovoljno prostora za bezbedno izvodjenje tih radnji.

 

Preticanje i obilazenje vrsi se i sa desne strane:

 

Obilazenje%20i%20preticanje_clip_image002_0006.jpg

 

Ako je vozilo na kolovozu zauzelo takav  polozaj da zeli da izvrsi skretanje ulevo . 

 

itd, itd...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Ovde je saobraćajna krivica nebitna. Pijan na motoru je za zatvor. Isto ti je imao na sebi fila papuče ili srednjevekovni oklop.

 

 

U pravu je covek ako si pijan ti si kriv tacka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

200 metara prije skretanja zmigavac? Na auto-putu je po ps-u 300 m. Koliko je tu ogranicenje?

LM, kako sam ja ucio, lijevo se skrece po tzv. "1,2,3,zmigavac" proceduri.

 

Znaci unutrasnji retrovizor, vanjski retrovizor, mrtvi ugao, zmigavac.

Ja zbog svoje sigurnosti i posle zmigavca pratim stanje iza, ali ako je tip pijan, mozes samo da das gas i bjezis sto dalje. Sve ostalo je rizik da se zabije "u ono u sta pijanac gleda", tj. tvoj auto/motor. A ti naravno ne mozes da znas da je ovaj pijan.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kula

@ sszogo

Nije bila milicija, posto na kolima nije bilo ni ogrebotine, burazer nije hteo ni da ih zove. Pa zamisli kako bi biker na...bao? Mislim da mu je ovo dovoljna opomena! Imao je srece sto su podleteli, da su udarili direktno, ko zna kako bi zavrsili i gde bi sad bili, ovako, hvala Bogu, sve se dobro zavrsilo!

 

Elem, biker je bio ljut na vozaca automobila, u stilu, Pa jesi li normalan, dao si migavac 200 metara pre skretanja ??? ??? ???

A naravno da je zbog njih i dao migavac malo ranije, ali kazem, najbitnije je da se zahvaljujuci Bogu, sve dobro zavrsilo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Dati migavac 200metara pre skretanja? Po meni to je jos opasnije, jer onaj iza tebe kad vidi da si ti dao migavac i vozis tako vece su sanse da on pomisli da si ti mozda zaboravio migavac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Sto sve shvatate doslovno?

Na raskrsnici-retrivizori,zmigavac i POVLACENJE ULEVO u traci i ponovo retrovizori. A svako obilazenje ili preticanje u raskrsnici, u takvoj situaciji sa leve strane (pa makar mi i caca bio) zasluzuje kaznu i ako se zakuca,njegov je problem jer ne zna kako treba. Nazalost,vecina vozaca se ne pomeri ulevo i ne ostavi mesta da ih se obidje po pravilima.

A na mestima gde nema raskrsnice, a skrece se ulevo, smatram da je potrebno ranije dati zmigavac, jer otkud ja znam da li tu neko zivi ili mu je njiva tu, ili ide hebava... Potrebno je duze pratiti situaciju iza sebe (pogotovo na otvorenom) i povuci se ulevo jer usporava kretanje i za ocekivati je da ce ga neko preteci.

Situacije od pre neku noc... Izlazim iz naselja, idem nesto preko 80, motorom. Tu i tamo neko vozilo , ubrzavam. Sa benzinske pumpe, sa desne strane se ukljucuje auto. Pustam gas. Posle 100-150 m, auto koci sredinom trake, staje. Isprekidana linija, nikoga ispred, nikoga iz suprotnog pravca. Odjednom, levi zmigavac i pocinje da skrece levo na neku cupriju. Prikocio sam. Nije moguce da mi nije video dugo svetlo. Nije ga bilo briga.

A da sam zapoceo preticanje? Sto bi bilo normalno i zakonito.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Nazalost,vecina vozaca se ne pomeri ulevo i ne ostavi mesta da ih se obidje po pravilima.

I kad se pomeri, uvek se nadje jos jedan auto iza njega koji obavezno ide uz krajnju desnu ivicu u nadi da ce proci pa onda ostane tu da ceka da onaj skrene jer mesta naravno nema  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja