Jump to content

Moto Zajednica

TRAJK

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: New Pezos

  Pa evo posle jednog dana vec sam se odomacio kao matori te resih da postavim novu temu (a na temu) trajk.

  Zbog moje izuzetne spoljasnosti otkrio sam da mi jedino trajkovi leze kao opcija za voznju jer na svim ostalim

  (vetar u kosi) prometalima izgledam kao bilijar kugla na buba svabi (a trebalo bi obrnuto zar ne)

  Vec duze vreme pratim BJB forum kao gost ali osim pojedinih fragmenata ne videh ozbiljniji pokusaj objedinjavanja

  svih segmenata kao sto su; atest, planovi (sheme), ideje pojedinaca i pravne zavrzlame.

  Dakle svega onog sto nas ceka ako bi se upustili u jednu takvu avanturu kao sto je samogradnja trajka.

  Sad nije da toga nema al je brate razvuceno na sve strane foruma. U garazi se moze naci dosta dobrih tema

  ali su razbacane od prve do poslednj stranice. Mnogo je kume, nemoz covek da se snadje. E kasnije ti zatreba

  idejno resenje za viljusku ili sediste moras ici na neko drugo mesto da bi dobio inspiraciju (citaj plagijariti).

  Zaposlen covek kao sto sam ja koji jedva da moze odvojiti 7-8 sati dnevno za komp ne moze sebi dozvoliti taj

  luksuz da te dragocene sate gubi na siroku pretragu. Te stoga resih da zapocnem ovu temu pa de nas ona odvede

  Planiram u skorije vreme pokretanje gore navedenog projekta pa koristim ovu priliku da sve BJB forumase zainteresovane

  za istu temu da svoje ideje, iskustva, saznanja i sl kace ovde.

  Ja bih postavio par fotki al pojma nemam kako se to radi. Nisam uspeo ni svoju sliku da okacim na profil. Jbg mator cica pregazila

  ga tehnollogija.

  Toliko za sada Do skorog tipkanja.Poz.     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Niko ovde nije matori cica  , samo mozda nije u pravoj rublici.  Ima jedna prava  samo za starije od 40 god al` kako se ono bese linkuje ???  svakako dobrodosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: yamaha tdm 850 3vd

pozdrav ,evo nesto dugo sam bio odsutan,i rekoh da pogledam sta ima novo kad vidim naslov teme zanimljiv,pa rekoh da se javim,ja sam  svoj trajk napravio 2006 i registrovao ga iste godine normalno sa sve atestima,napravio sam ga od vw bube 1200 ,prednje springere sam takode sam uradio u svojoj radionici za sada sam zadovoljan kako sve to radi evo jedne slike posto i ja nesto kuburim sa ovom tehnologijom .za sada toliko ako nesto mozemo da pomognemo na bilo koji nacin tu smo. 

post-387-1287905158047_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: New Pezos

Ma pravi je. U zdravlju ga vozio mnogo leta. Ako imas sacuvane neke podatke iz 2006-te, kao npr: Dali postoje neke mn-max dozvoljene dimenzije,doz. visina sirina isl. Kao i na sta najvise obracaju paznju prilikom kontrole na atestu.Ogibljenje, raspored tezine. Ma sve nas interesuje.

Ova tema je bas za to. Svi koji su imali iskustva sa samogradnjom trajka tehnickih i pravnih neka to znanje podele sa nama. Onima koji tek krecu sa mrtve tacke svaka informacija je zlata vredna.

Interesuju me i karakteristike takvog vozila: Upravljivost, udobnost na duzim turama, ponasanje ostalih ucesnika u saobracaju prema trajku, potrosnja, max.brzina. ma sve u cemu imate iskustva podelite sa nama buducim trajkerima.

Poz (ipak se okrece)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: yamaha tdm 850 3vd

pozdrav.posto sam ga sam i pravio ,sacuvao sam sve mere i dimenzije ,registrovao sam ga na "b" kategoriju, a atestirao na fakultetu tehnickih nauka u novom sadu na katedri za motore i vozila, inace dimenzije mog trajka,meduosovinsko rastojanje 2500mm, a kompletna duzina je 3600mm,sirina je 1600mm a visina sa rolbarom je 1530mm,springer je duzine 830mm pod uglom od 40 stepeni.eto od prilike su to neki gabariti trajka,a evo i broja mog mob.063 389862 martin .posto ima toga dosta i papirologije i skica mozda bi bilo najbolje da se cujemo i porazgovaramo .jos jednom pozdrav i uspesan projekat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: New Pezos

Uf a meni na masinskom rekli da mogu da ugradim samo homologizovane delove.npr. ne smem sam da pravim viljusku vec mora da ima zig proizvodjaca ili da barem imam racun gde sam je kupio (od kog proizvodjaca). Pod proizvodjacem smatraju firmu ili registrovanog pojedinca koji pravi odredjene delove u najmanje 500 primeraka.Moze se registrovati na B kategoriju ako vecina komandi ostane autenticna kao na starim vozilu.itd itd . O pojasevima i da ne pricam. kao sme bez kacige al obavezni pojasevi. Pa ja sam ionako mislio a ih stavim i to ne u 3 tacke vec duple. Jbg vozim sebe i familiju red bi bio da se propisno zastitimo.Ti na masinskom su ok hoce da pomognu al unose zbrku kad im se odgovori ne slazu. Vidim ja ne ostaje mi nista vec da hvatam put pod noge pa pravac NS. i ovi iz BG mi rekli da su im kolege iz pokrajine malo fleksibilnije.

Martine hvala na odg. sigurno ce mo se cuti

Poz svima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: New Pezos

Uf ovo je profi. Pratim njegov rad od samog pocetka vec kako kaci slike. Odlican je. Samo to mora da kosta ko svetog P. kajg..Ja bih za pocetak nesto skromnije tek da se prodje atest a kasnije dorada pa polako kad se sta stigne i kad finansije dozvole. Evo jos par slicica.

post-8319-12879052256685_thumb.jpg

post-8319-12879052256958_thumb.jpg

post-8319-12879052257314_thumb.jpg

post-8319-12879052257669_thumb.jpg

post-8319-12879052258052_thumb.jpg

post-8319-12879052258286_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: nsu 175 Pretis

imam neki motor 750 ccm od 4 vorke tl  iz 79 ima  menjac i papire pa  ako ti je do mucenja dodji i teraj (malo je  pomesao vodu i ulje)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: New Pezos

Hvala ti prijatelju al imam u planu da izmajmunisem neku bubu. Motor je pozadi a i sasija treba da se minimalno modifikuje. Vec sam isao da gledam neke al nikako da naidjem na dobar motor.Sta ces vreme ih pregazilo. U svakom slucaju hvala ti bsa lep gest.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: New Pezos

Znam coveka. Ima na ponudi i jedan trajk napravljen od fikusa.Mislim da je iz Subotice il okoline.Culi smo se pre par meseci. Ovaj od bube ima strava felge samo one vrede oko 450e. A plastiku je uvezao iz HR. Sad ne bih nista da pazarim jer zima kuca na vrata, trba se spremiti. A na prolece Sprint Raptor za prvu ruku pa za kasnije ako mi se ne svidi mozda neka buba pa polako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: New Pezos

E pa drustvo ja pazario onog fikusa.Nista od bube i samogradnje.Nek to ostane za bolja vremena.A fikus nije da mi se bas svidja al nesto sam se sabirao i oduzimao i nikako da skrpim za bilo sata sto bi bar na nesto licilo. Pre neki dan zapucam za Subticu pogledam Fikusa provozam ga iako je bila kisa i samo 3 stepena. Ide malisa nema sta. Prva,druga lepi za sediste valjda sto je laksi jedno 150-200 kila. U trecoj i cetvrtoj fica ko fica. Ma vazno je da moze da izgura i do neverovatnih 120km/h. To je ipak nesto nalik kruzeru tako da se uklapa u karakteristike takve voznje 90- 100km/h bez problema. A s obzirom na novi zakon o saobracaju i to je previse. Sad ima tu dosta da se prepravi da bi na nesto licilo al bolje krenuti s pola puta nego od nule.Za te parice nisam imao bas neki izbor ili fikusa ili neki kinez. Mislim da sam odabrao bolju varijantu. Jos ga nisam dovezao zbog hladnoce a prevoznici bi da mi malo zgule kozu sa ledja od cifara sa kojima se frljaju. Pokusavam da sa obuzdam i da ne krenem po njega makar ga gurao do Pazove.Jbg ovo zimsko vreme dusu dalo za redizajn. Evo vam slicica pa ako neko ima ideju kako bi ovo trebalo da izgleda na leto neka slobodno da svoj predlog.Sve opcije su otvorene (u okviru od 300e). Ha ha salim se. Steta sto nije ovde vec sam ga video u Deda mrazovoj akciji 26-og.

Poz.

post-8319-12879059332874_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja