Jump to content

Moto Zajednica

TransAlp ????

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Auuuu...brate.....kakvi su ovo fanatici!

 

Pa i u Klondajku su bili (to je ono mesto, ako se secate, gde je Baja Patak pronasao svoju prvu zlatnu zilu).

 

Sad sam se definitivno naprzio na Suzukija iljadarku!!!!!

Jos kad bi mu nasao onakve kofere i rol barove, eto mene na vrh Durmitora.

 

A sad jedno malo neobicno pitanje. Letos sam bio na nekom seminaru na Zlatiboru. Kad se pojavi grupica od jedno 20tak bajkera a la 'Andjeli pakla''. Svi su imali crne kozne jakne sa velikim srpskim grbovima na ledjima. Scena do jaja!!!! Gde moze da se pazari takva jaknica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

@ Djura

 

Sto se tice ovoga oko novog motora i polovnog i para naravno stoji ono sto si rekao ali opet mislim da je to pitanje para i zelje za nekim konkretnim modelom ali da ne ide u off sa tim vise.

 

Sto se tice klase 600 i obrtaja da se ne ponavljam procitajte moje misljenje u temi ispod ove(pitanje za vozace R motora ili kako se vec zove). Po meni to je totalno nebitna stavka da li se pri brzini od 180 km/h vrti motor na 6000 ili na 8000 i da zbog toga sigurno ne treba placati mnogo skuplju registraciju i imati druge vece troskove. U krajnjem slucaju to(razlog koji si ti naveo) ni nije razlog zasto neko kupuje hiljadarku a ne 600.

 

@ Smajser

 

Iako se ja ne razumem u to bas najbolje ali kolko mi je poznato svaki moto klub(a to sto si ti video su verovatno bili clanovi jednog kluba) ima svoje boje tj obelezje,znak,simbol ili kako god i to nose na jaknama. Postani clan nekog kluba pa ces verovatno imati takvu jaknu :roll:

 

Sto se tice off road sposobnosti Stroma im ih isto ko i R1 :D Ajde de nije bas tako ali nije ni daleko od toga mozes ti i R1 da teras po onom makadamu ali cemu to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Definitivno, novo je novo. Ako nesto i rikne znam da sam ja kriv.

 

Medjutim, to je samo moje iskustvo sa kolima.

 

Zanima me, kakvo je vase iskustvo sa polovnim motorima.

Sta na njima moze da pocrka posle godinu- dve pa ma kako da ih teraju ( mermerne ploce napr. na motoru ne mogu da se voze)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

U nekim "normalnim" zemljama gde kao diler motora moras da posedujes i servis za opravku istih, i gde je garancija Bog i Batina mozes da se igras sa idejom da vozis nesto sto nije uobicajeno, nesto retko, neku ekskluzivu. Medjutim, posto u Srbiji to nije slucaj, onda razmisljaj o kupovini necega sto se odomacilo i zasta postoje kvalitetni majstori. Naravno netreba zaboraviti ni pomoc ljudi koji imaju iskustva sa slicnim motorima.

 

Ja mislim da je Suzuki odlican izbor, postoje majstori koji su koliko toliko "obuceni/ispraksirani" za rad na njima. Takodje, noviji motori su toliko kvalitetni da par godina stariji model ne bi trebao da bude los, pod uslovom da nije padano.

 

Cao,

 

Dejan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

S ovim se verovatno mnogi nece sloziti, al' mislim da je cista steta da za po gradu koristis bilo sta osim nekog Tomosa sa furde (majstorski izraz za "koristan otpad") - naravno bez porodice na njemu.

U toj varijanti ostaje ti vise za "krstaricu" (o ovome nemam sta da kazem jer sam potpuni laik s obzirom da su moje zelje, pa time i interesovanja za modele, bile drugacije, a ionako imas gomilu saveta od upucenih; stvar ukusa, al' FZ6 Fazer mi bas lici na nesto sto pokriva tvoje zelje)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Varadero je apsolutno dobar motorcikl, ali iskljucivo VANGRADSKI, daleko je tezi i gabaritniji od STROMA.Varadara nisam vozio , ali pricali su mi ozbiljni ljudi koji su ga vozili i lako sam shvatio njegove nedostatke, dok sam Stroma vozio i mogu vam reci da se po gradu vozi maltene kao moj KLE 500:Sto se tice OFF ROAD voznje zaboravite je na svakom motorciklu koji ima preko 180 kilograma, a po makadamu se polako od tacke A do tacke B moze odvesti i K5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
a po makadamu se polako od tacke A do tacke B moze odvesti i K5.
i to na prikolici koju vuce neki Nissan Patrol :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

kad vec pominjemo off road, bio sam juce do placa u Kumodrazu gde je moj drugar poceo da gradi kucu... e to je off road! Put im jos nije zavrsen, tako da je pored 2km ocajnog asfalta ljubitaljima off road voznje kao i slucajnim namernicima dostupna sjajna deonica od oko 1,5km makadama prosaranog rupcagama, nagibom preko 40%, barustinama, blatom i ostalim lepotama... moj Freewind se odlicno pokazao, doduse i samog sebe sam iznenadio kako sam se snasao na takvom putu, ustvari je bilo bas interesantno i poucno,. pogotovo dto sm ostao u sedlu :)

 

Sto se tice varadera i ostalih motora koji su ovde pominjani, svakako bi bilo najlepse imati DVA jedan za po gradu a jedan za putovanja... medjutim, kako je to vecini nedostupno i preskupo, onda cenim da se ipak mora ici na jedan "univerzalni" bajk, jelte... e sad, kako ne postoji stvarno univerzalni motor, covek mora da bude spreman na raznorazne kompromise, ja licno bih se drzao kubikaze oko 600 i cenim da cu kao sledeci bajk verovatno gledati da uzmem Fazera ili tako nesto... za 1000 cu ipak da pricekam, nije mi bas upotrebjiv po gradu a trenutno svakako nisam u mogucnosti da pored automobila imam 2 motora... mozda nesto od 100ccm sa variomatom :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

evo jos ovo da dodam: na testu koji je organizovao nemacki Motorrad, V-Strom je po misljenju SUVOZACA, odneo prvo mesto kao najudobniji motor.

 

Nemoj da zabaravis da to kazes zeni :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd
evo jos ovo da dodam: na testu koji je organizovao nemacki Motorrad, V-Strom je po misljenju SUVOZACA, odneo prvo mesto kao najudobniji motor.

 

Nemoj da zabaravis da to kazes zeni

 

Jel pod suvozaca podrazumevas zenski ili muski rod :D

 

Opak je taj Strom ali kad sam ga video na onoj reklami sto se vrtela na eurosportu za vreme trka, ono kad se onaj brije i vencava na njemu(he he da nisu vec vencani i Djura i njegova bolja polovina bi verovatno to obavili na Stromu) rekao sam: "Kakva ruzna grdosija"

 

Ko u reklami za sveps: Mnogo je ruzan ali vise nego koristan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Jel pod suvozaca podrazumevas zenski ili muski rod :D

 

Izbegavam da vozim muski

 

 

Opak je taj Strom ali kad sam ga video na onoj reklami sto se vrtela na eurosportu za vreme trka' date=' ono kad se onaj brije i vencava na njemu(he he da nisu vec vencani i Djura i njegova bolja polovina bi verovatno to obavili na Stromu)[/quote']

 

Pazi, uopste nisi daleko. Ozenio sam se pre nekoliko meseci i prvo sto mi je palo na pamet je da se pred crkvu dovezem na Stromu ali nisam naisao na razumevanje sa druge strane. Secam se da je nesto gundjala....frizura, vencanica....bla, bla.....

 

Te zene! Ne moze sa njima a ne mozes ni da ih ubijes :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Potpuno ste u pravu sto se tice zenske cudi i motora.

 

Prvo se, kao neckaju i veliki su protivnici motora, al kad jednom sednu, i kad im pod dupetom zaigra vise desetina konja, vise nece da sidju.

 

Moja je otisla u drugu krajnost, pa sad trazi da se i njoj kupi motor.

 

Nego, pre jedno par meseci, prolazim ja pored CK (negde oko 22h), i zamalo da se kolima zabijem u banderu. Skupila se grupa motorista sa takvim ribama (vruce pantalonici, sorcici do pola guze i sl.) da tri dana nisam mogao da dodjem sebi.

Znate li mozda koji se KUD tamo okuplja da se odmah uclanim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Nego' date=' pre jedno par meseci, prolazim ja pored CK (negde oko 22h), i zamalo da se kolima zabijem u banderu. Skupila se grupa motorista sa takvim ribama (vruce pantalonici, sorcici do pola guze i sl.) da tri dana nisam mogao da dodjem sebi.

Znate li mozda koji se KUD tamo okuplja da se odmah uclanim?[/quote']

 

Nije to KUD, vec poselo :D8)

 

Mene to podseca na neke prizore sa livada gde cobani cuvaju zensku stoku (sa nabreklim sisicima), ali dobro... :paper:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Nemoj tako....pa necemo valjda mi muski da se vozimo zajedno na motoru i da pokazujemo pozadine.

Znam da se samo tako ''ide u Evropu'', al neka...daleko im lepa kuca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Mislim da je tamo ekipica veæinom (ne svi) tatinih sinova koji su svoj R6 dobili kao lošiji poklon za 18-i rodjendan (bolji je BMW 328i) tako da... :paper:

Vidimo se na Ostružnici :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ma video sam i ja te klince kod CK. Zalosno je sto oni uopste nezele da dodju na Usce i popiju pice nego stoje tamo gde mogu biti vidjeni, jedino mi zao onih devojcica zato sto ih pogresna raja obradjuje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Eh, da samo znate cega sam se sve ja nagledao dolje kod mene :?

Ekipica od desetak likova, svi na R1 i GSX-R 1000, niko nema kacigu, cak mislim da niko od njih ni ne zna kako ona uopste izgleda, a jakne, rukavice i ostalo da ne pominjem! I samo kurcenje, turiranje u leru, vozi se strogo prvom koliko moze i sl.... Da ne povjeruje covjek! Sad, skoro, su im dvojica poginula, Bog da im dusu prosti. Jedan je vozio u sorcu i slapama, a drugi se se zakucao u zid (da je imao kacigu kazu da bi sigurno prezivio).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Jel vozi neko od vas dete na motoru?

Video sam neke sigurnosne pojaseve kojima se dete veze za vozaca + kacige za decu i sl.

Moja cerka obozava da se vozi na motoru (4 godine) ali je na skuteru lako. Sedi na sedistu ispred mene, kaciga za bajs na glavi i milina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Jel vozi neko od vas dete na motoru?

Video sam neke sigurnosne pojaseve kojima se dete veze za vozaca + kacige za decu i sl.

Moja cerka obozava da se vozi na motoru (4 godine) ali je na skuteru lako. Sedi na sedistu ispred mene' date=' kaciga za bajs na glavi i milina.[/quote']

Na skuteru i nekako, ali ja se na nekom RR-u ne bih usudio da vozim dijete, mozda 200-300 metara. Ali to je samo moje misljenje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Momci, zasli ste u debeli off topic iliti van teme. Otvorite novu temu ako zelite da pricate o drugom necemu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja