Jump to content

Moto Zajednica

TransAlp ????

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Pozdravljam sve clanove foruma.

Danas krecem sa serijom pitanja, pa ako je neko raspolozen da pomogne....unapred zahvalan.

Vozim Gileru skuter vec dve godine pa sam resio da predjem na ''pravi''motor. To povlaci nevidjenu ''zajebanciju''oko polaganja za A, investiranje do 10000 u motor i opremu itd....al sta da se radi.

Tek u 35 toj sam shvatio sta je prava stvar.

Mnogo mi je veci problem koji motor da izaberem . Posle 4 meseca pretrage po internetu i zaustavljanja vozaca na ulici, konacno sam se ''odlucio'' za Hondu TransAlp 650 (Varadero mi je malo preskup).

E tu tek nastaju problemi.....

Nisam uspeo da nahvatam nijednog ponosnog vlasnika da mi prenese svoja iskustva.

Evo nekoliko zahteva koje makina treba da ispuni:

1. Da bude lak za provlacenje po guzvi u Kneza Milosa a da odlicno kida makadam na Goliji i na Durmitoru.

2. Da na auto putu bez ''po muke'' vuce mene +zenu+tri kofera

3. Da je udoban za dugacke ture.

4. Da se, po mogucstvu, sto manje kvari i gda ima dobrog servisera u BG

5. Da kosta 8-9000 (maximum)

 

Da li TA ispunjava te uslove ili sam pogresio u izbiru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

1. Dobrodošao !!!!

2. U rubriku 'predstavljanje èlanova' kako valja i dolikuje svom kulturnom svetu

3. Vrlo si blizu za Trnsalpa da ispunjava onako 'raznovrsne' uslove na jednom motoru, samo bi po mom mišljenju valjalo saèekati sledeæu sezonu da izadje Transalp sa 750ccm (Afrikin agregat), a ni Aprilia Pegaso 650 nije loša stvar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Hvala na ovako brzim odgovorima.

Tek ste me sad bacili u ''neznanje''.

Ovaj Suzuki i nije tako los ali mi nekako deluje kao ''drumski''motor. Zar moze sa onakvim felnama da se aka po gudurama Valjevske nahije ili ''urbanim''predelima raskopanog i rupetinama izrovanog Beograda?

 

Aprilija je lepa na oko,medjutim, svi koje sam nesto malo gusio, rekli su mi da su japanci neprikosnoveni!

 

Afrika Twin je bio moj favorit, ali se njegova proizvodnja zaustavila 2001.

Jel to nesto novo i ako jeste, gde moze da se vidi i kolika je cena u najavi???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pazi, TransAlp i Afrika ti sasvim ispunjavaju uslove koje si zadao. Meni jedino nije bas jasno sta ce ti sposobnost motora da jurcas po Goliji i to, ali ok, postujem.

 

Mislim da je i VStrom odlicno resenje, ali je mozda problem naci ga kod nas polovnog, dok ako kupujes novog, onda nemas problema.

 

Otprilike, mislim da neces pogresiti da bilo koji od tih motora pazaris jer su svi oni odlicni i zavrsice ti posao sigurno. Jedino je bitno da pripazis ako kupujes nesto polovno i to je to.

 

A da. Na nasem sajtu imas i prevod clanka o Transalpu, pa baci pogled, ako vec nisi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Odmah izbaci Apriliu iz izbora, jer su ova dva mnogo bolja. Moja licna preporuka je V-Storm, ima ga Djura pa neka ti sam kaze. Motor ima vrhunsku V2 masinu, extra je.

Honda je takodje dobar motor, pouzdan i veoma kvalitetan (Honda je to). Ona jeste bolji izbor ako si se odlucio da vozis po brdima i kamenjima (dodji malo do mene u Crnu Goru pa da vidis sta je kamen :mrgreen:). Ali, kao sto Pablo vec rece, nema ti greske sta god da uzmes. Ja i dalje navijam za Suzukija :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

a da ti kupis lepo dva motora :)

Jedan novi mali strom (suzuki DL650) i jedan polovni, recimo kawasaki KLR ili suzuki DR.

Sve to moze lako da ti stane u tih 9000EUR, jedino sto imas duple troskove (regis, odrzavanje, gume...).

 

Ovaj drugi motor neka ti bude menje kubikaze, lakse po gudurama i kamenjarima a i lakse za dzep.

 

Nesto mi se cini da ces takav all-rounder kakav ti trebas, tesko da nadjes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Problem je u tome sto meni treba motor ''i za zurku i za poselo''.

Volim da se motam po pasivnim krajevima, istina nikad do sad motorom, pa sam mislio da mu ne pukne volan ili felna bas na prvom kamenu. Golija je nista prema ulicama na Cuburi!!!!!!

Posto bi motorom krenuo i na putesestvije po vasceloj Jevropi, voleo bih da mu ''krstareca brzina'' sa sve zenom i torvarom nije ispod 140km/h

Djuro,ako nije problem, opisi mi malo iskustvo sa Suzukijem.

Jel 650 kubika dosta i koliko je uopte registracija za motor te snage?

 

Unapred se izvinjavam, ali tek ce te da pozelenite od mojih pitanja. Tek treba da predjem na ona vezana za sve moguce potrebne i nepotrebne dodatke za makinu, opremu za vozaca & lepsu polovinu itd etc

 

U kojoj rubrici je taj clanak o TransAlpu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Posto bi motorom krenuo i na putesestvije po vasceloj Jevropi' date=' voleo bih da mu ''krstareca brzina'' sa sve zenom i torvarom nije ispod 140km/h

[/quote']

 

Za takvu putnu brzinu ti je transalp definitivno slab. Njegova maximalna brzina je oko 165-170km/h i mislim da bi za nju to bilo malo previse naprezanja. Ne samo za nju, nego i za verovatno bilo koji motor toga tipa sa tom kubikazom

 

Djuro,ako nije problem, opisi mi malo iskustvo sa Suzukijem.

Jel 650 kubika dosta i koliko je uopte registracija za motor te snage?

 

Sto se tice Stroma, imam samo reci hvale. Fantasican motor. Neki savrseni mix sportskog, endura i tourer motora. Od 0-100km/h 3,5sec, ja sam ga po satu vozio oko 230kmh (sto se saivrseno uklapa u tvoju putnu brzinu od oko 140km/h sa tovarom i saputnikom), okretan, vozi se kao bicikl a opet uz dobro odabrane gume, sposoban i za neki jednostavniji off road.

Sto se tice vecne dileme - mali ili veliki Strom (650 ili 1000ccm), mogu samo da ti preporucim da procitas ovaj post: http://11109.rapidforum.com/topic=105178864609

Verovatno najbolji text na koji ces naleteti a koji se bavi poredjenjem ova dva modela.

Siguran sam da ce ti pomoci da se odlucis.

Sto se registracije tice, za DL1000, racunaj 200-250EUR

 

Ako imas jos nekih pitanja, slobodno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Uhhhh....sad si me bas pokolebao u pogledu TransAlpa.

Kod Suzukija ista dilema kao kod Honde, Varadro ili Trans Alp

 

Zvao sam danas ove u Suzukiju da pitam za cene, ali zaposleni nisu sigurni ni gde rade a kamo li koje su cene.

Jel imas 650 ili 1000 i koliko si ga platio?(Znas li koja je cena za oba modela?)

Kako si zadovoljan servisom i majstorima?

Moze li dodatna oprema kod nas da se lako pronadje (rol barovi, stitnici za ruke, novi vetrobrani i sl.)

 

Koliko ti trosi motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Uhhhh....sad si me bas pokolebao u pogledu TransAlpa.

Kod Suzukija ista dilema kao kod Honde' date=' Varadro ili Trans Alp

 

Zvao sam danas ove u Suzukiju da pitam za cene, ali zaposleni nisu sigurni ni gde rade a kamo li koje su cene.

Jel imas 650 ili 1000 i koliko si ga platio?(Znas li koja je cena za oba modela?)

Kako si zadovoljan servisom i majstorima?

Moze li dodatna oprema kod nas da se lako pronadje (rol barovi, stitnici za ruke, novi vetrobrani i sl.)

 

Koliko ti trosi motor?[/quote']

 

Nemoj da te cudi sto nisi naisao na dobar prijem kod nasih dilera. Ovde ni auto-kuæe ne znaju sta i kome da pricaju a kamoli dileri motora. Ali zato - God bless internet :)

Za cene ne mogu da ti pomognem, stvarno ih ne znam (racunaj da je DL1000 nesto preko 10.000).

Sto se servisa tice, mogu da ti preporucim nekog ali sam siguran da to moze da uradi svako na ovom forumu :) Za ovlascenog servisera sam cuo svakave lose price i njega sam odlucio da izbegavam.

Po gradu trosi nesto preko 8l-100km (ja imam DL1000), na otvorenom, zavisi - 5 do 6lit

Sto se tice opreme, imam srece pa imam jake veze sa Amerikom gde je ovaj model nevidjeno popularan tako da sam gomilu stvari kupio tamo....gume, sediste, crash barove....

Ostalo u Louisu (kum mi zivi u Becu pa ga maltretiram) i nesto malo sam kupovao i po Bg-u (u stvari, samo kofer :) ). Ma sve mozes da nadjes uz malo truda a i mi smo tu da pomognemo (ja sam u vise navrata imao veliku pomoc Dirty-ja - hvala mu :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Jedina mana Transalpa po meni je dizajn koji mi se ne svidja ali to je naravno subjektivno. Sta god da uzmes novo naravno neces pogresiti mada ni ja bas ne bi preporucio Apriliu verovatno bi bolji izbor bilo nesto od Yamahe ili Honde.

 

Srecno sa slatkim mukama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Unapred se izvinjavam, ali tek ce te da pozelenite od mojih pitanja. Tek treba da predjem na ona vezana za sve moguce potrebne i nepotrebne dodatke za makinu, opremu za vozaca & lepsu polovinu itd

 

haha, zvucis kao Djura pre 3-4 meseca :D

 

kako god, TransAlp 650 je preslab za putesestvije sa tovarom i zenom - ne gledaj prema nasim putevima, vec zamisli varijantu da si recimo u Austriji ili Nemackoj (a ako dobro razumem to se planira makar u najavi), i da ti stalno ablenduju i pozuruju, cim izadjes na Autobahn. Mislim da ti za putovanja preko grane ipak treba jaca masina.

 

S druge strane, to je prava steta arciti po Goliji :) ali pravo da ti kazem moj izbor bi bilo - BATALI GOLIJU i preusmeri se na voznju po Evropi.

 

Sto se tice motora, preporuke su: Strom 1000, TDM 900 (Pablo pisi mi plus), eventualno BMW ali to cenovno premasuje pomenuti rang... ili mozda Varadero, mada ti to svakako nije pametan izbor za prvo motor... Uopste, mozda bi trebalo da se prvo izvozas godinu dana na ucenickoj varijanti od 250 kuba, pa tek onda dalje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Hm , ako bas hoces motor koji je sposoban i za ozbiljnu off-road voznju i za duga putovanja , a pritom se i ne kvari , onda ti je jedino resenje da nadjes polovan BMW R 1100 GS...ali to je poveliki komad motora za pocetnika...zato ipak predlazem KLE 500 - pouzdan motor , povoljna cena ( nov je oko 5500 EUR ) , odlicne vozne osobine ... Uh , u nastojanju da ti pomognemo oko izbora , cini mi se da cemo ti napraviti jos vecu zbrku :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Sve je to lepo, osim krstarece brzine od 140km/h. Definitivno nista slabije od Vstroma (1000) ne smes ni da razmatras... A i nemoj brate :P !!! Uzmes odma maccinu, sipas i ne mislis :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

e i jos nesto, nemoj da te loze ovi sto su se zajebali i kupili 650ccm :D da moras postepeno da ides sa kubikazama!

Slobodno uzimaj hiljadarku. Nisi balavac i nema razloga da pucas pare na 3,4 motora i da na svakom izgubis po nesto para prilikom prodaje. Svaki motor ide samo onoliko koliko ti zavrnes gas. Ja sam sa Vespe seo na Ninju ZX9R i kao sto vidis, pisem ti ovo.

Varadero ti takodje ne bih preporucio. Ima skoro 40kg vise od Stroma, 8ks manje, motor nesto starije generacije i trosi (tako kazu) kao djavo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
e i jos nesto' date=' nemoj da te loze ovi sto su se zajebali i kupili 650ccm :D da moras postepeno da ides sa kubikazama!

Slobodno uzimaj hiljadarku. Nisi balavac i nema razloga da pucas pare na 3,4 motora i da na svakom izgubis po nesto para prilikom prodaje. Svaki motor ide samo onoliko koliko ti zavrnes gas. Ja sam sa Vespe seo na Ninju ZX9R i kao sto vidis, pisem ti ovo.

Varadero ti takodje ne bih preporucio. Ima skoro 40kg vise od Stroma, 8ks manje, motor nesto starije generacije i trosi (tako kazu) kao djavo.[/quote']

 

U brate nisi bas u pravu i ne daj boze da vidis zasto nisi u pravu.Sve je to lepo sto ti kazes do onog momenta dok se plasis tog motora koji vozis, videces kako on postaje opasan kada ti izgubis strah od njega i 50 konja ume da ti zagorca zivot , a da ne pricam o sto i vise.Seti se se kada sam te vozio na tvom Stromu to je bio samo delic njegove moci koju sam ja koristio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

E ovo su pravi saveti!

Odpisao sam Trans Alpa i slicne 650 tice i prelazim u ''visu'' kategoriju.

Posto Varadera ispljuvaste, a cena mu je uzas, i njega zaboravljam.

 

U opticaju ostaju Storm 1000 i TDM 900.

 

E sad...sto se tice polovnih motora. Pre par godina sam se zarekao da vise nista polovno u zivotu necu da kupim. Pazario sam polovnog Golfa IV starog 2 godine sa predjenih 45000. Na placu i prvih dve nedelje je sve bilo divno, a onda...samo su poceli da otkazuju pojedini delovi. Vec sam mu toliko delova izmenio da mi se uopste ne isplati da ga prodajem.

 

Da li je ista stvar i sa motorima. Ako je tako, ona samo novo pa nek' ide zivot...

 

Pre jedno dve nedelje zaustavio sam na Terazijama, jednog ponosnog vlasnika TDMa zute boje. Lep motor ko' lutka a i vlasnik ga bas nahvalio.

Nisam ga pitao sledece:

1. Moze li se takvim motorom uopste sici na makadam? Nisam mislio na ludacku kros voznju, vec pazljivi prelazak od tacke A do tacke B, uz povremena propadanja u rupe prekrivene vodom i blatom?

Isto pitanje i za Storma.

 

Gledao sam na kablovskoj neka dva engleska pederasa kako voze put oko sveta sa BMW 1100GS. One makine stvarno deluju ko ljute azdaje. Mogu misliti kolika im je cena (cak i polovnim).

Zar ne voze nasi pajkani nesto slicno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Pre par godina sam se zarekao da vise nista polovno u zivotu necu da kupim.

 

Pametno!

 

Da li je ista stvar i sa motorima.

 

Jos gore! Za motore ti je sve mnogo skuplje nego za kola...registracija' date=' odrzavanje, delovi, ruke majstora....pad :) ....

Ako dobro nisi proverio od koga kupujes, raspitao se kako ga je odrzavao, da li je padao, da li je motor cist, mozes mnogo vise da se pokajes nego za Golfa

 

Pre jedno dve nedelje zaustavio sam na Terazijama, jednog ponosnog vlasnika TDMa zute boje. Lep motor ko' lutka a i vlasnik ga bas nahvalio.

Nisam ga pitao sledece:

1. Moze li se takvim motorom uopste sici na makadam? Nisam mislio na ludacku kros voznju, vec pazljivi prelazak od tacke A do tacke B, uz povremena propadanja u rupe prekrivene vodom i blatom?

Isto pitanje i za Storma.

 

Moze ali uz odgovarajuce gume. U zivotu su retke univerzalne stvari i kad mi kazu da je jedna guma dobra i za leto i za zimu (kada su kola u pitanju) , odmah znam da ne valja ni za jedno ni za drugo.

 

 

Gledao sam na kablovskoj neka dva engleska pederasa kako voze put oko sveta sa BMW 1100GS. One makine stvarno deluju ko ljute azdaje. Mogu misliti kolika im je cena (cak i polovnim).

 

Ta 'dva pederasa' su prosli ono sto niko od nas nece proci za tri zivota. Onaj sa bradom je Ewan McGregor (ako si gledao, recimo Trainspotting, znas ko je) i mnogo je vise u motorima nego sto mislis. Ja mu se iskreno divim. Odgledaj film 'Faster' (ako ga nemas, sa zadovoljstvom cu da ti ga narezem) da znas o cemu govorim. Inace, voze BMW 1150GS Adventure i kosta kao jedan i po Strom :)

 

Zar ne voze nasi pajkani nesto slicno?

Ni blizu

 

PS Strom, ne Storm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ima njedan BMW R1100GS na prodaju i to nas drugar Jasminko prodaje. Malo je bolji od perfektnog!

Sto se tice silazaka s asfalta TDM900 definitivno ispada iz price, jedan decko iz Zemuna mi rece da ga je mal'tene novog prodao bas zbog povremene potrebe za offroad voznjicama...

V-strom 1000 je u Markosu kostao oko 9300E nov sa svim placenim dazbinama.

Nasi panduri ne voze R1100GS vec R1150RT (RoadTourer)

A Varadera mogu samo ljubomorni da pljuju 8) to je odlican motor ali su ga vreme i konkurencija stigli i prestigli, jebiga. I nemojte mi o potrosnji bilo koje Honde... Seti se koliko trosi KLE500... A o zastiti od vetra V-strom moze stosta da nauci od Varadera. Skup jeste i previse. A malko sam se opet raskenjao :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd
Smajser ::

Pre par godina sam se zarekao da vise nista polovno u zivotu necu da kupim.

 

 

Pametno!

 

Ne trazi se tu pamet nego $$$

 

Jos gore! Za motore ti je sve mnogo skuplje nego za kola...registracija, odrzavanje, delovi, ruke majstora....pad ....

 

Sa ovim se ne bi slozio ako nista drugo iz tog razloga sto motor ima mnogoooo manje delova od kola pa i manje sanse da se nesto pokvari. Sto se tice cene delova novih nije neka velika razlika izmedju Golfa IV i nekih od navedenih motora ali ces polovne delove za kola mnogo lakse naci.

 

Ja mislim da ne treba da iskljucujes iz izbora ove motore manje kubikaze i da ako si vec odlucio da odustajes od onih mantanja po nedodjijama onda mozes da razmislis i o Fazeru 600 ili Hornetu 600 ili Thundercat-u ili nekom drugom sport-tureru. Po meni je 600 ccm i 100(pa i preko) konja sasvim dovoljno za sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Onu dvojcu sam nazvao ''pederasima'' ne zbog njihovog eventualnog sexualnog opredeljenja, vec zbog odnosa prema ljudima koji su ih u kucu primali i gostili. Glupi Rusi i Ukrajinci samo zene sto im nisu puturali, a ovi ih, kad ostanu sami pred kamerama, opisuju ko poslednje divljake.

Engleska fukara, verovatno potekla iz najnizih radnickih ''Nelson Mandela ''cetvrti i odrasla na pakistanskom kariju, gosti se kog Rusa koji moze da ih kupi kako stoje, nalazi manu hrani koju su im postavili i pravi face kad im domacin pokaze svoju kolekciju oruzija.

A tek plac nad ubijenim i odranim medvedom u Sibiru.

Sve fina gospoda,mamicu im....sto se mene tice trebali su da ih odvedu u tajgu pa da im pokazu pravu kros voznju po rebrima...

Izvini sto sam malo ''pobenavio'', radim u stranoj firmi pa imam malo ''poseban'' odnos prema engleskom govornom podruciju.

 

U cemu je fazon kad jedan Suzuki VS1000 kosta 9300 evra a''zastareli''Varadero 12000e?

Jel to Honda tradicionalno skuplja ili je nesto drugo u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Smajser ::

Pre par godina sam se zarekao da vise nista polovno u zivotu necu da kupim.

 

 

Pametno!

 

Ne trazi se tu pamet nego $$$

 

Neko ko je odlucio tako nesto je svestan da ce za novo da da vise para nego za polovno. Mislim da je to jasno svakom ko ima vise od 5 godina.

Medjutim' date=' postoje ljudi koji ce pre da voze, recimo Audi A6 star 2 godine za koga ne znaju kakav je i kako ga je prethodni vlasnik odrzavao, nego novi Audi A4. I jedan i drugi kostaju isto i za jednog i za drugog treba imati dosta para.

 

Ja mislim da ne treba da iskljucujes iz izbora ove motore manje kubikaze i da ako si vec odlucio da odustajes od onih mantanja po nedodjijama onda mozes da razmislis i o Fazeru 600 ili Hornetu 600 ili Thundercat-u ili nekom drugom sport-tureru. Po meni je 600 ccm i 100(pa i preko) konja sasvim dovoljno za sve.

 

Nije problem u snazi nego u broju obrtaja na kojima se ta snaga razvija i na kojem se razvija najveci obrtni momenat.

Zamisli da putujes recimo od Milana do Rima. 400km auto puta. Na cemu bi pre putovao, na motoru koji vozis 150km/h u 6.brzini na 5000rpm ili to sve na motoru od 600ccm na 10.000rpm (ne hvatajte me za svaku brojku, cifre su proizvoljne, ali poenta je tu)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Onu dvojcu sam nazvao ''pederasima'' ne zbog njihovog eventualnog sexualnog opredeljenja' date=' vec zbog odnosa prema ljudima koji su ih u kucu primali i gostili. Glupi Rusi i Ukrajinci samo zene sto im nisu puturali, a ovi ih, kad ostanu sami pred kamerama, opisuju ko poslednje divljake.

Engleska fukara, verovatno potekla iz najnizih radnickih ''Nelson Mandela ''cetvrti i odrasla na pakistanskom kariju, gosti se kog Rusa koji moze da ih kupi kako stoje, nalazi manu hrani koju su im postavili i pravi face kad im domacin pokaze svoju kolekciju oruzija.

A tek plac nad ubijenim i odranim medvedom u Sibiru.

Sve fina gospoda,mamicu im....sto se mene tice trebali su da ih odvedu u tajgu pa da im pokazu pravu kros voznju po rebrima...

Izvini sto sam malo ''pobenavio'', radim u stranoj firmi pa imam malo ''poseban'' odnos prema engleskom govornom podruciju.

[/quote']

 

Ne slazem se bas sa tobom ali ajde...mozemo da se nadjemo u Momentu pa da pricamo o tome na tenane...da ne smaramo ljude :)

 

 

U cemu je fazon kad jedan Suzuki VS1000 kosta 9300 evra a''zastareli''Varadero 12000e?

Jel to Honda tradicionalno skuplja ili je nesto drugo u pitanju?

Razlika nije bas tolika. Trebalo bi da bude negde oko 1500EUR (tolika je na zapadu) za model Varadera bez ABS-a. Varadero sa ABS-om je skuplji

od onog bez jos oko 1300EUR. Inace, Honda ima nesto vise cene od ostatka konkurecije iz Japana.

U jednom broju MotoPulsa (hrvatski moto magazin) imas test 7 maxi endura u Dolomitima (to je nekako prirodno okruzenje ovih motora). Na testu su bili:

Kawasaki KLV 1000 (potpuno isto sto i V-Strom 1000 samo sto ga pravi Kawasaki po Suzukijevoj licenci)

Suzuki V-Strom DL1000

KTM 950 Adventure

BMW R1200GS (jedini motor koji bih uzeo pre Stroma)

Ducati Multistrada 1000DS

Honda Varadero 1000

Yamaha TDM 900

Fenomenalan test na 16 (da, sesnaest) strana. Fotografije su da umres.

Prvo mesto su odneli Stromovi (DL i KLV) a Honda je zavrsila na 7. mestu. Da me ne razumes pogresno, to su sve sjajni motori i neces pogresiti da uzmes bilo koji od njih (nov!) ali ako vec imas lovu onda imas pravo i da odaberes najbolje. Ja sam konkretno negde u junu ove godine vec bio peèen za Varadera (i danas mi Varadero najbolje izgleda od svih gorenabrojanih) ali onda sam krenuo da citam testove, forume, utiske...da razgovaram sa ljudima koji su vozili i jedno i drugo....i prelomio - ili Strom ili nista (OK, za 1200GS nisam imao love :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja