Jump to content

Moto Zajednica

Izrada auspuha

Recommended Posts

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Uzmi perforiranu cev fi50, oko nje namotaj metalnu mrezicu za komarce, preko mrezice ide kamena vuna. Ako uspes da nadjes prohromsku vunu, ona je najbolja, u tom slucaju ti ne treba mrezica. Sto je precnik perforirane cevi veci, dublji je zvuk, sto je top duzi i deblji, zvuk je tisi. Eto smernica pa nadji neki kompromis.

 

Ja sam prvo napravio auspuh od perforirane cevi fi45, precnik topa je bio fi130. Bio je dosta glasan, ali zvuk nije bio dubok. Onda sam napravio od perforirane cevi fi50, precnik topa fi 100. Dobio sam  dubok i glasan zvuk, cak i preglsan za moj ukus. U oba slucaja duzina topa je 44 cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

jos nesto,potrebno je da ima sto vise rupa da bi bio tisi,ako su rupe manjeg precnika tishi je ,ako su veceg bucniji je....najbolje bi bile recimo 2 mm,ali trebace ti vecnost dok ih izbusis,,,,najjednostavnije ti je da odes u neki auspuh servis pa da kupis parce perforirane cevi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Razumeo!Mada jedno me interesuje-znaci cev sto vise rrupa(manjeg promera)oko nje neka vrsta strugotine(kao sto je mrezica za komarce i slicno)pa onda kamena vuna..ili ne?koja je uloga kamene vune?Koliko sam ja shvatio ide samo cev sa vise rupa i izmedju nje i topa je neka vrsta prigusivaca,kao sto je mreza za komarce,a gde je tu vuna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Razumeo!Mada jedno me interesuje-znaci cev sto vise rrupa(manjeg promera)oko nje neka vrsta strugotine(kao sto je mrezica za komarce i slicno)pa onda kamena vuna..ili ne?koja je uloga kamene vune?Koliko sam ja shvatio ide samo cev sa vise rupa i izmedju nje i topa je neka vrsta prigusivaca,kao sto je mreza za komarce,a gde je tu vuna?

Probaj pročitati temu od prve strane i pregledati slike pa ćeš sigurno sve shvatiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

cev sa rupama je u sredini,oko nje namotas mrezicu za komarce da nebi prolazila vuna kroz rupice,oko toga stavis vunu i sve to uguras u plast,pogledaj od prve strane imaju slike,vec sam objasnio pa ce ti biti jasnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jos nesto, ako imas kamenu vunu u komadu, umotas je oko perforirane cevi i uvijes lepljivom trakom kako bi sve to lakse ugurao u plast. Ako imas staklenu vunu ubacis perforiranu cev sa umotanom mrezicom u plast, pa onda okolo ubacujes staklenu vunu. Pre toga staklenu vunu namokris i tvrdo nabijas u plast (parcetom cevi npr.). Ako je ubacujes suvu, em ces da se ugusis, em ce manje da je stane. Ja cak i kamenu vunu namokrim kako mi ne bi letela prasina od nje okolo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

jel moze da se ovako prepravi auspuh recimo od aprilije rs 125 2t da li moze da se ovakvom prepravkom dobije bolji zvuk

Naravno da moze,moze svaki samo ako hoces  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

jel moze da se ovako prepravi auspuh recimo od aprilije rs 125 2t da li moze da se ovakvom prepravkom dobije bolji zvuk

moze ...........................     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

moze samo sto je kod 2t masina malo komplikovanije ,jer je na njima auspuh jako bitan da bi radile i isle kako treba,tako da je potrebno raditi proracun,mada u principu sve moze da se uradi,a kako ce ici,videces po zavrsenom poslu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

jel moze neke dimenzije auspuha za rs 125 mislin duzina ove cevi i slicno unapred hvala

plast je fi 90mm  ulazna cev je fi 35mm  perforirana cev je fi 60mm  a duzina 250mm ako te jos sta interesuje pitaj.......................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Evo jedno pitanje i od mene!

Sta se desava sa povratnim gasovima kod home made auspuha?

Zar ne treba se jedan deo gasova vraca u motor i ako da,kako to izvesti?

Jos jedna stvar.

Sta se desava sa potrosnjom goriva,zamenom tog auspuha umesto fabrickog? O kolikom porastu potrosnje se radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Evo konkretno kd mene je u pitanju VFR RC 36,sto znaci 4 u V.

Jel ima pojma da se uradi u home made varijanti pandan Akrapu shorty slip on?

Sto znaci lonac-prdavac ne duzi od 25cm i precnika oko 8-9cm. ?

I koliki otprilike odnos F-ja treba da bude perforirane cevi i spoljne oplate?

 

P.S.kapiram da povratni gasovi uticu na potrosnju?!

Ako je lonac protocni,bez povrata gasova znaci da je agragat rasterecen maksimalno pa prema tome potrosnja ide na gore...ali koliko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

moze malo p[odici potrosnju ali ne previse.spoljnji plast stavi kako ti odgovara,a perforirana cev nebi trebala da bude sira od 60mm znaci od 50-60mm sta nadjes,i da ima sto vise sto sitnijih rupica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

mislim da je to mali precnik cevi za protocan lonac,mozes je koristiti,ali mislim da ti se zvuk nece svideti jer nece umati dubini zbog malog precnika cevi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Jel ima pojma da se uradi u home made varijanti pandan Akrapu shorty slip on?

 

Ako je per.cev npr.50mm a spoljni 80-90mm sta mi onda ostaje izmedju za vunu i platno tj.nema ni hladjenja koliko tolikog?!

Mada bih ja i isao na to da dobijem neki reskaviji zvuk...

 

P.S.Hvala na dosadasnjim savetima i objasnjenjima!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa ja nisam pravio tako mali precnik,ali radio sam kombinaciju sa spolja 100 unutra 55 ,u svakom slucaju probaj pa ces videti kako ce se cuti :)

srecno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
Naravno da ni ne sanjam da mogu dobiti priblizan zvuk ovome...

A zašto da ne? Misliš da u kućnoj radinosti je nemoguće ovakvo nešto postići? Ja sam imao prilike da čujem neke ručno radjene izduve koji su imali lepši zvuk od brendiranih...mada sve je stvar ukusa,ali kod nas po difoltu sve brendirano je lepše,bolje ide,lepše se čuje itd...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja