Jump to content

Moto Zajednica

Izrada auspuha

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Smed. Palanka

fabricki njegov...vadio sam prugusivace da ih pogledam,nisu u zavidnom stanju sure na sve strane :) Jel imas neki predlog kako da mu smanjim malo glasnocu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Smed. Palanka

mnogo je lako da se otvori,jer je iz dva dela... pa nisu toliko prosti prigusivaci,primetio sam da u sebi imaju neke pregrade.(laicki objasnjeno) trazio sam tamo ali nisam nasao. Hvala u svakom slucaju, probacu sa mrezicama,pa javljam rezultate ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Napravio i ja auspuh od prohroma za XL-a, ali imam problem - suvise je glasan. Perforirana cev je fi45mm, precnik topa je 130mm, duzina 400mm. Oko perforirane cevi sam nanizao prohromsku zicu za pranje sudova, a zatim sve to obmotao azbestnom trakom u dva sloja, nabio u top i zanitovao poklopac. Posto je ova prohromska zica suvise retka, verovatno mnogo malo prigusuje zvug, pa je auspuh preglasan.

 

Sad razmisljam da oko perforirane cevi obmotam aluminijumsku mrezicu za komarce u vise slojeva, pa preko toga nabijem kamenu vunu, mislimd a ce tako vise da apsorbuje zvuk i bice tisi. Sta vi mislite ? Da nece ova alu mrezica da se istopi ? prohromsku ne mogu nigde da nadjem, a obicnu ne bi stavljao jer ce brzo da istruli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nagurao sam ih najcvrsce sto sam mogao, ali je ovo neka verzija sa retkim tkanjem, vidjao sam po prodavnicama i drugacije mrezice za sudove, gusce. No posto sam ove dobio dzabe punu kesu njih sam iskoristio. U medjuvremenu sam nasao prohromsku mrezicu za komarce, dosta gustu, po cu pokusati sa varijantom mrezica preko cevi nekoliko puta namotana, pa posle kamena vuna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ako stavis previse gusto mrezicu za komarce okolo,jos vise ces smanjiti funkciju rupica na cevi koje treba da propuste vazduh u vunu kako bi  utisale zvuk.

probaj da napravis db killer sa manjim precnikom cevi ,recimo 30-32mm mislim da ce biti dosta tishi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Crna Gora Bar

Prvo Svaka cast majstori extra su cunte imam jedno pitanje ima na Zxr750 Flash exsaust ali imam namjeru da ga skratim na nekih 35cm kako da to izvedem i gubim li sta ili ostaje isti zvuk unapred hvala?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ako je lonac prolazni tj protocni ,onda nije neki problem da se skrati,ali ako je fabricki sa komorama,to bas i nije jednostavan zahvat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

Prvo Svaka cast majstori extra su cunte imam jedno pitanje ima na Zxr750 Flash exsaust ali imam namjeru da ga skratim na nekih 35cm kako da to izvedem i gubim li sta ili ostaje isti zvuk unapred hvala?

kada ga skratis dobijas na zvuku ...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Crna Gora

Pa evo da se pohvalim da sam imao tu cast da mi majstor wice odradi 2 topa zajedno sa cijevima i nisu dobri vec su savrseni, pravi killeri keve mi nevenke :D;)

 

Evo kako je motor izgledao sa fabrickim topovima, a kasnije ce bit i video klipovi

post-650-12879070767473_thumb.jpg

post-650-12879070768561_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Crna Gora

Evo i video, al ako nemate lijepo ozvucenje obavezno stavite slusalice jer jedino tako mozete cuti neki bar malo priblizan zvuk stvarnom...

 

Fabricki

th_apriliapegaso650cubefabrickitopovi.jpg

 

Leo Vice :D

th_apriliapegaso650cubenovitopovileovi.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

I ja bi poradio na mom izduvu!U pitanju je Suzuki dr 750 ,znači jednocilindraš.Trenutno imam neku budžu na njemu i bučan je ali kao Jugić sa bušnim zadnjim loncem a ne kao neka mašina!Taj top je skroz prazan,ja sam samo nagurao strugotine(ćale mi je strugar pa mi on rekao da tako probam)ali nije puno pomoglo!Ovo sa Aprilijom je ispalo extra,pogotovo dupli izduv!Neki savet?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja