Jump to content

Moto Zajednica

Izrada auspuha

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ne moras busiti tu gde ce selna nego jednostavno zaseces cev na 4 mesta po duzini par centimetara i onda kad stegnes selnom preko, skroz ce se pribiti, a mozes cak i neki dihtung da stavis izmedju...Evo neki crtez nadam se da ces skontati sta sam hteo da ti kazem (po tim crvenim linijama seces, a selna dodje tu preko)

Ovo je u stvari taj deo auspuha sto dolazi preko izduvne grane 1lol.gif

 

Untitled_zpsbe31d5c5.png

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Evo na sta je Marko mislio.. i kad zaseces par linija, probusis jos po jednu malu rupu na krajevima zareza, mozda sa burgijom 4-6mm i preko stavis selnu.

 

125202028-2.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Evo na sta je Marko mislio.. i kad zaseces par linija, probusis jos po jednu malu rupu na krajevima zareza, mozda sa burgijom 4-6mm i preko stavis selnu.

 

125202028-2.jpg

 

0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Da da, to sam mislio, napisao sam "rupe" ustvari sam mislio zasecem da bi mogla cev da se skupi, sve je to ok. Ali i dalje mi je problem kriva grana. Gde mogu da kupim takvu tanju granu za auspuh pa da napravim krivine tjst savijem je i onda usecem i stavim selnu? U auspuh servisu imaju sve debele cevi koje cu tesko saviti i tesko da ce selna da je stisne. Gde da nadjem granu, min 45mm unutrasnji precnik cevi mi treba da bi je nakacio na granu od auspuha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Moram da te pitam, da li ti stvarno mislis da stavis taj crni auspuh na motor? :stabre: :stabre: :stabre::staa: :staa: :staa:

Ti ako imas bolji da mi das za DZ onda cu staviti bolji.

 

NIsta zlonamerno nisam mislio. Napisao si da si "kupio" protocan auspuh, ne da si ga dobio za DZ...

 

Popuni informacije na profilu, da vidimo odakle si. Tako ti mozemo preporuciti majstora koji moze kvalitetno da ti odradi granu, a sto se auspuha tice, u oglasima cesto bude jeftinih protocnih. Na primer ja sam moj "Rombo" kupio za 40eura, Andjelo iz Bele Crkve mi je napravio granu za 2200din. Zima je sad, nije ti preko potreban auspuh u ovom periodu tako da uz malo strpljenja mozes naci dobar auspuh za male pare. Naoruzaj se strpljenjem i prati oglase svakog dana, nesto ce iskociti do proleca sigurno.

 

Evo slike cisto da vidis kako izgleda moj auspuh za 40eura.

rombo-i-nova-guma.jpg

 

Moj ti je savet da kontaktiras nekog od ovih majstora da se raspitas o cenama pre nego sto bilo sta krenes samostalno da radis. Verovatno neko sa foruma zna jos nekog majstora koji moze da ti napravi granu.

A kao sto sam vec napisao, napisi odakle si, mozda je neko sa foruma voljan da ti uz pivce pomogne da napravis. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Stavio si smajlove u fazonu jesi li normalan. Nisam ni rekao da sam ga dobio za DZ nego kada ti u fazonu kazes da je ruzan ponudi mi lepsi za DZ. Nemam 40€ da kupim bolji, ovaj sam platio 1600din i slikan je ispod, sa gornje strane lepo izgleda i uzivo lepo izgleda. Necu ga drzati na motoru stalno, nego samo kada su moto skupovi, tako da mi i ne treba lepsi. Skoro sam kupio motor pa sam se istrosio lepo.

 

To da je neko voljan da pomogne uzivo jos nisam naleteo na takvog ovde, ali nebitno, podatke ne zelim da pisem.

 

Recite mi samo koliko je debeo zid grane auspuha sto ide od topa? Za ostalo cu se snaci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

evo ja cu ti pomoci ako si blizu mene... nisam znao za sta bi ti sluzio takav auspuh, tako da izvini ako sam te uvredio...

 

sto se tice debljine zida, pretpostavljam da nije deblji od 3-4mm... mogu izmeriti kod mene na fazer-u...

 

pogledaj da li mozes da preseces cev sto blize topu, na sam var (spoj sa granom) pa navaris pod istim uglom cev veceg precnika i stegnes selnom za izduvnu granu (mozda i neki dihtung stavis ako ima mesta)... isto to uradis i sa crnim topom i trebalo bi da je resen problem skidanja i stavljanja...

 

evo i slike cisto da vidis sta sam mislio ako je malo nejasno ovo sto sam napisao...

 

sa tvojih slika ne mogu bas da vidim da li to tako moze, ali mislim da je to najbezbolnije resenje ako je izvodljivo...

 

pozdrav :zdravo:

post-1520-0-72051900-1418344011_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ma opusteno, nisam uvredjen ni iznenadjen (Sojic).

 

Imam cev 4mm ali je debela i nema sanse selna da jd stisne kada se ureze, tako da mislim da mi treba jedno 2mm cev.

 

Sa fabrickim topom bi mogao da osecem na sam var i stavim vecu cev, ali za ovaj crni bi morala kriva cev, pod uglom a mala duzina pa je to malo teze napraviti.

 

Tako bi mi najvise i odgovaralo jer na grani ostaje stitnik/drzac za centralni stender.

 

Hvala za pomoc, ici cu ovih dana do jos jednog auspuh servisa da nadjem cev odgovarajucu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Nasao sam u jednom auspuh servisu cev odgovarajucu.

Oznacio sam na slici gde da osecem, stavim ovu cevku ali morace dve selne ili da levi deo cevke zavarim za top.

 

 

Ovo je granicnik za centralni stender, njega cu ofikariti levi kraj jer nece cev moci da se navuce, tako da ce stojati samo na desnom, on ne trpi nikakvu silu tako da mu nece nista biti da stoji zavaren samo za jedan kraj (desni).

 

 

A za onaj crni auspuh moram kupiti onakvu cev ali duzu, napraviti krivinu i kada je namontiram kako bi trebala stojati samo aparatom pecnem za top i vidim jel se lako svlaci i vraca na granu. A oko topa cu staviti selnu veliku koja ce drzati ceo top.

 

 

 

 

Odradjen fabricki:

 

post-8374-0-11123800-1418568538_thumb.jpg

 

Treba da kupim istu ovakvu cev duzine max 10cm i da namontiram crni auspuh pa cu staviti snimak.

Promenio član <FOCUS>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Sta mislite o ovome na google play prodavnici:'2 stroke exhaust calculator'besplatna aplikacija za racunanje rezonantnog auspuha??pozdrav..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Qingqi 125 2D

Pozdrav.

Hteo bi da oblozim svoj auspuh prohromskim limom. Za to mi je potrebno parce prohroma  40 x 40 cm  i debljine 0,4 - 0,5 mm

I sad imam problem ne mogu da nadjem takvo malo parce, a ne bih da kupujem celu tablu od 2 kvadrata.

Ako neko ima ili zna gde mogu tako nesto da nadjem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

pozdrav, ima li neko ideju gde bi mogao da nadjem / napravim / kupim karbonske nosace (šelnu) za auspuh... treba mi za Ovalni Akrapovic a probao bih da izbegnem original posto je oko 60€ + shipping komad?

 

Dejan iz novog sada mi rece da moze da uradi po porudzbini ali ide na more tako da bi bilo tek tamo za 30ak dana...

DP.rs su mi dali korektnu ponudu ali mi dize cenu pravljenej alata / kalupa za nulti uzorak...

 

svaka ideja / predlog dobrodosao :)

 

20cece113a2f0da1635d55a1babb1517.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Pozdrav drugari, 

 

Treba mi link pipe za Kawasaki zx10r 2018 sa m18 maticom, da mogu da usrafim  "Specijalnu" lambda sondu i uradim mape na valjcima. Da li ima neko ko bi to mogao da mi uradi a da ne kosta vise od Akrapovic titalium link pipe ... Cev moze da bude prohromska ili koja god vec samo da je metnem umesto originalne i uradim mape ... :D hvala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja