Jump to content

Moto Zajednica

"Normalna" potrosnja ulja (Honda Shadow 600)???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Grac, Austrija
  • Motocikl: Z650RS

Pozdrav svima!

 

Prije svega da napomenem da sam pretrazio cijelu "Garazu" po pitanju potrosnje ulje na Hondi Shadow, pa posto nisam nista nasao zapocinjem ovu temu.

Naime, od kad sam kupio svoj motor primjetio sam da trosi od 1,5 - 2 dl ulja na 1000 km (redovno pratim nivo i dosipam). Pretpostavljam da potrosnja ulja zavisi od vrste motora, nacina voznje i slicno, pa me interesuje da li je ovo velika potrosnja za jedan cruiser (ako uopste smije da trosi ulje)?

 

BTW, Honda je 1996. godiste, 600 ccm, sipam Motul 5100 (polusinteticko) ulje, vozim umjereno (ponekad malo brze, ali stvarno ponekad)...

 

Unaprijed hvala svima na pomoci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Grac, Austrija
  • Motocikl: Z650RS

Presao je 58000 km (od toga je oko 10000 moje ;-)

U svakom slucaju, ne fali njemu ulja nikad (stalno pratim i dosipam), tako da nece napraviti neke probleme. Jednostavno me interesuje da li treba tako da se ponasa (cujem da neki motori trose i vise i da je to normalno, ali sportski, vecih turaza...)? Pogotovo sad kad cujem da milloske sa svojom nema uopste potrosnju ulja...  :(

Ne znam da li to ima veze sa uljem, ali auspuh mi je onako garav i crn, nema onu sivkastu, pepelastu boju (kako bi mozda? trebalo da ima).

Moze li razlog potrosnje ulja biti bilo sta drugo, ili je "potrosenost" necega u motoru razlog?

 

Ne zamjerite ako pitam i neke gluposti, jos sam ja svjez u svemu ovome - vozim tek godinu i nesto malo...  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

To nije nista i nemoj se bez veze smarati........malo je potrosen klipni sklop ali daleko od bilo kakve mehanicarske intervencije.

Nemas razloga za brigu pola litre do zamene je nista.....znaci cak ga i ne dosipas...ja kada sipam ulje sipam ga na max a kada ga menjam na 5000 ono je na min i to nije nista cudno a ni toliko lose.

 

Samo gas uzivaj i opusteno pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Sve zavisi kako i gde vozis..ako si vise po gradu to je ok ili ako vozis 120km/h opet ok.Motor vozi bez vibracija 1000 km pa vidi kakva je potrosnja ulja.Drugo ja pomenuti motul menjam na 2000km gradckih ili 3000km kombinovane voznje..ili kad krene da menja boju.Nivo ulja meris tako sto samo spustis merac do navoja-bez zavrtanja.Hoce kao i svi da cugne ako ga przis.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Grac, Austrija
  • Motocikl: Z650RS

Sve zavisi kako i gde vozis..ako si vise po gradu to je ok ili ako vozis 120km/h opet ok.Motor vozi bez vibracija 1000 km pa vidi kakva je potrosnja ulja.Drugo ja pomenuti motul menjam na 2000km gradckih ili 3000km kombinovane voznje..ili kad krene da menja boju.Nivo ulja meris tako sto samo spustis merac do navoja-bez zavrtanja.Hoce kao i svi da cugne ako ga przis.

Hmmm, da nije malo cesto mijenjati ulje na 2000-3000 km??

A ovo za mjerenje nivoa, jesi li siguran da se ne zavrce mjerac, nego da se mjeri samo tako sto se spusti na navoj? Posto nisam do sad tako mjerio. S druge strane, nisam imao ranije nekog iskustva, pa vjerujem da to znas bolje od mene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Chisto sumnjam da je na 58000km dobio veliki zazor cilindar/klip pa mislim da su u pitanju gumice ventila. Zavrni pun gas na leru i zadrzhi malo, ako dimi plavo verovatno su one u pitanju. (nisu skupe, mozhesh i sam da promenish)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Da ne otvaram novu temu, zanima me da li kod ovog modela moze 15w50 ili je pregusto. Desava se kod burazera da povremeno zasvetli lampica za ulje. E sad motor je tek kupio, istocio neko katastrofa ulje, sipao ipon 15w50 i filter zamenio. U pocetku sve ok, sada svitka lampica za ulje, ne zavisi od turaze, nekad se ne upali kada se da kontakt a motor je ugasen pa sumnjam na senzor pritiska. Mozemo li da pokusamo skidanjem senzora i zavijanjem nekog manometra da ustanovimo pritisak ulja i zna li neko koji je pritisak potreban na leru da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Biker Q- ako ti lampa za ulje ponekad zakaze i ne upali se kad das kontakt onda je problem u samoj sijalici tj struji i zicama i elektrici ili sammom davacu. Zato ponekad upali i u radu i uplasi vlasnika da je pritisak slab.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Minimalan pritisak ulja je 0,5 bara na leru, na vrucem motoru. Proveri nivo ulja obavezno. Postoji verovatnoca da je kvar u struji, ampula,kontakti,sijalica.... Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja