Jump to content

Moto Zajednica

Alarm za male pare

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Mali off.

Gledam ovaj Arakisov budući nosač, razmišljao sam i ja o nečem sličnom. Skupo da se kupi, a mislim i komplikovano da se napravi-krivljenje, varenje, šmirglanje farbanje...

A zašto ne bi samo kupio obične metalne ručke za nameštaj, one ravne dugačke 15-20cm, jedno 4-5 komada i stavio ih paralelno u smeru vožnje? Mišljenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Moj je motor je još pod garancijom, kupljen u "Centar S" arpila 2009. Ima kod ključ i moje pitanje je, da li da ubacujem taj alarm, koliko će komplikovano biti, da li ću izgubiti garanciju kad iz Honde vide da sam prespajao žice zbog alarma, i postoji li mogućnost da mi se snjoka nešto od elektornike na motoru?

 

 

Ja sam svojevremeno zvao Eurosummar (Suzuki) zbog istog pitanja. Odgovor je bio da za neke konkretne alarme i konkretne servise za ugradnju ne gubim garanciju. Na moju srecu, tip alarma koji me je zanimao i servis koji ga ugradjuje su bili priznati od strane Eurosummara i nisam izgubio garanciju.

 

Za ovaj alarm i ugradnju verujem da moze biti problema sa garancijom, ali najbolje da pozoves Centar S.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Zaključato bre! ;D

Čim ozdrave gazde na Laboratoriju ;)

 

Ma kakva bre boles' ... vidiš da se samo foliraju, pa non-stop vise na forumu ;D

Hipohondri nijedni! ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sloper, u tvom slučaju sigurno ne može ovaj alarm, Severian je sve lepo rekao ;)

 

A što se tiče slanja SMS-a, što da se pravi kad ima već gotov uređaj koji se priključi na alarm. Samo je malo skup... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Sloper, u tvom slučaju sigurno ne može ovaj alarm, Severian je sve lepo rekao ;)

 

A što se tiče slanja SMS-a, što da se pravi kad ima već gotov uređaj koji se priključi na alarm. Samo je malo skup... :D

 

Evo bash sam kopao po netu i nashao sam na varijantu, speed dial.. rado bih i sam ovo napravio ali mi treba malo pomotji. evo kako funkcionishe cela pricha u prilozenom fajlu. To sam nashao kao najjeftiniju varijantu, a verujem da je odlicna. A bash me interesuje kolika je i cena gotovog gsm alarma ako vetj kazesh da ima, a i gde ima. HVALA, pozzz

555.doc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ovo je već odavno isprobano i radi bez greške. Samo što ne šalje SMS već pomoću "speed dial" funkcije poziva umemorisani broj.

 

MAla alarmna centrala sa 3 ulaza za senzore i SMS pozivanjem ali i primanjem komandi putem SMS-a je oko 200 evra u nabavci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Zbog garancije, elektronika radi odlično.

 

Jesu li to oni sto spaljuju bobine i piste dok ne isprazne akumulator?  ;D ;D ;D :D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Mali savet od mene.

Ja lepo kupio na buvljaku alarm za 25 ili 30e bas za motor mali ali svira za sve pare.Prvo ide upozorenje sa tri pi,pi,pi,a onda ako nastavi pocne da vristi pa ko moze da ga slusa nek ga cacka.

Meni je non stop motor na ulici parkiran pa sam ga i zato postavio jer ga nikad ne vezujem.

Sto se tice vezivanja alarma i garancije mozes samo da ga vezes na kleme akumulatora bez ikakvog secenja zica ,a prekid struje za paljenje preskocis,pa cak i svetlosni signal.Mada i svetlosni signal se lako resava bez ikakvog secenja.Dok kutiju alarma vezes na ram ,mozes i plasticnim vezicama .

Najbitnije ti je da kad kupujes alarm gledas da na kucistu od alarma ima trimer za osetljivost .

Kod mene reaguje i na ubacivanje kluca u bravu ali nereaguje uvek na grmljavinu ili auspuhe ,dok je reagovao kad su bili oni jaki pljuskovi.

Ovo ti pisem jer sam se zajebao sa drugim alarmom(drugi tip)koji sam uzeo za setricev motor ,reaguje ali slabije ili je jednostavno razlika u konstrukciji motora.

Kutiju nemam da bi ti pokazao sliku kako izgleda a ni aparat mi nije kod mene da slikam daljince ,jedan plavi sa plavim dugmicima drugi crven sa plavim dugmicima.

A sto se tice slanja sms imas firmu koja sve to ugradi i prati i pozivate i garantuje za nalazenje ,ja to jos davno gledao i pregovarao za sluzbena kola ,pa je firmi bilo skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Ja sam onda odlučio...kupići ovaj alarm, ali ću zamoliti majstora da ništa ne seče od original instalacije i ako može bez daljisnkog paljenja i blokade motora do sledeće godine, kad mi ističe garancija. Nakon toga možemo da prespojimo da alarm ima i ostale funkcije

 

Još jedno pitanje za Arakisa, ovo mi se sviđa, 3x pip, kao upozorenje, jel ima tu funkciju i taj tvoj alarm?

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Kod njegovog iskace crnac sa velikim.... pa 3X zavuce.  ;D ;D ;D ;D

 

govoriš iz ličnog iskustva...probao si kako radi ?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Kod njegovog iskace crnac sa velikim.... pa 3X zavuce.  ;D ;D ;D ;D

 

govoriš iz ličnog iskustva...probao si kako radi ?  ;D

 

Ne, Arakis isproba svaki proizvod posle ugradnje.  :o  :D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ja sam onda odlučio...kupići ovaj alarm, ali ću zamoliti majstora da ništa ne seče od original instalacije i ako može bez daljisnkog paljenja i blokade motora do sledeće godine, kad mi ističe garancija. Nakon toga možemo da prespojimo da alarm ima i ostale funkcije

 

Još jedno pitanje za Arakisa, ovo mi se sviđa, 3x pip, kao upozorenje, jel ima tu funkciju i taj tvoj alarm?

 

pozdrav

Ima. Kad ga ćušneš, zapišti 3 puta kao upozorenje...ako ga šutneš opet dernja se sirena sledećih 30 sekundi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

A ako ga i treci put cusnes,bezi odmah glavom bez obzira,jer onda iskace onaj...   :D  :)  :)

 

ima da ga šutiraju žene, ko da gledam... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja