Jump to content

Moto Zajednica

Alarm za male pare

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Ispod sedishta imam samo junction box odnosno kutiju sa osiguracima. Ispod zadnje leve plastike imam neka dva cuda, jedan je valjda automat za zmigavce a drugi je regler za punjenje ?? Gledam service manual i nemogu da nadjem gde se nalazi paljenje...

 

Ajde kad budem imao vremena slikacu sve shto se nalazi ispod sedishta i ispod zadnje leve plastike.

 

Sad gledam service manual i nasao sam semu za kontakt bravu:

 

14.jpg

 

Sema 20.3b: samo mi nisu jasne boje. Jedna se neslaze:

BR - Brown +12V kad se okrene kljuc - isto kao na semi

W - White +12V iz akmulatora - isto kao na semi

Y - ?? Yellow ?? ( nemam zutu imam samo sivu )

BL - Blue

R - Red - pozicija kad se zakljuca volan

 

Ispada sa kad se spoji Brown i ona shto po ovoj semi ispada zuta da je paljenje ukljuceno. A ja sam na brown iz kontakt brave spojio brown iz alarma poshto kad se okrene kljuc to se pojavi +12V. Nije mi jasno kako nisam nishta izmerio na sivoj kad po ovoj semi ispada da i siva treba da bude pod naponom ?? Ili ne ? To onda ispada da sivu treba da presecem i na jedan kraj spojim sivu iz alarma a na drugi ruzicastu. Right ??

Promenio član Pablo87

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Zaboravi bravu, tvoj motor mora da ima CDI i u tom slučaju džabe si je skidao

 

Ja moju kontakt bravu nisam pipnuo kad sam spajao alarm i sve mi radi kako treba

 

Drži se one priče od gore...znači plus na akumulator, masa negde na šasiju, pink i siva na plus od CDI i žmigavci (žute žice)

žmigavce vezuješ samo na jedan par, ili prednji ili zadnji a lakše ti je da priđeš zadnjim i to vezuješ samo na plus,

 

te dve žute žice pale sva četiri žmigavca kad se radi sa alarmom

 

Ende :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Zaboravi bravu, tvoj motor mora da ima CDI i u tom slučaju džabe si je skidao

 

Ja moju kontakt bravu nisam pipnuo kad sam spajao alarm i sve mi radi kako treba

 

Drži se one priče od gore...znači plus na akumulator, masa negde na šasiju, pink i siva na plus od CDI i žmigavci (žute žice)

žmigavce vezuješ samo na jedan par, ili prednji ili zadnji a lakše ti je da priđeš zadnjim i to vezuješ samo na plus,

 

te dve žute žice pale sva četiri žmigavca kad se radi sa alarmom

 

Ende :)

 

Nepratish na casu ;)

Na predhodnoj strani sam napisao sta sam spojio:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/34337-alarm-za-male-pare/page__view__findpost__p__1061610

 

Alarm je u funkciji :) samo shto nisam spojio CDI i daljinsko paljenje.

 

A kontakt bravu sam ionako skidao kad sam kacio alarm. A znam da motor mora da ima CDI a ako isti ide preko kontakt brave shto ga tu nebi spojio ? Ali problem je to shto ja ni neznam kako izgleda CDI. :D

 

I nije mi jasno kako funkcionise daljinsko paljenje kad daljinac ima samo tri dugmica: otkljucano, zakljucano i onaj crveni shto lici na mute ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

^^

Ako izgleda tako onda mora da je ispod leve zadnje plastike poshto takva kutija ispod sedista nepostoji. Videcu ovih dana kad budem imao vremena da alarm kompletno spojim.

 

A gde se plava od alarma tacno spaja na anlaser ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: NOVI BEOGRAD
  • Motocikl: PEDA WIND 50

Ja juce bio u laboratoriji.Arakis mi ugradio alarm, sve funkcionise besprekorno.Pozdrav svima iz laba, ekipa super, i vidimo se !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Zaboravi bravu, tvoj motor mora da ima CDI i u tom slučaju džabe si je skidao

 

Ja moju kontakt bravu nisam pipnuo kad sam spajao alarm i sve mi radi kako treba

 

Drži se one priče od gore...znači plus na akumulator, masa negde na šasiju, pink i siva na plus od CDI i žmigavci (žute žice)

žmigavce vezuješ samo na jedan par, ili prednji ili zadnji a lakše ti je da priđeš zadnjim i to vezuješ samo na plus,

 

te dve žute žice pale sva četiri žmigavca kad se radi sa alarmom

 

Ende :)

Ja mislim da ne mere prostije od ovoga!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Pančevo

Kako se bez zvuka ukljuci/iskljuci alarm?

 

 

Ne volim da smaram,ali da mi nije hitno ne bih ponovio.

Dakle,treba mi odgovor na pitanje.

Ako niste razumeli,hteo sam reci kako ukljuciti/iskljuciti alarm BEZ ZVUCNOG SIGNALA (odnosno PIP i PIP PIP)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Pančevo

Kako se bez zvuka ukljuci/iskljuci alarm?

 

 

Ne volim da smaram,ali da mi nije hitno ne bih ponovio.

Dakle,treba mi odgovor na pitanje.

Ako niste razumeli,hteo sam reci kako ukljuciti/iskljuciti alarm BEZ ZVUCNOG SIGNALA (odnosno PIP i PIP PIP)

 

???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

pa povoljno za 25eur, i 100 dinara kusur za pivo.

sto jest jest,nije mnogo! daljinac je stvarno kao metalni ili je samo ufarban u slu boju! delujem mi dosta robusan za eventualno ispadanje a i na oko lep! koje su sve funkcije na njemu?

i ima li jos toga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

jeste plastičan, ali neka tvrda plastika i u ruci deluje baš čvrsto. za funkcije, piše mu na kutiji na ruskom; kanda može i da se pali mašina bezžično. ja koristim onaj deo što reaguje na zvuk ili vibraciju kad prođe kamion, bager itd. i kad npr. ubaciš ključ i daš kontakt on svira. samo svira prekid paljenja mi ne treba :/. taj koji sam pazario je bio zadnji. :(

post-13916-0-15101500-1310576365_thumb.jpg

post-13916-0-69136800-1310576374_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

samo svira prekid paljenja mi ne treba :/.

 

Mozak mi se cini isti kao na alarmu od Araklisa. Ako mislish na ono shto se tri pita cuje pip, pip, pip kad se iskljuci kontakt to te alarm napominje da zakljucash motor. To se moze iskljuciti ( barem je tako na Araklisovom alarmu ) tako shto dash kontakt i pet sekundi drzish dugme za otkljucavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

samo svira prekid paljenja mi ne treba :/.

 

Mozak mi se cini isti kao na alarmu od Araklisa. Ako mislish na ono shto se tri pita cuje pip, pip, pip kad se iskljuci kontakt to te alarm napominje da zakljucash motor. To se moze iskljuciti ( barem je tako na Araklisovom alarmu ) tako shto dash kontakt i pet sekundi drzish dugme za otkljucavanje.

nisam to mislio, a ako tako opominje, to kod mene ne radi, ili nije uključeno niti sam šta podešavao. to tri puta pi pi pi. hteo sam da kažem da ako , kada je ulkučen , i ti daš kontakt da bi upalio motor, u tom momentu kad si dao kontakt on se oglašava, to valjda radi ona braon žica što ide na struju posle brave. probaću da uključim to tri puta pi pi pi, deluje zabavno.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

možda neko zna, zanima me ima li ovaj moj alarm izvod za diodu što treperi kad je alarm uključen? kolko sam uspeo da vidim nisam video ništa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Čoper Srbija, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Regal Raptor Spyder ... ccm

E ponovih se i ja sa jednim alarmom i to samsvim slučajno. Elem, na Bubanj potoku su svi alarmi od 20 jevreja , 25 pa i više. Ja ovo nađoh za 1500 dindži, još nova kutija, ne otpakovano za razliku od ovih koje sam pomenuo sa poluraspalim kutijama od vlage i sunca. Nisam duduk za elektriku , poznajem po malo materiju al me strašno buni šema po kojoj treba da ga ugradim u motor. Tj kad krenem da prevodim nije mi sve kako treba. Ako neko može da mi pomogne oko prevoda gde koja žica treba da završi mislim da ću bez većih problema da ugradim ovo samostalno.

Šta bi trebalo na ovoj slici da znači:

 

 

-Positive pole cut of the tab

-Positive starting line

-Engine stalling wire

 

P8290029.jpg

 

Evo priložio sam šemu pa sva pomoć je dobrodošla. Probistrio sam celu ovu temu i jeste mi pomogla u razumevanju nekih stvari ali me totalno zbunjuje ovaj crtež a bogami i ovih par destinacija kablova.

 

web_P8290029.jpgweb_P8290030.jpgweb_P8290031.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja