Jump to content

Moto Zajednica

Alarm za male pare

Recommended Posts

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Pitanje za Arakisa, ako moze da pomogne...

 

Kupio sam neki alarm za skuter jos 2009, ne secam se al mislim da je kostao 30e. Izgleda kao onaj jeftiniji sto je neko postavio. Nikad ga nisam montirao a sad sam kupio nov skuter i hteo bih ipak da imam kakvu takvu zastitu, da bar cujem ako mi neko dira skut.

 

Procitah na forumu da je za kineze vec napravljen konektor negde unutra i da se instaliranje vrsi maltene plug-n-play. Jeli ima tu neke istine?

Ako da, gde bih mogao da potrazim konektor, na kojoj lokaciji?

 

Nije problem platiti ugradnju, vec je problem sledece:

Posto nije registrovan niti ja imam A kategoriju (za sada) ne postoji sansa da iz Zarkova dovezem skuter u Visnjicku.

Eventualno ako je to 10 min posla da neko od vase ekipe ako prolazi ovuda doleti i namontira, a ako smatras da je jednostavo, pokusao bih i sam.

 

Hvala na odgovoru, unapred,

Milan

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

 

Procitah na forumu da je za kineze vec napravljen konektor negde unutra i da se instaliranje vrsi maltene plug-n-play. Jeli ima tu neke istine?

Ako da, gde bih mogao da potrazim konektor, na kojoj lokaciji?...

 

 

Dok se Arakis ne oglasi a na osnovu mog ličnog iskustva sa montiranjem alarma na kineski skuter (Sprint Eagle) odgovor je DA. Konektor postoji na većini kineskih skutera i možeš ga potražiti, bar kod mene je bio tamo, ispod prednje plastike negde oko kontakt brave. Ugradnja se svela na bukvalni plug & play. Samo sam, da bi mi daljinsko paljenje i gašenje skutera radilo kako treba, morao dodatno da ugradim jedan rele ali to je već neka druga priča.

U svakom slučaju ako poseduješ elementarno poznavanje elektrike nebi trebao da imaš problema oko ugradnje alarma čak i ako konektor ne postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala kolega,

 

Skut je nov pa ne bih sekao nista dok ne izadje iz garancije. Daljinsko paljenje mi nije "must have" iovako volim da budem pored skutera kad se startuje.... cujem ako nesto nije kako treba i slicno.

 

A odgovoru kao tvom sam se nadao :) Prvi lepsi dan bez kise i skidam masku.

 

Cekam i dalja iskustva i savete....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Pančevo

Sredismo to :)

Prezadovoljan,stvarno svaka cast Arakisu i kompaniji,moracu cesce da vas posecujem :)

Ekipa tamo je full,skuba,arakis,popsy ne znam svima nickove.. :)

Jeste mi bilo malo zajebano vracanje do Panceva po mraku,ali ono snasao sam se :)

Alarm je stvarno super,nikakvih zamerki nemam,jedino sto me je scuba popalio na pandursku sirenu koju ne mozemo da nabudzimo (tj onaj mikrofon nema gde da se stavi)...

Nadam se da cemo nesto i za to smisliti :)

 

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Vec me i mrzi da cimam Araklisa na PP, stvarno me je covek ispostovao ali ja se i dalje bash nesnalazim najbolje...

 

Sema po kojoj treba da spojim alarm:

 

sema767x960479x600.jpg

 

Ja na kontakt bravi imam 5 zica:

 

img44321280x960800x600.jpg

 

Alarm sam ugradio ali nema sve funkcije poshto neznam da spojim sve...

 

Na mojoj kontakt bravi imam 5 zica:

-Plava naznam sta je

-Crvena je pozicija kad je motor zakljucan i kad se kljuc okrene josh jednom na levo

-Bela je +12V koja je uvek pod naponom a ona crvena zalemljena na isti kontakt je od alarma +12V kao shto je nacrtano na semi ( skros gore RED )

-Braon dobija +12V kad se okrene kljuc tj kad se da kontakt i ona druga braon zalemljena na nju je iz alarma ( Key lock positive electricity Ignition disable )

-Siva skros dole neznam shta je a uz to ima i neku diodu zalemljenu

 

Znachi spojio sam na semi gledano od gore:

-Red

-Brown

-Yellow

-Yellow

-GND

 

Gde spojiti preostale zice:

-Pink

-Gray

-Blue

 

E sad neznam jesam li dobro zalemio Brown zicu u bravu ? Tu se pojavi +12V kad se okrene kljuc i ako je alarm aktivan kad ubodem kljuc i dam kontakt alarm se u istom momentu pali. Jel to tako treba ili sam je pogresno zalemio ? Posto sam kontao da naprimer ako zaboravim da iskljucim alarm i ubodem kljuc on bi trebao da se deaktivira ? Ili ne ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Za braon žicu si pogodio, ona služi da kad je alarm uključen ako neko ipak uspe da da kontakt , sirena će se aktivirati 0namigivanje.gif. Ujedno, po izvlačenju ključa iz brave (oduzimanja kontakta) posle nekoliko sekundi sirena će triput kratko da se oglasi - podsetnik da uključiš alarm.

 

Pink i siva preko relea u samom alarmu služe za blokiranje paljenja, obično ih povežem da prekinu napajanje CDI-a ili da preuzmu ulogu "kill-switch"-a.

 

Šta da ti kažem, traži žice 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Ja sam ugradio ovaj alarm i radi super, međutim, nisam primetio da mi tri puta zapišti kad isključim kontakt na bravi. Što se tiče davanja kontakta kad je alarm uključen tu se odmah oglasi i počne da zavija ali neće da zapišti kad oduzmem kontakt.

 

Inače ja sam više vremena izgubio u sakrivanju žica i pričvršćivanju samog alarma nego prespajanja istog, inače četiri žice su u pitanju (+ i -, žute na plus žmigavca, pink i siva na CDI) ;)

 

EDIT:

pomešao sam boje žica :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

ja braon nisam povezao, mada kad razmislim i koji će mi da mi pišti kad god isključim kontakt

 

To da pišti kad se isključi kontakt je opciono i držanjem tastera "otključano" na daljincu, (sa uključenim kontaktom) duže od pet sekundi se opcija uključuje/isključuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Pančevo

ja braon nisam povezao, mada kad razmislim i koji će mi da mi pišti kad god isključim kontakt

 

Upravo tako,zna da nervira posle nekog vremena :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

ja braon nisam povezao, mada kad razmislim i koji će mi da mi pišti kad god isključim kontakt

 

 

Ako povežeš braon na konjtakt, sa uključenim alarmom čim ti ili neko drugi da kontakt alarm se istog trenutka dernja 1moto3.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

kod mene, kad je alarm uključen i kad dam kontakt, alarm počne da se dernja a nisam povezao braon žicu na bravu :stabre:

 

pametan neki alarm...sigurno ima veze jer ide preko CDI-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

 

Pink i siva preko relea u samom alarmu služe za blokiranje paljenja, obično ih povežem da prekinu napajanje CDI-a ili da preuzmu ulogu "kill-switch"-a.

 

Šta da ti kažem, traži žice 1oda.gif

 

A jel napajanje CDI-a ide preko kontakt brave ? Ako ide onda jedna od dve preostale zice za koje neznama shta su moraju biti od CDI-a. Imam plavu i sivu. Kako da saznam koja je od CDI-a ?

 

img44321280x960800x600.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Lociraj svoj CDI na motoru (kod mnogih modela je negde u repu ispod sedišta)

 

Kada ga nađeš, okreneš ključ i daš kontakt na bravi, uzmeš glinericu od 12V, jedan kraj uštipneš za masu a drugim krajem bodeš redom žice koje idu u CDI i kad zasvetli lampica na glinerici tu ti je vod od 12V.

Testiraj ključem preko kontakt brave...daj kontak i isključuj i mora da ti se pali i gasi sijalica na glinerici i tako ćeš najsigurnije saznati gde ti je vod od CDI-a

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja