Jump to content

Moto Zajednica

"Faster" - MotoGP dokumentarac!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

fastercover5ae.th.gif

 

2003-godine u Kanu premijerno je bio prikazan film "Faster". Ovo je dokumentarni film u kojem voditelj Ewan McGregor (poznat kod nas iz filmova Trainspotting i novijeg The Island) uvodi gledaoca u fascinantan svet MotoGP takmicenja.

 

Od pravila, nacina takmicenja, preko najvecih zvezda ovog sporta Valentina Rossi-ja i njegovog suparnika Max Biaggi-a, razloga prelaska sa dvotaktnih na cetvorotaktne masine pa sve do lekara koji oporavljaju nastradale "ratnike", film opisuje sve pa i najmanje detalje ovog sporta. Film je dobio brojne pohvale za reziju i cesto je pominjan i kao dokumentarac koji je i mnogo vise od toga. Odlicna naracija glumca Ewan-a McGregor-a jos je vise istakla svu dramaticnost i neizvesnost koju MotoGP trke sa sobom nose.

 

E sad, Pablo i ja smo film odgledali i slozili se da je film odlican i vrlo informativan. Imamo ga u Divx formatu i rado cemo ga podeliti i sa ostalim clanovima BJBikers sajta. Ja cu nastojati da narezem vise kopija i podelim zainteresovanima na buducim skupovima.

 

Dve napomene - film je naravno na engleskom ali nemamo srpske titlove i drugo, na kraj filma ima i dodatan materijal oko toga kako je izgledala premijera filma u Kanu.

 

Zvanicni sajt filma

 

Imdb strana o filmu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Naravo revansiracu se jednim praznim diskom

 

I jednom Milka èokoladicom od CBR500 grama

 

:twisted: :twisted: :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Rossi:

"when you first ride 500cc............FUCK"

 

Film je odlican, ovde bioskopske sale nisu hteli da ga prikazuju pa smo se mi organizovali i zvali distributera i naterali ih da ga prikazu u jednom bioskopu gde sedis u foteljama i pijuckas pivo. Sala je bila dupke puna, karte su rasprodate za dva sata za svih sedam projekcija. Inace postoje dve verzije filma, originalna i dopunjena sa pricom i snimcima iz MotoGP 2004.

 

OBAVEZNO POGLEDATI.

 

Ako i posle toga nevolite Rossija onda sa vama nesto nije u redu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Meni je najjaca scena bila kad je pokazao prst onom seljaku Biaggiju, kad ga je pretekao (posto je Max vec pokusao da ga laktom izgura sa staze...). E to je pravi borac!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Eh, drage moje kolega masinci, pa ja imam taj disc :D I naravno da mogu da vam ga donesem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja