Jump to content

Moto Zajednica

Keeway exceed 125cc-200cc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Molio bih vlasnike ovog motora da kažu svoja iskustva sa njim uopšteno kakav je kolko mož da razvije :P,znam da je bilo priče o njemu ali nisam uspeo da nadjem ništa konkretno.

I takodje je zanimljivo da ovog motora nema odavno više u prodaji baš bih voleo da znam razloge...meni deluje jako korektno na izgled nisam ga vozio ali gledam ovih dana baš jedan polovan za burazera,ako uspem da ga nagovorim da napusti svoj dragi free.Pozdrav

post-4521-12879050424382_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

jedan drugar ga ima vec evo sada trecu godinu. masinu nije otvarao. znaci, radi kao sat a nije ga stedeo ni malo. sada mu je otvorio auspuh i mnogo lepse ide. vozio sam ga dosta i mogu ti reci da je bajk odlican . konacna obrada za razliku od ostalih kineza koji su se pojavili posle njega je vrlo dobra. jeftin je za odrzavanje. ide oko 100-110 ali nije on pravljen bas za putovanja, trosi k'o upaljac... tako da ti ga mogu toplo preporuciti  ;)

pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

jedan drugar ga ima vec evo sada trecu godinu. masinu nije otvarao. znaci, radi kao sat a nije ga stedeo ni malo. sada mu je otvorio auspuh i mnogo lepse ide. vozio sam ga dosta i mogu ti reci da je bajk odlican . konacna obrada za razliku od ostalih kineza koji su se pojavili posle njega je vrlo dobra. jeftin je za odrzavanje. ide oko 100-110 ali nije on pravljen bas za putovanja, trosi k'o upaljac... tako da ti ga mogu toplo preporuciti  ;)

pozdrav!

Druže takvi su i moji utisci(sudeći samo po izgledu), da je ok i robustan,okretan super za grad Beograd ,gde je voziti motor postalo pravi extremni sport, pošto već vozim keeway nesumnjam da je i kvalitet zadovoljavajući u svakom slučaju hvala ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Ja sam imao 125-icu i mogu reći da me je odlično služio za te pare. Da je kinez, kinez je a to za sobom vuče da creva brzo istrule, da mi je alarm riknuo posle prve kiše i onda sam sa tim imao puno problema i tako... pored toga jako neudoban za duža putovanja, a i spor i sav je nekako nikakav, ali se iskreno opet razmišljam da ga uzmem jer troši ko upaljač(nikad nije prešao 3l) odličan za po gradu i pravlačenje kroz kolonu, lagan, najskuplji deo košta 1000 din. ...

 

A i iskreno od svih kineza ovaj mi je najlepši, jer mi se čoperi generalno ne svidjaju a ostali su svi ružni  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Koga god znam da ga je imao, nije se na nista zalio.

 

Navodno je ram nesto slabiji za ekstremnu upotrebu, pa nije baz za neki ludji Off, ali osim toga sva OK.

Extremno bi se vozio jedino po centru a mislim da je za to savšen, dobar za provlačenje i da potegne do 90kmh kada treba

Jel znaš da li je to isti motor iz speeda(predpostavljam da jeste) radjen po hondi xl bar koliko sam ja informisan,zubčanici u razvodu...

Uglavnom trebalo bi da je neuništiv agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ja sam imao 125-icu i mogu reći da me je odlično služio za te pare. Da je kinez, kinez je a to za sobom vuče da creva brzo istrule, da mi je alarm riknuo posle prve kiše i onda sam sa tim imao puno problema i tako... pored toga jako neudoban za duža putovanja, a i spor i sav je nekako nikakav, ali se iskreno opet razmišljam da ga uzmem jer troši ko upaljač(nikad nije prešao 3l) odličan za po gradu i pravlačenje kroz kolonu, lagan, najskuplji deo košta 1000 din. ...

 

A i iskreno od svih kineza ovaj mi je najlepši, jer mi se čoperi generalno ne svidjaju a ostali su svi ružni  :D

:D :D :D sjajno i iskreno,mada netreba ocekivati od 125cc vrhunska ubrzanja,na mom kiwiju nije evo posle 2 godine nijedno crevo istrulilo

a i sve je na mestu još uvek a skoro svaki dan ga vozim  50% vožnje maximalnom brzinom,ali generalno mislim da je za početnika exceed ok bajk.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd

Imam jedan primerak exceed-a 200,nikad nisam imao veci problem sa njim,motor je 2005 godiste i ima 30 000km u dupetu bez kvara na agregatu koliko znam posto sam drugi vlasnik,jeftin je za odrzavanje,trosi ko upaljac...za grad idealan,a i na putovanjima se pokazao kao pouzdan,moze da razvije 120km/h,agregat jeste radjen po hondi XL 200...sve u svemu super je motoric...pozz...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Keeway Exceed 125

Da se prijavim i ja kao ponosni vlasnik :) Takođe bez većih problema dosad,to mi je prvi motor,veoma lak za vožnju.

Jedino bi se požalio na alarm.Posle prvog pranja je počeo da pravi probleme pa je izvađen.Troši malo,jeftino održavanje,za te pare ne mož bolje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Da se i ja zapljunem...

Keeway exceed 125, 2006. god, presao teskih 10 000km (divljala su raznorazna deca sa njim po njivama).

 

Planiram da ga sredim da bude u TOP stanju. Kakva su vasa iskustva sa keeway predstavnistvima, imaju li delova?

Meni treba sledece:

- Prednje plocice

- Prednji far

- 6 zbica za prednji tocak

- Zadnje bocne plastike, rep

- Stop svetlo

- Onaj komad metala za proveravanje ulja

- Lezajevi radilice, lamele i sta vec jos treba da se menja kad se otvori masina (koja btw nikad nije otvarana do sad i lepo ide)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Na Batajnickom drumu su lepo raspolagali delovima, jednom prilikom kada sam bio, u magacinu je bila gomila od dva kvadrata plastika sa Exceed npr. Uglavnom delova imaju, a i ako nesto nemaju stigne za kratko vreme.

 

Sve u svemu, zovi pa se raspituj. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Trazio sam danas predstavnistvo u NS-u i izgleda da ga vise nema. Zvao sam na broj tel. koji pise na keeway sajtu, javlja mi se zena sa recima 'grill xxx, izvolite' :)

 

Zvacu sutra BG da vidim za te delove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

BEOGRAD  KEEWAY SCG d.o.o. Centralni servis

Batajnički drum 18a  011 316 06 37

 

Kopirao sam sa sajta, njih treba da zoves za to sto ti treba, ostali ionako uzimaju delove od njih, pa bi mozda vise cekao, eventualno platio vise ako servis/prodavnica hoce da se ugradi, ili bar naplati transport. A sigurno bi i da izbegnes igranje gluvih telefona izmedju tebe, ovlascenog servisa/prodavnice i centralnog servisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Hvala! Zovem ih sutra!

 

Moze li mi neko iskusniji napisati sta se sve otprilike menja kad se otvori masina?

Primarno cu je otvoriti da zamenim lezajeve radilice jer cujem struganje iz masine, pa sta jos da zamenim da budem miran?

Mislio sam zameniti jos i dihtunge, karike i lamele! Treba li jos nesto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Semerinzi, osim toga, mislim da je to otprilike to. Velika je sansa da neki ostetis prilikom ostvaranja, a pitanje je i kakvo je stanje istih. Ako su standardni i ima ih po auto radnjama (mada mozda da pitas i u Keeway-u), ne bi trebalo da je veliki trosak da i njih zamenis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Sad

OK, zamenicu onda i semeringe. Tj. necu ja menjati vec cu odneti nekom dobrom majstoru agregat i delove, da ne bi ostao negde na uici  ;D

 

Hvala na pomoci blackbite!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Evo da se pohvalim i ja kao jos jedan ponosan vlasnik exceed-a.  ;D To mi je prvi motor sa menjacem i veoma sam zadovoljan.Sama informacija da sam sa njim u novembru sa l tablama za dve nedelje presao oko 1000km sve govori  .  8)  Trenutno je u fazi sredjivanja,jer sam zimus pao ,bolje da kazem proklizao i zabio u neku vrzinu pored puta .Jedina steta su popucale plasticne maske..Pre par dana sam krenuo polako da ga sredjujem i skidam deo po deo.Najveci sok je bio kad sam otvorio onu filtercinu za vazduh i umesto normalnog filtera zatekao neko malo bedno parcence sundjera ( koje zauzima jednu desetinu kutije) i to zakorelo od blata sto mi je malo nemoguce za predjenih 2000km . ??? Planiram da stavim neku kopiju kn filtera kako bi mogao na mesto fabrickog filtera da uglavim akumulator  koji se inace nalazi ispod repa ... Danas kad sam hteo da skinem zadnju vilu i amortizer da bi mogao lepo da ocistim od prljavstine video sam sa leve strane vile do amortizera kao neki ventil ili sta vec koji me je bacio u rebus toliko da sam pauzirao radove.  ;D ;D Znam da bi trebalo da na amortizeru  ima neki takav ventil ali mi je ovo malo nejasno..Jel zna neko koja je svrha toga?

Sutra cu slikati i okaciti sliku,ako niko ne razume na sta mislim.  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Uslikaj taj ventil, pa postavi.

 

Verovatno je na njemu CV karburator, a ako je taj slucaj, nije dobro puno petljati oko filtera vazduha. Lepo operi taj filter, potopi u motorno ulje, dobro ocedi i vrati nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja