Jump to content

Moto Zajednica

MZ vs Istocna Srbija !!

Recommended Posts

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Hvala, mada sam ja ovo zamislio da izvezem u sto kracem roku, ali kada sam vec svratio u Viminacium, rekoh 'ajd svracaj svuda gde sta ima interesantno. Jedino ne svratih kod Negotina u Sarkamen, takodje neka rimska iskopina, ali kada pitah devojce u kaficu sta ovde ima interesantno kaze da nema pojam(?) ima rece Mokranjcevi Dani, e sto mi je to interesantno???

A da Uletela mi os au rukav pa mi sad ruka ko kod Popaja, hahahah! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Znaci bilo je "izgubljeno magarence" :D :D (ko ne putuje ne moze se ni izgubiti, jel' tako...?)

 

Sledece godine da se spremis pa na "Mokranjceve dane"  :D :D

 

Bravo MZ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Odlična vožnja, svaka čast!

 

Ima li junaka da obnovimo voznju dogodine???? :D

 

Pa kad imamo Skup što ne bi i vožnju, makar jednu godišnje, to bi valjda mogli da ispratimo.

 

Samo da se srede mašine do sledeće sezone, mislim da bi mogli da se okupimo i na ovaj način.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Odlična vožnja, svaka čast!

 

Ima li junaka da obnovimo voznju dogodine???? :D

 

Pa kad imamo Skup što ne bi i vožnju, makar jednu godišnje, to bi valjda mogli da ispratimo.

 

Samo da se srede mašine do sledeće sezone, mislim da bi mogli da se okupimo i na ovaj način.

Apsolutno ZA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

MZ...........motocikl koji moze sve da izdrzi........ovo tvrdim iz licnog iskustva.

 

Svojevremeno sam sa MZ 125 ccm obisao Jugoslaviju, bilo je to 1974.

Tura je bila Beograd - Zagreb - Rijeka - duz cele obale Jadranskog mora do Petrovca na moru pa preko tadasnjeg Titograda - Zlatibora nazad za Beograd.

 

Pred Zagrebom su mi otisli lezajevi na radilici, promenio sam ih kod jednog mehanicara u Zagrebu sa polovnim jer nije bilo novih.........od Rijeke je poceo oper da struze tako da sam morao da stelujem platine u pocetku svakin 50-60 km dok na kraju sam ih stelovao na 10-15 km i tako sam stigao do Beograda.........neverovatno zar ne? ali ovo je ISTINA!

 

Ne znam ni jedan drugi model motocikla koji bi ovako nesto izdrzao...............znate li vi ?

 

Zato imam veliko postovanje za MZ motocikle, koji su da podsetim bili (nadam se i ostali) izuzetno izdrzljive masine.

 

Veliki pozdrav.........svim MZ-istima...........iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

...a Kawasaki KR-250 S???I to je izdrzljiv motorcikl. 90-91 trke po Jugi.........mala plava prikolica iz francuske...isostar ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

...a Kawasaki KR-250 S???I to je izdrzljiv motorcikl. 90-91 trke po Jugi.........mala plava prikolica iz francuske...isostar ....

 

Cekaj, cekaj...........pa ko se to mene seca ? i to sa mojom prelepom prikolicom (niskonosecom) i ISOSTAR energetski napitak..........uvek sam kuburio sa kondicijom na trkama..........tuzna istina.

 

Predstavi se prijatelju................jer ako znas za KR-1 S  onda se sigurno znamo............i to dobro.

 

Pozdrav.......i javi se ovako ili na mejl zoranmihajlovic1957@gmail.com - kako ti je zgodno....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Kakvi podaci izvadjeni iz prasnjave arhive???.....Rade, Bata Zver i ja, Gigi. Bata i ja smo drzali "Zverinjak"....Sada nam ne treba Isostar za energiju vec selen za secanje. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Modrica

A jel to Galerije i ove godine pekao rakiju??? Vidim veseli stroj parkiran pa da pitam. Voznja koju vec odavno zelim da odvozim. U MZ nismo ni sumnjali. Neki od nas se jos sjecaju kad su to bili motori za prave bajkere. S tim sto je pojava ETZ-ova bila revolucija. I stvarno su bili cudo. I danas se jos uvijek kotrljaju. Svaka ti cast! I naravno hvala za slike i i vrijeme odvojeno za nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Siny, imam net poznanika iz Modrice, debeli kuvar radi u St. Galenu tako da imam nameru da ga posetim iduce godine. Cini mi se da imate neki skup tamo?? A ima i u Odzaku, ako se ne varam. Pozzdrav!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Neki od nas se jos sjecaju kad su to bili motori za prave bajkere.

 

A za koga su sada? Vise nisu za bajkere, ili oni koji ih voze nisu pravi bajkeri... ne razumem ??? Znaci li to da ceo ovaj podforum nema smisla jer ih je vreme pregazilo  ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Modrica

Izvinjavam vam se na cekanju mojih odgovora na postavljena pitanja, ali evo me.

 

Prvo - debeli kuvar - zaista nemam pojma ko bi to mogao biti. Sa ovih prostora je mnogo ljudi koji su i prije rata bili "gastarbajteri", a sada pogotovo. St. Galen i jeste mjesto gdje ih ima mozda ponajvise u CH.

 

Drugo - moto skup - Da u pravu si imamo moto skup i on je uglavnom predzadnji vikend u julu. Ove godine smo se ponovo organizovali i nije bilo lose. Gosti su nam bili iz skoro svih krajeva bivse SFRJ, a svirali su Osmi putnik, Partibrejkersi, Gale i Najda & Deliverence Inc., Alfa bend i par lokalnih bendova. U Odzaku (koji je na samo 7 km od nas) je moto skup i to pocetkom avgusta.

 

Trece - volio bih da dodjes kad god budes imao vremena. Ne mora da bude neki poseban razlog. Kod mene imas gdje da spavas, a za ostalo cemo se snaci. Nadao sam se da cu upoznati vise ljudi sa ovog foruma kad smo isli u Kosovsku Mitrovicu, ali nije bilo prilike. Poprilicno mi je to neorganizovano bilo. Ali mi je opet bilo za dusu. U svakom slucaju pozdrav i vidimo se!

 

A sad da odgovorim i ts-chopper-u.

Svojevremeno sam i ja imao cast da posjedujem jedan TS. Doduse moja prerada je isla u drugom smjeru. A sad obrazlozenje moje tvrdnje. Vrijeme kojeg se tako rado sjecam je vrijeme MZ i Jawa motocikala. I to onaj MZ sto ima "oklop" kao usisivaci Slobode iz Cacka. Pa kad su poceli dolaziti TS-ovi. To su bili najljepsi motocikli koje je neki klinjo mojih godina mogao zamisliti. Kod nas se najvise islo na preradu u stilu kafe rejsera. Samo rijetki su posjedovali Jawe od 350 ccm. Prvi Kawasaki kad je dosao u moj grad je bio ravan ..... Ma nemam rijeci da opisem ili uporedim nase odusevljenje kad se pojavio. Tada se islo na moto susrete na drugi nacin. Bila su neka druga vremena i imalo se vise vremena. Ne mislim da ljudi koji sad voze MZ nisu pravi bajkeri. Ali ja ga vise ne bih volio ili vozio sa istim onim zarom kao tada. Proslo je mnogo godina, promjenilo se mnogo motora, probale su se razlicite kubikaze i konstrukcije. Volim ga vidjeti na nekom moto skupu. Pogotovo ako se vlasnik trudi da ga vrati u fabricko stanje. Eto toliko od mene. To je moje misljenje, a ti mi nemoj zamjeriti na iskrenosti. Puno pozdrava i nadam se da cemo se upoznati makar kad budemo dolazili kod Galeta iduce godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Stvar je subjektivne prirode, svima je jasno da je mz jeftin, ali takodje i izdrzljiv motor. To sto ga neki od nas voze i vole mnogo vise od ostalih motora je takodje subjektivno. Na skupu u Ovcar banji su se definitivno skupili pravi bajkeri (pogledaj postove i slike).

Takodje je i stvar licne prirode to sto je moj dobar prijatelj prodao CX500 i kupio kineski choper od 125ccm, rekao sam mu da je lud ali covek je bio srecan sa ovakvom promenom... To sto vozimo jeftine MZ-ove NAMA  ne predstavlja neki kompleks, ali takodje nije ni bajkerski pricati o MZ-u kao o nekoj kanti , u kontekstu "desilo se ne povratilo se".  Ja licno ne volim "sminkerske", oklopljene, motore ali imam prijetelje koji ih , sve je stvar ukusa.

Izvinjavam se ako sam pogresno shvacen, nije mi cilj da se svadjam ili prepirem, vec samo da objasnim svoj izbor koji je pao na TS-a. Nadam se da cemo se sresti na nekom skupu i uz pivo ,porazgovarati o tome kako je bilo nekada a kako je sada.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Modrica

Naravno da se nadam da cemo sjesti uz pivo na casicu "razgovora", ali moram da te ispravim, Honda CX 500 nije sportski, a pogotovo sminkerski oklopljen motor, godina proizvodnje je 1982. Svako se od nas pruzi koliko moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja