Jump to content

Moto Zajednica

YZF 600R THUNDERCAT

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Yamaha YZF 600R THUNDERCAT

 

YAMAHA YZF 600R THUNDERCAT.jpg

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • slàinte mhath, 1071 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: FZS1000 Fazer

Kad nece niko nista o Tcat-u da napise, aj ja cu.  :)

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1997

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Od marta 2008 do sada (kupljen sa 43.000km, sad ima 62.500+)

 

3. Sta mi se dopada:

Jako udoban motor sa dosta snage koji nije tezak za voznju. Moze da se ponese sa Rovima, ali te nece kazniti ako napravis malu greskicu. Idealan motor za pocetnike. Redovno odrzavanje i nemas brige. Ja svakih 10000km promjenim ulje i filter, a na 20000 filter zraka i svjecice. Ulje nisam nikad dosipavao. Potrosnja goriva izvolite pa vidite: http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/276031.html. Imamo odlican klub vlasnika i ljubitelja Tcata u Holandiji tako da su voznje uvjek cool i zanimljive. Za sada mi nista ne pada na pamet. Ako neko ima neko pitanje, neka se javi.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Jos sam zelen sto se tice iskustva sa motorima. Tako da neznam sta bi trebalo da bude bolje.

 

 

5. Moj utisak:

Idealan motor za pocetne vozace, jako udoban za duze voznje. Ja ga vozim svaki dan na relaciji posao-kuca. 40km dnevno. A kad mi je ceif,  odvrnes gas i eto te na 240 - 245kmh. Milina.

 

o036A_img95861.th.jpg nn1O1_dscf6220.th.jpg

Hf0HB_p5020006.th.jpg N8QmY_p5020008.th.jpg rIJgv_p5020002.th.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1997

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

4 godine

 

3. Sta mi se dopada:

Dobar motor za duza putovanja u dvoje,mala potrosnja,dosta snage,udobno sediste,dobra zastita od vetra,veoma pouzdan,agregat lepo vuce jos od niskih obrtaja,maksimalna brzina oko 250km/h,kada se stavi dobar izduv lep zvuk.Kocnice su spektakularno dobre(Brembo),jedne od najboljih na bilo kom motoru koji sam ikada vozio.Godine ne ostavljaju puno traga na ovom motociklu.Lepo ponasanje u krivinama i neravnine upija odlicno sa obzirom na klasu motora kojoj pripada.

 

4. Sta je moglo biti bolje

Ubedljivo najgora stvar na ovom motoru je prednji far,nocu je bukvalno kao sveca da gori,nista se ne vidi pod milim Bogom.Ni najbolje sijalice ne pomazu.Tek ugradnjom ksenona sam resio problem.Zadnji amortizer mi je procureo i zamenio sam ga yamahinim.Verovatno na svim motorima posle toliko godina amortizer popusti,pa to i ne smatram manom

 

5. Moj utisak:

Moj utisak je da se i dalje proizvodi Thundercat,da bi sutra ujutru otisao u radnju i kupio novi novcijat,i bila bi mi to najbolja kupovina u zivotu.Mogu da putujem 1000 km u danu sa drugarima na enduro motorima,i da budem sveziji od njih na kraju dana,mogu sa zenom i 3 kofera na more a da ne osetim ni ja ni ona ni motor,mogu da jurim krivinama solidnom brzinom, a sto je najvaznije svaki suncan dan mi pocinje osmehom koji mi izmami kada sednem na nju,jos nisam osetio da mi treba nesto bolje,brze,vece,udobnije,lepse...iako sam imao do sada 4 motora, a probao 20-tak

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
1.Godiste motocikla koji ste vozili:

1998

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

4 godine i dalje se vozi

3. Sta mi se dopada:

Izgledom ne zaostaje za novim motorima. 
Udoban za duze voznje, mala potrosnja (4,8l). 
Odlicna zastita od vetra. 
Lepo povlaci i moze da isprati i R-ove.

4. Sta je moglo biti bolje:

Far, definitivno je morao biti bolji. Nocna voznja sve preko 70-80km/h je ocajna osvetljenost puta.
Tezina motora, tj visoko teziste. Za pocetnika to moze biti problem.

5. Moj utisak:

4 od 5*
Da se pravi nov sigurno bi kupio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Motocikl: Tomos BT 50s,Yamaha Thundercat 600
1. Godiste motocikla koji ste vozili: 
   2003.godiste
2. Vrijeme provedeno na motorciklu:
   Dve sezone,vozim i dalje.
3. Sta mi se dopada:
   Ovom motoru lezi skoro sve ne bih da me shvatite pogresno pisem iz licnog iskustva a vi najbolje da uzmete ovaj motor na nedelju dana pa da vidite sami,realno gledano ne moze zadovoljiti nekoga ko bi sa R motora da predje na jace i agresivnije.
   Voznja do prodavnice,do posla,kafica,vikend voznja i dalji put sve kod njega moze sipaj samo goriva i vozi.Jako je udoban,mali potrosac od 4.5l-4.8l do maksimalnih 6.3l koliko sam ja uspeo da ga poteram.Motor povlaci od 4000-5000 obrtaja i tako vas nosi do kraja obrtaljke,mozda iz tog razloga ljudi sticu utisak da "ne ide" al on itekako ide.
   Sa njim mozete i brzo i polako,da usporite i uzivate u svetu oko sebe ali i da naslonite glavu na rezervoar.Prilikom agresivnije voznje nema iznenadjenja,jer kako zavrnes tako i ide,prasta greske ne otima se na gas i ostalo sto moze da se desi na motorima slicne gradje ali drugacijeg temperamenta.
   Ima dobre kocnice i lako se vozi,u krivinama samo nagovestite u koju stranu i motor sam leze,agregat je jako pouzdan i moze da predje dosta km,prednja viljuska je malo meksa za moj ukus to sam provalio tek kad sam sipao gusce ulje,mnogo mi se dopada kako sada stoji na putu.
   Ulje nisam dolivao nikad jer ne trosi ni gram,auspuh je uvek bio cist garezi ni trunke.Moram reci da motor izgleda ogromno,i jeste veci od konkurencije pa i od motora vece kubikaze.Ko ne zna ne moze da pogodi koliko ovaj motor ima kubika.
   Sledeca stvar ovaj motor se retko srece na drumu ali kada vas vide nece vas potcenjivati,iz price sa bivsim vlasnicima znam-ko je jednom imao Thundercata rado bi se vratio njemu kada bi nasao dobro ocuvan model.
4. Sta je moglo biti bolje:
  Slozicu se - far.Kada se ubaci ksenon opasno sija,mada po mojoj logici i ne trebaju vam jaki farovi jer se nocu vozi izuzetno oprezno i sporije,sa jakim farovima se ljudi mnogo oslobode pa bude svasta.Za agresivniju voznju pozeljni su tvrdji amortizeri mada motor se fabricki vozi bez problema.

5. Moj utisak:

         Za ono za sta je namenjen ne mogu mu pripisati neke mane,jednostavno vam se svidja ili ne,porediti ga sa drugim modelima bilo bi nezahvalno jer ovaj motor ima od svakog modela po nesto i ja ga ne mogu svrstati,ne znam nisam pametan.Jako dobar all around motor za pocetnike i one iskusnije koji su prosli sito i reseto te znaju sta zele od motora.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Eto prosla je moja prva sezona na Thundercat-u, pa reko da i ja kazem po koju:

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1999

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

jedna sezona, malo preko 5000km

 

3. Sta mi se dopada:

-Povozan, okretan, lepo se vozi i na putu natovaren i na stazi

-Potpuno podesivo ogibljenje po svim parametrima

-Ima ozbiljne 4-klipne odlicne kocnice, iste su i na vecem modelu Thunderace 1000R

-Funkcionalan motor u realnom svetu

-Velik prostor ispod sedista, pored prve pomoci jos dosta sitnica stane unutra

-Ispod repa ima kuke za kacenje mreze za prtljag

-Sasvim solidna zastita od vetra, retrovizori dobro pozicionirani i ne tresu

-Ima zgodne ergonomski postavljene rukohvate za suvozaca, vrlo korisna stavka

-Sediste izuzetno udobno, jedno od najudobnijih u klasi ako ne i najudobnije

-Velik rezervoar od 19 litara koji u kombinaciji sa malom potrosnjom od 5 litara daje veliku autonomiju

-Ima lampicu za rezervu

-Proizvodio se od 1996 pa do 2003 godine, sto pokazuje da je kvalitetan i uspesan model, i ima delova.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

-Nema centralni nogar, to je velik minus

-Polozaj sedenja, iako je iznenadjujuce udoban za tu vrstu motora, ali ako planirate putovati daleko ipak treba nadograditi sa nekim heblama koje su vislje i blize vozacu

-Prednji far je katastrofa, ko sto rece kolega gore, nocna voznja preko 80km/h je crtanje djavola

 

 

5. Moj utisak:

opsti utisak je odlican, ima tih par mana, ali mnogo vise vrlina koje to nadoknadjuju i garantuju uzitak u voznji i eksploataciji, odlicno obavlja zadatke za koje je predvidjen, putovao sam s njim, i cepao sam ga na stazi i malo je reci da sam odusevljen.

Thundercat je ozbiljno podcenjen motor, i kada sam ga kupio u stvari mi je na nisanu bio CBR 600F4, ali ne zalim ni trunku sto sam uzeo Yamahu, opravdala je poverenje, i sve to za dosta manje para nego sto bi platio F4.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:1997

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:
veoma kratko ga posedujem. Kupio sam ga pred zimu,te sam ga vozio relativno kratko vreme.


 Sta mi se dopada:

Dopada mi se izgled...iako nije bio moj cilj da ga kupim...naisao sam model jako dobro odrzavan i nisam odoleo. Iako izgleda velik za taj tip motora,u stvari je prilicno lak. Lako se vozi,ima predobar zvuk i sa ovim auspuhom na njemu da me nekad sramota koliko je bucan.


[b]4. Sta je moglo biti bolje:suvise malo iskustva da bih odgovorio na ovo pitanje.


[b]5. Moj utisak:
Tandzara je moj prvi veci motor. Mislim da mi je legao odmah. I mislim da cemo se lepo druziti. A mozda ga i ne prodam i ako budem menjao motor. 

20240203_123401_resized.jpg

Promenio član pedjazz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja