Jump to content

Moto Zajednica

XT600 E

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Yamaha XT600 E

 

xt600e99.jpg

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Ban.Novo Selo

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1999.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Par krugova po selu

 

3. Sta mi se dopada:

Jako lagan i jednostavan za upravljanje,odlican za pocetnike

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

 

5. Moj utisak:

Odlican i za grad i za off road

Kada budem imao A kategoriju, odma' kupujem ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Pazin

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2003 g. Još ga vozim

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Desetak tisuća kilometara

 

3. Sta mi se dopada:

Udoban za vožnju, jeftino održavanje, zračno hlađenje, opuštajući položaj za vozača, jeftine cijene guma.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Slaba zaštita od vjetra (preko 120 km na sat vjetar počinje nervirati), nema kazaljke za nivo goriva, preveliki žmigavci, zastarjeli retrovizori, dosta čupa na ručicu gasa prilikom gradske vožnje u gužvi. Auspuh je dosta tih (orginal). Orginal ručke za volan trgaju ljetne rukavice koje nisu od kože, motocikl pita 6. brzinu. Grane auspuha su mogle biti od nekog drugog nehrđajućeg materijala.

 

5. Moj utisak:

Odlican i za grad i za off road. Malo je pretežak za neki zahtjevniji off road.  Vozim ga jednu sezonu i zadovoljan sam. Možda mi sada malo fali snage i krajnje brzine ali pošto nije rješena zaštita od vjetra, čovjek se navikne na neke normalne brzine kao pri vožnji automobila. Bitno je da ima momenta kad treba, i da se da prestići nešto na cesti kkao od šale.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1994

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

3 godine

 

3. Sta mi se dopada:

Lagan, upravljiv, jako povozit motor sa puno snage. Odlican za probijanje kroz gradske guzve. Offroad trpi bez problema mada je tezak za nesto ekstremnije. Jeftino odrzavanje, lanac i lancanici (d.i.d) oko 90€, gume oko 110€ i sl. Mala potrosnja goriva (Tour Around Serbia 2009, ja, suvozac, zadnji kofer, bisage sa strane i na rezervoaru, nesto preko 900km predjenog puta, prosecna potrosnja 4.5L).

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Zastita od vetra je losa, fali 6ta brzina zbog rasterecenja na brzinama 100+ mada za vece brzine i nije projektovan.

Sediste nije bas udobno na duzim putovanjima. Kocnice bi mogle biti bolje.

 

5. Moj utisak:

Vozim ga 3 sezone i jako sam zadovoljan. Moje potrebe nisu prevelike tako da mi za jurcanje po gradu i prelazak preko svih neravnina predstavlja uzivanje, a povremeni off-road je savrsen, ima snage da se iscupa gde god pozelis da prodje. Na otvorenom putu i krivinama se snalazi sasvim ok, uz dobru gumu nema bojazni i rizicnih situacija.

 

post-3624-003386600 1288263747_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

1. Godiste motocikla koji ste vozili:
1997.

2. Vreme provedeno na motorciklu:
6 meseci i jos uvek je kod mene

3. Sta mi se dopada:
Mala potrosnja, lak za voznju, jeftino odrzavanja, dobar za pocetnike.

4. Sta je moglo biti bolje:
Kao sto su ostali rekli, zastita od vetra, 6. brzina, tezina...

5. Moj utisak:
Za nase standarde, motor je odlican, uz redovno odrzavanje, moze da traje vecno, nema veliku brzinu ali moze dobro da povuce, za moje potrebe odlicno, malo je tezak za neki off ali neke blaze terene savladava bez problema, sve u svemu zadovoljan sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
1. Godiste motocikla koji ste vozili:
1999.
2. Vrijeme provedeno na motorciklu

Godinu dana

3. Sta mi se dopada:
Po meni najbolji motor za ulazak u moto svet. Povlaci solidno, lep zvuk, cool izgled, moze na njivu, obara se lako.

4. Sta je moglo biti bolje:

Pa nista, to je sto je.
5. Moj utisak:

Kad bi gas isao dalje bio bi bruka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1990 3TB

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Godinu ipo dana i trenutno ga posedujem

 

3. Sta mi se dopada:

Položaj sedenja kad sam bez suvozača, obrtni moment, nepromenljiva potrošnja, vešanje, dostupnost delova, ulje i regler se hlade kroz ram, ogromna tolerancija na visoke temperature.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Karburatori su nepotrebno zakomplikovani, anlaser je mogao da bude pristupačniji (napred dole), previše komplikovano merenje ulja, odsustvo mehanizma dekompresora značajno opterećuje anlaser i frajlauf.

 

5. Moj utisak:

Kad bi se otklonilo nekoliko idejnih mana koje se vuku kroz sve modele, ovaj motor bi bio blizak savršenom.
Odličan dual sport, za srednja i duža putovanja solo ili u dvoje.
Uz neke moje modifikacije, značajno pojednostavljeno redovno održavanje i proširena upotrebljivost van asvalta.

Cene polovnih delova kod nas su nerealno visoke.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja