Jump to content

Moto Zajednica

Virago XV 535

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Yamaha Virago XV 535

 

K02%20Yamaha%20XV%20535%20Virago%2099.jpg

 

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Motor je 93. god

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Vozim ga blizu godinu dana

 

3. Sta mi se dopada:

Virago mi se svidio na prvi pogled, svidja mi se linija i kompletan oblik motora,jednostavan je i bez previse nepotrebnih detalja... Nije previse nizak (kao neki drugi chopperi),dobar polozaj vozaca i udobno sjedalo mnogo doprinose udobnosti u voznji i na nekim duzim relacijama, ne trosi mnogo a ide sasvim slolidno za taj tip i snagu motora...

I naravno ima kardan sto mi se mnogo svidja!

Ulje sipam motul 5100 15w50 a nazad u prenos (kardan) valvoline grafitno..

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Kocnice bi mogle biti malo bolje,napred je disk sa jednim klipicem a nazad bubanj (od 94-95 se ugradjuju klijesta sa 2 klipica na prednji disk),ali kad uzmemo u obzir da se motor proizvodi od 90.mislim da je i to sasvim ok  ;)

Rezervar je 13.5 litara a to vam bude za malo vise od 200 km sto je malo ali s tim motorom necete ici u neke nedodjije nego ce to biti manje-vise prometni putevi a gdje ima vozila ima i benzina  ;D

 

 

5. Moj utisak:

Mislim da je 535 odlican za pocetnike tj one koji ulaze u svijet "velikih" motora,ima dosta dobro ubrzanje a ni max brzina mu nije slabija strana, udoban, lijep (bar meni  ;D ) i izdrzljiv...

Ja ga vozim skoro godinu dana, presao sam s njim 10ak hiljada bez ijednog kvara, a razgovarao sam s ljudima koji su ga imali mnogo duze nego ja,upoznao sam predsjednika "Virago Owners Cluba" hrvatska i od njega mnogo naucio o viragu, i svi su mi potvrdili da je motor izdrzljiv i pouzdan! Jedina im je mana alnaser koji se nalazi s prednje strane masine i posto na njega tocak nabacuje vodu ona ulazi unutra i od toga odlaze vecinom cetkice ali nepaznjom i nemarnoscu vlasnika moze doci do potpunog otkazivanja alnasera, naravno to se sve  rijesi malo boljom brtvom tako da se onemoguci ulazak vode... Slaba je zastita od vjetra ali je to za ocekivati od takvog tipa motora,uglavnom i to se da rijesiti...

 

U svakom slucaju bi ga preporucio svima koji vole laganu i udobnu voznju  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: yamaha V-star 650 midnight custom

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1995,36 ks

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Oko sezonu i po sto je negde oko 15000 km

 

 

3. Sta mi se dopada:a

Upravljivost i okretnost po gradu uz malu masu i skromne dimenzije,virago 535 je velicine otprilike prosecne 250-ice sa mocnijem agregatom i najlaksi je u klasi sa oko 190 kg suve mase ( jedino je suzuki savage manje masivan,a pitanje je da li je on uposte ista klasa?)Uglavnom zgodan je za grad a 500 cc je dovoljno i za duzi put

Izuzetno je pouzdan,sto ce mnogi vlasnici aminovati(jedan ponosni je presao vise od 160000 bez vecih kvarova)

Jednostavan je za odrzavanje,posle nekog vremena svaki napredniji pocetnik ce znati da se srara o njemu

Predvidljiv je u voznji,nema vibracija,dobro sasiven za pocetnike i dame

Ima V twin agrega toliko pozeljan u svetu kruzera, veoma je startan ,vuce na niskim obrtajima,nema opasnosti od pregrevanja po gradu obzirom da je vazdusar,zuk je sasvim korektan a moze se i doraditi

Podnosljiva potrosnja,kad se bas pazi izadje oko 4 l,po gradu oko 6,ali nekako uvek oko 5 l prosecno

Jeftin za odrzavanje,pa ne bi ga Svabe toliko vozile da nije tako,postoji mnogo aftermarket opreme,a vole ga i oni koji se bave preradama

Ima povoljnu cenu kao polovnjak,mnogo vise muzike nego novaca,a i lako se kasnije proda

Lepo izgleda,naravno za one koji vole soft chopper look

Ima delova,sto novih,sto polovnih, zlu ne trebalo!

4. Sta je moglo biti bolje:

Pre svega elektrika na motoru,alnaser cesto hoce da otkaze,zato treba redovno menjati akumulator

Fabricki korman je hm,pa recimo interesantan,estetski lep,jedni se kunu u njega,drugi ga odmah promene,ugodan na duzim putovanjima,naporan po gradu i nezgodan u krivini

Iako mnogi kude kocnice,ja sam bio zadovoljan, pogotovu je dobos zgodan za usporavanje,naravno ako su u dobrom stanju.

Malo je vise tvrd pa trne guza na duzim( a bogami i srednjim putovanjima)

Nozne komande su isuvise blizu sto nece odgovarati visokim vozacima,ali to se da srediti

Zadnji migavci su na pola zadnjeg blatobrana,pa ih treba dislocirati za postavljanje ozbiljnijih bisaga

5. Moj utisak:

Sjajan motoric na kome se moze savaladati voznja, prasta pocetnicke greske,upotrebljiv u gradu ( gde prodje maxi skuter prodje i 535) a moze se i putovati sa njim,bez bojazni da ce vas ostaviti. Rado ga se secam,i kad me prodju pundravci za duzim putovanjima,mozda opet nabavim jedan,sigurno ce ih i tada biti dosta u dobrom stanju(kad god to TADA bilo :takoje: ) A do tada ce mozda drzava racionalnije poceti da se odnosi prema motociklima pa onih 35 kubika koje ga svrstavaju u klasu do 750 cc,nece biti kao danas-najveca mana ovog modela na srpskom trzistu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650 Classic,Yamaha Virago 535

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Jos uvek ga vozim,motor je 1996 godiste

2. Vrijeme provedeno na motorciklu

:Za sada 1500km,tek smo poceli da se volimo :D

3. Sta mi se dopada:

Dopada mi se to sto je izuzetno povozan,okretan,udoban,za grad je kao izmisljen bez obzira na tezinu. tezak je u odnosu na Kineza koga sam vozio pre njega. Izuzetno udoban i prijatan za voznju na nekim duzim relacijama,za mene je duza relacija 200km,da ne bude zabune i sto je jos bitnije,moze da se vozi kao 125ccm a moze da se vozi i kao ozbiljan motor :D

4. Sta je moglo biti bolje:

Korman odmah treba da se promeni ako imate preko 180cm,sa njegovim originalnim kormanom....po meni nije bas bio upravljiv,kocnice su dobre,hvala Bogu nisam imao problema do sada,ali mozda bi za nijansu trebalo da budu bolje.

 

5. Moj utisak: Odlican :D topla prekoruka za sve pocetnike i one koji to nisu.Upravljiv,lagan za sve tipove voznje,nije veliki potrosac,i sa malo para mozete od njega da napravite jos lepsi motor. Svako dobro buducim vlasnicima :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1992.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Kod mene od novembra prosle godine,u kilometrima negde oko 5000 za sad

 

3. Sta mi se dopada:

 

Svideo mi se izgled motora prvo,onda procitao dosta reci hvale i resio da ga kupim. Pouzdan motor,dosta jednostavan,sve servise i ostale sitne probleme sredio sam sam. Nisam imao vecih problema. Ima sasvim dovoljno snage za preticanja i na vecim brzinama. Kardan mu je po meni veliki + jer nema odrzavanja,bukvalno,sipas dobro ulje i ne razmisljas. Mala potrosnja,naravno ako ne ide cesto preko 2/3 gasa. Zahvalan za neke prerade i kastomizaciju. V2 agregat u kom ne treba puno da se prica. I sto rece vec neko pre mene jeftino odrzavanje. Motor nije zastareo i ne zaostaje za novijim kruzerima iako ima evo vec 20 godina.

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Meni licno najvise smeta tvrdoca sedista,sto se lako da srediti. Nozne komande su malo blize nego sto bi meni odgovaralo,verovatno sam navikao pa vise mi ne predstavlja problem. Elektro ventil za rezervu ima je cini mi se cesta boljka,natalozi se prljavstina i ne preostaje nista drugo nego rasturanje i ciscenje ili zamena po potrebi. Meni ne radi ali nemam neku potrebu sa njim,ostao bez goriva jednom i to na 30 metara od pumpe. Malo vise vibracija preko 110-120 sto se isto da srediti. I dalje je na njemu original korman,i iako sam visok oko 185 nemam zamerki na njega,ali ipak dolazi na njegovo mesto jedan Ape ovih dana. I trebali su glasniji auspuh da mu stave 1zvizduk.gif

 

5. Moj utisak:

 

Motor koji mogu da voze i pocetnici,kao sto sam ja,i ljudi koji voze duzi niz godina,naravno ako ne tragaju za nekim vecim performansama,ali ipak se radi o kruzeru. Odlican odnos cene-kvaliteta. Sve ovo sto sam naveo kao zamerke je nesto sto nece smetati svima,ako ste nizi od 180 pola zamerki otpada. Toplo preporucujem bilo kome.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1997.god za Americko trziste!

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Kod mene od Avgusta 2012.god. i dan danas, a presao negde 10.000km sa njim. (Imao pre par godina i XV250ccm)

 

3. Sta mi se dopada:

 

Motorcikl manjih dimenzija pa je dobar kako za grad tako i za van grada. V agregat koji necu ponovo da hvalim, rekao bih samo buducim vlasnicima da nece trpeti puno velike obrtaje (naravno za one koji ne znaju da kazem osnove i podatak da V nije ni pravljen za tako nesto), povozan, izdrzljiv, jednostavan, dovoljno startan sa svim gubicima kardana i tezinom koja se skoro ne oseca.

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Iskreno tek prosle god kada sam zapucao na malo veci put (1100km) sediste je pokazalo svoje znake neugodnosti, kocnice su mozda mogle bolje ali meni su ok, to ostavljam vecim profesionalcima, vetar sam smirio vizirom malim da ne kvari previse izgled chopera ali mi je najvise zasmetao far kada me je jedno vece uhvatio mrak, mislim da kod chopera kao motoru kod koga se podrazumeva krstarenje (putovanje) mora da bude bolji far. Naravno tih 35ccm sa kojima prelazi u skuplju kategoriju motocikala za registraciju jeste bolna tacka ali nikako nece zaostati za jacim cruzerima

 

5. Moj utisak:

Definitivno je lak za voznju i preporucio bih ga svakome a narocito pocetnicima koji prelaze na vece "konje", sto je kolega vec rekao, manjih gabarita, okretan, moze se voziti lagano ali vas nece razocarati i ako mu zavrnete gas u zurbi a ni zaostati snage za preticanje. Zahvalan motor jako ako znate koje su mu granice i ako se redovno odrzava naravno.

 

Zadovoljan jako i ne mislim da ga menjam!

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)
1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1997.

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:
Otac ga je vozio 9 godina
Licno ja 2 godine

3. Sta mi se dopada:
Ima kardan gde se na 25.000km predjenih menja ulje i to je to hahaha.
Prelep je i lepo se cuje.

4. Sta je moglo biti bolje:
Neupravljiv ako si visok preko 190cm...
Kolena udaraju u korman dok se skrece u gradu
Registracija (barem u Srbiji) je skuplja 60% samo zato sto ima 35 kubika preko 500 (ulazi u klasu od 500 do 900)

5. Moj utisak:

Odlican i pouzdan motor, jeftin za odrzavanje kao i konkurenti.

Jaci je od konkurencije sto se snage tice, a opet upada u A2 klasu sto je super za pocetnike.

Lak je za voziti ali tesko je pronaci na primer zamensku prednju gumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

1. Godište 2000. 

 

2. Proveo sam 1 sezonu, nekih 6000km

 

3. Izgled najveći adut ovog motora, potrošnja je sasvim ok. Jednostavan motor za održavanje. Lak za vožnju. 

 

4. Jedna od najvećih mana je udobnost i kočnice. Motor je veoma neudoban, posle nekih 2 sata vožnje zadnjica boli, posle 200km u jednom danu dupe se ne oseća. 

Kočnice slabe pogotovo kada je dvoje ljudi na njemu.

 

5. Motor je lep, lak za vožnju i održavanje.  Za početak super motorić. Delovi su poskupi i teško se nalaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja