Jump to content

Moto Zajednica

XJ 900 Diversion 1996-2002

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Yamaha XJ 900 Diversion 1996-2002

 

01yamaha-xj900-diversion-copy.jpg

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1997.

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Vozim ga od 05.09.2009.god.  i prešao sam oko 4.000km

3. Sta mi se dopada:

 

Izvanredan putni motor, sa dosta konfora kako za vozača tako i za suvozača. Pozicije su apsolutno relaksirajuće pa ni duga vožnja nije problem. Odlično se ponaša kako u gradskoj vožnji, na otvorenom putu i na zahtevnim putevima sa dosta krivina. Dobro drži putanju  u oštrim i dugim krivinama i na pravcu a na kočenjima je pouzdan. Ima elastičan agregat koji dopušta sportsku,brdsku i kruzer varijantu i sasvim pristojno je brz kada zatreba, lako vas izvlači iz greške. Komande su dobro raspoređene i pokazivači pregledni.Vizir dobro štiti od vetra a bočni koferi ni malo ne utiču negativno na vozne karakteristike(koferi su fabrički).Rad motora ravnomeran i ujednačen i uopšte nije bučan niti napregnut.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Kočnice bi mogle biti malo bolje imajući u vidu težinu motora i gabarite jahača (izvanredan za nas punačkije),ali su sasvim korektne. Mada je menjač precizan dešava se da u višim obrtajima u ubrzanju zakrči (ili je to neka sitnice kod mog primerka).Pristup osiguračima je otežan a akumulatoru je očajan, za slučaj da otkaže mora se rasturiti cela stranica i nosači ili da se izvuku kablovi ispod sedišta. Pokazivač nivoa goriva je neravnomerno podešen,ali je uslovljen oblikom rezervoara. Možda bi i retrovizori mogli biti sa širim opsegom.Malo smeta, dok se ne navikneš, karakteristično zviždanje izduva.Zadnje svetlo bi moglo biti uočljivije.

 

5. Moj utisak:

Opšti utisak je da je ovo odlična kupovina u odnosu cena-kvalitet, posebno za ljude koji puno putuju i voze duge ture, obzirom da je agregat pouzdan a vazdušno hlađen sa uljanim hladnjakom i bez ikakvih ozbiljnijih intervencija, uz samo korektno tekuće održavanje, prelaze veliki broj kilometara. Položaj agregata je takav da vas dodatno ne greje a sedišta i opšta geometrija motorcikla je podređena udobnoj i konfornoj vožnji. Elastičnost agregata i celokupnog motorcikla daje osećaj sigurnosti u svakom pogledu i predvidljivog reagovanja u svakoj ,pa i najekstermnijoj situaciji. Obzirom da ima kardanski prenos, malo više pažnje na vlažnom kolovozu bi bilo poželjno zbog promene ritma, mada je ova vrsta prenosa pouzdana    Uz sve to je i ekonomičan, gde se potrošnja goriva kreće od 5,2-7 (preko 190km/h) litara u zavisnosti od režima vožnje. Ako tome dodamo i male troškove redovnog održavanja ispada da je ovo jedan od jačih aduta.

 

Voleo bih da još neko napiše svoj utisak, mada nas nema mnogo sa ovom mašinom.

To dovodi do još jednog aduta : motorcikl nije atraktivan prema modernim i aktuelnim kriterijumima, pa samim tim i nije nešto na meti "pozajmljivača", nedaj bože ako hoće.

post-4889-12879058617783_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: izmedju usiju

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1997

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Par godina

 

 

3. Sta mi se dopada:

Udobnost,zaštita od vetra,pouzdanost,kardan,fabrički koferi,retrovizori,ravnomerna raspodela snage,ugladjen rad,relativno mala cena registracije...

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Kočnice,težina,ram...

 

 

5. Moj utisak:

Najbolji odnos cena-kvalitet kod nas!Naravno za ljude koji putuju.Vozio sam je 1040km u danu(sa saputnicom,tri puna kofera i tank torbom)parkirao i izašao u grad.Ujutru ponovo na put!

Predugačka-tačno;ružna-moguće;nije za krivinu-boj ne bije...

Sve u svemu:ono što Vam Diversion 900 da za 2500-3000 kod neke druge će vas koštati 6000-8000!

 

 

 

post-3251-12879059917712_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1996 i jos vozim.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Oko dve i nesto godine.

 

3. Sta mi se dopada:

 

Udoban motor pogotovu za duza putovanja, dobra zastita od vetra, udoban polozaj za vozaca i za suvozaca,

lepa preglednost kontrolne table, ne pravi probleme ni kad je pod velikim teretom, velika prednost kardan,

dobar u krivinama i na pravcu, odlican menjac, dobre kocnice sa obzirom na tezinu motora,originalni izduvi vrlo tihi.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Tezina je malo veca sto predstavalja problem najvise pri isparkiravanju unazad pogotovu ako je vrlo mali uspon.

 

5. Moj utisak:

 

Vrlo zadovoljan motorom, ne planiram da ga menjam, vrlo povoljan za odrzavanje, pristupacan za redovne servise,

velika prednost kardan, nema podmazivanja. Nisam imao neke vece kvarove uglavnom samo neke sitne greske sto se lako otkloni. Preporuka svakome ko se razmislja o kupovini ovog motora.

 

Pozdrav

post-10476-1287907182169_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha Thunderace 1000cc & Aprilia Leonardo 250 cc i

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

post-17161-0-31161300-1312905417_thumb.jpg1999

2. Vrijeme provedeno na motorciklu: 10000 km. kod mene je 2 godine.

3. Sta mi se dopada:

 

Polozaj vozaca veoma jedinstven i neponovljiv ni na jednom drugom motoru. Polozaj suvozaca takodje odlican. Njena tezina je plus pri voznji, jako stabilna, sigurna. Zastita od vetra. Pouzdanost. Agregat jako elastican (moze da potegne kada treba :) ). Potrosnja. Zvuk kako motora tako i izduva. Kofer. KOcnice jako dobre, kocenje motorom vise nego odlicno.

4. Sta je moglo biti bolje:

Retrovizori su jako ruzni i mogli su biti pregledniji. Takodje mi smeta jako otezan pristup akumulatoru. Ima pojacane vibracije na 5-6 hiljada obrtaja.

5. Moj utisak:

Jako dobar motor. Tezina smeta pri okretanju u mestu i manevrisanju, ali je jako dobra u putu, stabilnost, sigurnost. Motor u globalu nije sklon nekim kvarovima, ali sve zavisi od nacina voznje. Ogroman plus kardan, lako odrzavanje, nema gubitka snage na prenosu. Vrlo dobra za krivinu. Na gasu snazna i sirova. Jos jedan plus je njena svestranost, prvenstveno je putnicki motor, ali ne fali joj brzine, a ni snage, moze da se uhvati u kostac sa bilo kojim r-om od 600 cc, nije nezahvalna ni van puta i dalje ima udobnost i njena visina joj daje mogucnost prelazka raznih prepreka. Jako je prostrana, suvozac nije pripijen uz vozaca. Ima dosta mesta za stvari, kao i mogucnost vezivanja istih na razna mesta :) . Odrzavanje prosto i jeftino, ulje u masini na svakih 5000 i u kardanu i to je to. Mada zbog njene tezine i snage brze potrosi gume, pa im je vek trajanja manji nego na drugim motorima. Jos jedna dobra odlika je izdrzljivost. Sve u svemu motor za preporuku, motor za uzivanje i duge voznje, i uz pravilno odrzavanje motor za ceo zivot.

 

 

 

 

 

post-17161-0-78443900-1312905453_thumb.jpg

post-17161-0-16030500-1312905481_thumb.jpg

post-17161-0-00492300-1312905646_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Vozim ga od 05.09.2009.god. i prešao sam oko 4.000km -

NOVI PODATAK OD 05.12.2011. - pređeno oko 25.000km

 

SVE OSTALO O UTISCIMA JE ISTO, JEDNOSTAVNO REČENO ODLIČAN MOTOR. SEM TEKUĆEG REDOVNOG ODRŽAVANJA NIJE BILO IZDATAKA.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: Kawasaki Tengai 650

1. Godiste motocikla koji ste vozili: 2001

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu: od 04/2012 do 10/2012 (samo 6 meseci, nažalost), prešao 11000 km

 

 

3. Sta mi se dopada: odlican touring motocikl, dovoljno snage i komotan za duža putovanja udvoje... savršeno elastican agregat- voziš i zaboraviš se u 5-toj brzini, prešaltaš u 4-toj tek kad na ugornini zbog iceka spuštiš ispod 40 km/h...

 

 

4. Sta je moglo biti bolje: zaštita od vetra za više osobe (konkretno ja sam 188sm.) ali se to sredilo vizirom MRA Vario-Touring... mada sam se na brzinama iznad 160 km/h malo naginjao da bi sve bilo glatko oko moje kacige...

Moja suvozacica s druge strane, žalila se na jaki pritisak vetra na ramenje i laktovima, pa je cesto morala da krije ruke izmedju nas, a na odredjenim brzinama joj je smetao i pritisak vetra na kacigu...

Isto tako prilikom dugacke vožnje noge znaju malo da utrne(i ovo je najverojatno samo kod višim vozacima)...

 

 

5. Moj utisak: Motor je fantastican, kratko sam ga imao, ali mnogo prošao njime, cak i jednu slucajnu heavy-enduro vožnju od 150-tak km, pa smo i to izdržali... onima koji nameravaju voziti iskljucivo po asfaltu- preporucujem... mene nekako više vlece enduro...

post-3075-0-21162300-1329681694_thumb.jpg

post-3075-0-87096900-1329681838_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: NIš
  • Motocikl: BMW R1200GS

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1996

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

vozio sam ga jednu sezonu

 

3. Sta mi se dopada:

izuzetno udobna voznja na duze relacije prosto zaboravis kolko si dugo na motoru, agregat mu je fantastican - izuzetno elastican, i naravno kardan, nema podmazivanja lanca :)

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

definitivno jedina zamerka mi je bila na retrovizore posto nista nisam video ako sedim pravo morao sam da pomeram ruku da bi video sta je iza. kupio sam je sa povisenim vizirom tako da tu nisam imao problem, ali je tezina motora bila...

 

5. Moj utisak:

Dosta sam zadovoljan motorom pogotovo ako se uporedi sa njegovom cenom, vise mi je odgovarao za duza putovanja, za grad bas i nije.

 

2dqm2c8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd , Borča
  • Motocikl: TDM 900

1. Godistemotocikla koji ste vozili: 1996.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:Vozim ga 4 godine i do sada presao 45000km

 

3. Sta mi se dopadaUdoban, pouzdan, lak za odrzavanje Polozaj sedenja odlican mada sam imaoperiod navikavanja na poloza jer sam presao sa ST koja dosta visa, kardan,putna brzina, udobnost za suvozaca, moze dobro da se optereti, solidnapotrosnja...uz redovno odrzavanje nema stajanja

4. Sta je moglobiti bolje:Tezakmotor i dobro bi dosla 6 brzina na auto-putu

5. Moj utisak:Ima lepsih, brzih, laksih za upravljanje, mozdaudobnijih ali poverenje koje uliva je nesto sto istice ovaj motor. Sve dobro ilose su uglavnom navele kolege u ranijim postovima... u svakom slucaju motorkoji volim, kome verujem i koga cu jos dugo, dugo da vozim

Promenio član MarkoTenere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Ауууу,то је било још у време када сам га купио. Овај модел и примерак сам возиио наредних 10 година и утисак поузданости,удобности и сигурности се појачао. Мој балансеро и ја смо Србију и Европу прокрстарили и никада се није ни закашљала. Сем редовног одржавања и заменских делова нисмо имали друге трошкове.

Сада озбиљно разматрамо опцију да се поново вратимо старој доброј Диверзији,мада нам је овај примерак ХХ-а такође добар и поуздан.

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Vozim ga od 05.09.2009.god.  i prešao sam oko 4.000km

#Време проведено је до марта 2020. са пређенених око 80.000км

4. Sta je moglo biti bolje:

Kočnice bi mogle biti malo bolje imajući u vidu težinu motora i gabarite jahača (izvanredan za nas punačkije),ali su sasvim korektne-уградили панцирна црева. Mada je menjač precizan dešava se da u višim obrtajima u ubrzanju zakrči (ili je to neka sitnice kod mog primerka)-променом начина вожње није се више јављало.Pristup osiguračima je otežan a akumulatoru je očajan, za slučaj da otkaže mora se rasturiti cela stranica i nosači ili da se izvuku kablovi ispod sedišta-извучени каблови. Pokazivač nivoa goriva je neravnomerno podešen,ali je uslovljen oblikom rezervoara. Možda bi i retrovizori mogli biti sa širim opsegom.Malo smeta, dok se ne navikneš, karakteristično zviždanje izduva-навикли се па нам је и било занимљиво,чак пријатно тихо. Zadnje svetlo bi moglo biti uočljivije-уградили смо лед сијалице у горњи кофер.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo
On 1/30/2020 at 5:36 PM, demro.st said:

pozdrav slucajno naiso na diverziju iz 2005  900ccm  javicu dal sam pazario...

Мислим да не постоји Диверзија 900 из 2005 јер су се радиле до 2002/2003,после тога нема новог модела.

Можда је 600 и изгледају моћно и квалитетно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2002.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Tri sezone. Od 2019. do 2021.godine.

 

3. Sta mi se dopada:

Jednostavan za održavanje. Svemu se lako prilazi, ima kardan. Nema problema sa reglerom. "jeftini" potrošni delovi. "mala potrošnja" 5-6 litara.Kočnice uz odrzavanje i korišcenje kvalitetnih mekih pločica, za turing vožnju odlične za tako težak motor.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Prednje ogibljenje da bude malo tvrdje, da se resiti zamenom opruga u štapovima. Fali mu 6 brzina. 100km/h u petoj ide skoro na 5000 obrtaja, Bolje-jače svetlo.

 

5. Moj utisak:

Ako uzmemo relativno malu potrošnju, jeftinije redovno održavanje, i to da se gotovo ne kvari, sa jedne strane, a sa druge strane zanemarimo mane koje sam gore naveo za mene je XJ 900 diversion najbolji motor koji je ikada napravljen. Ja volim kada je motor u fabrickom stanju, pogotovu kada ima 20+ godina. Na svom XJ 900 sam stavio progresivnije opruge u stapove i ksenon svetlo(balast vezao vezicama u prednjoj masci i ništa nisam prepravljao oko konektora i postavljanja xsenon sijalice, za 5min stavim H4 sijalicu i opet fabrika). Ono sto mi je smetalo na motoru je polozaj sedenja, za mene koji sam 189cm visok. Na 50km voznje je mene već boleo donji deo ledja i trtica. Mogao sam to da rešim postavljanjem drugog kormlana i drugih  nogostopa ali sam odustao. Odlučio sam da uzmem drugi motor koji mi odgovara a Diversion da ostane fabricki i kao drugi motor...pošto ga nisam vozio nikako a bilo mi zao da propadne od stajanja, prodao sam ga. Inače za osobu do 180cm visine sa ne tako dugačkim rukama poput mene motor je jako udoban, što su mi potvrdile kolege koje voze XJ900s.

 

20200413_150833.jpg

Promenio član braca
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1996

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Od aprila do oktobra, jedna sezona tj oko 5500 km.


3. Sta mi se dopada:

Jednostavnost, izdrzljivost, pouzdanost, jeftino odrzavanje (koga nisam ni imao), mala potrosnja, udobnost.


4. Sta je moglo biti bolje:

Skoro nista za taj novac, al da kazemo ono sto svi vec znaju - motor je tezak za pomeranje u mestu, amortizer solidan, ima slabije kocnice za tu tezinu i zastita od vetra slaba za visoke vozace. 

5. Moj utisak:

Nema sta, ocena 5/5 za taj novac. Koliko sam ga platio, toliko sam ga prodao, ulozio nista, a sluzio me i vise nego sto sam planirao.  

Jednom napravljen dobar motor!

 

 

Promenio član Pingvin37

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat
On 16.9.2009. at 18:01, Evil_Zo je napisao:

 

Kako bih voleo opet da ga imam u nekom fabričkom stanju kao drugi motor u garaži.

Promenio član shlem
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja