Jump to content

Moto Zajednica

Do Igala preko Grcke i Albanije

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

 

    Dve godine redom sam isao motorom za Grcku u Pefkohori jer je zena sa decom putovala autobusom a ja ih na tri dana obidjem, i to je bilo striktno voznja od tacke “A” do Tacke “B”, znaci stici sto je moguce brze i samo pokvasiti noge malo i bezi nazad.

 

Uopsteno nisam ljubitelj kupanja a jos manje suncanja tako da mi je to i odgovaralo ali nije mi odgovaralo sto nisam nista vise prosao i video od prostora i ljudi tako da pocetkom 2009 pocinjem da planiram turu malo vise za moju dusu.

 

U dogovoru sa drugom Pericom i  bracom Cvetom i Zoranom resavamo da polazimo 15.05.2009god.

 

Polazak

dscn0867.jpg

 

Negde oko Vranja

dscn0871.jpg

 

Makedonija

dscn0874.jpg

 

DAN 1

Preko Makedonije najkracim putem idemo preko Gevgelije prema  Solunu pa za Katerini gde planiramo da prespavamo, sto i radimo u letovalistu Paralia u pansionu Germany koji bas i nije na nivou koji bi ocekivao od tako zvucnog imena ali svejedno uzimamo trokrevetnu sobu jer Perici u Makedoniji iz tank torbe ispada saobracajna i zeleni karton te ostavlja motor kod rodbine u Kumanovo i vraca se za Pancevo autobusom da napravi kopije tako da na dalje ne ucestvuje u nasem putu.

Kada smo ostavili stvari, krecemo u obilazak i veceru koja je podrazumeva se Giros, i u jednom od lokala koji prodaje kozne jakne  Cveta kupuje koznu moto jaknu za 100 eura.

Za prvi dan smo presli 655km.

 

Hotel u Kateriniju

DSCN0311.jpg

 

grad Kalambaka a u pozadini Meteori

DSCN0315.jpg

 

Meteori

dscn0930.jpg

 

Meteori

DSCN0335.jpg

dscn0901.jpg

dscn0908.jpg

 

na putu za Delfi

 

dscn0935.jpg

dscn0946.jpg

dscn0947.jpg

 

Delfi

 

dscn0953.jpg

dscn0955.jpg

IMG_0231.jpg

 

DAN2

Ustajemo oko 8h pakujemo se a od vlasnika dobijamo kafu i kolac, danasnja ruta je da idemo do Meteora gde nam je plan da se malo vise zadrzimo i nadjemo smestaj ali sobzirom da Perica nije sa nama samo se slikamo i resavamo da nastavimo dalje prema Delfima gde smo trebali stici tek treci dan.

U  Delfi stizemo oko 17h nalazimo predivan hotel za 25 eura sa doruckom, tusiramo se i idemo na giros, a u setnji nailazimo na internet caffe sa Wireless FREE koji  koristimo da se preko SKYPE javimo kuci a da nekoristimo roaming, inace Delfi je predivan gradic gde  svi zive samo od turista jer skoro svaka kuca je hotel, restoran ili neka usluzna delatnost vezana za turizam sto je i normalno jer pogled niz planinu prema moru  fenomenalan i prosto oduzima dah. Motore smo ostavili ispred pansiona i tu smo ih i nasli ujutru.

U drugom danu smo presli 450km a potrosnja je bila tacno 5lit. na 100km

 

blizu Loutraki

DSCN0370.jpg

dscn0969.jpg

dscn0979.jpg

dscn0981.jpg

 

Korintski kanal

dscn0999.jpg

dscn1002.jpg

 

malo odmora

dscn1004.jpg

 

DAN3

Budi nas zvonjava crkve koja nije kao kod nas klasicno Ding Dong, vec kao da odsvira neku melodiju sto me je odusevilo. Nakon dorucka krecemo putem preko planina putem prema Atini ali kod mesta Vilia srecemo desno prema moru mada u Grckoj je relativno reci “ prema moru “ jer gde god da se okrenes blizu je more. Svejedno kod obale stajemo na par minuta a Zoran koji je odrastao u Igalu i sada je prvi put u Grckoj nikako ne prestaje da se odusevljava vodom koja tako prozirna i cista da prosto mozes da je pijes samo da nije slana. Nastavljamo do mesta Loutraki i vrlo brzo stizemo na Korintski kanal gde se zadrzavamo radi slikanja i nastavljamo dalje prema Epidaurosu. 

 

DSCN0389.jpg

DSCN0395.jpg

dscn1025.jpg

 

Epidaurus je prica za sebe i prosto mi je neverovatno da je pravljeno u 4 veku pre nove ere a dan danas izgleda tako dobro, inace to je veliki amfiteatar koji moze da primi 15000 ljudi a ima takvu akustiku da samo jedan covek kada stane na to odredjeno mesto svi mogu da ga cuju, normalno bez ikakvih pojacala. Kada sam bio skroz na vrhu koji mozda nekih 50-tak metara udaljen od centra neki nemacki turisticki vodic je pravio demonstraciju i verujte mi cuo sam novcic kako zvecka u ruci ili kako cepa papir, cudesno!

Nakon Hot doga koji smo kupili tu, krecemo dalje prema mostu  Rio-Antirio do kojeg stizemo preko Napflio i Argosa izlazimo na autoput  Korint-Patra i stizemo pred taj cuveni most koji je jedan od razloga za moj put bas ovamo, jer prosle godine sam gledao emisiju na Discovery kanalu gde su bas opisivali gradnju i probleme oko gradnje tog mosta i tada sam sebi rekao “ E preci cu preko njega motorom pa maker puko “.

Normalno nakon slikanja prelazimo a ja cak uspevam da se snimim kamerom u voznji, ej zamislite moju srecu tada. Ne nalazimo hotel u gradu odmah iza mosta pa tako nastavljamo dalje i tako stizemo u grad  Messologhi gde uzimamo sobu u hotelu jer kako kasnije saznajemo to nije neki turisticki centar tako da smo prisiljeni na hotel koji placamo 55 eura. Vece koristimo za Giros, sok i u setnji se odusevljavamo gradom.

Ovaj dan smo presli 500km

 

DSCN0426.jpg

dscn1031.jpg

dscn1039.jpg

IMG_0332.jpg

DSCN0421.jpg

 

Dan 4

Oko 9h napustamo Messologhi i idemo prema Pargi gde smo trebali da se okupamo jer do tamo ima samo 200km pa bi imali ceo dan pred sobom. Usput prolazimo gradic Etoliko(Aitoliko)  koji je u stvari bivse ostrvo spojeno sa obe strane mostovima, oko

150km dalje prolazimo kroz Preveza tunel koji u stvari ide ispod mora i oko 11h stizemo u Pargu gde nakon kasnog dorucka i malo slikanja blago razocarani okruzenjem odlucujemo da krenemo dalje. U prvom trenutku odlucujemo da idemo do Ioannine i tamo da nadjemo smestaj ali sobzirom da je jos bilo relativno rano onaku u voznji mahnemo rukama da idemo do kraja, a danasnji kraj je u Igalu gde nam zive roditelji.

Znaci treba preci jos 60km do granice sa Albanijom ( Kakavia ) a odatle kroz Albaniju 350 km i pa skoro ceo primorski deo Crne Gore do Igala  150km znaci jos 550km do krajnjeg odredista a u vec predjenih skoro 300km. U  17 h stizemo na granicu i Grcku prelazimo bez problema ali na Albanskoj nas zadrzavaju a nakon nekog vremena  izlazi neki visi cin koji perfektno zna engleski i kaze da prvi put vidi Srbe  na ovom granicnom prelazu a da je problem sto imamo nove pasose koje jos nisu videli. Tacno u 18 h ulazimo u Albaniju i  svo troje stajemo da se divimo lepoti prirode. Iza granice je put na nivou Grcke, znaci perfektan ali onda dolazi deo koji neznam zasto se uopste zove put, par puta sam pomisljao da cu i ja i koferi odleteti sa motora, tako los put je trajao skoro do Fiera i sada opet imamo relativno dobar put koji se nastavlja do kraja naseg Albanije. Slika iz Albanije imamo jako malo jer smo kasno usli i uhvatio nas je mrak tako da nismo puno ni videli. Albansko CrnoGorsku granicu prelazimo oko 1h i nastavljamo poznatim putevima jer smo svo troje relativno cesto u Crnoj Gori.  Idemo kroz tunnel za Kotor pa oko zaliva do Herceg Novog – Igalo.

Za ceo dan predjeno skoro 1000km., malo vise nego sto je trebalo jer smo u Albaniji napravili 120km vise nego sto je trebalo po mapi, mada mi nije jasno gde, ali vazno je da smo lepo stigli.

 

DSCN0440.jpg

 

tunel ispod mora

DSCN0450.jpg

dscn1061.jpg

dscn1054.jpg

dscn1059.jpg

dscn1092.jpg

Albanija

dscn1095.jpg

dscn1099.jpg

ostavlja DNK trag

dscn1108.jpg

 

Dan 5

Zbog moje uzasne glavobolje taj dan ostajemo u Igalu sto se ispostavilo dobro jer od 12 h pocela zestoka kisa .

 

Dan 6

Krecemo za Trebinje pa dalje preko Tjentista, Visegrada, Uzice, Cacak posle koga skrecemo za Kragujevac da bi izasli na autoput  i obisli Beograd koji je taj dan bio totalno zatvoren zbog posete USA podpredsednika .

U Pancevo stizemo nakon 6 dana  i predjenih 3200km.

 

sva tri motora su trosila tacno 5lit na 100km predjenih.     

                                        Zoran        Kawasaki    ER6N            ’08,   

                                      Cveta          Suzuki        Bandit 650S  ’08

                          (ja)      Dragan        Suzuki        GSX 650 F    ‘08

 

 

Sve je proslo bez ikakvih problema jedino je mene strasno nerviralo pomazivanje lanca ali ko mi je kriv sto nemam kardan ili bar centralne nogare, ali ovo vec nije tema za putopis. 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Svaka cast, mnogo lep putopis, sa zadovoljstvom sam citao i gledao slike! Nesto ovako i mi planiramo za sledecu godinu pa ako bi mogli postavite rutu kojim putevima ste prosli. I jos interesuje me da li ste striktno postovali ogranicenja brzine po Grckoj i Albaniji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

-

 

  Vozili smo pazljivo,

  sto ce reci, teraj pun gas dok nevidis policiju, a videli smo ih tek kada smo stigli u Crnu Goru.  Mada smo i tu prosli sa opomenom.

 

A evo i mape.

 

Dan 1

Dan1.gif

 

Dan 2

 

Dan2.gif

 

Dan 3

 

Dan3.gif

 

Dan 4

 

Dan4.gif

 

Dan 5

 

Dan5.gif

 

 

 

 

-

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Zemun, Srbija
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Bravo decaci jako lepo, ja sam ovoga lta uradio slicnu turu kao i vi samo sam ja svratio i na Krf, sa slicnim motorom kao sto vozi Cveta, samo je moj plave boje i 1250s. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Ma jel ovo Polić s vama?Onda nije ni čudo što su slike ovako dobre ;) Uspeo sam da vam uslikam motore u Bjeloj,bandita i kawu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja