Jump to content

Moto Zajednica

lezajevi tocka

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Luft proveravaš tako što odignuti točak od zemlje uhvatiš jednom rukom skroz gore, a drugom skroz dole i cimaš ga od i ka sebi. Ne bi trebalo da se oseti nikakvo "igranje". Pre toga podrazumeva se da je točak propisno montiran i matica osovine točka stegnuta odgovarajućom silom (ukoliko je proizvođač naveo u manualu). Ovo je posebno važno kod konusnih ležajeva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

Luft proveravaš tako što odignuti točak od zemlje uhvatiš jednom rukom skroz gore, a drugom skroz dole i cimaš ga od i ka sebi. Ne bi trebalo da se oseti nikakvo "igranje". Pre toga podrazumeva se da je točak propisno montiran i matica osovine točka stegnuta odgovarajućom silom (ukoliko je proizvođač naveo u manualu). Ovo je posebno važno kod konusnih ležajeva.

to znam i tako kad proverim nema nikakvog lufta a proveravao sam jednostavnim okretanjem prsto da vidim da li stvara neki otpor i ne stvara tako da nisu jos za menjanje ali imam komplet lezajeva i semeringa pa neka stoje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

bio danas do centra S i covek mi odstampao celu konstrukciju oba tocka i oznake lezajeva, a preko puta centra S u kucici kod razdvajanja ulice ima prodavnica svih mogucih lezajeva i cena mojih je od 270 do 340din u zavisnosti od velicine tj u zavisnosti od tocka

laki, uracunao sam i onaj koji ide kod zupcanika

sad samo da se vreme pogorsa i da uzmem da skinem sve to pa u radnju da odem da pazarim

pozdrav,nadjoh ovu temu...

jel moze neki broj telefona,naziv radnje ili vec...ko ima.

hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Vidim govorite o lezajevima, a trebao bih zameniti neke...Kazite mi, gde se moze naci alat za vadjenje lezajeva iz slepe rupe? 0stabre.gif Ne bih da mlatim cekicem.

 

Zahvaljujem na bilo kakvoj informaciji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Hvala za link. :)

 

Znam kako izgleda alat i kako treba postupitu da bi se izvadio lezaj, ali nemam cime da zavrsim to. Gde mogu naci ovu alatku?

 

Ne mora sa svih osam dodataka, dovoljan mi je samo jedan dodatak i klizeci cekic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Лагер можеш извадити и овако:

 

Овде се конкретно ради о задњем лагеру брегасте осовине на BMW-у R25/2, али уз мало маште можеш алат прилагодити себи.

 

BMW_R25.jpg

 

Потребан алат можеш наћи у свакој радњи која продаје шрафове:

 

BMW_R25_2.jpg

 

BMW_R25_3.jpg

 

Убациш метални типли у лагер:

 

BMW_R25_4.jpg

 

Па онда затегнеш шраф да се рашире она 4 метална пераја на типлу:

 

BMW_R25_5.jpg

 

Овде је импровизован алат који држи шраф и омогућава повлачење лагера (имитира радарцигер - тако то зову мајстори у мом крају - германизам од речи => abzieher)

 

BMW_R25_6.jpg

 

Jедним кључем држиш а другим затежеш:

 

BMW_R25_7.jpg

 

И лагер полако креће:

 

BMW_R25_8.jpg

 

Сад је на половини:

 

BMW_R25_9.jpg

 

Скоро је изашао:

 

BMW_R25_10jpg.jpg

 

Лагер је ван:

 

BMW_R25_11.jpg

 

BMW_R25_12.jpg

 

BMW_R25_13.jpg

 

 

gif hosting

 

Е сад, на теби је да нађеш метални типли одговарајуће дебљине (мислим да ово није проблем) и да смислиш - прилагодиш себи како да обезбедиш да се шраф учврсти на фелни да би могао да вуче лагер напоље. Мислим да уз мало маште ни то није немогуће.Пре овде операције добро напрскати лагер са WD-40 да се отпусти и раскрави у масти и рђи.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Drugari, kupio sam skoro cbr600f2. Od pre 2 dana se cuje neka cudna shkripa i krkljanje u prednjem tocku. Prvo sam mislio da mi je upala prasina u kociona klesta, ali mislim da su otisli lezajevi? Zamena ne bi trebalo da je neki problem? Probao sam da nadjem na netu oznake, ali izgleda moram da skinem pa trazim onda takve?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bilo cime masnim u tankom sloju... Semerinzi sprecavaju ulaz vode i prasine, ta mast jedino sluzi da se osovina lakse izvuce prilikom demontaze.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Nepotrebno je naglasiti da osovina mora biti suva "k'o barut" pre nanosenja masti inace moze doci i do ovog efekta posle godinu/dve

s-l1600.jpg.7152474c972c625cb7e569ec3bc751ff.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja