Jump to content

Moto Zajednica

curi ulje iz ibera...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Sad

e ljudi,primetio sam da mi u poslednje vreme na dekli iznad filtera za vazuh ima ulja...i kad sam izvukao cev od ibera vidim da ima ulja na njoj! kolko sam ja shvatio tu curi kad odu karike??? a i motor kad radi cuje se blago sustanje!

jel neko mozda zna posto su karike i kolko bi mi uzeli za zamenu? inace sprint max je u pitanju... hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

nemora da znaci da su karike,mozda imas viska ulja mozda je motor previse forsiran,na iber izlaze uljne pare,pa se moze kondenzovati i para i po malo ulja,ako ne curi previse ne brini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Sad

aha,ali cujem neko sustanje u motoru pa zato mislim da je to u pitanju! + sto mi motor ide losije nego pre...

sipao sam i novo ulje pre mesec dana,kupio sam ulje od litre isto koliko mi sipaju na servisu tako da ne verujem da ima viska...

jel znas mozda kolko bi me izasle nove karike i zamena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa sustanje i moras da cujes,jer klip kada se krece prema dole,stvara pritisak u motoru tako da taj pritisak mora da izadje napolje kroz iber :)

koje si ulje sipao?dali je ulje ok?

za cene neznam koliko se krecu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Sad

pa sustanje i moras da cujes,jer klip kada se krece prema dole,stvara pritisak u motoru tako da taj pritisak mora da izadje napolje kroz iber :)

koje si ulje sipao?dali je ulje ok?

za cene neznam koliko se krecu

aha  ;D samo sto ranije se nije tako glasno kao sad culo ili se tripujem samo :)

milslim da je ulje bilo motul,polu-sintetika kupio sam ga u masstehnicu na detelinari u rumenackoj,pakovanje od 1l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja sam koristio u mog bivseg Maxa Motul Scooter Expert polusintetiku i prezadovoljan sam, znaci ok je ulje. Jesi li sipao celu flasu? U motor ide oko 800ml. Ako si sipao vise znaci da ce da istera visak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mislim da si vjerovatno pretjerao s uljem, zato i susti i izbacuje visak. Meni su karike za kineza od 150cc bile 18eura, a klip sa karikama 35, al sumnjam da ce ti iko to radit ispod 100eura jer treba da rasturi cjeli skuter, tako da se moli da je samo visak ulja i da mu nije nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam koristio u mog bivseg Maxa Motul Scooter Expert polusintetiku i prezadovoljan sam, znaci ok je ulje. Jesi li sipao celu flasu? U motor ide oko 800ml. Ako si sipao vise znaci da ce da istera visak.

e to sam ulje i sipao!

sipao sam celu flasu,nisam znao da ide samo 800ml jer ovi u servisu kad god su mi sipali su sipali ja mislim celu flasu,i kolko ce mu trebati da izbaci taj visak???a jel moguce da zbog toga motor ide losije tj krajnja brzina mi se smanjila za oko 5-10km/h i to je ono sto me ustvari jako nervira!

i jel znas mozda na kom se srafu na karbu. steluje mesavina posto ocu da skinem onu lulicu sa filtera za vazudh a motor se gusi?!

hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Kako god ne valja manjak ulja u motoru tako ne valja ni visak. Al opet se ne moze nista ozbiljnije desiti kad ima visak ulja, ako je manjak motor moze zaribati. Moguce da je zbog toga slabiji, gusi ga to ulje. nemoj cekati da izbaci, odvrni cep i ispusti malo pa provjeri na mjeracu...

A izvini, ako spominjes sipanje ulja, 800ml, u pitanju je 4T motor, jel tako... Kakvo onda steovanje MJESAVINE na karbu  ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Mislio je da poveca smesu gorivo-vazduh. Kada se skine filter ne pravi dovoljan vakum i zato ima premanje goriva. Iskreno nikad nisam cackao karburator jer je on dosta tezak za stelovanje a ja nisam bas strucan za te stvari. Mislim da se steluje sa strane. Evo linka za taj agregat, sve detaljno objasnjeno pa ce ti to pomoci. http://www.megaupload.com/?d=JM15UN8L

Da nisam prodao Maxa ove sezone verovatno bih sledece ugradio kit 70-80 ccm koji se krecu 40-50e. Znaci dobijas klip stublinu, karike , glavu motora i mislim da ide i klipnjaca. Jeste da ce majstor dosta da se ugradi ali ako imas volje nesto osnovnog alata i vremena mozes lako to da odradis generalnu uz pomoc instrukcija iz gornjeg linka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Sad

@kineziolog

kao sto je bogda rekao mislio sam na stelovanje smese gorivo-vazduh...a sto se ispustanja ulja tice to cu probati danas!

 

@bogdo

hvala ti puno to ce mi pomoci sigurno!

sto se kita tice,i ja sam jednom vreme bio zagrejan da ga stavim ali ipak sam odustao jer cu sledece god. kad napunim 16 god. uzeti 125-icu ili sl. tako da mi onda vise i nije bilo do toga!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja