Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja podmazivaca lanca

Recommended Posts

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

To zagrevanje ventila se meni pokazalo korisno pošto greje ulje i podiže viskoznost.A potrošnju sam rešio zamenom pozicija Led sijalicama i ventil povezao na zadnje svetlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

LEDilizacija je najpametnija stvar koju mozete da vrlo lako uradite :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i
1 hour ago, Sveta 5. said:

Umesto one dve bakarne cevi na vazdušnom razdelniku na kraju sistema za mazanje može da se stavi pneumatsko crevo od (6mm spolja) pa u njega da se uvuče parče takodje pneumatskog creva od 4mm  pasuje jer  mi nekako ne ide bakarna cev  umetnuta u onaj razdelnik. Ja sam kod mene tako mogu i sliku da postavim ako nekog interesuje.

Ako ti nije tesko postavi slike da vidimo kako izgleda. Znam da ovo sa bakarnim cevcicama nije idealno resenje zato sto pneumatski razdelnik nije predvidjen za njihov prihvat. Ali nije lose ispalo, spoljni precnik bakarne cevi je 4mm, tako da je usla "na pasent". Pored toga sam spoj zalio super lepkom kako bih sprecio ispadanje bakarnih cevcica i poboljsao dihtovanje...

 

@JevtaNS - verovatno je off, ali i ja bih rado montirao H7 LED u prednji far ako postoji neka dobra zamena za halogenu sijalicu. Pored dobrog osvetljenja puta bilo bi mi bitno i da ne zaslepljuje druge ucesnike u saobracaju, odnosno da se dioda nalazi u zizi fara. Ako neko ima preporuku neka posalje pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

O kvalitetu LED sijalica tesko je merodavno bilo sta reci ali kad kupujete nemojte ispod 7-8000 lumena jacine svetla...sve ispod toga je slabo za dobro osvetljenje puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ја уградио COB LED H1 и H7 у ауто, нисам зажалио ни цента од 50е. Писао већ доста пута, има чак и клип на јутјубу. Ја презадовољан и сваком би препоручио.

 

Узимао са алија, цена 25е по пару

 

8000 лумена, буквално прави дан испред себе а нико ми не блица да му смета. Много боље од ксенона

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
2 minutes ago, Svaler said:

 

Р.Ѕ - ау бато, кад смо већ код овога, сад видим да је на некој акцији. Могло би се поручити ово и за мотор.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Obratiti pažnju da je po sijalici 4000 lumena, većina motora ima far za jednu sijalicu.

 

8 hours ago, Arakis said:

O kvalitetu LED sijalica tesko je merodavno bilo sta reci ali kad kupujete nemojte ispod 7-8000 lumena jacine svetla...sve ispod toga je slabo za dobro osvetljenje puta.

Znaš li podatak koliko lumena daje standardna H4 60/55 W ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 25.5.2017. at 11:23, Stevan90 je napisao:

Ako ti nije tesko postavi slike da vidimo kako izgleda. Znam da ovo sa bakarnim cevcicama nije idealno resenje zato sto pneumatski razdelnik nije predvidjen za njihov prihvat. Ali nije lose ispalo, spoljni precnik bakarne cevi je 4mm, tako da je usla "na pasent". Pored toga sam spoj zalio super lepkom kako bih sprecio ispadanje bakarnih cevcica i poboljsao dihtovanje...

 

@JevtaNS - verovatno je off, ali i ja bih rado montirao H7 LED u prednji far ako postoji neka dobra zamena za halogenu sijalicu. Pored dobrog osvetljenja puta bilo bi mi bitno i da ne zaslepljuje druge ucesnike u saobracaju, odnosno da se dioda nalazi u zizi fara. Ako neko ima preporuku neka posalje pp.

Pošto je tvoj razdelnik za crevo 4mm ova moja kombinacija otpada mislim na crevo u crevu ali bi ja ipak umesto bakra stavio plastično crevo 4mm spolja ,koristi se za vazdušne vodove na kamionima  njegov vrh možeš da oblikuješ po volji zagrevanjem lakše je od bakarnog i baš je za taj tazdelnik predvidjeno .Razdelnik ima one "zube" unutra i oni ga čvrsto drže.Ja sam neki dan kupio na buvljaku nešto čime se pumpaju lopte kao igla za inekciju i to mi je sada na kraju.Iače moj lanac  se maže samo sa jedne strane spolja  lepo je podmazan i ne prska po felni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

https://www.louis-moto.co.uk/artikel/cobrra-nemo-2-chain-oiler/10010167?filter_article_number=10010167&list=bb3b3c1d667278038db1e6e71b72fddd

 

Kupio sam ovaj podmazivac, koliko vidim ima samo jednu mazalicu, zanima me kojom magijom se podmazuje druga strana lanca? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ulje je čudo kad kapne na sastav lanca i lančanika koji su topli razlije se kroz lanac i podmaže obe strane.

amo treba dobro postaviti kapaljku što preciznije na satav lanca i lančanika gde lančanik počinje da hvata lanac.

Znači kap treba da padne između lanca i lančanika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Najbolje je postaviti kapaljku na lancanik, sa strane, da centrifugalna sila slije ulje niz lancanik na sam lanac. Zbog toga i jesu bolje duple kapaljke, koje jednako podmazuju sa obe strane lancanika.

 

 Ako postavis kapaljku izmedju lanca i lancanika (pretpostavljam da si mislio da se postavi po sredini lanca), onda bi se ulje u toj brzini vecim delom rasprsilo, slabije bi podmazivalo i cistilo lanac. Da ne spominjem da je tako mnooogo veca mogucnost da kapaljka bude uhvacena izmedju lanca i lancanika, i da se sve pocupa, i ko zna sta jos sjebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Mala je slika pa ne vidim lepo. Ali otprilike sam skontao na sta mislis, sa strane lancanika da se spusti skroz do lanca kapaljka?

 

Nema potrebe da se ide toliko nisko, moze slobodno da se odvoji od lanca malo, centrifugalna sila lako slije ulje niz lancanik.

 

Evo kako je to na louis linku sto je Gajo Sevojno okacio: 

Untitled.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 34 minuta, JevtaNS je napisao:

Ja ovo iz iskustva.Ovako kako ti kažeš bude mastan lančanik i noga suvozača:moto2:

Tvoja slika je sitna, nisam bas razumeo. Ako pogledamo ovu sliku iz Luisa, ti bi kapaljku spustio jos nize blize lancu a udaljenost od lancanika da ostane kao na ovoj slici, otprilike 1mm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

A ok, procitao sam poruke jos jednom pazljivo, razumem na sta si mislio..

 

Treba isprobati vise opcija u svakom slucaju. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Kap treba da padne na tačku
Untitled.png.7239d26855ba22eb2a8dd4d6e3d502d0.png.d042460c39d67713f40bf420f3d932a7.png
Управо овако. Ја сам тако подесио на прошлом мотору где сам сам правио подмазивач и ланац је увек био лепо подмазан, једнако са обе стране ланца.
Добро, бацао је мало и по челни али то сам приписивао томе да је мало брз период капања био.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Vezano za podmazivanje, evo sta kaze Yamahin service manual...naravno ovo ne znaci da nema boljih resenja na trzistu...

5a9a8793e8208_Untitled-1(2).jpg.326a96c1480027716a9dc25c4ef598d5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Uvideo si problem kod najjednostavnijeg sistema za podmazivanje - elektroventil je (cim das kontakt) stalno povezan na 12 V i vuce oko tih 2 A struje. 

Zato je mnogo bolje ugraditi elektroniku - tajmer kontroler koji ukljucuje elektroventil u tacno odredjenim razmacima. I ta ukljucenja su reda 0.1 sekunde pa je ukupna potrosnja struje beznacajna ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja