Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja podmazivaca lanca

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

poceo sam polako da pripremam materijal za ugradnju podmazivaca lanca (i jos par stvari tek da mi brze prodje zima :Mina: ) pa me zanima na kraju misljenje Vas koji ste vec ugradili ove podmazivace... koja creva su bolja? od infuzije ili za akvarijume, kao i ventili za regulaciju protoka? pneumatski ili one plasticne slavinice za akvarijume/infuziju? i kako je najbolje zadihtovati spojeve da ne ulazi vazduh?

 

 

ne zamerite sto pitam ovo, procitao sam temu odjenom pa mi se sve pomesalo :stabre:

 

edit: posto ne vozim (jos uvek) po niskim temperaturama, zakljucio sam iz procitanog da je testerol bolja opcija za podmazivanje? da li mi je zakljucak dobar ili da opet citam temu? :zvizduk:

Ugradio sam podmazivač pre tri godine i funkcioniše prilično dobro. Creva i regulacioni ventil od akvarijuma (dobro bi bilo da nađeš neki kvalitetniji ventil jer kod mene se vrlo teško našteluje pravi protok). Ugrađen elektro ventil od instalacije za preklapanje benzin-plin (povezan da se uključi kad upalimo poziciju). Kapalica od plastične "minice" od hemijske olovke.

Ulje SAE-90, a Testerol nikako nije dobar za ovu namenu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Testerol je malo specifičan. On je viskozan kao slina i nije pogodan za podmazivanje lanca na motoru. Pošto koristim motornu testeru, reću ti zašto. Kao što sam već rekao, testerol je kao slina i kao takav se sipa u motornu testeru. Pošto je malo gušći, prilikom prolaska kroz uljnu pumpu u motornoj testeri, on se zagreva (usled trenja u pumpi) i izlazi ređi nego što je ušao i na taj način podmazuje lanac.

U tome je problem, jer na motoru nema šta da ga zagrije, da bi bio ređi, pa nije pogodan za podmazivanje lanca na motoru.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Moja iskustva:

Na starom mom motoru tdm850 radila 4god bez ijednog problema. Sad na tdm900 radi besprekorno 3sezone.

Kapalica od bakarnih cevi od frizidera, crevo od akvarijuma, ventil akvarijum(zeleni), elektro ben-gas, boca(za hrcke) smestena u bocnoj plastici. Ulje crveno scottoil. U sebi ima sve( vodu da spira, ulje da podmazuje,...). 0,5L mi izgura sezonu(10-12k km) a kosta 12e.

Vek lanca produzen za 5x, tj oko 60000 km.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ziko, sta fali testerolu ?

Kod mene se javljalo to da ulje, umesto da ga centrifugalna sila od kapalice izbaci po lančaniku pa na lanac, ostane delom slepljeno na kapalicu i na lančanik i onda se u obliku konca namotava na osovinu točka. Ulje, zbog svoje lepljivosti i rastegljivosti uopšte ne stigne do lanca.

Deo koji ipak stigne i do lanca, opet zbog svoje lepljivosti, sakuplja prašinu i nečistoću i time u dužem periodu "podmazuje" lanac. Ulje koje nema ovo lepljivo i rastegljivo svojstvo brzo odleti slanca i tako odnosi i nečistoću, odnosno vrši i ispiranje lanca.

Možda bi neka mešavina Testerola i SAE-30 (ili nekog još ređeg ulja) bilo dobro rešenje, ali i SAE-90 nije loše ako se protok dobro našteluje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Tema je vrh i svaka čast na urađenom svima,

Tražio sam kapaljke za ulje za neku peć i naiđem na ovu temu. I sam sam razmišljao o ovome prije dvije godine ali nisam istjerao. Neću da omalovažavam trud ali ja sam problem podmazivanja lanca rješio iberlaufom. Jednom sam ga zaboravio vratiti na kutiju za filter vazduha i pošto mi je kapao na motor i patike ja ga proturim da kapa na lanac. To je bilo proljetos, do kraja sezone nisam podmazao lanac ni jednom, vozim i po kiši. Radi se o FZR600, čupa kocku, ne troši ulje van granica itd.

Nisam uspio naći u postovima gdje ste našli slavine tj. dozere a da nisu plastični od infuzije?

Živili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Znam da je tema "sam svoj majstor" ali ja nemam pojma to da napravim.....

 

jel ima neko ko to sastavlja, a ja cu da ga montiram na motor ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ne može "sastavljeno", kupiš komponente pa lagano sedneš na hoklicu i pripremiš stiropor za ležanje pored - bez toga nema ugradnje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: XRV-750-RD04

Nemoj da si lenj.

Najtezi deo je da prikupis sve na jedno mesto. A to je jedna poseta autootpadu i par dana da ti kuriri donesu porucene stvarcice.

U prethodnim postovima imas sve sto ti je potrebno. Ako hoces poslacu ti detaljna uputstva gde sta da uzmes.

Posle je pesma. Mozemo na nekom druzenju da to nakacimo na ST.

Mada. sto rece Arakis, lepo bi te bilo videti da klecis i lezis ispod STenere.

Mene je Ban@ u dve reci u Vardi ubedio da to ugradim. I sta da ti kazem, fercera samo tako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Nemoj da si lenj.

Najtezi deo je da prikupis sve na jedno mesto. A to je jedna poseta autootpadu i par dana da ti kuriri donesu porucene stvarcice.

U prethodnim postovima imas sve sto ti je potrebno. Ako hoces poslacu ti detaljna uputstva gde sta da uzmes.

Posle je pesma. Mozemo na nekom druzenju da to nakacimo na ST.

Mada. sto rece Arakis, lepo bi te bilo videti da klecis i lezis ispod STenere.

Mene je Ban@ u dve reci u Vardi ubedio da to ugradim. I sta da ti kazem, fercera samo tako.

 

 

 

Kao prvo...posalji mi ta uputstva sto imas

 

Kao drugo...da mi je do klecenja i lezanja ispod motora, kupio bih Afriku Twin :nanana:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Evo kako sam kod V- stroma 650 ugradio podmazivac:

 

Prvo sam napravio odgovarajucu plocicu od debljeg lima i na nju pricvrstio bocu i elektromagnetni ventil:

 

 

 

img0177.jpg

 

Onda ovako pripremljeno samo nasrafio na motor:

 

img0178.jpg

 

Onda ventil povezao na struju preko relea:

 

img0187.jpg

 

img0188.jpg

 

Slavinica...

 

img0186.jpg

 

I na kraju...scottoiler-ov dual injektor :D

 

img0189.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Evo kako sam kod V- stroma 650 ugradio podmazivac:

 

Prvo sam napravio odgovarajucu plocicu od debljeg lima i na nju pricvrstio bocu i elektromagnetni ventil:

 

 

 

img0177.jpg

 

Onda ovako pripremljeno samo nasrafio na motor:

 

img0178.jpg

 

Onda ventil povezao na struju preko relea:

 

img0187.jpg

 

img0188.jpg

 

Slavinica...

 

img0186.jpg

 

I na kraju...scottoiler-ov dual injektor :D

 

img0189.jpg

 

Odlicno uradjeno!

 

 

Kao ja da sam radio :D .... vidim pancirna creva :aha: tako se to radi :takoje:

 

Inace, po mom iskustvu, imaces problema sa tim scottoiler dualinjektorom... predji na sistem samo sa jednim jer.... naime....primetices barice ulja kada motor drzis parkiranim... jer vakum ne deluje isto na obe cevcice jer je motor u nagnutom polozaju i jedna cevcica je visa a druga niza.., a pogotovu sto su jako male sanse da su obe bas u deseti deo milimetra iste duzine... Jednostavno kada zbog leve ili desne kapilare zbog nejednakog pritiska kapilarno povuce (jer je naslonjeno na zupcanik, ili ako nije, gravitacija radi svoje..), dovoljno je da jedna kap izadje vise nego druga i krece proces koji se ne zaustavlja sve dokle god ne dodje do balansa, odnosno dok se ulje ne isprazni iz mazalice i ne dodje do creva gde je vakum jednak. parkiras motor uvece, vratis se ujutru i eto barice.. Mene je to izludjivalo, i jedini lek je bio da predjem na sistem sa jednom mazalicom..

 

 

Gde si i po kojoj ceni kupio taj elektroventil?

 

 

 

Promenio član Iron_Floyd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

@Iron_Floyd: Vec nekoliko dana mucim muku sa ovim dual injktorom, bas je onako kao si opisao, samo je meni trebalo tri dana da ukapiram odakle silazi ulje, onda sam uradio sledece: ubacio sam igle od najveceg sprica u obe cevi i samom injektoru kako bi sto vise smanjio kolicinu ulja u njma a samim tim i gravirtaciju. Onda sam mlaznice okrenuo prema lancaniku tako da dihtuju na njega ali ne i previse da nalezu kako se ne bi brzo pohabale i za sad nema da kaplje, nisam probao na copku doduse...mora i tako da probam. Onaj elektromagnetni venti je isto benzinski od auto gasa ali marka Landorenzo kosta 10 eura, ako treba javi i poslacu ti. Meni nekako bolji od lovata, malo je kraci i deluje kvalitetnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

@Iron_Floyd: Vec nekoliko dana mucim muku sa ovim dual injktorom, bas je onako kao si opisao, samo je meni trebalo tri dana da ukapiram odakle silazi ulje, onda sam uradio sledece: ubacio sam igle od najveceg sprica u obe cevi i samom injektoru kako bi sto vise smanjio kolicinu ulja u njma a samim tim i gravirtaciju. Onda sam mlaznice okrenuo prema lancaniku tako da dihtuju na njega ali ne i previse da nalezu kako se ne bi brzo pohabale i za sad nema da kaplje, nisam probao na copku doduse...mora i tako da probam. Onaj elektromagnetni venti je isto benzinski od auto gasa ali marka Landorenzo kosta 10 eura, ako treba javi i poslacu ti. Meni nekako bolji od lovata, malo je kraci i deluje kvalitetnije

Na copku ce ti kapljati, provereno 1hmm.gif kapilarno povlaci povrsinski napon same kapljice iako ti je naslonjeno (citaj zapuseno zupcanikom) Moj savet ti je da napravis odmah sa jednom mazalicom i ustedis sebi zivce i vreme. Ako je vreme kapljanja dobro natempirano, lanac ce biti jednako podmazan, centrifugalna sila je cudo, ulje prodre do svih bitnih delova lanca.

 

 

 

Meni nekako bolji od lovata, malo je kraci i deluje kvalitetnije

 

U ZR i NS nisam naleteo na takav, imaju samo lovato, a meni je do dimenzija, sa ovom elektronikom sto sam napravio i onako ce svaki trajati vecno...

 

A kakvo si to ulje sipao, vidim crvenkasto?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Sistem je odlican, ko voli razne gadgete ovo ce mu leci idealno. Samo ne bi se slozio da je za hard ofroad zgodna tolika budza na kormanu. Ja imam onaj prost home-made sistem (rezervoar od lade, elektroventil, akvarijumska slavinica) vec 3 godinu, a vozim skoro uglavnom offroad i pokazao mi se odlicno. Od kad sam ga ugradio nisam nista pipnuo na sistemu, sem sto sam jednom menjao iglicu za podmazivanje jer sam je prelomio kad sam skidao tocak (mojom greskom). Za teske terenske uslove je potrebno da sistem bude sto jednostavniji, bez suvisnih zica i elektronike.

 

Recimo senzor za kisu ces prekriti debelim slojem blata ispod blatobrana, blato se sporo susi, pa ce sistem misliti da smo i dalje na mokrom, ako vozimo po suvom itd. Meni je ovaj tvoj ODLICAN sistem vise za putne motore kojima je vazno optimalno podmazivanje i trajanje ulja, za hard offroad tesko.

 

ti si aco osmislio sistem sad ga ljudi unapredjuju ..bese INSIS ako se dobro secam :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

najprostiji sistem koji sam video je bez neke mehanike,radi malo drugacije, sprej se izbusi naspe se ulje,stavi ventil od unutrasnje gume ,nakalajise, napumpa pritiskom od 1bar, i stavi negde na motor,crevce sa kapalicom slicno ovom na lanac, s vremena na vreme se stisne,proizvodjac kaze 1 na 50tak km,moze i vise, pod pritiskom na brzini i cak od 20kmh podmaze lanac extra dobro ,posle usled centrifuge sve ispadne napolje, a ulje brizga u maloj kolicini pod pritiskom koji traje 1 do 3 sek..samo treba s vremena na vreme dopumpati bocicu...

nema mehanike , nema struje,obicno ventilce...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

...A kakvo si to ulje sipao, vidim crvenkasto?

 

 

Ovo ulje sipam: http://www.louis.de/...=detail_kontext

 

Probao sam i sa SAE90, ali ovo ulje je cudo :takoje:

 

Pretpostavio sam da je scott...

 

 

Ja sam ipak vise za SAE90 jer je scott lepljiv i ne mozes oprati motor od njega kada isprska.. sve se ulepaci... dok sa SAE90 lanac ostaje cist kao iz kesice fabricke da je izasao i lako se motor pere, i na kraju krajeva jeftiniji je i po preporuci proizvodjaca :D

 

Takodje nikom ne bih preporucio teflonski sprej i slicne lepljive gluposti jer upropaste lanac... Kada nisam koristio 2 meseca tu moju varijantu podmazivaca lanca jer sam nesto struju radio na motoru, pa sve vraticu, vraticu elektroniku nazad pa tako se oteglilo 2 meseca.. a ostalo mi MOTUL teflonskog spreja za lance sa O-ringovima, posle 3 nedelje, primetio sam da lupa nesto na motoru dok vozim, medjutim nikako nisam mogao da odgonetnem sta je, a kada sam nasao... hehe radosti.... jedva sam klestima mogao pomerati linkove koliko su tesno isli jer su uslinili duboko unutra sa prljavstinom i tim lepkom od podmazivaca..

 

Po meni, ko voli svoj motor, koju konjsku snagu vise, novcanik, i voli da ima vise vremena za sebe, koristice SAE90 :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja