Jump to content

Moto Zajednica

Jedno pitanje za sve vas koji vozite motore.........

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Po gradu se javljam samo ljudima koje poznajem ako i to stignem a van grada se javim na neki nacin ako bas nisam u nekoj saobracajnoj frci.

Skuterasi me obicno ignorisu pa sam nekako spontano prestao da im se javljam i van grada i onda mi se prekjuce javi klinac na skuteru

izmedju Backog Jarka i NSa i ja zatecen ne stignem da otpozdravim.Jos uvek se jako glupo osecam zbog toga.Dakle,ako vam se ne javim ne uzmite za

zlo,jurcam ili blejim okolo pa vas kasno skontam a sigurno necu proci pored vas ako primetim da stojite pored motora u nekoj nevolji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Kada bih se javljao apsolutno svakome, samo zato sto vozi motor, onda bih mogao da pocnem da se javljam i svima koji voze auto.

 

Vec je receno, javljam se samo onima sa kojima se u tih sekund/dva mimoilazenja "pronalazim" u prici. Kaciga i oprema su samo sitnice koje odrazavaju stav koji je meni blizi...papuce i suncane cvike svakako nisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

tesko je u gradu javljati se svakom rukom ali klimnem bar glavom mada me neki bledo pogledaju :), na otvorenom obavezno svakog pozdravim i skoro svi mi odgovore. mislim da je to ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Kada bih se javljao apsolutno svakome, samo zato sto vozi motor, onda bih mogao da pocnem da se javljam i svima koji voze auto.

 

Vec je receno, javljam se samo onima sa kojima se u tih sekund/dva mimoilazenja "pronalazim" u prici. Kaciga i oprema su samo sitnice koje odrazavaju stav koji je meni blizi...papuce i suncane cvike svakako nisu.

a sta bi sa onom " samo bajker razumeju pse koji proture glavu kroz prozor do automobil ide"  sta je sa osecajem  vetra koji ti razvlaci lice.  Nisam znao da su bajkeri postali takve seka-perse. Ne kazem da sam protivnik opreme,cak sta vise imam je i sam mozda i vise nego sto mi treba ali svakako ne razlikujem ljude po tome da li nose kacigu ili ne. To je njegova stvar. Ako ja pijem LAV pivo sta sad to znaci da ne treba da pricam i da se javljam ljudima koji piju JELEN.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Proveri da li ce pas na preko 100kmh da tura glavu kroz prozor...nece, jer je i on dovoljno pametan da zna da to bas i ne prija.

 

A ja sam izgleda seka persa jer ne volem da jedem bube i ne volim da se tetoviram bubama (ako na preko 100kmh susretnes bubu, budi siguran da ces dobiti besplatnu bubavazu (tetovazu bubom  ;D)). A motor ne vozim zbog vetra u kosi nego zbog adrenalina i slobode koju mi pruza. Ustvari, ja ni ne umem da objasnim zasto vozim motor...ali recimo da kazem da je najvise zbog toga sto mi "puni baterije".

 

I ajd da ponovo pokusam da objasnim moj stav o javljanju i nejavljanju svima na drumu...

 

Volim zene...al ne naskacem na svaku samo zato sto je zensko. Postoje neki kriterijumi. Isto i kod motora...volim motore, ali nije mi svako ko vozi motor "brat".

 

I nije tu kaciga mnogo bitna, bitan je stav. Kao sto sam napisao, kaciga i oprema su samo sitnice u celoj prici...ali kada se mimoidjes sa nekim motorasem u nekoj vukojebini budi siguran da taj nije tu u papucama i atlet majci i da sigurno kod njega ima nesto sto on i ja delimo...e njemu cu da se javim. Papucaru koji na pravcu tera 200 a majca mu se popela do brade, pritom suza suzu stize jer mu cvike nista ne pomazu i vidis ga kako krivi glavu da bi ista i video...jebiga al ja sa takvim ne delim nista.

 

Nema ovde ubedjivanja...cak to ni ne pokusavam, ali moj stav po ovom pitanju ce tesko da se menja...isto kao i vas stav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

ja pijem samo tuborg

a ovim u papucama se ne javljam

ko zna od cega boluju zajebi to javljanje pa da predje i na mene

neka fala  ;)

zar se ne plasis da ne dobijes tuborg na mozgu ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp

Proveri da li ce pas na preko 100kmh da tura glavu kroz prozor...nece, jer je i on dovoljno pametan da zna da to bas i ne prija.

 

A ja sam izgleda seka persa jer ne volem da jedem bube i ne volim da se tetoviram bubama (ako na preko 100kmh susretnes bubu, budi siguran da ces dobiti besplatnu bubavazu (tetovazu bubom  ;D)). A motor ne vozim zbog vetra u kosi nego zbog adrenalina i slobode koju mi pruza. Ustvari, ja ni ne umem da objasnim zasto vozim motor...ali recimo da kazem da je najvise zbog toga sto mi "puni baterije".

 

I ajd da ponovo pokusam da objasnim moj stav o javljanju i nejavljanju svima na drumu...

 

Volim zene...al ne naskacem na svaku samo zato sto je zensko. Postoje neki kriterijumi. Isto i kod motora...volim motore, ali nije mi svako ko vozi motor "brat".

 

I nije tu kaciga mnogo bitna, bitan je stav. Kao sto sam napisao, kaciga i oprema su samo sitnice u celoj prici...ali kada se mimoidjes sa nekim motorasem u nekoj vukojebini budi siguran da taj nije tu u papucama i atlet majci i da sigurno kod njega ima nesto sto on i ja delimo...e njemu cu da se javim. Papucaru koji na pravcu tera 200 a majca mu se popela do brade, pritom suza suzu stize jer mu cvike nista ne pomazu i vidis ga kako krivi glavu da bi ista i video...jebiga al ja sa takvim ne delim nista.

 

Nema ovde ubedjivanja...cak to ni ne pokusavam, ali moj stav po ovom pitanju ce tesko da se menja...isto kao i vas stav.

 

 

Divno receno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

evo i ja da se umesam

stavim L tablicu i prvi put izadjem iz grada na obilaznicu, jos gledam kako koja komanda radi, motor presao 30km, pa pazim da ne predjem 60... kad iz pravca gradista ide choper i ladno mi se lik javi, klimnuo sam glavom ali ne znam dal je video. u trenutku sam se ukocio i nisam znao kako da odreagujem, sreci nigde kraja, taj trenutak cu pamtiti ceo zivot! Prvi put izasao iz grada skoro ceo kilometar a vec bajker, xaxaxa bajker sa L tablicom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Nista nemoj da se cudis.Postao si bajker jos dok si stekovao lovu za taj prvi motor,a da li ces to i ostati zavisi samo od tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

zavisice i od zene ako ne odaberem pravu, mada i nije nacin da sacuvam ionako neozbiljnu vezu. mnogo cu lakse napredovati u tom svetu jer sam pre 10 godina radio i izlazio posle u mk pozarevac. Iznenadilo me da me se skoro svi likovi secaju po dobru, to su sve stari bajkeri, neki i godista mojih roditelja,a voze ceo zivot! evo jedan primer, ostale cu reci kad dodje vreme, ceo dan sam trazio drzac za tablicu i ima za skutere ali nigde za motocikl, resim da nesto zbudzim kad mi jedan lik rece da odem kod mikice plastike, spomenutog u florinoj temi o prepravci motora, odem ja i covek ima, kao sacekaj malo sad cu da ti dam, ode donese, mojoj sreci nigde kraja, konacno nasao, koliko para, kaze nista, na racun firme, nije hteo da uzme pare,xaxax inace isto jedan od stalnih musterija nekada davno i stari bajker. tako da se za sad osecam izuzetno prijatno i dobrodosao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 422 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

  Uzvraćam pozdrave  svima koji me pozdrave, kad god sam u prilici da se nekom javim - javim se.

Uopšte se ne ljutim kad mi se neko ne javi . To je kultura , mentalitet , običaj ...

Redovno upozoravam sve koji mi idu u sustret da se približavaju radaru , muriji...

Nisam pravi bajker, nisam klasičan bajker.  Ma ,  nisam ni bajker - vozim u papučama , bermudama , svetla  majica.

Vozim da bih se vozao.Trudim se da nikog ne ugrozim . Šta ću , prija mi .  Odeća mi je u bisagama , oblačim se kad zaladi.

Gas dodajem dokle mi prija. Desni migavac uključim kad vidim da se neko napanjio iza mene. Pustim ga da prođe. Ko zna kakva ga muka tera?

I kad me neko  bude video u nekoj zabiti , ličiću na lokalca koji je baš sad izašao iz svog kreveta.

 

Nogaster ili oslonac noge , na mom motoru je veći nego nečije sedište. Noga mi sigurno stoji.

Kacigu ili šlemić (po potrebi) nosim jer poštujem zakon a cvikere imam jer poštujem druge.

Bez kacige  i sa bosom nogom  jeste rizično ali sa bubom u oku je  baš  .ebeno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: ZEMUN

Zasto se na putevima Srbije bikeri ne javljaju jedni drugima.

Da bi pojasnio malo evo o cemu se radi.U Evropi je to sasvim normalna stvar.Konkretno u Nemackoj kad se bajkeri sretnu na drumovima  otpozdrave jedan drugog iako se neznaju.Cak i po gradovima ali samo veci motori se pozdravljaju.

To se kod nas neradi skoro nikako ili retko.Na skupovima se desva da se pozdrvalja ali van skupova skoro niko.

Za one koji neznaju,pozdrav je jednostavan, leva ruka se spusti malo dole sa dva prsta kao viktorija ili celim dlanom.Gest znaci da ga pozdravljas i zelis srecnu voznju!

Mislim da bi ta navika ili ti deo kulture bikera trebala da bude i kod nas u Srbiji

E sad pitanja  ;D

Ko od vas pozdravlja bikera kad ga vidi na drumu?

Dali ste ikad to uradili ili radite?

Iz kog razloga  to neradite?

 

   

 

Mislim da je javljanje sasvim ok. Ja sam  ziveo preko i znam za tu vrstu pozdrava ,i koristim je kada se vozim van Srbije ali ovde bas ne cesto posto me ovdasnji Bajkeri gledaju i svaki deseti otpozdravi.Vecinom stariji a napucani Erovci kao da si pao sa Marsa.Osnovno vaspitanje je kad nekog sretnes da mu kazes dobar dan a za nas je to javljanje rukom valjda upravo to. Pozdrav svima .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

ja ne znam gde vi nailazite na te likove sto nece da se javi... meni se na putu uvek jave, mahnu, svirnu ili blicaju, zavisi sta im je lakse u tom trenutku... po gradu malo teze, ali dobro, posto u gradu svi sviraju, onda nemas pojma da li ti neko svira kao pozdrav ili ti j*be sve po spisku... tako da u gradu, uglavnom ispruzim ruku, sto je sigurno sigurno je... i da, meni se inace svaki 10 ne javi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Sto se bude vise pricalo o ovome i pisalo situacija ce se popraviti, a kao sto sam i video vec se popravila na bolje ;)

Kolege bikeri samo napred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

ko kod je prošao kroz lajkovac u sprotnom smeru od mene ja sam mu se javio a ko je išao u istom stignem ga i zovem da svrati da popijemo piće i da se odmori takvi svi treba da budemo samo napred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

ljud bre, da se ne lazemo, ljudina jos uvek ima i to je "ponovo u modi"   ;D  ,  a oni koji se ne pronalaze tu... sta da im radim...

 

inace, kakvih ljudi ima dokaz je i sto sam kod Arene stajao u zaustavnoj traci (motorom) i cekao ortaka da se nadjemo, a za tih 10 min koliko sam stajao, zaustavio se jedan bajker i jedan sleper da pitaju da li mi treba pomoc... i to je nesto... naravno, sve pohvale i za 3 bajkera koji su prosli i javili se...

 

ja motor ne vozim dugo, nema ni godinu dana, ali kad mi se prvi put neko javio na putu, osetio sam se tako bitnim i delom moto sekte  :D  :D  :D tako da ljudi, masite, svirajte, a ako vam se neko ne javi, nema veze, javice se sl put... budi covek, javi se, iskazi postovanje i pokazi da si vaspitan  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

trudim se da se javim, mada posto sam jos uvek frisak desilo mi se par puta da ne mogu da pustim levu ruku i mahnem a zakasnio sam da blicnem onda klimnem glavom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

ko kod je prošao kroz lajkovac u sprotnom smeru od mene ja sam mu se javio a ko je išao u istom stignem ga i zovem da svrati da popijemo piće i da se odmori takvi svi treba da budemo samo napred

Bravo decko to je pravi primer kulture, to je draz naseg hobija!!!

Treba da smo svi svesni da je velika ekspanzija motora u nasoj zemlji u zadnjih par godina i da mnogi neznaju skoro nista o bajkerskoj  kulturi.

A netreba puno da se nauce bar te osnovne stvari: javljanej,pomoc,druzenje.Konaciste za putnike namernike dobro dodje uvek i nikad se nezaboravlja. ;D

 

Oticu u of ali imam jedan dozivljaj koji je vezan za gostoprinstvo nasih Sumadinaca.Otvoricu novu temu pa cete videti o cemu se radi

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

trudim se da se javim, mada posto sam jos uvek frisak desilo mi se par puta da ne mogu da pustim levu ruku i mahnem a zakasnio sam da blicnem onda klimnem glavom...

 

A sa cim da blicnes kad nemas ablender  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Slovenija

Kad god mogu pozdravim (u oštrom zavoju ili kad družim sklopku malo teže). Obično rukom, kod preticanja ili hupom ili nogom. Pozdravljam sve motoriste, čak i milicajce na motorima. Pozdrav za mene u glavnom znači "sretan put" a sreču na drumu svi mi trebamo.

M

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja